Studia podyplomowe - czy warto?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 09. 2024

Komentáře • 41

  • @zarzadzanieprojektami-mkapusta

    Jak myślisz jaki procent ludzi nie pracuje w swoim zawodzie? Odpowiedz na to pytanie w komentarzu przed obejrzeniem tego filmu :)

    • @Andrzej-Anulinus
      @Andrzej-Anulinus Před 4 lety +1

      Myślę, że między 60 do 70 procent.

    • @bengacz
      @bengacz Před 4 lety +1

      Myślę, że w dużych aglomeracjach około 70%, w małych mieścinach i wsiach poniżej 40%.

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety

      Ciekawe, tak o tym nie myślałem. Czemu myślisz, że taki rozjazd jest?

    • @bengacz
      @bengacz Před 4 lety +1

      @@zarzadzanieprojektami-mkapusta w dużych miastach jest większy "wybór" jeśli chodzi o pracę. Na peryferiach albo bierzesz co jest, albo wyjeżdżasz, albo jesteś bezrobotny. Na produkcji w firmie, w której pracuje jest się inżynier produkcji (magister), w biurze jako technolog pracuje nauczyciel :P

    • @emildogowski9739
      @emildogowski9739 Před 17 dny

      Witam
      Mam zapytanie odnośnie MBA jako forma podyplomowego ale online. Pytanie moje jest czy jest to w pełni legalne?
      Będę wdzięczny w kwestii odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie oraz inwestycje w swoją osobę 😀

  • @weronikamatczak1104
    @weronikamatczak1104 Před 2 lety +2

    Moim zdaniem zawsze warto zgłębiać wiedzę z dziedziny, która nas interesuje. Sama jestem dietetykiem i właśnie podjęłam studia podyplomowe na WSBiNoZ na kierunku coachingu dietetycznego. To był świetny wybór. Polecam każdemu, kto interesuje się tematem.

  • @SylMac78
    @SylMac78 Před 5 měsíci

    Dziękuję, bardzo wartościowe. Jestem w trakcie zmiany ścieżki kariery zawodowej (po 20 latach), zaczynam pracę na nowym stanowisku i nowym obszarze, w październiku wybieram się na podyplomowkę, wa
    chałam się czy w ogóle o tym mówić w pracy, ale po tym filmie we wrześniu porazmawiam z szefem.

  • @mateuszburzynski5968
    @mateuszburzynski5968 Před 4 lety +2

    Właśnie kończę zarządzanie projektami na PW. Sposób w jaki opisałeś poszczególne kroki co do wyboru studiów czy co się z nich chce wyciągnąć pokazuje również moje podejście. A na dodatek przyznam, że byłeś jedną z osób, dzięki której zdecydowałem się na ich realizację właśnie na PW. Robisz dobrą robotę Mariusz, życzę powodzenia w dalszych sukcesach!

  • @Rzitan13_nocnysandacz
    @Rzitan13_nocnysandacz Před 10 dny +1

    Witam,
    Mam pytanie: obecnie pracuje jako manager sprzedaży, chciałbym przekwalifikować się na project managera. Mam dylemat jaki kierunek podyplomówki wybrać:
    1. SGH - ANALITYK BIZNESOWY - PROFESJONALISTA NA STYKU IT I BIZNESU
    2. SGH - ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
    Będę wdzięczny za każdy komentarz ☺️
    Pozdrawiam

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 9 dny +1

      @@Rzitan13_nocnysandacz Project Management bardziej - pytanie czt w konkretna branżę chcesz iść? Bo ja bym próbował wokół pracy KAM i organizacji projektów dla klientów na styku sprzedaż i realizacja.
      Analityk biznesowy to fajne uzupełnienie, jeżeli chcesz iść w IT. Natomiast PM’owe bym postawił wyżej.

    • @Rzitan13_nocnysandacz
      @Rzitan13_nocnysandacz Před 9 dny

      @@zarzadzanieprojektami-mkapusta docelowo chce iść w kierunku IT, ale gdzieś muszę zacząć… czuję, że w sprzedaży się wypalam już

  • @nauczycielkainformatyki8644
    @nauczycielkainformatyki8644 Před 3 měsíci +1

    Hmm. Jak słucham to stwierdzam że to o mnie i te studia byłyby wisienką na torcie. Informatyka od lat, nauczycielka i od niedawna tworzę własne projekty i ta wiedza bardzo by mi się przydała

  • @GrzesiekT1994
    @GrzesiekT1994 Před 2 lety +1

    Dziękuję za ten film! Jestem w trakcie studiów podyplomowych, długo myślałem jaki temat pracy dyplomowej wybrać. Podsunąłeś mi pod sam nos rozwiązanie mojej ,,zagadki''. Pójdę do mojego Szefa i zapytam czy jest coś co potrzebujemy udoskonalić lub stworzyć, zajmę się tym w ramach mojej pracy dyplomowej :D

  • @dorix30
    @dorix30 Před 4 lety +2

    Czasami warto potwierdzić to co się już wie, bo to pokazuje że się kończy coś. Jest to przykre ale wiele ludzi robi papierki dla papierków (bo taki jest wymóg, moda) a nie mają pojęcia jak się uczyć żeby to było przydatne w zawodzie. Pokutuje nadal nauka na trzy zzz czyli zakuć zdać zapomnieć i najlepiej nie drążyć tematu bo to jest niepotrzebne. System szkolnictwa jest do poprawy bo nie uczy myślenia... Jednak jestem zdania że warto się szkolić w taki czy inny sposób bo na naukę nigdy nie jest za późno, a poukładanie swojej wiedzy czasami się przydaje

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety +1

      Absolutnie się zgadzam. Całe życie :) się uczę. Jak biegam to się uczę, jak jadę samochodem, jak lecę... Ah wait, to nie ja. To Will Smith ;). Ja sobie nie wyobrażam jak bez chęci do nauki można chcieć prowadzić swoją firmę :) Nie ma dnia, żebym się nie przestawiał na coś nowego. Inaczej niewiele się zadzieje. Szkoła dobija czasami, bo metody nie są właściwe, ale uważam i nawet jestem w stanie gotów się założyć o pieniądze, że każdy ma wmontowany moduł "ucz się", bo inaczej byśmy nie przetrwali. Trzeba go chcieć rozbujać :)

    • @dorix30
      @dorix30 Před 4 lety +1

      @@zarzadzanieprojektami-mkapusta
      Jakiś procent na pewno ma ten moduł bo ci co się nie uczą giną prędzej czy później bo ewolucja jest brutalna, ale z drugiej strony gdyby nie lenistwo to części wynalazków też by nie było ;-)

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety +1

      @@dorix30 Lenistwo jest super. Do wynalazków też trzeba się nauczyć czegoś :)

    • @dorix30
      @dorix30 Před 4 lety +1

      @@zarzadzanieprojektami-mkapusta
      Jak wszystko ma swoje plusy i minusy ;-)

  • @themomentscollector
    @themomentscollector Před 4 lety +2

    Dziękuję za ten materiał :) za 1,5 mca zaczynam studia podyplomowe Software Project Management, a firma mnie wspiera finansowo :)

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety

      Świetnie! Gratulacje. Jakie studia wybrałaś? Gdzie? I bardzo dziękuję za komentarz. Naprawdę wydaje się, że to niewiele, a dzięki komentarzom niszowa treść się niesie. Dzięki :)

  • @katarzynadorociak4367
    @katarzynadorociak4367 Před rokem +1

    ...Ja też Cię pozdrawiam🙋‍♀️ jak co dzień rano jedziemy razem na univ...Nie wiem co na to Twoja rodzina, że tak razem sobie jeździmy, ale mi zdecydowanie pasuje ta sytuacja. Umilasz mi trwajaca ponad 1h (wcziraj 1.40🤦‍♀️) jazdę na zajęcia... co do studiów...To czasem Twoje poranne wykłady są ciekawsze niż te , na które jadę, ale to dobrze, bo wtedy nie mam wyrzutów że wprowadzam mózg w stan hibernacji na tych mniej ciekawych🤣 Miłego dnia!🤗

  • @jolmj6217
    @jolmj6217 Před 4 lety +1

    Generalnie lubię porządek i zwracam mocno uwagę na wiedzę techniczną więc chciałbym pójść na Politechnikę ale Wrocławską. Ciągłość mojej nauki no i prowadzę projekty typowo techniczne (HVAC, elektroenergetyka, energetyka, koordynowanie branż itd)
    Na co zwrócić uwagę w programie albo na jakie certyfikaty ? Widziałem że każda uczelnia oferuje albo jakiś dodatkowy certyfikat albo przygotowanie np. do prince2

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety

      Jeżeli chodzi o certyfikaty to spójrz tutaj - czcams.com/video/gwQQlqRt0sc/video.html Powinineś mieć odpowiedź :)

  • @maciejsz.9058
    @maciejsz.9058 Před 4 lety +1

    Świetny materiał - dzięki !!!

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety

      Bardzo dziękuję. Długo myślałem, czy ten odcinek ma sens. Okazuje się, że jak zwykle się zaskoczyłem pozytywnie. Dziękuję za ten komentarz.

    • @maciejsz.9058
      @maciejsz.9058 Před 4 lety +1

      @@zarzadzanieprojektami-mkapusta Fajnie, że pomogłem - moim zdaniem wrzucasz bardzo merytoryczną wiedzę a taka jest zawsze mile widziana :) pozdrawiam!

  • @inaina5992
    @inaina5992 Před 4 lety +1

    Jakoś ten procent mnie nie zaskoczył i pewnie sama się mogę do niego w jakimś stopniu zaliczyć - świat się zmienia, rynek pracy się zmienia i trzeba się adoptować ;), kształcić, w miarę potrzeb uczyć się nowych umiejętności. Obecnie podążamy w kierunku automatyzacji - kolejne zawody, zadania intelektualne przypisywane „magistrom” tracą na znaczeniu i w przeciągu kilku lat znikną z rynku a pojawią się nowe.
    Nawet całkiem niedawno miałam plan zapisać się na studia podyplomowe, zrobiłam research i niestety forma prowadzenia zajęć i zapisy zawarte w umowie, jak dla mnie, nie bardzo przystają do obecnych czasów…
    A co do certyfikatów, szczególnie tych językowych, mam mieszane uczucie - praktyka podpowiada mi coś innego i nie zawsze osoba, która ma certyfikat na poziomie np. C1 faktycznie potrafi posługiwać się językiem na tym poziomie.

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety +1

      To prawda, że czasem ludzie mają certyfikaty na wyrost. Ale to nie znaczy, że nie warto mieć certyfikatu dla siebie, który na wyrost nie jest :)

    • @inaina5992
      @inaina5992 Před 4 lety +1

      @@zarzadzanieprojektami-mkapusta Zdanie certyfikatu to potwierdzenie wiedzy, ale to dopiero początek drogi (jak dla mnie). Trzeba wykazać się umiejętnością jej użycia w praktyce, dostosowania do konkretnej sytuacji. A do tego potrzebna jest praktyka i motywacja do rozwoju by nadążać za zmianami a nie bazować na wiedzy zdobytej kilka lub kilkadziesiąt lat wcześniej. To tak jak zdaniem egzaminu na prawo jazdy - posiadanie w portfelu „prawka” nie oznacza jeszcze, że jest się dobrym kierowcą - konieczne jest doświadczenie i doskonalenie swoich umiejętności.

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 4 lety

      @@inaina5992 To z kolei można wyczytać z tej części CV o doświadczeniu zawodowym. Edukacja formalna i doświadczenie bardzo często idą w parze z tymi najlepszymi. Znajdują czas na to i na to.

  • @emildogowski9739
    @emildogowski9739 Před 17 dny +1

    Witam
    Mam pytanie czy studia podyplomowe MBA w wersji online są praktyczne i w pełni legalne?

    • @zarzadzanieprojektami-mkapusta
      @zarzadzanieprojektami-mkapusta  Před 17 dny

      @@emildogowski9739 czemu miałyby być nielegalne? Ja bym wolał na zywo, bo to ludzie, z którymi studiujesz wniosą największą wartość. Nie zaliczanie przedmiotów.

    • @emildogowski9739
      @emildogowski9739 Před 17 dny

      ​@@zarzadzanieprojektami-mkapustadziękuję za odpisanie
      A czy MBA w ochronie zdrowia czy jest to ogólnie ciężka podyplomowa czy raczej do zdania ? Przepraszam za dociekliwość ale jestem ciekaw na wstępie przed zaczęciem tej podyplomowymi

  • @spinmalina8222
    @spinmalina8222 Před 4 lety +1

    Ten film był mi potrzebny. Jeżeli czekałam na znak, to juz nie mam wymówki 😅 Masz może opinię nt podyplomowych z Zarządzania projektami w Wyższej Szkole Bankowej ?

  • @andrzejurbanski6074
    @andrzejurbanski6074 Před 3 lety +2

    🤝👍