Nejčastější dotazy na užívání mikronutrientů, Q&A I Trime Podcast #07

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 18. 05. 2024
  • 🔻 Co se v podcastu #07 dozvíte 🔻
    Tuto epizodu jsme se rozhodli věnovat zodpovězení otázek, které nám nejčastěji kladete, abychom vám usnadnili rozhodování při výběru doplňků stravy.
    Pro koho, proč a v jakých dávkách je vhodná suplementace vitamínu D3 během celého roku? Při jakých hodnotách můžeme mluvit o deficitu vitamínu D3 a v jakém rozmezí bychom se naopak měli pohybovat pro zabezpečení všech potřeb našeho organismu? Kdo potřebuje suplementovat vitamín K2, jaký má pro naše tělo význam a proč je při výběru doplňku s vitamínem K2 důležité rozlišovat, zda jde o syntetickou nebo přírodní formu?
    V závěru podcastu se dozvíte o základních benefitech komplexu F20 a čím se odlišuje od jiných multivitaminových doplňků. Pro koho je přípravek vhodný, podle čeho jsme navrhovali recepturu a dávky jednotlivých mikronutrientů.
    Na otázky odpovídá Jakub Přibyl, produktový vývojář Trime a nutriční
    specialista.
    0:00 Úvod
    0:46 Kdo musí suplementovat vitamín D
    1:46 Jak dávkovat vitamín D
    3:02 Vitamín D v létě - je potřeba suplementovat?
    9:45 Pokud užívám vitamín D ve formě doplňků stravy, neovlivní se endogenní syntéza ze slunce?
    11:24 Hodnoty pro dostatek/nedostatek/kritický nedostatek vitamínu D
    13:20 Vitamín K2 - kdo jej potřebuje suplementovat?
    14:31 Jaký je poměr pro společné užívání užívání vitamínů D3 a K2 a proč je to důležité
    18:15 Vitamín K2 - jeho význam pro organismus
    20:46 Dávkování vitamínu K2 - kardiovaskulární problémy a preventivní užívání a zdroje K2
    23:52 Dávkování vitamínu K2 pro toho, kdo jej nepřijímá přirozeně ze stravy
    24:38 Je možné se vitamínem K2 předávkovat?
    26:07 Kterými doplňky stravy je vhodné začít?
    28:00 Proč je multivitamín F20 Complex dražší než některé multivitamíny na trhu?
    32:39 Proč o kvalitě multivitamínu vůbec nerozhoduje počet obsažených látek?
    34:21 Vyplatí se připlatit si za aktivní formy vitamínů skupiny B
    37:00 Vitamín A a nebezpečí předávkování
    38:16 Jak užívat multivitamín F20 Complex?
    39:38 Co mohu očekávat od užívání Daily F20?
    41:50 Potřebuji užívat jiný doplněk v případě prevence, pokud užívám F20 Complex?
    Máte nějaký dotaz nebo chcete téma doplnit? Komunikovat s námi můžete prostřednictvím sociálních sítí nebo nám nechte komentář pod videem.
    Děkujeme za pozornost!
    ===========================================
    🔗 Sledujte nás na sociálních sítích:
    Instagram: / cztrime
    Facebook: / trime.cz
    LinkedIn: / mytrime
    🔎 Kde můžete najít další užitečné informace?
    ► Odebírejte náš pravidelný newsletter nebo sledujte náš blog
    trime.cz/blogs/news
    🔥 Odebírejte náš CZcams kanál / @mytrime
    🎙️ Poslechněte si náš podcast i na platformách:
    Spotify: buff.ly/3E4ZQzA
    Apple: buff.ly/2VBj0M6
    #VitaminD
    #K2MK7
    #Bcomplex
    #VitaminK2
    #Doplnkystravy
    #Suplementace
    #Zdravi
    #Podcast
    #Trime
    Poslechem tohoto podcastu berete na vědomí a souhlasíte s tím, že tento podcast slouží pouze k zábavním účelům. Žádné informace a názory, které zde zazněly, nepředstavují radu. Jedná se pouze o osobní názory účinkujících a v žádném případě nemohou sloužit k diagnostickým, preventivním, léčebným, zdravotním nebo lékařským účelům, a to i přes to, že někteří účinkující osoby mohou být specialisty na dané téma. Informace poskytnuté v jednotlivých dílech podcastu jsou aktuální ke dni vydání příslušného dílu a s postupem času se jejich pravdivost a aktuálnost může měnit. To, jak naložíte s informacemi sdělovanými v tomto podcastu, zcela záleží na Vašem osobním úsudku a vůli; sdělované informace mají pouze motivovat posluchače k tomu, aby se řídili vlastním rozhodnutím v oblasti zdraví, zdravotní péče a stravování, které by mělo být učiněno ve spolupráci s odborným poskytovatelem zdravotních služeb. Před tím, než se rozhodnete užít jakýkoliv doplněk stravy, produkt či vyzkoušet metodu diskutovanou v tomto podcastu, nebo pokud máte zdravotní obtíže nebo dotazy týkající se Vašeho zdravotního stavu, kontaktujte svého poskytovatele zdravotních služeb či svůj zdravotní stav zkonzultujte s jiným odborníkem a vždy pozorně čtěte příbalovou informaci. Berete na vědomí, že poskytované informace nejsou informacemi oficiálně zveřejněnými Evropským úřadem pro bezpečnost potravin ani jiným obdobným orgánem. Neneseme žádnou odpovědnost za případnou újmu, která Vám vznikne v důsledku nesprávného naložení se sdělenými informacemi. Souhlasíte s tím a zavazujete se, že proti nám nebudete vznášet žádné nároky související s újmou, která Vám případně vznikla špatným naložením s touto informací. Pokud s tímto prohlášením nesouhlasíte, prosíme přestaňte náš podcast neprodleně poslouchat a odebírat.
    Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo připomínky, neváhejte se na nás obrátit.

Komentáře • 7

  • @milanuxa9050
    @milanuxa9050 Před 7 měsíci +1

    Díky!

  • @veronikafrydrychova7061

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jako 4 členná rodina můžeme užívat z finančního hlediska jen jednu tabletu multivinamínu, pak omega 3 a v zimě déčko s káčkem a my s manželem ještě hořčík? Dává to takto sestavené smysl. Nebo jedna tablety nestačí a měli bychom užívat třeba měsíc dvě a pak měsíc vynechat. Jíme z 90 % bio nebo farmářské. Moc děkuji za odpověď.

  • @evabalagova9730
    @evabalagova9730 Před rokem

    Dobrý deň, má vplyv používanie solária na množstvo vitamínu D3 v tele?

    • @mytrime
      @mytrime  Před rokem

      Dobrý den, čistě teoreticky ano. Existují solární trubice, které jsou modifikované tak, že emitují jen určité vlnové délky elektromagnetického záření a pokud výrobce solárních trubic (potažmo provozovatel solárního studia) doloží certifikát o používání takových trubic, bude to kromě jiného znamenat, že to bude mít vliv i na tvorbu vitamínu D. Nicméně není to metoda, kterou bych doporučil jako nejšetrnější/nejefektivnější (viz aktinické stárnutí kůže a fotokarcinogeneze bez benefitů přirozeného slunečního osvitu). JP

  • @jirilacina3730
    @jirilacina3730 Před rokem

    Zaujalo mě srovnání K2 a K1. Čili K2 nemá na srážlivost krve vliv?

    • @mytrime
      @mytrime  Před rokem +1

      Dobrý den, vitamín K1 a K2 mají v těle trochu jinou funkci - zatímco K1 je naším organismem využíván výhradně k produkci koagulačních faktorů v játrech, K2 u zdravých jedinců ze střeva putuje mimo játra (cílem jsou kosti nebo krevní cévy). V krevních cévách aktivuje protein zvaný Matrix Gla-protein (MGP), který odstraňuje vápník z výstelky krevních cév a v tvrdých tkáních je zase významným faktorem při zabudovávání vápníku do kostí a zubů (neboť kostní bílkovina osteokalcin je závislá právě na této formě vitaminu K2). Náš vitamín K2MK7 má čistý bezpečnostní profil a při základním dávkování u zdravých lidí nevykazuje žádné vedlejší účinky ani co se týče hemokoagulace. Výjimkou jsou pacienti užívající antikoagulancia (léky snižující srážlivost krve) a lidé s vrozenými genetickými poruchami srážení krve. Vitamín K2 v koagulační kaskádě ovlivňuje faktory závislé právě na vitamínu K, tedy faktory II, VII, IX a X. V takových případech je potřeba užívání vitamínu K2MK7 konzultovat s lékařem specializovaným na tuto problematiku. Ve většině případů jsou problémem jen lékové interakce (s antikoagulancii), kde se musí upravit jak medikace, tak příjem vitamínů K (tedy dávkování). U vrozených koagulopatií je to složitější a nelze podávat obecné rady bez znalosti konkrétního případu. Vše vychází z již zmíněného ovlivňování jen některých faktorů v koagulační kaskádě.