Підлітковий вік: особливості, кризи, поради батькам

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 08. 2021
  • Кажуть, що підлітковий вік - найважчий. Але в деяких сім'ях цей період дорослішання дитини протікає гладко та непомітно. У чому секрет? Чому підлітки зазвичай бунтують, і як діяти батькам, щоб дитина не мала потреби в бунті, а розвивалася гармонійно.
    Про це у нашому новому випуску "Школи батьківства" розповідає психологиня Лейла Гасанова. Запрошуємо до перегляду.

Komentáře • 15

  • @user-ic4fc7nl7i
    @user-ic4fc7nl7i Před měsícem

    Дякую за корисні поради .

  • @Miktn
    @Miktn Před měsícem

    Класні поради! Структурно та чітко 😊

  • @Aleksandr093093
    @Aleksandr093093 Před rokem +4

    Судячи з кількості переглядів і коментарів, цікавості до адекватного виховання немає.
    Дякую за інформацію, розумію що у той період було б добре мати таку підтримку. Але і зараз розумію, що не все від мене залежало, а багато і не моїх помилок було, а їхніх.

  • @user-ph6tv7rf6v
    @user-ph6tv7rf6v Před 8 měsíci +1

    Супер рекомендації і поради, дякую ❤

  • @user-qg9ld3yb4z
    @user-qg9ld3yb4z Před rokem +1

    Професійний, деталізований аналіз. Дякую за гарне і корисне відео.

  • @vallekgv2381
    @vallekgv2381 Před rokem +1

    Дякую за відео! Зрозуміло викладена інформація, конкретно по періодам, - те що я шукала❤

  • @user-vy1ir4wv5g
    @user-vy1ir4wv5g Před 7 měsíci +3

    Дякую за вичерпну інформацію. Не можу погодитися лише з одним - якщо дитина не любить мити посуд то не треба її змушувати це робити... Невже мама зобов"язана робити ВСЮ хатню робот? Мене теж дратує миття посуду і прибирання в квартирі. Тоді чому батьки повинні йти всупереч своїх бажань? Я за розподіл обов"язків в родині. Якщо фізично дитина може щось зробити то це може бути її обов"язком. Допомогти-так а не навішати на себе всю хатню робот. Тоді точно не буде нормального спілкування а лише втомлені та виснажені емоції.

    • @user-qf7if4wi2k
      @user-qf7if4wi2k Před 3 měsíci

      Спікер сказала давайте їй робота, яка їй подобається, тобто давати вибір: ти помиєш посуд чи підлогу і т.п. Допомагати треба, просто треба враховувати думку.

  • @Naumanya
    @Naumanya Před 8 měsíci

    Дякую!

  • @andrijstorozenko5631
    @andrijstorozenko5631 Před 4 měsíci

    Суть ось цього всього в тому, щоб діти розуміли, що їм можна мати власну думку, цікавитись, щось пробувати нове і на цьому вчитись.
    В цьому випадку, батьки мають мати правильний підхід до дитини, щоб вона їх не боялась, не ховалась від них. Всеодно дитина буде робити це, але вже ховаючись від батьків.
    До підліткового бунту, дитина слухала батьків, після цього, вона вже в більшості діє самостійно. Сама вирішує, що хоче жити окремо, сама шукає собі цікаву роботу.
    Нормальні стосунки з батьками стають тому, що батьки більше не нав'язують їм свої бажання, а дитина реалізує свої бажання.
    Постійні сварки відбуваються тому, що батьки не вірять, що дитина на це спроможна, чи до цього готова. Тож мають бути реальні дії від самої дитини, після чого батьки бачать результат і вже довіряють більше.
    А деякі діти, прямо чекають дозволу від батьків діяти на власний розсуд. І ось в такому очікуванні, вони можуть прожити біля батьків і до 40 років. Батьки не дозволяють, бо не бачать реальних дій від самої дитини, і на їхню думку, значить він ще не подорослішав. Ось такий конфуз.
    Тож підлітковий бунт, не обов'язково має бути в 16 років, він може бути і в 25, і в 30, і в 35, і в 40. Тоді, коли людина робить якісь реальні дії для цього, що відчуває.

  • @andrijstorozenko5631
    @andrijstorozenko5631 Před 4 měsíci

    10:55 Або дитина настільки внутрішньо подавлена, що не вірить, що їй щось можна вирішувати самостійно і чекає дозволу.
    При цьому почувається жертвою, якимось заручником, і чогось наче чекає.

  • @OleksandraKrivolapchuk-mc3ql

    Як пыдняти и витягнути дитину з дипресий

  • @user-re5gt6gb4n
    @user-re5gt6gb4n Před 11 měsíci

    В мене зовсім інша ситуація,10-річна донька намагається контролювати мене,обмежувати мої контакти з друзями,намагається постійно бути поряд,таке враження,що хоче сидіти на голові

    • @irina3140
      @irina3140 Před 7 měsíci

      Ви не одні.Така сама ситуація. Мабуть у вас дитина козеріг😊.

    • @Midgun
      @Midgun Před 4 měsíci

      У дівчаток приблизно в 10-11 років настає період, коли хочеться максимальної уваги саме матусі. У хлопчиків приблизно у 8 років. Потім ця потреба поступово зменшується. Тому насолоджуйтеся, поки є можливість. Діти ростуть дуже швидко....