3. V čem se AI tvoří

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 04. 2024
  • Vítejte při sledování mé cesty k objevování umělé inteligence (AI) a AI engineeringu. V tuto chvíli nemám o AI žádné hluboké znalosti a jsem na začátku své cesty. Pokud chceš vědět, co se zrovna učím, co tvořím, jestli si dělám poznámky, jak si je dělám, jak se učím apod., tak sleduj tuhle sérií. Budou to hodně zajímavá videa.
    Cílem je, abych zjistil, jak AI funguje a jak může člověk vytvářet inteligentní systémy schopné řešit skutečné problémy. Umělá inteligence proměňuje svět kolem nás. Od způsobu, jakým komunikujeme s digitálními asistenty, až po auta, která se řídí sama. A tento svět mě velice zajímá. Zajímá i tebe? Tak se se mnou pusť do jeho objevování.

Komentáře • 7

  • @inhustle_media
    @inhustle_media Před měsícem +1

    Nainstalováno, těším se na další díl

  • @rideronthestorm-hd1qd
    @rideronthestorm-hd1qd Před měsícem +2

    jo google colab je super v tom že se tam dá přepnout běhové prostředí na T4 GPU, takže nějaké náročnější AI výpočty jsou naopak rychlejší než když se to snažím spustit lokálně na slabém NTB

    • @hacknisvoubudoucnost
      @hacknisvoubudoucnost  Před měsícem +2

      Přesně tohle jsem řešil včera. Zkoumal jsem tam ty jejich běhy a je super, že tohle umožňují

  • @Cemonix
    @Cemonix Před měsícem

    Věnuji se profesně vývoji neuronových sítí a myslím si, že Anaconda opravdu není potřeba. Pro správu prostředí v pythonu je ve standartní knihovně k dispozici venv nebo moje osobní preference - Poetry (rozumím, že pro někoho je jednodušší si prostředí naklikat, ale programátor by měl být schopen používat cli a psát konfigurační soubory). Dále Jupyter notebooky lze jak v Pycharmu, tak i ve vscodu bez problému používat po nainstalování příslušného rozšíření přímo od Microsoftu.

    • @hacknisvoubudoucnost
      @hacknisvoubudoucnost  Před měsícem +2

      Pro začátečníka asi ale bude pohodlnější, když pojede přes Anacondu nebo Colab. Alespoň všechny kurzy, které jsem do teď viděl, to tak dělají. Třeba v Colabu je fajn, že člověk není závislý na výkonu svého počítače díky běhům. Ale chápu, že vše má nějaké výhody a nevýhody

  • @jirkakvasnicka9654
    @jirkakvasnicka9654 Před měsícem

    AI mě hodně zajímá, zatím se učím Python