Stukanie w silniku | Szukam przyczyny | Zamiana wtryskiwaczy | Władimirec T25

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 11. 2023
  • #t25 #tractor #silnik
    Instagram: gramw_farminga

Komentáře • 57

  • @sebastian6114
    @sebastian6114 Před 8 měsíci +2

    Mała sugestia która może być pośrednią przyczyną , brakuje w twoim układzie paliwowym zaworka/dyszy fi 0,5mm (oryginalnie śruba z otworkiem 0.5mm) powrotnej z wtryskiwaczy na podstawę filtra paliwa. ułatwia to pompie zasysanie paliwa z baku. PS zatkany zaworek mocno ogranicza moc ciągnika wolniej nabiera obrotów.

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      Za bardzo nie ma jak zastosować takiego zaworka w tym filtrze,acz kolwiek na ori filtrach też było słychać to stukanie

    • @sebastian6114
      @sebastian6114 Před 8 měsíci

      @@farmpmi Jeżeli stuki były wcześniej, do sprawdzenia wtryski i pompa na koniec coś mechanicznego w silniku powodujące nie równy stopień sprężania. Co do zaworka można dać trujnik za filtrem paliwa i z czegoś zrobić zaworek do przelewu. Pozdrawiam

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      @@sebastian6114 ale co może powodować brak tego zaworka?wtryski masz na myśli że sprężyna lub coś takiego?

    • @sebastian6114
      @sebastian6114 Před 8 měsíci

      @@farmpmi zaworek jest stosowany w układach paliwowych zasilanych od góry zbiornika paliwa, starsze wersje T-25 miały kranik i zasilanie układu od dołu zbiornika. W moim przypadku brak zaworka (był zapchany) ograniczał moc ciągnika nie miał siły obrócić kołem na 2 biegu z pługiem bez blokady

    • @sebastian6114
      @sebastian6114 Před 8 měsíci

      @@farmpmi jest dużo możliwości trzeba dokładnie przejrzeć wtryski i pompę

  • @marcopolo6765
    @marcopolo6765 Před 8 měsíci +1

    Skór odkręcasz przewód od wtrysku i nie ma reakcji to musi być wina końcówki wtrysku. Nie raz jest tak że mimo że wstawisz nowa albo regenerowana końcówkę stu procentowa dobra. Ustawisz ciśnienie i ładnie pyli ale jak kilka razy po pompujesz zacznie znowu lac. Spoklalem się z wadliwy wtryskiem i wymiany końcówek nie pomagały. Może wtrysk albo pompa coś złapała i bije mniej jedna sekcja

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      Bardziej na pompę stawiam bo jak zamiana wtryskiwaczy nic nie zmienia,po zluzowaniu rurki na drugim wtrysku gasnie czyli pierwszy cylinder nie daje rady uciągnąć silnika,tylko czemu te stukanie jest,czy przez to że nie ma tyle mieszanki w cylindrze?

    • @marcopolo6765
      @marcopolo6765 Před 8 měsíci

      @@farmpmi wydaje mi się że uboga mieszanka może wpływać na to jak chodzi silnik. Skoro przy opóźnionym kącie wtrysku twardo chodzi silnik to i przy małej dawce też może. W 30 takie stukanie jest jak końcówka któraś się zatrze ale i biały dym wali z komina. Może to stuka w głowicy? Patrzyłeś czy żadna sprężyna zaworu nie pękła?

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      @@marcopolo6765 sprężyny niby całe,ale chyba najlepiej będzie to rozebrać bo to właśnie gdzieś w górnej części słychać,a mam wrażenie ze zaczęło się po wymianie gumek uszczelniajacych na dzwigienkach od odpreznika moz

    • @marcopolo6765
      @marcopolo6765 Před 8 měsíci

      @@farmpmi jedyne to rozbiórka i weryfikacja

  • @Merkor1
    @Merkor1 Před 8 měsíci +3

    Wyciągnij wtryskiwacze z głowic i niech ktoś kręci rozrusznikiem a ty patrz jak pylą. Tak szybko sprawdzisz czy któryś już leje.

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      Wtryski są ustawione na przyrządzie,po wymianie końcówek było ustawiane,bardziej sprawdzałem pod kątem uszkodzenia mechanicznego czy coś nie pękło

  • @bogdankosek1927
    @bogdankosek1927 Před 8 měsíci

    Sprawa jest prosta...po pierwsze diagnoza pomiar sprężania jesli w normach szukasz dalej....układ wtryskowy na stół weryfikacja i tyle

  • @grzegorzszpunar3617
    @grzegorzszpunar3617 Před 8 měsíci

    A sprawdzałeś i czyściłeś dokładnie filtr powietrza?? Zarówno Górę jak i dół ?

  • @rppl2878
    @rppl2878 Před 8 měsíci

    Witam , jak myślisz co jest przyczyną dymu z odmy , występuje po rozgrzaniu silnika .

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      Mogą być pierscienie zużyte

    • @rppl2878
      @rppl2878 Před 8 měsíci

      Pytanie jak długo moźna na nich działać ?:)

    • @mariuszrownicki6393
      @mariuszrownicki6393 Před 2 měsíci

      Przedmuchy odmą jak leci tzw para góra silnika kłania się do zrobienia

    • @mariuszrownicki6393
      @mariuszrownicki6393 Před 2 měsíci

      Dobre sprzęty miałem go przez 10 lat silnik nie do zajebania non stop gaz był w podłogę ciśnienie na rozgrzanym 4 sprzedałem po 10 latach za 11000zl a kupiłem ursusa c 360 3p

  • @piotrtokarski8390
    @piotrtokarski8390 Před 7 měsíci

    Jakby pierwszy tlok pukał

  • @lobo-d8t
    @lobo-d8t Před 7 měsíci

    Gdzie ci chłopie coś stuka w głowie chyba silnik chodzi jak zegarek 😊 ? ..

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 7 měsíci

      Jest film z orki i z odległości słychać dzwiek który mnie niepokoi,w kabinie prawie tego nie słychać, wolę sprawdzić wszystko co możliwe niż zachwile mieć w bloku "okno rewizyjne"

    • @lobo-d8t
      @lobo-d8t Před 7 měsíci

      @@farmpmi Z 10 lat temu miałem też wlodymirca t25 i też z kabiny nieraz wydawało mi się że coś stuka i puka i z ,, duszą na ramieniu ,, orałem ,, to rusek kolego ma w nim stukać i pukać 🤐 ...10 lat nim robiłem dopóki nie wyrobił się wałek na rewersie napra6wiłem i sprzedałem juz 30 letniego dziada Moja rada sprzedaj papaja i kup traktor prawdziwy czyli np c 360 remont generalny napęd 4x4 i jazda tylko grudy będą za nim latać to dwa razy więcej mocy od władka No chyba ze masz hektar ziemi to i wlodkiem można robić do transportu dobry bo malo pali 😁 .. P.S. Chyba powinieneś kupić nowy rozrusznik do niego albo baterie bo kiepsko pali 🤔 ? ..

  • @rafachomicz2087
    @rafachomicz2087 Před 7 měsíci

    A ktoś sprawdzał luzy zaworowe jeśli nie to polecam.

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 7 měsíci

      Nawet nie raz były sprawdzane

  • @kacpi5
    @kacpi5 Před 8 měsíci

    Prawdopodobnie wtrysk staje dęba

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      Podobnie było też przed wymianą końcówek we wtryskach

  • @Gabriel-mh1on
    @Gabriel-mh1on Před 8 měsíci

    Jeśli kąt wtrysku będzie źle ustawiony też będzie stukał

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      Wiem,tak jak jest teraz jest najlepiej,przestawiałem kąt już i o ile na wolnych jest ciut lepiej to po wciśnięciu gazu wali ostro

    • @Gabriel-mh1on
      @Gabriel-mh1on Před 8 měsíci

      @@farmpmi hmm być może problem tkwi w sekcji pompy podczas kręcenia na wyciągniętym odprężniku powinno być wyraźnie słychać prace obu wtryskiwaczy

    • @marcingt2355
      @marcingt2355 Před 8 měsíci

      Złap za koło pasowe i poruszaj lewo prawo może wyczujesz luz na swozniach tłokowych lub na korowodach możesz też odkrecić pokrywy krecić wałem i zaobserwować jak pracują popychacze czy płynnie czy szybko opada i podnosi czy łagodnie może być wałek przetarty rozrządu

  • @ukaszmikula2859
    @ukaszmikula2859 Před 8 měsíci +1

    Na drugiego gara jakby nie palil jak poluzujesz przewód paliwowy niema różnicy bardzo w pracy silnika

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      To pytanie dlaczego nie pali?skoro wtrysk podaję paliwo

    • @ukaszmikula2859
      @ukaszmikula2859 Před 8 měsíci

      @@farmpmi sekcja pompy podaje paliwo jak odkrecisz przewód paliwa jak zakrecisz to nie wiesz co się dzieje w komorze spalania czy ten wtrysk pyli były robione ale wiesz jak jest dzisiaj z jakością czesci mógł się zawiesić trzeba wyjąć jak kolega pisał i zobaczyć jak pyli

    • @ukaszmikula2859
      @ukaszmikula2859 Před 8 měsíci

      ​@@farmpmiA pompa też była robiona?

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      @@ukaszmikula2859 pompa jeszcze nie była robiona

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 8 měsíci

      @@ukaszmikula2859 wtrysk dobrze daje bo sam sprawdzam na przyrządzie,akurat jestem w posiadaniu maszynki do wtrysków

  • @fabiomaxx2949
    @fabiomaxx2949 Před 7 měsíci +1

    dzieciął ci wpadł

  • @ireneuszkowalski3901
    @ireneuszkowalski3901 Před 5 měsíci

    Czasami lubi się zbierać nagar na głowicy i tłok uderza w nagar na głowicy.

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 5 měsíci

      Tu akurat jest czysto

  • @user-wn1ls3vz8n
    @user-wn1ls3vz8n Před 3 měsíci

    Moim skromnym zdaniem źle ustawione zawory.

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 3 měsíci

      No niestety to nie zawory

  • @lobo-d8t
    @lobo-d8t Před 7 měsíci

    😂 Czego gaśnie bo paliwo do wtryskiwacza nie dochodzi tylko sika bo poluzowałeś nakrètkę ? Zapowietrza sie ? Jajca sobie robisz ? Weź chlopie podepnij plugi daj mu po garach i zobaczysz czy cos stuka a stukać moze np nakretka nie dokrecona na filtrze powietrza albo pierdoła w kabinie nie w silniku ..

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 7 měsíci

      Rozumiem chłopie ze z doświadczenia po przepracowanych tysiącach godzin piszesz swoją opinię,jeśli zjadłeś na ruskim wynalazku tkz zęby to dziękuję za twoją opinię,wezne ja pod uwagę,co mogę dodać od siebie to nie jest to dzwiek z kabiny ani żadna nakretka poluzowana-sprawdzone i podokrecane wszystko

    • @lobo-d8t
      @lobo-d8t Před 7 měsíci

      @@farmpmi Robiłem na wlodku 10 lat ale to co robisz z tymi nakrętkami i sikającym paliwem to nie prôbowałem i odradzam lepiej weż mechanika co się zna na tym i niech on posłucha i powie co o tym myśli ? W pompie wtryskowej z boku jest śruba czasami trzeba ja odkrecić i spuścić nadmiar oleju a chlodnicę odkręcic tą blache weza i zimna wodą przepłukać kusz rdzę ale to moze wiesz sam ? To ok ..

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 7 měsíci

      @@lobo-d8t jaka chłodnice masz na myśli?

    • @lobo-d8t
      @lobo-d8t Před 7 měsíci

      @@farmpmi Chlodnice silnika chodzonego powietrzem ..

    • @farmpmi
      @farmpmi  Před 7 měsíci

      @@lobo-d8t Napewno jeździłeś wladimircem ze takie rzeczy piszesz?mam duże wątpliwości

  • @piotrsemeniuk4055
    @piotrsemeniuk4055 Před 25 dny

    Chłopu się nudzi i szuka dziury w całym.