Закриття ФОП: 4 кроки (вересень 2020) | Как закрыть ФОП - инструкция в 4 шага

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 8. 09. 2024

Komentáře • 128

  • @FactorAcademy
    @FactorAcademy  Před 4 lety +11

    Колеги! Увага!
    У нашому відео, на жаль, закралася помилка!
    ФОП, який перебував на загальній системі оподаткування повинен подати декларацію протягом (!) 20 календарних днів (!), що настають (!) за останнім календарним днем місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (!).
    Зміни до п. 177.11 ПКУ було внесено славнозвісним Законом № 466 (більш відомий як проєкт № 1210).
    Тому приклад має виглядати наступним чином:
    Розреєстрація ФОП: 30.09.2020 р.
    Звіт подаємо не пізніше 20.10.2020 р.
    Звітний період: з 01.01.2020 р. по 30.09.2020 р.
    Сплачуємо ПДФО та ВС до 30.10.2020 р.
    Щиро дякую небайдужим коментаторам!!!! 🧡🧡🧡

  • @user-gd5co6xn4g
    @user-gd5co6xn4g Před 3 lety +1

    Дякуємо ,найкращий канал !!!

  • @Ksena-mk1gl
    @Ksena-mk1gl Před 4 lety +1

    Дякую за актуальну інформацію

  • @PapaJustifyTV1
    @PapaJustifyTV1 Před 3 lety +1

    Питання. Відкрив ФОП (3 група), який проіснував дуже недовго, десь близько тижня. Я дуже швидко зрозумів, що це мені не підходить та подав заяву на закриття ФОП через Дію. Наступного дня прийшов лист що мій ФОП припинено. Далі йде такий меседж:
    "Знадобиться ще доба, для того щоб податкова та органи статистики зняли вас з обліку, після цього ви отримаєте листа на електронну пошту з підтвердженням та інформацією про подальші кроки. Крім того, ви отримаєте виписку з реєстру в кабінеті громадянина. Вона має юридичну силу - її можна роздрукувати та користуватися, як будь-яким іншим документом."
    І після цього ніякого листа я не отримав. Можливо вихідні, можливо ще щось, але листа наразі немає. Перевірив заборгованності на сайті tax.gov.ua/businesspartner, та ніяких боргів не знайшов. Що мені робити далі взагалі? Чи потрібно мені щось надсилати у податкову, чи нічого не треба вже, якщо дія припинена? Дата припинення ФОП:
    9 листопада 2020 р.
    І ще питання, чи можу я отримувати нарахування на картки звичайної фіз.особи? Чи вони мониторяться податковою й досі?
    Дууууже дякую якщо відповісте)

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      Доброго дня!
      Щодо роботи порталу "Дія", звісно, краще звернутися до їх техпідтримки.
      Також про всяк випадок можна перевірити інформацію за посиланням: usr.minjust.gov.ua/content/free-search
      Подивіться, чи є запис про припинення та яка інформація там щодо зняття з обліку у податковій.
      Також:
      1) все одно доведеться подавати "ліквідаційний" Звіт за формою № Д5 за себе;
      2) не забудьте, що оскільки ви таки 1 тиждень існували як ФОП-платник на 3 групі єдиного податку, то доведеться сплатити ЄСВ за себе за листопад;
      3) краще подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування для того, щоб анулювати реєстрацію платником єдиного поадтку. Звісно, Податковий кодекс цього не передбачає, однак податківці просять подати.
      Перевірити, чи анулювали Вам статус платника єдиного податку, можна за посиланням: cabinet.tax.gov.ua/registers/edpod
      4) скоріше за все, перевірка у зв'язку з припиненням ФОП Вас не торкнеться, бо нещодавно з'явилися нові Методрекомендації для податківців щодо таких перевірок (затверджені наказом ДПСУ від 15 вересня 2020 року № 499). Там, зокрема, визначено, що перевірка може й не проводитися. Однак Вам необхідно відповідати певним критеріям. Вони є у п. 3.7 цих Методрекомендацій (раджу ознайомитися). Можна подивитися за посиланням: tax.gov.ua/fizichnim-osobam/podatkoviy-audit/metodichni-rekomendatsii-ta-rozporyadchi-dokumenti/74906.html
      Щодо надходження коштів на картку фізособи.
      Відповідно до законодавства податкова поки не наділена правом безперешкодного доступу до обігу коштів на рахунках. Вони можуть лише отримувати інформацію щодо наявності таких рахунків. Хоча податківці можуть отримати інформацію про обіг на підставі рішення суду чи якимось не зовсім законним способом. Або Ви самі під час перевірки надаєте їм такі дані. Виняток: отримання інформації у випадках та обсягах, передбачених міжнародною угодою між Україною та США - FATCA. Наприклад, якщо Ви - громадянин США, то податківці лише на підставі запиту можуть отримати інформацію про баланс або суму на рахунку. І цей момент не залежить від того, чи Ви підприємець, чи Ви звичайна фізособа.
      Однак все ж таки... Поки що за загальним правилом податківці отримують інформацію про обіг коштів на рахунку виключно на підставі рішення суду. Все інше - проєкти.
      Але не забувайте, що окрім податківців, за Вами слідкує банк в рамках фінансового моніторінгу. Банк може призупинити підозрілі операції або заблокувати Ваш рахунок та попросити документи, що підтверджують ту чи іншу операцію.
      Тому нагадаю, що карткові рахунки фізосіб заборонено використовувати в підприємницькій діяльності.

    • @PapaJustifyTV1
      @PapaJustifyTV1 Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak
      1. За посиланням на мінюст - статус припинено.
      2. Я гадки не маю де в особистому кабінеті шукати цю форму Д5, бо її там немає.
      3. ЄСВ сплачено. В документах вказано що це "переплата". Тобто 1100 грн є і в графі "Сплачено до бюджету" та в "Переплата". Хз що воно значить)
      4. За посиланням на ЄП - Дата виключення з реєстру пуста. Немає дати вилучення, та досі стоїть 3 группа спрощеної системи і є мої дані щодо ФОП.
      Тобто я так розумію, що мій ФОП припинено, боргу немає, але я все ще лишаюся як платник ЄП чомусь.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@PapaJustifyTV1 Значить Ви таки припинилися.
      Щодо статусу ЄП. Це тех. проблема податкового блоку (ПО податкової). Тому ж вони і просять подати заяву про відмову від спрощенки (zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1054-19#Text). Можна, звісно, і в електроному вигляді, через "Листування з податковою". Хоча не раз наші підписники жалілися, що ті заяви податкова пропускає.
      Щодо ЕСВ. Платежі не "сіли" як треба у Вашій картці. З приводу переплати можна зробити звірку з податківцями. Можна через "Листування з податківцями" їм написати, додавши прінтскрін, де видно, що у Електронному кабінеті висить переплата або подзвонити у Вашу податкову.
      Це може бути глюк Електроного кабінету. З ним таке дуже часто трапляється((((
      Форму Д5 дивіться за посиланням: cabinet.tax.gov.ua/form/view/F3000512 (в Електронному кабінеті можна знайти за кодом форми F3000512).

    • @PapaJustifyTV1
      @PapaJustifyTV1 Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak Дуже вам дякую! Розповім про вас на своєму каналі про все це пекло)

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      @@PapaJustifyTV1 І вам дякую! Сподіваюся, що ви успішно вирішите всі непорозуміння :)

  • @user-qb6yn3dt9p
    @user-qb6yn3dt9p Před 3 lety +2

    Добрий ранок. Прохання уточнити чи доцільно в умовах карантину подавати ліквідаційну звітність через сайт податкової чи все ж краще в паперовоум варіанті (з зворотньою відміткою) безпосередньо в податковій. І якщо через сайт то яка форма ліквідаційної звітності чи в якому розділі її знайти.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здрастуйте, Анатолію!
      Все залежить від того, на якій системі оподаткування ви знаходитеся та яку позицію щодо подання звітності підтримуєте).
      Поясню. Якщо ви, наприклад, були платником єдиного податку (ЄП) 1 чи 2 групи і хочете, як радять податківці, подавати декларацію з ЄП у строки для квартальної звітності, то з подачею документів у електронному вигляді можуть виникнути складнощі. Бо те, що радять податківці не зовсім співпадає з нормами ПКУ. Тому податківці радять у цьому випадку подавати декларацію платника ЄП у паперовій формі.
      Щодо іншої звітності і випадків. Звітність в електронній формі має пройти.
      У будь-якому випадку квитанція № 2 (про прийняття звітності) буде підтвердженням того, що ви її подали.
      Щодо форми звітності.
      Коли ви зайдете у Електронний кабінет за допомогою вашого електронного ключа, то вся звітність у нас знаходиться у розділі "Введення звітності" - "Створити". Далі можна шукати за номером форми.
      1. Єдиний податок. Зверніть увагу: якщо ви - платник єдиного податку, то такої форми декларації ЄП як "ліквідаційна" немає. Тобто ви подаєте звичайну декларацію платника ЄП (як і раніше подавали).
      Про всяк випадок нагадаю. В Електронному кабінеті для 1-2 груп - код у Електронному кабінеті F0103404, можна також подивитися за посиланням: cabinet.tax.gov.ua/form/view/F0103404; Тільки зауважте, що у платника 1-2 груп за посиланням стоїть позначка "рік"! А для ідеі податківців з квартальними строками ця позначка не підходить.
      Для 3 групи - код у Електронному кабінеті F0103306, можна також подивитися за посиланням: cabinet.tax.gov.ua/form/view/F0103306
      2. Загальна система оподаткування. Код у Електронному кабінеті F0100111, можна також подивитися за посиланням: cabinet.tax.gov.ua/form/view/F0100111
      3. ЄСВ. Подаєте звіт за формою № Д5 - код у Електронному кабінеті F3005112, можна також подивитися за посиланням: cabinet.tax.gov.ua/form/view/F3005112

  • @natashai9168
    @natashai9168 Před 4 lety +4

    для загальносистемників для подачі декларації про доходи - вже не 30.календ.нів, а 20

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety +1

      Наталіє, дуже дякую за Ваш коментар! Розмістили у закріпленому повідомленні інформацію.
      Так, дійсно, у зв'язку зі змінами до ПКУ, внесеними Законом № 466 (проєкт № 1210), було змінено строки подання декларацій ФОП-загальносистемниками, які припиняються.

  • @AlexV6
    @AlexV6 Před 3 lety +4

    Вам треба було розділити це відео на окремі відео - ФОП 3 спрощена, ФОП 3 загальна, і т.д. А так, на жаль, нічого незрозуміло.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      Дякую за зауваження!
      Під час підготовки нового, актуалізованого, матеріалу обов'язково врахуємо.
      А якщо у Вас є якісь запитання щодо цієї теми - задавайте. Допоможемо розібратися!

    • @AlexV6
      @AlexV6 Před 3 lety +2

      @@nataly_ambroziak Дякую! Тоді я з радістю скористаюсь вашим запрошенням!
      Я працював як найманий працівник до 5.09.2020, а після цього почав працювати на нерезидента який відправив мені звичайний грошовий переказ, який я забрав у відділенні банку 5.10.2020 і в цей же день отримав повідомлення про внесення моїх даних до реєстру (ФОП 3, єдиний податок). Пізніше цього місяця, я відкрив підприємницький рахунок в банку куди й надходили всі подальші платежі.
      Питання 1. Я не вказую грошовий переказ в податковій як ФОП 3 єдинник, а повинен подати окрему декларацію і сплатити за них податки у розмірі 18% + 1,5%?
      Питання 2. У додатку до річного звіту з ЄСВ в графі код категорії ЗО, я вказую "1" в місяцях коли я працював як найманий працівник та "6" коли я був ФОПом?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@AlexV6 Добрий день! Я відповім. Однак зауважу, що це не стосуюється теми відео (припинення ФОП).
      1. Так, у декларації ФОП єдинника ви не показуєте грошовий переказ. В ідеалі потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи і сплачувати з цих сум податки. В ідеалі!
      2. Ні, в додатку до річного звіту з ЄСВ ви не показуєте періоди, коли ви були найманим працівником. Дані щодо нарахованого на вас ЄСВ як найманого працівника має показувати ваш роботодавець.

    • @AlexV6
      @AlexV6 Před 3 lety +1

      @Наталя Амброзяк Величезна вам подяка! Ох щось мені підказує, що ваше "в ідеалі" означає, що я ще пошкодую, що колись погодився на цей переказ. 😅

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      @@AlexV6 Ну, ви ж розумієте, що інакше я не можу тут написати? :)

  • @user-et1km7vc9s
    @user-et1km7vc9s Před 3 lety

    Дякую за інформацію. Підскажіть якщо ФОП відкрили (планували 2 група спрощена система , з 01.03 повинна бути спрощена система )і зразу в тому місяці хочуть закрити(діяльність не велась ) то всі звіти потрібно подавати: ЄП , ЄСв? Після відкриття цей місяць же на загальній системі йде, то які звіти потрібно подати ?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Вітаю! У Вашому випадку всі звіти подаються для загальносистемника. Ви ж розреєструвалися ще до того, як перейшли на єдиний податок (тут важлива не дата подання заяви, а дата набуття статусу платника єдиного податку підприємцем, тобто 01.03).

  • @user-gd2cp8sb4l
    @user-gd2cp8sb4l Před 3 lety

    Добрий день! Допоможіть розібратися з датами звітності. ФОП 3 група, спрощена система. Розреєстрація: 25.02.2021 Які кроки далі? Сплачую ЄСВ за січень і лютий? Прибутку за січень і лютий не було. Коли потрібно подавати декларацію? І який вказувати звітний період? Дуже дякую за допомогу!

  • @d.jshyhevichivanovpetrovsi6159

    Вітам. Поясніть будь ласка. Якщо був на третій групі з нульовим доходом, сплячий три роки ФОП, сплачувати єдиний податок не треба.... на скільки мені повідомили ранііше у ДПІ. Тобто по закриттю так само не треба сплачувати єдиний податок якщо доходів не було. Що тоді стосується ЄСВ? Якщо я подав заяву на закриття реєстратору наприклад через ДІЯ у середені січня 2021 року. Я мушу сплатити ЄСВ за місяць коли подав на закриття та отримав повідомлення від реєстратора о знятті з обліку або я мушу заплатити ЄСВ за весь квартал як 3-я група? Якщо в мене є переплата по ЄСВ входить ця сумма як аванс до сплати ЄСВ. Ще не зрозуміло...подавати треба ліквідаційний звіти і по ЄСВ і по Доходах ще раз, якщо я тільки подав звіти за рік? Дякую за відповідь. Вибачте якщо трохи сумбурно..не кожен день закриваєш ФОП

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрий день!
      Щодо єдиного податку (ЄП) все вірно. Якщо у вас на групі 3 не було доходу, то сплачувати ЄП після розреєстрації непотрібно.
      Щодо ЄСВ.
      Ви платите лише за місяць у якому розреєструвалися, тобто за січень 2021 + за попередні періоди (якщо не платили). За весь І квартал 2021 р. платити ЄСВ непотрібно.
      Щодо звітів.
      По-перше, зверніть увагу: змінюються форми звітності для платника ЄП. ЄСВ та ЄП об'єднали. Та тут все дуууже неоднозначно. Є проєкт наказу Мінфіну, де він чітко каже, що можна поки подавати як і раніше (тобто окремо декларацію і окремо звіт за формою з додатка 5). Тільки проєкт! Але я вважаю, що все одно вам потрібно подавати все як і раніше.
      Тому, по-друге, по ЄП доведеться подати декларацію за І квартал, бо ж у звіті за рік як би січень 2021 року не охоплено. Нагадаю, що на жаль для платників ЄП спец строків подання декларації не визначено. Тож доведеться чекати настання строку подання звичайної квартальної декларації платника ЄП.
      По ЄСВ подаєте ліквідаційний звіт (тобто звіт з позначкою "ліквідаційний"). Там показуєте січень 2021 р. Звіт за формою з додатку 5 також змінився! Тож якщо подаватимете його у паперовому вигляді, то треба роздрукувати актуальний бланк!

    • @d.jshyhevichivanovpetrovsi6159
      @d.jshyhevichivanovpetrovsi6159 Před 3 lety +2

      @@nataly_ambroziak Дуже вдячний вам за пояснення. . Добре що ви є)) .

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      @@d.jshyhevichivanovpetrovsi6159 Дякую за ваше запитання. Завжди раді допомогти ;)

  • @nataly_ambroziak
    @nataly_ambroziak Před 4 lety +1

    Друзі! Відучора на порталі "Дія" знову запрацював функціонал щодо ФОП. Так що через нього можна знову подавати заяви про припинення ФОП :)

    • @meggiemeg7512
      @meggiemeg7512 Před 3 lety

      Привіт. Чи не могли б ви підказати. Мені не підходить ЕЦП для фізичної особи для закриття ФОП.. Я так зрозуміла, що потрібно відкривати розрахунковий рахунок і робити новий ключ, але вже як для підприємця? дякую

  • @KarinaS245
    @KarinaS245 Před 3 lety +1

    Добрий день. Дякую за відео!
    Допоможіть, будь ласка:
    ФОП 1 гр єдиноподатник, закриття 23.11 - в декларації по єдиному податку ставити відмітку звітного періоду I квартал (тобто за один каартал чи рік і вказувати довідково місяць) і чи логічно далі вказувати показники діяльності у всіх чотирьох кварталах чи тільки за свій звітній четвертий?
    Дуже дякую!!!

    • @Nataly_Am
      @Nataly_Am Před 3 lety +1

      Добрий день!
      Дивіться, у Вашому випадку можна як раз за рік подавати декларацію і показувати все так, як би ви показували, продовжуючи свою діяльність.
      По-перше, навіть якщо взяти підхід податківців щодо подачі останньої декларації припиненого ФОПа груп 1 та 2, то Ви все одно маєте її подавати у 2021 році, бо припинення відбулося у 4 кварталі. А строк для подання декларації за 4 квартал як раз співпаде з поданням декларації за рік.
      По-друге, з точки зору ПКУ це ідеальний варіант, бо, як я казала, Кодекс взагалі не передбачає особливих строків для подання останньої (назвемо її "ліквідаційна") декларації для платників єдиного податку. А це означає, що треба звітуваится у ті ж строки, що і зазвичай звітує неприпинений ФОП-платник ЄП.

    • @KarinaS245
      @KarinaS245 Před 3 lety

      @@Nataly_Am дуже вдячна! Ви допомагаєте багатьом! Удачі та розвитку!)

  • @valentinaschevcenko2634
    @valentinaschevcenko2634 Před 3 lety +1

    спасибо подскажите лучше пенсионеру на общей системе закрыться в декабре 2020 г. или не закрываться в 2021 г

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здравствуйте, Валентина!
      У Вас "позитивная" пока ситуация в плане ЕСВ) Так что можно ФЛП и побыть. Вот только в нашей стране так стремительно меняется законодательство, что можно попасть на "неприятности" имея статус предпринимателя.

  • @iryna2027
    @iryna2027 Před 3 lety +1

    В карантинних умовах, що наразі в країні, що простіше/ефективніше : Закрити ФОП чи перевести на Загальну систему? (з 2021р. якщо не буде доходу і ЄСВ ж не треба буде платити, просто раз на рік звіти подавати?)

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрий вечір, Ірино!
      Я б сказала, що в умовах нашої країни (!) краще ФОП закрити. Відкрити його - це не проблема. А от сам статус підприємця може принести незручності.
      Так, на сьогодні з 2021 року буде звільнення від ЄСВ, якщо це ФОП без доходу. Однак все настільки стрімко змінюється, що важко іноді передбачити наступні нововведення.

    • @iryna2027
      @iryna2027 Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak дуже Вам дякую, завжди швидко та чітко відповідаєте, це досить рідке явище в Інтернеті!
      Поки що вирішила перейти на Загальну систему - подала Заяву через Електронний кабінет платника.
      1.Чи достатньо Заяви?
      2. Як і де можна буде перевірити, чи перевели мене на Загальну систему? В тому ж самому кабінеті?
      3. Чи переводять на Загальну систему із боргом?
      4. Чи є вже інформація як саме і кому будуть скасовувати борг до 3060грн. (Законопроект №4430?)
      Дуже дякую за відповіді!

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@iryna2027 1. Достатньо. Однак треба відслідковувати (див. п. 2), бо дехто з підписників нашого журналу жаліються на те, що податківці не реагують на "єдиноподаткові" заяви, направлені через Електронний кабінет;
      2. В тому ж кабінеті. Дивитеся у Реєстр платників єдиного податку: cabinet.tax.gov.ua/registers/edpod Там зазначатиметься дата анулювання реєстрації платником єдиного податку.
      3. На відміну від єдиного податку, переводять))
      4. Не дивлячись на те, що закон підписано, на момент написання цього коментаря на сайті ВРУ текст самого закону відсутній. Можна подивитися лише проєкт(( Трохи про це розказували у цьому відео: czcams.com/video/HKh__U73kyo/video.html
      Появу тексту закону можна відслідковувати за посиланням:
      w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70534
      Треба натискати на номер акта у рядку "номер, дата акту"

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@iryna2027 UPD: текст закону про списання податкових боргів вже з'явився. Почитати можна за посиланням:
      zakon.rada.gov.ua/laws/show/1072-IX#Text

    • @iryna2027
      @iryna2027 Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak Дуже дякую, буду слідкувати і розибратися!

  • @korg5351
    @korg5351 Před 3 lety

    08.12.2020 прийшло повідомлення про припинення. сьогодні відіслав декларацію. подавав як річну, через фрі звіт.прийшла квітанція "Документ не може бути прийнятий - початок подання форми - 1 січня 2021 р..
    ". в мене загальна система

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрий день, Сергію!
      На сьогодні строк подання декларації для загальносистемників - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем місяця у якому відбулася розреєстрація (п. 177.11 + п.п. 49.18.1 ПКУ).
      Оскільки у Вашому випадку припинення відбулося у грудні, то подавати декларацію можна не раніше 1 січня.
      У першому закріпленому коментарі до цього відео про це є інформація.

    • @korg5351
      @korg5351 Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak Дякую

  • @AlyowkaLevchuk
    @AlyowkaLevchuk Před 4 lety +2

    Есть ли какая-то особенность закрытия флп и снятия его с учета в налоговой как плательщика НДС, если он является плательщиком НДС? Спасибо!

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety +1

      Алёна, добрый день!
      По НДС-отчетности специальных сроков подачи не предусмотрено. Так что подавать ее нужно в "обычные" сроки.
      Что касается аннулирования статуса плательщика НДС. НКУ говорит, что аннулировать статус плательщика НДС должны налоговики самостоятельно (абз. 2 п. 184.2 НКУ). Датой аннулирования будет дата разрегистрации в ЕГР (т.е. подачи заявления госрегистратору).
      Но на местах этот механизм не везде работает и фискалы просят подать заявление - форму № 3-ПДВ (приложение 3 к Положению о регистрации плательщиком НДС, утвержденному приказом Минфина от 14.11.2014 г. № 1130).
      Проследить за аннулированием можно через Реестр плательщиков НДС: cabinet.tax.gov.ua/registers/pdv
      Советую также обязательно проинформировать Ваших контрагентов о прекращении. Да, это универсальный совет, но для контрагентов плательщика НДС это особенно важно.
      Не забудьте также об (о):
      - условных обязательствах по НДС (п. 184.7 НКУ);
      - том, что после аннулирования статуса плательщика НДС Вы не сможете зарегистрировать НН/РК (включая те, с даты составления которых еще не прошел срок для их регистрации). См. разъяснение в категории 101.16 БЗ, вопрос: "Чи має право особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, зареєструвати складені податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, якщо термін їх реєстрації ще не минув?"

    • @AlyowkaLevchuk
      @AlyowkaLevchuk Před 3 lety +1

      Наталя Амброзяк Спасибо большое

  • @UAOlenaUA
    @UAOlenaUA Před 3 lety

    Підкажіть будь ласка,ФОП 2 група спрощена система оподаткування ЄП ,реєстрація 20.01.21 на загальній,з 01.02.21 на спрощеній.
    Закриття травень 2021р. Які звіти треба подати? ЄСВ з 2021 р. подається в складі об'єднанної звітності. Виходить ,що треба подавати окремо 2 рази ( за загальну та спрощену систему оподаткування?) Дякую 🌹

  • @LeisureLifestyle
    @LeisureLifestyle Před 3 lety +1

    Открыл ФОП на 3 группе в марте этого года, то есть в условиях карантина (3 группа). Ни одной операции - деятельности совсем не было. Сейчас пробовал закрыть через Дия - выдало ошибку «по технічним причинам не можливо завантажити подані електроні документи для припинення реєстраційної дії». В кабинете плательщика налогов уже висит задолженность за 19.10 - как быть тогда?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрый день, Артем!
      Для того, чтобы остановить начисления по ЕСВ, все равно нужно внести запись "припинено" в ЕГР. Поскольку портал Дия работает с перебоями, то, как вариант, можно обратиться в центр предоставления административных услуг, подав документы лично или к нотариусу, который осуществляет регдействия по ФЛП (правда придется ему за услуги заплатить). Также можно отправить документы по почте. Но для этого придется удостоверить подписи на госрегистрационном заявлении нотариально( Или еще раз попробовать через Дию подать документы... А Вы обращались в техподдержку портала?
      По поводу задолженности по ЕСВ (как я понимаю, речь идет именно о нем). Списание долга для ФЛП-плательщиков ЕН в данной ситуации не предусмотрено(( Разве что, если Вы одновременно являетесь наемным работником, за которого ЕСВ уплачивает работодатель, можно попробовать оспорить начисление недоимки (см. постановление ВС от 04.12.2019 г. № 440/2149/19 // reyestr.court.gov.ua/Review/86203700 )

  • @NadjaAV
    @NadjaAV Před 3 lety +1

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, ФОП-пенсіонер ( 3 група, спрощена система ) закриває підприємницьку діяльність (йому не вистачало стажу для повної пенсії 4 місяці, вона пропрацювала ФОПом тих 4 місяці, сплатила ЄСВ тих 4 місяці від червня до вересня включно), якщо подає заявку на закриття в жовтні, наприклад сьогодні, чи може вона не платити ЄСВ за жовтень при предявленні пенсійного посвідчення? Обороту по рахунку ніяких не було.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      Доброго дня, Надіє!
      Вважаю, що може. Можна написати листа до податкової, вказавши, що ФОП є пенсіонером і додати копію пенсійного посвідчення. Звісно жодним нормативно-правовим актом такий лист не передбачено, але це зменшить кількість труднощів у спілкуванні з податківцями.

    • @NadjaAV
      @NadjaAV Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak доброго дня! чи можна ще запитати)?
      якщо я правильно зрозуміла, то згідно відео, мені (верніше пенсіонеру ФОП, 3 група, спрощена система) потрібно подати звіти після отримання відповіді з ЄДР про зняття з обліку:
      1. Податкова декларацiя платника єдиного податку - фiзичної особи - пiдприємця з періода 1 січня 2020 по 29.10.2020 ( це дата зняття в ЄДР, моя діяльність взагалом з 1.06.2020 по 29.10.2020), тобто така декларація як після кожного кварталу, але поставити позначку звітна?
      2. Звiт про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску (Додаток 5) і також поставити позначку ліквідаційна.
      і чи можна подати ці звіти зараз, в листопаді?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      @@NadjaAV Надіє, доброго дня!
      Вибачте, я Вас не зовсім правильно зрозуміла, відповідаючи на перше Ваше запитання.
      ФОП отримав статус пенсіонера тільки у жовтні? Якщо так, то звільнитись від ЄСВ за жовтень, на жаль, не вийде(( Тут принцип той же, що і щодо сплати ЄСВ під час припинення. Якщо хоча б 1 день у місяці особа не була пенсіонером, то за весь місяць доводиться платити.
      Щодо звітів:
      1. Приклад щодо ЄП та періоду я наводила для більш стандартної ситуації - коли ФОП працював у минулому році. Тому й період взято з 1 січня.
      У вашому випадку вийде наступна картина.
      Ви подаєте:
      - звичайний звіт за 3 квартал. У звичайні строки.
      - так звану ліквідаційну декларацію з позначкою "1 квартал". Вона буде подаватися у строки для 4 кварталу. Однак наростаючим підсумком ви будете показувати дохід, з урахуванням тільки жовтня. Бо далі у Вас доходу єдиноподатника апріорі бути не може.
      На жаль, оскільки особливих строків для звітності у платника ЄП, що припиняється, немає, то раніше звичайних строків подання звітності подати її не вийде. Принаймні нормативно немає такої можливості.
      2. Щодо ЄСВ. Так, не дивлячись на те, що ФОП вже пенсіонер, доведеться подати Д5 (бо як я зрозуміла, ФОП отримав статус пенсіонера тільки у жовтні). Позначка у шапці - "ліквідаційна".
      От Д5 можна буде подати у листопаді однозначно, бо строк її подання - протягом 30 календарних днів з дати розреєстрації у ЄДР.

  • @butterblumegold8326
    @butterblumegold8326 Před 2 lety

    Дуже корисне вiдео,дякую👍,пiдписка та лайк!Скажiть будь ласка,я дозволила чужим людям передати з-за кордону на свою карту 16 грудня валютний переказ(на операцiю),а тепер думаю закривати ФОП у сiчнi,чи потрiбно включати цю суму в свiй рiчний дохiд, i ще син передае менi перекази з-за кордону,чи вважаеться це моiми доходами,чи потрiбно все це декларувати?Дякую за вiдповiдь,з Новим роком та Рiздвом Христовим!!😊🤗👍

  • @user-se8io3pv1c
    @user-se8io3pv1c Před 3 lety +1

    Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, порадою. З приводу 20-ОПП. У 2018 році був "ФОП", а 11.11.2019 закритий. Місце обліку - оболонська податкова. При відкритті подавала форму 20ОПП, а при закритті забула. Зараз ще актуально її здати і яким чином це зробити? Тільки особисто у Оболонську податкову чи можна надіслати поштою?
    У 2020 році відкривала і закривала ФОП на 2 групі у святошинському районі. Зараз усі звіти здані у святошинську податкову.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Юліє, доброго дня!
      Якщо ФОП припинено у ЄДР, то взагалі-то подавати форму № 20-ОПП вже не зовсім коректно, бо підприємця як такого вже немає. Так, фізична особа залишається на обліку у податковій як така, що отримувала доходи від підприємницької діяльності. Однак форму № 20-ОПП можуть і не прийняти, бо інформація вноситься до Реєстру самозайнятих осіб, а якщо все відбулося відповідно до вимог законодавства, то щодо Вас до того Реєстру мали б внести інформацію про припинення.
      Хоча можна і спробувати. Якщо будете подавати, то можна як особисто, так і поштою. Краще з повідомленням про вручення щоб можна було відсліткувати, чи забрали відправлення. До речі, можна й кур'єрську доставку замовити, щоб, як то кажуть, "наверняка".

    • @user-se8io3pv1c
      @user-se8io3pv1c Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak Форму віднесла до податкової особисто. Спеціаліст питала, як давно відкрита була точка. Я розповіла усю ситуацію, в тому числі, що "забула" її закрити. Ніяких санкцій не застосовували) реакція спокійна була.
      Зробила для себе такий висновок.
      Податківці самі здебільшого не знають, що робити з цією формою у такому випадку. Я теж вважаю некоректно, що з закриттям ФОП формально торгова точка у них висить як "орендується", хоча вона не може вже такою бути. Та вони за своєю ініціативою нічого з цим не роблять, принаймні, до планової чи позапланової перевірки. Не подали їм форму - не відобразили зміни по закриттю об'єкта оподаткування. Подали - закрили. Змушують робити зайві й нелогічні дії з боку платників.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@user-se8io3pv1c Юліє, дякую за Ваш зворотній зв'язок :) Таке дійсно буває на місцях. І штраф за ст. 117 ПКУ не завжди накладається... Хоча нижче у коментарях писали про те, що за забуту 20-ОПП отримали штраф.
      Та й в цілому застосування ст. 117 ПКУ до форми 20-ОПП не завжди коректне. Але це вже інша історія... (як каже один відомий ведучий :)

  • @user-tw7ib5kd2c
    @user-tw7ib5kd2c Před 3 lety +1

    Добрый день, подскажите, пожалуйста, ФОП 3 группа 5%, имеет задолженность по налогам и сборам за сотрудников с 2019года и по налогам за себя. Может подать заявление на закрытие или только после погашения задолженности? Спасибо.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрый день, Илона!
      Заявление-то подать можно. Но Вы же понимаете, что долги никуда не денутся и их придется погашать.

  • @Fudzimu
    @Fudzimu Před 3 lety +1

    Доброго вечора, такі питання, ФОП, 3 група
    1. Якщо всі звіти подані онлайн, чи потрібні вони в паперовій формі(при аудиті податківців наприклад)
    2. Якщо всі операції були в безготівковій формі, то чи потрібно заповнювати книгу обліку за формою №10
    3. Відповідно до нових методичних рекомендацій(ви згадували раніше) перевірки(по ЄСВ) може і не бути, це все проходить в автоматичному режимі чи бажано писати заяву як і по ЄП?
    Буду дууууже вдячний за відповідь)

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здрастуйте, Максиме!
      1. Податківці бачать всі Ваші звіти у своєму ПО. Однак бувають різні ситуації... Наприклад, у їх ПО щось відображається некоректно. Тоді Ви можете роздрукувати зі свого ПО той чи інший звіт разом з квитанцією № 2 (про прийняття звітності).
      2. Суми безготівки вносяться до Книги обліку доходів так само, як і готівкові кошти (Порядок, затверджений наказом Мінфіну від від 19.06.2015 р. № 579). Звільнення від використання Книг набуде чинності тільки з 1 січня 2021 року.
      Є, звісно, ще один нюанс щодо Книги. Він пов'язаний за карантином. Якщо Ви нещодавно зареєструвалися і мали б у період карантину зареєструвати і почати використовувати Книгу, то її можна було б не заповнювати, а зареєструвати протягом 3 місяців з дати закінчення карантину. Однак в рамках припинення не зовсім зрозуміло як це положення має працювати.
      3. Насправді зараз податківці мають взяти/не взяти Вас на перевірку. Раніше таке теж було... Процес прийняття рішення запускається з моменту, коли фіскали отримують інформацію з ЄДР про те, що ФОП припинився.
      Однак дійсно, на практиці деякі місцеві податкові (не всі) просять цю заяву. Раніше не це були причини: всілякі мораторії, бажання прискорення процесу і т.д. Але зараз я таких причин не бачу.

  • @andrewtorw4351
    @andrewtorw4351 Před 3 lety

    Допустим, я закрываю ФЛП в начале мая и должен подать отчет по ЕСВ в течении 30 дней, а отчет по ЕН после завершения квартала (до этого события больше 30 дней). Как это возможно сделать, если сейчас отчеты объединены?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здравствуйте! Сейчас иные правила подачи отчетности при закрытии как раз из-за объединения отчетности. Срок в 30 дней - это для общесистемщиков. Единщики в последний раз по ЕСВ отчитываются в квартальные сроки. Т.е. подавая декларацию по ЕН заполняются данные в ЕСВшном приложении.
      Например, если ФЛП группы 2 в третьем квартале 2021 года снялся с госрегистрации, то ему следует подать ЕН-декларацию с приложением 1 не позднее 11 октября 2021 года. При этом в приложении 1 нужно отразить сумму ЕСВ за себя, начисленную и уплаченную за период с начала года по месяц снятия с госрегистрации.
      Видео было снято еще до появления окончательных изменений по объединенной отчетности!!!

  • @user-np7uj7fj4r
    @user-np7uj7fj4r Před 3 lety +1

    Чи потрібно в податковій писати заяву на аудит?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Доброго дня, Денисе!
      Взагалі-то не потрібно. І "карантинний" мораторій на такі перевірки не розповсюджується. Хоча раніше такі заяви писали для того, щоб прискорити процес взяття на перевірку.
      Більш того, нещодавно вийшли нові Методичні рекомендації щодо перевірок ФЛП, що припинилися у ЄДР. Вони затверджені наказом ДПСУ від 15 вересня 2020 року № 499. Там зазначено, що перевірку можуть і не проводити (просто буде підписано обхідний лист). Рішення щодо доцільності перевірки прийматиме спеціальна комісія. Те, чи потрапите ви під перевірку залежатиме від факторів, перелічених у п. 3.7 Методрекомендацій.

  • @user-st9td7wb6h
    @user-st9td7wb6h Před 3 lety

    Доброго дня- а є відео де ці всі декларації правильно заповняти ....їх можна пересилати онлайн ??

  • @nataly1478
    @nataly1478 Před 4 lety +1

    Почему то никто из консультантов не говорит про 20-опп. Мне через три года после всех оговоренных в ролике процедур пришел привет с налоговой о сдаче этой формы для закрытия Фоп. А ее подают в течение 10 дней. Иначе штраф.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety

      Добрый день, Наталья!
      Спасибо за Ваш комментарий. По поводу формы № 20-ОПП. Да, ее подают при закрытии ФЛП. Но только тогда, когда были показаны какие-либо объекты изначально. То есть подавалась форма № 20-ОПП ранее.
      Если это так, то конечно нужно показать, что у такого предпринимателя закрываются объекты. Но насколько мне известно до бума с 20-ОПП многие не спешили подавать эту форму. Исключение: те, у кого возникала необходимость подать 20-ОПП в связи с другими действиями. Например, в связи с регистрацией РРО.

  • @lidapetrovskaya9812
    @lidapetrovskaya9812 Před 3 lety

    Якщо я правильно зрозуміла, пройшовши перші 3 кроки, четвертий потрібно просто чекати від податківців?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрий день!
      Так, вірно. При цьому перевірки можна взагалі уникнути, якщо ви вписуєтеся у вимоги, визначені у Методрекомендаціях, затверджених Наказом ДПСУ від 15.09.2020 р. № 499. На момент зйомки цього відео їх ще не існувало. Тому на них я не посилалася.

  • @lizamyroshnychenko3109

    Добрий день! Підкажіть будь ласка, повідомлення про припинення ФОП прийшло вчора (16.12.20), чи можу я вже сьогодні подати звіт і делкарацію за квартал?? (і все заплатити) чи треба чекати стандартного звітного періду? Дякую!

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрий день!
      Якщо Ви перебували на єдиному податку, то декларацію доведеться подавати у загальні строки.
      Ліквідаційний звіт з ЄСВ можна вже подавати, бо строк для його подання відраховується від дня внесення запису "припинено" щодо ФОП у ЄДР.

    • @lizamyroshnychenko3109
      @lizamyroshnychenko3109 Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak дякую! так, 3тя група, спрощена система, єдиний податок. Справа в тому що в наступному році не буде можливості закрити рахунок в банку, через переїзд. сподівалась все швидко вирішити до свят.

    • @lizamyroshnychenko3109
      @lizamyroshnychenko3109 Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak А підкажіть будь ласка ще, чи обовязково закривати рахунок в банку після оплати податків? може можна до, а заплатити через електронний кабінет? і ще, чи може бути потрібна моя фізична присутність під час закриття ФОП, чи все реально зробити дистанційно.
      І чи можу я вже платити ЕСВ? (Звітність прийняли)
      Дуже дякую!!!

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      @@lizamyroshnychenko3109 Щодо закриття рахунку. Послідовність, в принципі, тут не має великого значення. Тобто закрити можна і раніше, а податки сплатити можна і готівкою. Чому б ні.
      Щодо ЄСВ. Дивіться: строк для сплати починається з дня, наступного за (!) днем закінчення строку для подання ліквідаційного звіту (!). Тобто дивимося дату "розреєстрації" у ЄДР. Для цього шукаємо себе у ЄДР за посиланням: usr.minjust.gov.ua/content/free-search (можна за ідентифікаційним кодом, а можна за П.І.Б.). Дата має бути у графі "Дата та номер запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, підстава внесення"
      Від дати розреєстрації відраховуємо 30 днів. На 31 день уже можна сплачувати ЄСВ.
      Але будьте уважні: якщо 30-й день припадає на вихідний, то він перенесеться на наступний робочий день. Наприклад, якщо ви порахували, що 30-й день - це суббота, то виходить, що строк для сплати почнеться з вівторка.
      Сподіваюся, що я зрозуміло пояснила) Якщо ні - то задавайте питання))
      Що стосується фізичної присутності під час закриття. Звісно, проконтролювати багато моментів можна й дистанційно. Однак у податківців можуть виникнути ті чи інші питання. Якщо Ви, наприклад, виїжджаєте за кордон, то краще б було довірити комусь контроль за процедурою припинення. Особливо якщо перед закриттям у Вас були якісь операції. Для інших випадків є можливість і по телефону з фіскалами поспілкуватися.

  • @user-wq2tx4fo2o
    @user-wq2tx4fo2o Před 3 lety

    Подскажите пожалуйста. Если я на 1 группе и никогда не вел журнал доходов и расходов, чревато санкциями при закрытии?)

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здравствуйте!
      Вполне возможно... Как минимум за необеспечение хранения Книги учета доходов. Но здесь напомню: с 01.01.2021 г. регистрацию Книг в налоговой отменили!

  • @olgat6452
    @olgat6452 Před 4 lety +1

    Подскажите пожалуйста, по примеру 2 гр. звітний період 31.01-09.09. А, где указать этот период? Ставить отметку 3 квартала? Или год? Или как?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety +3

      Добрый день, Ольга!
      Здесь, конечно, большая проблема с подходом у налоговиков. Для 2 гр., строго говоря, период - это год. Т.е. отчетность нужно по НКУ подавать в сроки, установленные для годового декларирования. Тогда бы Вы спокойно поставили отметку "год".
      Но поскольку налоговики просят и единщиков на 2 гр. подавать декларацию в квартальные сроки, то выходит, что нужно ставить отметку "3 квартала".
      При этом учтите, что могут быть проблемы с принятием этой декларации в электронном виде. Как правило, их носят в бумажном виде, непосредственно в налоговую. От руки на декларации пишут слово "ліквідаційна". Что касается отметки, то в зависимости от налоговой, могут даже попросить поставить не "3 квартала", а от руки указать "станом на..." и дату разрегистрации в ЕГР.
      Но конечно же эти все пометки и рекомендации противоречат НКУ!

  • @kar1kam1
    @kar1kam1 Před 4 lety +1

    Подскажите пожалуйста, на 3гр после "Внесение записи о прекращении ФЛП в ЕГР" и "Предоставление ликвидационной отчетности и уплата налогов и ЕСВ" например в октябре, ЕСВ не будет начисляться в последующих месяцах(если остальные шаги пройду в ноябре или декабре) ??
    И что будет если сделать первые два пункта, но счёт в банке не закрыть а проверку по ЭСВ ждать 1-2-3года?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety +2

      Добрый день!
      Самое главное - это внесение записи в ЕГР о прекращении (т.е. подача заявления по форме 1). После того, как в ЕГР по ФЛП появится запись "припинено" начислять ЕСВ за последующие месяцы уже не будут. Т.е., например, если по Вашему ФЛП внесли запись "припинено" в ЕГР в октябре, то за ноябрь, декабрь и т.д. начислять соцвзнос уже не будут.
      Проведение проверки и уж, тем более закрытие счетов на начисления обязательств по ЕСВ за периоды после прекращения в ЕГР не влияет.

    • @kar1kam1
      @kar1kam1 Před 4 lety +2

      @@nataly_ambroziak Я правильно понимаю что уже после ""Внесение записи о прекращении ФЛП в ЕГР"" в октябре я буду как бы "полузакрытым" ФОПом? налоги уже начисляться не будут, но сама процедура закрытия не пройдена до конца, это чем-то чревато?
      А вообще, есть какие-то варианты стать "спящим" ФОПом - дохода нет, соответственно ЕСВ платить просто так не хочется и закрывать ФОП особо нет желания?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety +3

      @@kar1kam1 1. Совершенно верно, налоги не начисляются, но процедура не пройдена до конца. Чревато разве что тем, что когда Вы проходите "ликвидационную" проверку, то после нее уже никаких долгов появится "внезапно" не должно. Т.е. Вы можете, как говорится, "выдохнуть". Например, не возникнут из-за этого "сюрпризы" при пересечении границы Украины.
      2. По "спящим" ФОП и ЕСВ предвидятся изменения в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное страхование" от 08.07.2010 г. № 2464-VI.
      Вариант "А": возвращается некогда спорная формулировка "має право самостійно визначити базу нарахування" для ФЛП без дохода.
      Т.е. если с 1 января 2021 года у ФЛП-общесистемщика нет дохода, то он может ЕСВ не платить за эти периоды. Но это только периоды после (!) 1 января.
      И то, ранее трактовали по своему налоговики эту норму.
      Вариант "Б": опять же (!) с 1 января 2021 года (!) будут освобождаться от ЕСВ ФЛП, которые:
      параллельно работают как наемные работники + работодатель за них платит ЕСВ в размере минимального страхового взноса.
      Но! До 1 января еще много времени! Могут еще все эти нормы изменить :(

  • @user-vx9gi3rv2c
    @user-vx9gi3rv2c Před 3 lety +2

    А як подавати заяву через ДІЮ?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Добрий день, Марино!
      1. Отримуєте електронний підпис. Можна навіть у Приват24.
      2. Заходите за посиланням: diia.gov.ua/services/zakrittya-fop та натискаєте "Замовити за 2 хвилини"
      3. Завантажуєте свій ключ та вводите до нього пароль.
      4. Робите все за інструкціями та підказками, які надає портал.
      Обов'язково перевіряйте правильність даних, що висвічуються на порталі!
      І ще, зверніть увагу: портал іноді працює некоректно! Тому контролювати процес припинення у ЄДР можна також за посиланням: usr.minjust.gov.ua/content/free-search

    • @user-vx9gi3rv2c
      @user-vx9gi3rv2c Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak Дуже дякую))

  • @user-dd5ff3it7i
    @user-dd5ff3it7i Před 3 lety

    Добрий день подскажите если я на общей системе хочу закриться задолжности списанием ЕС Мне надо писать заявление в налоговой на проверку?Или только в цнап и здать отчети на ликвидацию

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здравствуйте!
      Писать заявление именно на проверку нет необходимости. Но нужно написать заявление с просьбой списать ЕСВ.

  • @aleksaleks2827
    @aleksaleks2827 Před 3 lety

    Доброго дня , а як здати ліквідаційний звіт онлайн?

  • @user-vx9gi3rv2c
    @user-vx9gi3rv2c Před 3 lety

    Для ФОП на загальній системі потрібно тільки декларацію, чи ще якісь додатки?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здрастуйте, Марино!
      Окрім декларації знадобиться подати ще форму Д5 з ЄСВ. Якщо ж ви, звільнені від сплати ЄСВ (наприклад, ви пенсіонерка), то подавати форму Д5 непотрібно. В Електронному кабінеті код форми F3000512 або бланк можна знайти за посиланням:
      cabinet.tax.gov.ua/form/view/F3000512

  • @ksu3775
    @ksu3775 Před 3 lety

    Всім привіт, можливо хтось підкаже як правильно здати декларацію платника єдиного податку після закриття ФОП 3 группа спрощенна система. Закрила ФОП 4.11.2020 у декларації вибір не великий який період обрати виходить що річний, раз закрилась в 4му кварталі. Виправте якщо я не так розумію будь ласка. Податкова не приймає з такою помилкою "Форма не подається в цьому звітньому періоді". Чи цю декларацію треба здати в строки діючих фопів в наступному році?Дякую

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Доброго вечора!
      У Вашому випадку звітний період - квартал. Подаєте останню декларацію у строки як і для звичайної декларації за 4 квартал. Тому податкова і не приймає декларацію зараз (тим більше Ви вказали звітним періодом - рік).
      Бо, по-перше, для третьогрупників звітний період саме квартал. А, по-друге, для "ліквідаційної" звітності ФОП 3 групи немає спеціальних строків подання.

    • @ksu3775
      @ksu3775 Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak Дякую вам великє! 🙂 тепер я спокійна, головне не забути подати 😁

  • @victoriasmirnova8206
    @victoriasmirnova8206 Před 3 lety

    Підкажіть будь ласка, якщо ФОП закрито 31.12 ( 2 група, спрощена система), то єдиний податок платимо лише за грудень, а ЄСВ за 2 місяці чи за три? Дякую!

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      Доброго вечора, Вікторіє!
      І єдиний податок, і ЄСВ востаннє ви платите за грудень. ЄСВ за попередні місяці ви також платите, якщо не сплачували (звісно, з урахуванням "карантинного" звільнення від сплати ЄСВ за певні періоди).

  • @user-fg4nv3tx3j
    @user-fg4nv3tx3j Před 3 lety +1

    увы не рассказано как приостановить через электронный кабинет

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Руслан, доброго дня!
      Я так розумію, що ви маєте на увазі подання "ліквідаційної" звітності через електронний кабінет?

    • @user-fg4nv3tx3j
      @user-fg4nv3tx3j Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak да

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@user-fg4nv3tx3j Зрозуміла. Дякую за зауваження! Коли будемо актуалізувати це відео, врахуємо ваше побажання :)

  • @KulepinDima
    @KulepinDima Před 3 lety +1

    Как получить консультацию?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Дмитрий, добрый день!
      Если Вы - подписчик журналов "Налоги & бухучет" или "Бухгалтер 911", то можете обратиться к нам на горячую линию: sos.factor.ua/ На сайте есть и контактные телефоны. Также можно обратиться сюда: www.audit.factor.ua/
      Есть еще платные консультации здесь: buhgalter911.com/user/consultations/add/
      Или, как вариант, написать свой вопрос в комментариях к этому видео :)

  • @user-dp8jr2xe1y
    @user-dp8jr2xe1y Před 3 lety

    По поводу снятия с учета это бред.Какими законодательными актами прописано снятие с учета?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здравствуйте, Евгений!
      По поводу снятия с учета по налогам - Порядок учета плательщиков налогов и сборов, утвержденный приказом Минфина от 9.12.2011 г. № 1588.
      В отношении налогов там все ок. Налоговики получают информацию из ЕГР и должны снять с учета автоматом. Но имеют право провести проверку по п.п. 78.1.7 НКУ.
      При этом могут даже ее при определенных условиях не проводить (об условиях см. в Методических рекомендациях, утвержденных приказом ГНСУ от 15.09.2020 г. № 499.
      По поводу ЕСВ - ч. 1 ст. 5 Закона Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" от 08.07.2010 г. № 2464-VI. Опять же налоговая получает информацию из ЕГР о прекращении, а затем должна происходить проверка и потом снятие с учета как плательщика ЕСВ. Хотя Методрекомендации, о которых я сказала выше, на ЕСВ-проверки тоже распространяются.

  • @bogdan...ostapchuk
    @bogdan...ostapchuk Před 3 lety

    Доброго вечора)
    А ви не могли б дати свій номер телефона?

  • @SSGerda
    @SSGerda Před 3 lety

    Можно открыть и через месяц закрыть ?

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      Здравствуйте, Владимир!
      Можно. Но порядок закрытия от этого не изменится.

  • @natalizl1761
    @natalizl1761 Před 3 lety +1

    Добрый день! ФОП з группа единый налог 5%, хочу закрыть в октябре. ЕСВ заплатить надо будет только за октябрь или за весь 4 квартал. Не могу разобраться. Спасибо

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      Добрый день, Наталия!
      Нет, последний "оплачиваемый" месяц - октябрь

    • @natalizl1761
      @natalizl1761 Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak спасибо за ответ. В онлайн консультации мне дали ответ, что если я оплачивала есв поквартально, то и при закрытии должна оплатить квартал и отчет сдать за квартал

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@natalizl1761 уточните, пожалуйста, о какой онлайн консультации речь? Точно ли консультант о ЕСВ говорил?
      Почему я ответила Вам так. Объясню: да, у нас пропорционально отработанному времени нет уплаты ЕСВ. Но, речь идет о том, что за часть месяца заплатить нельзя. В остальном же Закон о ЕСВ (ч. 8 ст. 9) четко устанавливает отчетный период для прекращающихся ФЛП: "період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи". Об этом же говорит и п. 9 разд. ІІІ Порядка подачи отчета (утв. приказом Минфина от 14.04.2015 г. № 435).
      Отчет по ЕСВ (форма № Д5) тоже позволяет указать месяцы (первый и последний), а не так, как в декларации: "квартал", "год" и т.д. Т.е. препятствий нет для того, чтобы сдать отчет так, как того требует Закон о ЕСВ.

    • @natalizl1761
      @natalizl1761 Před 3 lety +1

      @@nataly_ambroziak это была консультация юриста на сайте, который предоставляет услуги по закрытиею ФОП.
      "Якщо ви сплачуєте ЄСВ по квартально. То останню проплату Ви повинні будет зробити за той квартал в якому закритий Ваш ФОП. Та здати за цей квартал звіт. Ліквідаційний звіт здається з поміткою РІЧНИЙ"
      Так выглядел ответ.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety +1

      @@natalizl1761 Ясно. Спасибо.

  • @user-jp6tn3sr6e
    @user-jp6tn3sr6e Před 4 lety

    Дуже потрібно закрити ФОП який жодного дня не працював, навіть жодного документу не отримав. Що робити в такому випадку.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 4 lety +1

      Оксано, добрий день!
      Все одно необхідно вносити запис про припинення до ЄДР та подавати ліквідаційну звітність. Підозрюю, що якщо ви не отримували жодного документа, то ФОП перебував на загальній системі оподаткування.
      Питання щодо ЄСВ лишається для Вас відкритим. Тут залежить все від того, скільки часу ФОП існував у ЄДР, чи є він паралельно найманим працівником і т.д. і т.п.
      Перевірку щодо податків та зборів, скоріше за все, робити не будуть. А от щодо ЄСВ - питання...

    • @user-jp6tn3sr6e
      @user-jp6tn3sr6e Před 4 lety

      @@nataly_ambroziak дякую. Буду шукати по ньому хоч якусь інформацію, щоб заповнити звіти.

    • @nataly_ambroziak
      @nataly_ambroziak Před 3 lety

      @@user-jp6tn3sr6e перевірте його у реєстрах податківців для початку.
      Облік платників податків і зборів: cabinet.tax.gov.ua/registers/registration
      Реєстр платників єдиного податку: cabinet.tax.gov.ua/registers/edpod

    • @user-jp6tn3sr6e
      @user-jp6tn3sr6e Před 3 lety

      @@nataly_ambroziak дякую дуже. Знайшла. З реєстрації знятий в 2017 р. але продовжує обліковуватись. Треба подати нульовий звіт і заявку на списання боргу ЄСВ. Ну хоча б за якийсь період...

  • @user-hq9ub8fz4o
    @user-hq9ub8fz4o Před 3 lety

    Нифига не понял (