Kret do 50m . Najmniejsza maszyna przeciskowa sterowana w Polsce UM-20

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 08. 2020
  • Niesamowita maszyna przeciskowa sterowana UM-20 pracująca w technologii bezpłuczkowej. Mini maszyna umożliwia wykonanie do 50m przecisku ze sterowaniem radiolokacyjnym. Posiada sondę promilową. Pozwala wiercić na głębokości do 10m.. Mieści się w wykopie o długości 75cm, studni DN1000 wchodząc przez właz 600mm. Waży 90kg. Średnica maksymalna przewidziana to 160mm, ale wykonuje fizycznie nawet 315mm. Wszystko kwestia rodzaju gruntu i długości przecisku.
    UM-20 NODIGMARKET24 Damian Sobczak, Zabrze
  • Věda a technologie

Komentáře • 17

  • @Mackosz
    @Mackosz Před 2 lety

    Witam. Jak wygląda sytuacja z kontrolowaniem głębokości przewiertu.??
    Oraz jak wygląda sytuacja gdy ma wystawać w wykopie startującym np 1m rury.?? Ręcznie wyjście czy maszyna da rade tak ja wyciągnąć.

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před 2 lety

      Do kontrolowania stosujemy system radiowy SENSE model SNS-1t lub SNS-2t. Posiada sondę promilową i monitor z możliwością generowania raportu powykonawczego. Zasada sterowania działa więc dokładnie tak jak na wiertnicach horyzontalnych.
      Odnośnie dociągania rury to na tym filmie jest mega mały wykop. Zwykle robimy wykop o długości 110cm i daje to możliwość dociągania rury ok 25cm do wykopu. Jeżeli trzeba dociągać więcej, wystarczy dołożyć jakąś samemu wykonaną ramę i wstawić przed maszynę, albo po prostu dociągnąć ją ręcznie czy koparką jeżeli przecisk jest bardzo długi.

  • @robertzaborowski4596
    @robertzaborowski4596 Před 2 lety +1

    Co się dzieje gdy maszyna napotka na swojej drodze kable, rury lub korzenie drzew? ( nie wszystko jest na mapach).

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před 2 lety

      Dzień dobry. To zależy od sytuacji. Czy jest coś na mapach czy nie, to najlepiej najpierw prześledzić wykrywaczem np. Leica Ultra. Najczęściej pilot oraz poszerzacz się prześlizgną. Chyba że pilotem trafimy dokładnie w środek rury PE to ją łatwo przebijemy. Oczywiście mamy kontrolę nad tym jaki mamy opór, więc doświadczony operator jest w stanie zorientować się że coś jest nie tak jeszcze zanim uszkodzi instalację. Ale to nie takie proste podjąć decyzję czy to instalacja czy może kamień. Tak więc WYKRYWACZ! bo do tego służy.

  • @aleksandersepielak2229

    Da się zrobić taki przewiert pod rurę kanalizacyjna ? Ok ,30 40 m

    • @bezwykopowatv12
      @bezwykopowatv12 Před 2 lety

      Trzeba bardzo ostrożnie prowadzić, aby uniknąć przeciwspadku. Jeśli mowa o 30-40 m, to jak dla mnie różnica spadku musi być 1-2 m.

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před 2 lety

      Jest sposób na zrobienie kanalizacji. Należy dobrać odpowiednią końcówkę pilota. Spadek nie mniejszy niż 1%. Robiliśmy ostatnio 20m kanalizacji w Gnieźnie. Klient zażyczył sobie spadek -1,5%. Po zmierzeniu niwelatorem wyszło -1,3 więc super. Ale należy pamiętać że pod kanalizację to nie ta technologia, tylko wiercenie ślimakowe ze śledzeniem teleoptycznym ;). Tak czy inaczej przeciskiem sterowanym wykonamy ją precyzyjniej niż przy użyciu wiertnicy horyzontalnej.
      Do kanalizacji wybrałbym silniejszy model maszyny. UM-32 lub UM-50

  • @kamilkowalski5642
    @kamilkowalski5642 Před 2 lety

    Maszyna może i sprytna, ale gdyby to była taka świetna technologia, to nikt nie pchał by się w koszta 200k + za uzywane wiertnice horyzontalne, tylko każdy by wolal sobie kupić taki sprzęt gdzie rure 125 na odcinku robi się zs sterowaniem w 1.5h ...... system nawigacji sense ok, jest ale sterowanie pilotem odbywa się, że jeden pracownik kreci kluczem w lewo bądź w prawo, bo w maszynie nie widać hydromotoru jeszcze bez płuczki heh ludzie zejdzcie na ziemię..... sprzęt fajny ale zrobić przejście do 10m. Pozdrawiam

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před 2 lety +1

      Dzień dobry. Dziękuję za komentarz. Negatywnie wypowiada się Pan na temat tej maszyny, ale czy widział Pan ją kiedyś w akcji? Pana opinia jest nieobiektywna. Zapraszam na prezentację lub na budowę do naszych klientów. Wykonanie przecisku trwa średnio 1h/10m, 5h/50m gotowego przecisku plus czas na przygotowanie wykopów. Obrót żerdzi odbywa się samoczynnie. Jeden z przykładów, rura cienka, ale dla hydrauliki nie ma to znaczenia jeśli chodzi o prędkość wykonania przecisku. Odcinek ok 50m wykonaliśmy do g.14:30 łącznie z całą przygotówką. Zaznaczę że wszystkie nasze filmy są wykonywane podczas dłużej trwającego szkolenia posprzedażowego. Filmy i zdjęcia z Częstochowy maszyną UM20. (Mamy jeszcze modele UM32 oraz UM50) : drive.google.com/drive/folders/17_wssl1bWRxhGoxvhASz-asnUuwmfC8C?usp=sharing
      A tu inny przecisk 50m maszyną UM32 pod płytami betonowymi: drive.google.com/drive/folders/1k25DQR3z_eB7vTH3HVOP4AVfSGdQDxKQ?usp=sharing

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před 2 lety +1

      A tu żeby nie było że wciągamy tylko makaron ;) Kanalizacja grawitacyjna po łuku, PE250 ze studni DN1000:
      Maszyna UM20: drive.google.com/drive/folders/1x_0zoeM6XIYEMRy33CEj-4MGiOwbnjMv?usp=sharing

  • @krzysiudr
    @krzysiudr Před 11 měsíci

    Jaki koszt takiej kompletnej maszyny?

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před 11 měsíci

      Dzień dobry. Bardzo proszę napisać do nas na maila biuro@nodigmarket24.com.pl

  • @geronimom6347
    @geronimom6347 Před 2 lety

    ile czasu zajęło wykonanie takiego przecisku?

    • @damiansobczak994
      @damiansobczak994 Před 2 lety

      Dzień dobry. 1,5h. Średnio wychodzi 10m/h gotowego przecisku. Czyli Pilot + wciąganie rury

  • @jacekd.874
    @jacekd.874 Před rokem

    Przerobiłem podobną maszynę koszmar wolę kreta lub sterowany

    • @NODIGMARKET24
      @NODIGMARKET24  Před rokem

      Dzięki za opinię, ale bardzo proszę napisać ją producentowi tamtej maszyny.

    • @jacekd.874
      @jacekd.874 Před rokem

      @@NODIGMARKET24 panowie maszyna jest zaparta o grunt często pod naciskiem zmienia swoje położenie trzeba walczyć aby utrzymać w wykopie. Ponad 20 lat to robię.