Hű, ez hiánypótló magyarázat! Igaz, témakörönként meg kellett állítanom, hogy felfogjam, elemezzem és megtanuljam. De végre, értem! :-) Köszönöm!

Tisztelt Kalmár Gábor Úr!
    Szeretném megköszönni, hogy feltöltötte a gki vizsgához magyarázó, videóit. Nekem sokat segített, az e-titán tanulás után letisztázni, ésegérteni minden részletet. Hiánypótlók ezek a tartalmak.

• @istvanvarga843
    @istvanvarga843 Před měsícem +1

Beoszthatom e a vezetési időmet úgy hogy, vezetek 3órát aztán 45perc pihenő, ismét 3óra vezetés 45perc pihenő és így tovább amíg el nem érem a 9 órát? Illetve ha 3,5 órát vezettem és 1 órát dolgoztam akkor ki kell vennem egy 45perces pihenőt vagy a 1 óra munka után vezethetek még 1 órát hogy meg legyen a 4,5 óra vezetés?

• @szucsl03a
    @szucsl03a Před 18 dny

Egy kérdésem lenne: Gyakorlatilag sehol nem beszélnek róla, hogy mi a különbség az AETR és az 561 között, csak hogy melyiket hol kell alkalmazni. Én csak annyit találtam hosszas kutatás után, hogy az előbbinél négykezes váltáskor 45 perc szünetet is kell tartani, az 561-nél meg nem. Van-e más érdembeli különbség, vagy tényleg csak egy fölösleges bonyolítás, pláne ha nem vezet az ember négykézben?

• @iseus0
    @iseus0 Před rokem +1

Köszönöm az összefoglalót, nagyon hasznos. Viszont informatikusként van egy dolog amit nem értek. A 4.5 óra vezetési idő és a hozzá kapcsolódó kötelező pihenési idő logikailag sehogy sem jön ki.
    1) nem vezethetek többet egyszerre 4.5 óránál szabályosan.
    2) 4.5 óra vezetés után kötelező 45 perc pihenőt kivenni (ez rögtön ellentétes az első ponttal, hiszen nem vezethetek 4.5 órát, ez technikailag szinte kivitelezhetetlen hogy mindig 4 óra 30 perckor álljak meg)
    3) kevesebb mint 4.5 óra vezetés esetén felosztható a pihenőidő, megállhatok a minimum 15 perces pihenőre is.
    Itt egyértelműen logikai hiba van, hiszen ha 4 óra 29 percet vezettem, az gyakorlatilag kevesebb, mint 4.5 óra, ergo a szabály szerint kivehetnék 15 percet és mehetnék tovább. Ezzel szemben ez mégis elfogadhatatlannak vagy szabálytalannak tűnik.
    Tehát akkor pontosan mekkora vezetési idősáv számít 4.5 óra vezetési időnek, például 4 óra 1 perc? Ha ez igaz, akkor a jogszabály hibás, vagy annak az értelmezése nem elégséges, viszont ez a gyakorlatban az utakon fontos, mert bele lehet futni egy esetleges büntetésbe. Köszönöm.

• @kalmarautosiskola7876
      @kalmarautosiskola7876  Před rokem +4

Ha 4óra 29 percet vezetek akkor célszerű a 45 percet megtartani és ismét vezethetek 4.5 órát a szabály szerint megtehetem hogy a 4 óra 29 perc vezetés után kiveszek 15 perc szünetet és utánna vezetek 1 percet aztán 30 percet pihenek és ismét jogosult vagyok a 4.5 óra vezetésre jogszabályilag megállja a helyét de értelmetlen ezt választani.

• @iseus0
      @iseus0 Před rokem

@@kalmarautosiskola7876Köszönöm szépen, így már értem, így teljesen logikus.

• @Play-bi6ip
    @Play-bi6ip Před rokem +1

Tisztelt Kalmár Úr! Egy olyan kérdésem lenne, hogy január 1-től a C illetve E kategóriák tekintetében is megszűnik-e a BÜ. vizsga, úgy mint a D kategóriánál?
    Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
    Példa értékű a tevékenysége!

@kalmarautosiskola7876  Před rokem +1

Tegnap voltunk értekezleten és azt közölték hogy március 31 ig minden váltkzatlan marad. Be van adva egy rendelet halasztási kérelem. Valószínű hamarosan meg fog jelenni. Később a mostani formában nem kell Bü a kocsi mellett a rutinvizsgán kell a Bü n tanult dolgokat elmondani és megmutatni. A kérdések is változni fognak

• @mgabor6936
      @mgabor6936 Před rokem

@@kalmarautosiskola7876 Gábor, ide kapcsolódva, de a GKI megújítóról lehet tudni vmit? Arról is szó volt, hogy megy a lobbi, hogy akinek már van, ne kelljen újból vizsgázni, csak a tanfolyamom részt venni.

@@mgabor6936 még nem hivatalos de úgy néz ki hogy a GKI alap nem változik a felújító igen nem kell vizsgázni aki tantermi oktatáson vesz részt aki távoktatásban annak kell!

• @Andor-qi1lo
      @Andor-qi1lo Před 4 měsíci

Minden szuper csak annak ellenére sem értem még hogy sikeres vizsgát tettem és dolgozok is.
      Mégpedig a heti pihenőnél történő csökkentés. Elhangzik a videóban is hogy minden második héten lehet csökkentett pihenőt tartani de nem értem hogy hogyan ha azt a legkésőbb harmadik héten vissza kell pótolni.
      Ha az első alkalommal van egy 24 órás pihenő a 45 helyett az ugye 21 óra mínusz.
      Az azt követő héten van egy 45 órás pihenő ez így kerek. De az azt követő héten hogy lehet megint 24 óra? Igaz ez még az elsőtől számítva mindig csak a második hét de a következő héten akkor a 45+21 órás pihenő van. Vagy kellene hogy legyen.
      De így viszont hogy lehet az hogy egyik héten 45 másik héten 24 aztán 45 majd 24 ez nekem sehogy sem jön ki.

• @belabanhegyi2858
    @belabanhegyi2858 Před měsícem

Valamit nem értek. Akkor most egy kamionos hete, nyolc napból állhat? Mert ugye 6x24 munka + 45 pihenő, akárhogy számolom, ez majdnem nyolc teljes nap. A 6x24 alkalmazása esetén, nem fogy csökkentetnek számítani a 45-ős pihenő?

• @BeeTee177
    @BeeTee177 Před rokem

Most már 56 napot kell igazolni, ugye?

@mgabor6936 Před rokem +3

Kár, hogy a valóságban sokszor nem így működik, és több fuvarozó, buszos cég is trükközik a szabályokkal, tachográffal. Aztán vagy lebukunk, vagy nem. Olyan szép "magyarosan" megoldjuk. Na akkor döntöttem el, hogy hazai cégnek egy km-t nem vezetek.