KOMPLETNÍ PŘEHLED TOP FREE PLUGINŮ PRO ZVUK V OBS!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 04. 2024
  • Vyzkoušel jsem všechny možné FREE pluginy do OBS a vybral ty nejlepší. V tomto videu ukážu jakým způsobem je mám všechny nastavené a jak jsou seřazené za sebou (na tom také záleží). Rozklikni 👇👇👇
    Donate: streamelements.com/zeptejsefi...
    Fanoušek Bert / bertomil_
    mi pomohl s nastavením zvuku a doplňuje k videu:
    Dovolím si video doplnit odborným vysvětlením jednotlivých modulů.
    ► Noise Suppression: Jednoduchý built-in FFT de-noiser od OBS. Potlačuje okolní "šum" pomocí metody substract se získáváním šumového profilu.
    ► De-Esser: Jednoduchý modul pro potlačování nepříjemných vyšších kmitočtů, vznikajících ústy při vyfukování a tření jazyku (známé jako tzv. "sykavky"). Tyto kmitočty se pohybují v rozsahu od cca. 5kHz do 9kHz. (Toto nemá co dočinění z přefukováním membrány, jenž se řeší akusticky pomocí pop filterů). De-essery fungují na principu dynamického ekvalizéru či multiband kompresoru.
    ► EQ: Nejzákladnější audio procesor v historii zvuku. Pomocí něj lze hlasitostně manipulovat s jednotlivými kmitočty. Zjednodušeně řečeno, pomocí něj měníme frekvenční charakteristiku.
    ► Warm Bright: Moderní způsob saturace. Za mě v tomto případě trošku zbytečné, ale proti vkusu.. Emuluje harmonické zkreslení starého audio zařízení pro specifické "zabarvení" zvuku a dodává tzv. "warm character".
    ► Kompresor: Druhý nejzákladnější audio procesor. Tentokrát dynamický. Kompresor potlačuje hlasitost od námi specifikovaného prahu, s předem nastavenými reakčními časy a kompresním poměrem.
    ► Limiter: Speciální typ kompresoru. Liší se od kompresoru tím, že má většinou rychlejší reakční odezvu a jeho kompresní poměr je nastaven pevně na nekonečno. Pokud audio signál dosáhne cílového prahu, zvuk se zkomprimuje o 100 % a signál už dále neprojde. Velmi laicky řečeno.
    ► Loudness Meter: Velmi složitá a pokročilá utilita pro audio inženýry. Nebudu zde vysvětlovat, to by bylo na déle. Filipovi jsem to doporučil proto, abych z toho mohl číst a doporučit mu, co a jak nastavit.
    ► Saturation Knob: All-in one modul pro rychlé masteringy a bus processing. Většinou kombinuje kompresor, ekvalizér, saturaci. Jedním knobem nastavujeme pouze intenzitu postprocesu. Co přesně modul dělá je vysvětleno v jeho dokumentaci. Existuje jich celá řada. Just for clarify: Při psaní nebylo použito AI.
    📅 Mentoring, konzultace a školení: zsf.cz
    ☕ Podpoř tuto show nákupem kafe: kafi.cz
    📬 Obchodní spolupráce: info@zsf.cz
    ► Pokud zasdílíš moje video na Facebooku, podpoříš tím tvorbu užitečného obsahu, kterému obvykle na CZcams sledovanost chybí. Moc si toho vážím!
    ► Děkuji za podporu všem členům ZeptejSeFilipa, donejtrům a divákům, kteří sledují, dávají like, chodí na streamy, odebírají nebo komentují. Máme tu nejlepší komunitu na světě!
    ► Podpoř mou práci, ihned odkryj přes 930+ vzdělávacích členských videí a přidej se k naší úžasné komunitě: bit.ly/zsf-clenstvi
    ► Filip Novák je marketingový mentor, autor marketingových show ZeptejSeFilipa a Shoptet.TV. Zkušenosti z nadnárodních korporátů, SMB firem i volné nohy, uplatňuje v bohaté praxi v B2B a B2C segmentech. Mezi referencemi má skutečné jedničky na trhu: IBM, Kiwi, CzechInvest, Shoptet, Twisto, Mercedes-Benz, Blažek, Olympia, Hama a stovky dalších. Přednáší na vysokých školách, odborných konferencích a mentoruje podnikatele/živnostníky, aby dosahovali svých obchodních cílů správnou cestou.
    #ZeptejSeFilipa #marketing #byznys

Komentáře • 9

  • @mdmdndmd
    @mdmdndmd Před měsícem +1

  • @imrichrepka2345
    @imrichrepka2345 Před měsícem +3

    čiže som si screen tých pluginov robil zbytočne tu mám celé video 😆😀 Díky 😍

  • @bertomil
    @bertomil Před měsícem +2

    Dovolím si video doplnit odborným vysvětlením jednotlivých modulů. Noise Suppression: Jednoduchý built-in FFT de-noiser od OBS. Potlačuje okolní "šum" pomocí metody substract se získáváním šumového profilu. De-Esser: Jednoduchý modul pro potlačování nepříjemných vyšších kmitočtů, vznikajících ústy při vyfukování a tření jazyku (známé jako tzv. "sykavky"). Tyto kmitočty se pohybují v rozsahu od cca. 5kHz do 9kHz. (Toto nemá co dočinění z přefukováním membrány, jenž se řeší akusticky pomocí pop filterů). De-essery fungují na principu dynamického ekvalizéru či multiband kompresoru. EQ: Nejzákladnější audio procesor v historii zvuku. Pomocí něj lze hlasitostně manipulovat s jednotlivými kmitočty. Zjednodušeně řečeno, pomocí něj měníme frekvenční charakteristiku. Warm Bright: Moderní způsob saturace. Za mě v tomto případě trošku zbytečné, ale proti vkusu.. Emuluje harmonické zkreslení starého audio zařízení pro specifické "zabarvení" zvuku a dodává tzv. "warm character". Kompresor: Druhý nejzákladnější audio procesor. Tentokrát dynamický. Kompresor potlačuje hlasitost od námi specifikovaného prahu, s předem nastavenými reakčními časy a kompresním poměrem. Limiter: Speciální typ kompresoru. Liší se od kompresoru tím, že má většinou rychlejší reakční odezvu a jeho kompresní poměr je nastaven pevně na nekonečno. Pokud audio signál dosáhne cílového prahu, zvuk se zkomprimuje o 100 % a signál už dále neprojde. Velmi laicky řečeno. Loudness Meter: Velmi složitá a pokročilá utilita pro audio inženýry. Nebudu zde vysvětlovat, to by bylo na déle. Filipovi jsem to doporučil proto, abych z toho mohl číst a doporučit mu, co a jak nastavit. Saturation Knob: All-in one modul pro rychlé masteringy a bus processing. Většinou kombinuje kompresor, ekvalizér, saturaci. Jedním knobem nastavujeme pouze intenzitu postprocesu. Co přesně modul dělá je vysvětleno v jeho dokumentaci. Existuje jich celá řada. Just for clarify: Při psaní nebylo použito AI.

    • @ZeptejSeFilipa
      @ZeptejSeFilipa  Před měsícem

      Díky za doplnění, přidávám do popisku s odkazem na tvůj web

  • @jirikosek6383
    @jirikosek6383 Před měsícem

    Nahledovka je fakt dělo 😂😂🙋🙋

    • @ZeptejSeFilipa
      @ZeptejSeFilipa  Před měsícem

      Děkuju, dělal jsem celej den na nových xichtech a inspiroval jsem se nejvíc virálníma náhledovkama, tak snad to něco přinese.