PŘES PŘÍKOP | Olympijský maraton bude splněný sen. Táta má furt lepší osobák než já - Moira Stewart

• čas přidán 13. 12. 2023
  • 2:25:36. Nejrychlejší maraton české ženské historie, splněný olympijský limit i velký sen. Sen, který vznikal v době, kdy se ještě styděla za to, že běhá. Pozvání do našeho podcastu přijala držitelka českých rekordů na 10 000 m, půlmaraton i maraton, Moira Stewartová. 😍
    Táta běžec, máma běžkyně. Měla Moira vybraný sport už od narození? Jaké byly její běžecké začátky? Proč se v úvodu kariéry styděla za to, že běhá? Kdy přišel zlom, který všechno změnil? 👀
    Na olympiádu do Tokia měla splněný limit, ale protože mohly jet jen tři Češky a ona byla čtvrtá, tak jí start na OH proklouzl mezi prsty. Bude Paříž odplata za Tokio? Jaký byl rekordní závod ve Valencii? Co říká na čas 2:25 hod? Jsou tam ještě nějaké rezervy? Jak bude vypadat olympijská trať v Paříži? Jaké novinky si organizátoři připravili? Proč se neustále zpřísňují olympijské limity? 🙏🏼
    Moiru už od začátku kariéry trénuje stejný trenér - Václav Janoušek. Jak moc důležitou roli hraje v tomhle příběhu? „Kecá” mu Moira do tréninkového plánu? Jaká je její týdenní kilometráž? Kam jezdí nejčastěji na soustředění? Nebo jaké je její oblíbené tréninkové místo? Poslouchejte! 🎧