Světový pohár v hokeji | WCH 2004 | Česko - Německo | TV Nova | Původní komentář

• čas přidán 11. 06. 2023
  • Světový pohár v ledním hokeji hraný v roce 2004 je spojován v souvislosti s českou reprezentací díky skvělému výkonu proti Kanadě v semifinále. Tento zápas vřele doporučuji ke zhlédnutí na mém kanále, kde je taky v popisku napsáno pár tisíc písmenek o turnaji a naší cestě soutěží.
    Ještě před semifinále s Kanadou musel český nároďák odehrát zápasy v Evropě s evropskými soupeři. Úvod turnaje Česku se nevydařil. V Helsinkách podlehlo Finsku 0:4, o dva dny později ve Stockholmu Švédsku 3:4, a fanoušci připomínali ostudu z roku 1996. Dva zápasy, skóre 0:7.
    V posledním zápase ve skupině ale český tým čekali 3. září 2004 Němci. V téměř nové libeňské sportovní hale, která tenkrát nosila jméno Sazka aréna, se tak český nároďák předvedl jedinkrát českému publiku. Začátek zápasu byl opět spíše vlažný a první třetina skončila bez branek. V historických materiálech je zmíněna absolutní proměna českého týmu a jeho herního projevu na celém turnaji od druhé třetiny tohoto zápasu. Němci schytali jen za 20 minut pět branek. A ve třetí třetině dostali ještě dva další. Zápas skončil 7:2 pro Česko, které postoupilo do čtvrtfinále ze třetího místa s konečným skóre 10-10. Ve čtvrtfinále Česko porazilo Švédy na jejich ledě ve Stockholmu 6:1 a tu nejkrásnější bitvu pak předvedli čeští hokejisté v semifinále s Kanadou, kdy jejich cesta turnajem skončila.
    Toto video je zdigitalizovanou véháeskou, kterou jsem získal od sportovního fanouška Jiřího Čemuse Čermaka, který mi vyprávěl svůj příběh fanouška, nadšence, jenž si nahrával do své sbírky všechny velké turnaje. Lásku ke sportu podědil po svém otci, který v 80. letech hrál fotbalovou soutěž v Rakousku.
    Užijte si původní komentář Václava Tittelbacha a Miloše Holaně.