OPONY CAŁOROCZNE - było gorąco! Michelin CrossClimate+ Bida VLOG

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 08. 2024
  • Moja opinia na temat Michelin CrossClimate Plus po 11 miesiącach.
    Jeśli oglądasz kolejny film, pomyśl o subskrypcji kanału SCF .
    Możesz mi pomóc w rozwoju kanału na którym nie ma sponsorowanych materiałów:
    PATRONITE: patronite.pl/SaturdayCarFever
    PayPal: www.paypal.me/MateuszBorowski
    Stronki kanału (warto je obserwować):
    Fanpage kanału: / saturdaycarfever
    INSTAGRAM: / saturdaycarfever
    #całoroczne #allseason #poradnik
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře • 316

  • @SaturdayCarFever
    @SaturdayCarFever  Před 3 lety +16

    Wygląda na to, że dzisiejszym odcinkiem niczym prorok wywołałem zimę i pierwszy śnieg. Warunki na drodze przed chwilą były dramatyczne i wyglądało to tak, że bez względu na markę auta i model opony zimowej/całorocznej, wszyscy jechali bardzo wolno i ostrożnie. Bardzo dobrze!

    • @gooru20
      @gooru20 Před 3 lety

      Widzę, że akurat całkiem nieźle zrobiłem wybierając bridgeston a005 evo. Jeźdzę samochodem podobnym technicznie do Ciebie ( Passat b7 ). I dziś mimo spokojnej rozważnej jazdy byłem stosunkowo szybki. Poza kilkoma idiotami, którzy nie zauważali opadów. Akurat co do całorocznych jednak marka jest istotna - jednak w wypadku całorocznych cena = jakość. Bardziej odczuwalna jest jednak różnica nawet między półką premium i średnią.

    • @FloydMayweatherPL
      @FloydMayweatherPL Před 3 lety

      Myślałeś żeby okleić czarną matową folią te chromy wokoł okien?

    • @bearbear387
      @bearbear387 Před 3 lety +8

      Całoroczne są tak dobre jak najgorsze letnie latem i nagorsze zimowe zimą.

    • @gooru20
      @gooru20 Před 3 lety +11

      @@bearbear387 Zadam pytanie - jeździłeś na całorocznych? Ja na razie mam zupełnie inne zdanie. Dobre całoroczne są na poziomie średniej półki zimowej i średniej półki letniej. A na wilgotnym czy w dziesiejszych warunkach sprawdza się nawet lepiej niż zimówki. Dla mnie to były pierwsze opony całoroczne. Dotychczas brałem dobrą półkę średnią, kleber, uniroyal, fulda. Kupiłem opony całoroczne premium i nie czujęwielkiej różnicy. A na mokrym w zeszłym miesiącu omal nie miałem wypadku, bo za szybko zatrzymałem się. Gość na zimówkach nie dał rady i uciekał na drugi pas. Tak więc pojeździj trochę na całorocznych i wypowiadaj się. Fakt całorocznych do sportowych mocnych samochodów był nie wybrał. Ale dla kierowcy, który myśli to dobre rozwiązanie. Na suchym trzyma się dobrze. Na mokrym lepiej niż letnie czy zimowe. Na błocie pośniegowym również nie ustępuje dobrej zimówce. Nie wiem jak na ubitym śniegu - nie miałem okazji jeszcze jeździć i jak na lodzie. Ale tu i zimówki często mają ciężko. I mówi to kierowca, który ma dwa samochody. Jeden na zestawie letnie i zimowe. Na drugim całoroczne. Oba segment D. Moce ok 150KM.

    • @bearbear387
      @bearbear387 Před 3 lety +1

      @@gooru20 70 tysięcy przejechałem jak odebrałem nowe auto na fabrycznych wielosezonówkach. A potem nowe ta sama marka może trochę inny bieżnik a może i taki sam ledwo 40 wytrzymały i następne ok 50 . I tak się skończył muj epizod na wielosezonówkach .

  • @januszzegota8197
    @januszzegota8197 Před 3 lety +72

    Po co wymieniać opony, lepiej mieć dwa samochody. jeden z oponami letnimi, a drugi z zimowymi. To jest najpraktyczniejsze rozwiązanie.

    • @rob_ert999
      @rob_ert999 Před 3 lety +1

      Hahaha dobre,na sezon letni Deouwo Lanos,a na zimę opel Frontera heheheheheh i będzie budżetowo,jak kormoran do bmki

    • @januszzegota8197
      @januszzegota8197 Před 3 lety +7

      @@rob_ert999 Właściwie to można mieć jeszcze trzecie auto, z oponami całorocznymi. Na wszelki wypadek, gdyby któryś z tych dwóch pierwszych się zepsuł.

    • @rob_ert999
      @rob_ert999 Před 3 lety +1

      @@januszzegota8197 tylko że tak naprawdę to on na filmie ma rację ja tak w roku robię 9-10 tys,miałem Goodyear 205/55r16,39 tydzień 2016 r i w 2019 jak zakładałem to zobaczyłem że wszystkie 4 zaczęły pękać i pojawiły się pory ,kupiłem w 2019 fulde,a teraz widze zimowe też 2016 i też Goodyear że też pękają także w mojej sytuacji zjebalem bo mogłem kupić 1 kpl wielosezonowek a te wypierdolić ,morał tej historii jest taki że za rok na zimę muszę kupic znowu kpl.zimowych

    • @thomas01000
      @thomas01000 Před 3 lety +1

      @@rob_ert999 To co ty za syf kupowałeś albo inaczej, gdzie ty te opony trzymałeś..? Ja mam zimówki z bieżnikiem jak nowe, bo w sumie mało używane. Opony mają 10 lat i żadnego spękania. W sumie mało ich używam, bo większość czasu jeżdżę na letnich, zimówki to tylko na dalsze wypady i w góry. Ale gdy ich nie używam, zawsze były zabezpieczane różnymi środkami do opon - i może to sprawiło że z gumą nic się nie dzieje..

    • @VIOLATOR1974r
      @VIOLATOR1974r Před 3 lety

      @@rob_ert999 jak juz to daewoo ;p

  • @MGTech100
    @MGTech100 Před 3 lety +43

    Właśnie sobie uświadomiłem, że Skoda ma już rok. Powoli trzeba zacząć myśleć o czymś nowym i o cesji.

  • @Artur-im5uv
    @Artur-im5uv Před 3 lety +3

    Witam i ogladam , będę teraz kupował do drugiego auta całoroczne opony, wiec filmik na plus .

  • @FloydMayweatherPL
    @FloydMayweatherPL Před 3 lety +1

    Kope lat. Jakos dawno tu nie bylem. Ale filmik z oponami musze obejrzec. Pozdro

  • @Primebf325
    @Primebf325 Před 3 lety +5

    Mam te opony i przejechane na nich około 30 tyś km [też śnieżne górskie tereny, nie chodzi o bezdroża ] . Bez zastrzeżeń, Polecam

    • @Husaria28
      @Husaria28 Před 3 lety

      Mam takie same wrażenia. Mój pojazd tył napęd 220 km. Rewelacja

  • @Geira55
    @Geira55 Před 3 lety +3

    Próbowałem używać Crossclimate w moim Lexusie IS 200t. Przy najmniejszym śniegu nie da się nawet ruszyć nie mówiąc o hamowaniu. Podjazd do garażu o nachyleniu zaledwie 8 st. i klapa totalna. Samochód zjeżdża na zablokowanych hamulcach a o podjeździe w ogóle nie ma mowy. Być może w samochodach z przednim napędem, zwłaszcza słabszych te opony się sprawdzą. W moim przypadku, przy tylnym napędzie i mocy 245 KM naprawdę nie da się na tym jeździć i nie pomogą żadne systemy typu ASR czy Snow. Zdecydowanie opony sezonowe.

    • @allb6grr321
      @allb6grr321 Před 3 lety +1

      Ja przedni napęd 200 KM i mam to samo z wielosezonowymi.

  • @waldorm94
    @waldorm94 Před 3 lety

    W listopadzie założyłem bridgestone a005 evo, tak samo jak crossclimaty, letnia z homologacją zimową i jestem bardzo zadowolony, przy 0 stopniach, góry bez śniegu na serpentynach bardzo dobrze trzymają, śnieg akceptowalnie jeszcze czekam na lato :) Na razie na duży plus.

  • @ginofelino7789
    @ginofelino7789 Před 3 lety +2

    Cześć,
    Od 2,5 roku użytkuję CC+ w rozmiarze 205/55 r16 na maździe 3 z 2011r sedan. Po dwóch latach z kawałkiem (ok 25 tys. km) zamieniłem miejscami przód z tyłem. Opony, które były na tle z wyglądu jak nowe. Problem jednak jest przy prędkościach od 70 - 90 km/h objawiający się zwiększonym hałasem. Najprawdopodobniej są „wyząbkowane”. Dlatego też polecam zamianę co 10 tys. km. Poprawy przyczepności po zamianie nie zauważyłem. Potwierdzałoby to tezę producenta, że wersja poprawiona z + nie traci właściwości wraz ze zużyciem.
    Co do ich przyczepności na suchym to cudów nie ma. Wcześniej mając letnie Toyo (wersja eko= twarde) mogłem sobie pozwolić wyraźnie więcej w zakrętach. Auto na CC+ raczej ma tendencje do podsterowności i nie daje już takiej frajdy ze świetnego zawieszenia mazdy 3. CC+ niewątpliwie wygrywają z letnią Toyo na mokrym. Oczywiście różnice wynikają z mieszanki.
    Mam też porównanie do Bridgestone Weather Control A005 185/55 r15. Zdecydowanie lepsze na mokrym w stosunku do CC+.
    Pozdrawiam

  • @ravrig8593
    @ravrig8593 Před 3 lety +2

    Mam te same opony też w superbie L&K ale 2.0tsi 190KM i w kombi. Zrobiłem na nich jakieś 5 tys km w różnych warunkach. Po ostatnich śniegach i mrozach jestem bardzo zadowolony. Auto przyspiesza i hamuje bez żadnych problemów. Jeździłem też na Nokianach całorocznych ale to była masakra.

  • @robertkulesza2984
    @robertkulesza2984 Před 3 lety +2

    Dobry i potrzebny film. W pełni się z tobą zgadzam Mateuszu że opony całoroczne nie są dla każdego ale ich największą zaletą jest to że przez cały rok nie zaskoczy ich klimat i nie będziemy zmuszeni zostawić auta z powodu warunków pogodowych. pzdr

  • @baha9012
    @baha9012 Před 3 lety

    W skrajnych zimowych warunkach głęboki śnieg , breja i jeszcze w górach podjazd na parking przy stoku Cross Climy spisują się słabo i ledwo dają radę ale tylko w takich warunkach , do miasta i gdy jest umiarkowana zima są super , przy szybkiej jeździe ciche i komfortowe , jak ktoś mieszka w górach lub często tam jeździ lepiej kupić zimówki , po 4 latach są nadal w dobrym stanie

  • @drboczek
    @drboczek Před 3 lety +3

    Robię niewielkie przebiegi i już dawno zacząłem używać całorocznych opon. Nigdy nie było czasu na te przekładki, zawsze człowiek zwlekał. ja jeżdżę na uniroyal, trochę hałasują ale mam nowe opony co 4-5 lat a nie jakieś stare popękane gumy.

  • @strazak79
    @strazak79 Před 3 lety +2

    Od zawsze mam dwa komplety opon ale każdy jest na osobnych felgach. Opony kupowalem raczej średniej półki jakościowej i cenowej. Koła zmieniam sam i przechowuje sam. Obecnie mam jeszcze dobre opony ale jeżeli przyjdzie mi kupić jakiś kpl opon to na pewno kupię już jeden komplet właśnie takich wielosezonowych. Moje przebiegi roczne to ok 10kkm, w 90% duże miasto, raczej krótkie odcinki, max dwa razy w roku trasa w Polskę, nigdy w góry zimą a jedynie latem. Uwaazm że dla mnie takie opony będą najlepsze i najwygodniejsze.

  • @marcinpaczoski9372
    @marcinpaczoski9372 Před 3 lety

    Opony 215x45r17 po 40 tysiącach eksploatacji bardzo polecam w lato i lekkiej zimie brak szybkiego zużycia bieżnika

  • @dominikchoros2054
    @dominikchoros2054 Před 3 lety +6

    U mnie w samochodzie który jeździ 95 % po Warszawie i który ma 90 KM, wielosezonowe Bridgestone sprawdzają się bardzo dobrze, nawet na mokrym samochód trzyma się równie dobrze jak na sezonowych markowych oponach.
    EDIT Właśnie przejechałem się na ubitym śniegu no i trzeba uważać. Dla porównania pojechałem potem autem z zimówkami no i było dużo lepiej

    • @arekb5951
      @arekb5951 Před 3 lety +2

      No bridgestone a005 to model dość mocno nastawiony na przyczepność na suchym i mokrym, oponom letnim premium w lecie praktycznie nie odstaje, ale za to gorzej sobie radzi na śniegu.

    • @domce1324
      @domce1324 Před 2 lety +1

      Hahahaha, no tak to wygląda z oponami całorocznymi.

  • @tomeks8489
    @tomeks8489 Před 3 lety +2

    Popieram, słucham tak jak bym slyszal sam siebie, tylko innym głosem;)

  • @przemysawkrajewski5703
    @przemysawkrajewski5703 Před 3 lety +1

    Mam KAROQA z tym samym silnikiem 1.5 nie ma dwóch lat. Padla bateria w pilocie bez jakiegokolwiek ostrzeżenia bez wczesniejszego komunikatu na wyświetlaczu. Ostrzegam bo to nie jest mila przygoda. Do samochodu sie dostałem po demomontarzu zaślepki. Ale odpalić się nie dało. Mój przypadek nie jest jedynym takim. Teraz woze przy sobie baterie na wymianę.

  • @karoljastrzebski713
    @karoljastrzebski713 Před 3 lety +11

    Akcja z dzisiaj. Spadł śnieg, korek auta stoją. Koleś nie może podjechać na... próg zwalniający. Musiałem go z kolegą popchać, żeby mógł wjechać. Potem patrzę opony letnie :(

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety +3

      A w przeszłości w sekcji komentarzy wielu mnie zwyzywało, że jeżdżą cały rok na letnich i się nie znam.

    • @karoljastrzebski713
      @karoljastrzebski713 Před 3 lety +6

      @@SaturdayCarFever
      Jeżdżą do pierwszego dzwona. Później już im przejdzie. Jak im żal wydać 1200 zł na opony. Cena średniej jakości smartfona. Dajmy spokój dla mnie to powinni karać za brak zimowych opon. Albo chociaż całorocznych.

    • @elementh3368
      @elementh3368 Před 3 lety +3

      @@karoljastrzebski713 debil pozostanie debilem, wątpię że rozbicie auta go czegoś nauczy, będzie szukał winnych wszędzie tylko nie u siebie.

    • @kiri2069
      @kiri2069 Před 2 lety

      @@karoljastrzebski713 Przecież 4 zmieniać nie muszisz, budżetowo to przód na tył a na przód nowe i na każdą górkę w zimie wyjedziesz :D

  • @pruchaprucha789
    @pruchaprucha789 Před 3 lety +1

    Posiadam te opony 225/40r18 na audi S4 od roku jak narazie zima i lato bez żadnych problemów

  • @rob4vovo
    @rob4vovo Před 3 lety +7

    Jak jesteś rozpędzony to wyjdziesz nawet na letnich. Zrób test start z miejsca pod górę zimą.

  • @sebastian8502
    @sebastian8502 Před 3 lety +4

    Używałem przez 4 lata Uniroyal całoroczne(czyli średnia półka cenowa). W pierwszym roku rewelacyjne, w drugim roku w lecie wciąż ok, ale w zimie wyczułem lekko gorszą przyczepność. W trzecim roku w lato dalej ok(te opony ja większość Uniroyal chwalą się ulepszonym odprowadzaniem wody), ale w zimie było już słabo(a była to najsłabsza zima z tych trzech). Postanowiłem spróbować przejechać na nich również 4 rok. Niestety po kilku dniach lekkiej zimy byłem zmuszony szukać nowych opon. Nie panowałem kompletnie nad samochodem. W ciągu tych 4 lat przejechałem niecałe 60 tys. km i bieżnik na koniec miał stan około 4,5-5,5 mm. Wniosek mam taki, że całoroczne są ok, ale bardzo szybko tracą swoje właściwości.

    • @kiri2069
      @kiri2069 Před 2 lety

      To tak naprawdę wycisnąłeś z opony ile sie da, bo średnia dla opon całorocznych to 45tyś.. Takie opony najlepiej kupować jak się robi małe przebiegi max 10 tyś rocznie i w tedy masz oponki na 5 lat.

  • @d14b0ll0s
    @d14b0ll0s Před 3 lety +1

    Pełna zgoda, nie ma co oszczędzać na jakości opon, ale na wymianie można. Miałem kiedyś parę groźnych sytuacji przez kiepskie opony. Mam od roku całoroczne Nokiany. W upał słychać je nieco bardziej, ale i tak są bardzo ciche i świetnie się na nich hamuje z prędkości autostradowych. Początkowo zastanawiałem się, czy to dobry pomysł, ale teraz nie brałbym innych niż klasy premium całoroczne. Po górach zimą nie jeżdżę, poza tym w rozmaitych warunkach się sprawdzają. Biorąc pod uwagę opinie i indeksy, zwłaszcza głośności, rozważałbym dziś Goodyear, Pirelli, Michelin i Nokian (są oczywiście fajne porównywarki w sieci, niektóre typy opon mają dodatkowe zabezpieczenia, które mogą być dodatkowym atutem - przed przebiciem od dołu lub przed uszkodzeniem felgi krawężnikami).

  • @skopek4546
    @skopek4546 Před 3 lety

    Mam dwa komplety Hankook produkcja 2016 roku na zimę i lato. Samochód 1800kg bez pasażerów. Letnie do wyrzucenia po 3 latach. Guma już pęka, a kierownica lata przy dużych prędkościach mimo kilkukrotnego wyważenia. Zimówki przy mokrej nawierzchni ślizgają się przy każdym dodaniu gazu. Na rondzie czuć jak cały samochód ucieka. Jeżeli mam zmieniać dwa komplety co 4 lata ze średniej półki to wolę zmienić wielosezonowe premium raz na te 4 lata.

  • @bartoszkochanowski2672
    @bartoszkochanowski2672 Před 3 lety +3

    Ja kupiłem auto z dwoma kompletami lato na alusie a zimą na feldze stalowej. Kupiłem nie tak dawno 2 komplety na lato Goodyear Efficientgrip Performance na zimę mam Continental WinterContact TS 860. Generalnie na oponach jeździ mi się dosyć spoko. Przebiegi mam symbolicznie głównie po mieście ale zimówki kupiłem tylko że względu na wyjazdy w rodzinne strony w około górskie miejscowości gdzie czasem pogoda płata figle. Generalnie gdyby nie to to na pewno wybrałbym opony całoroczne. W mieście takim jak Wrocław np ścieg spanie na max parę godzin po czym zostanie rozjeżdżony albo stopnieje ze względu na temperaturę. Generalnie tylko w takich warunkach widzę sens użytkowania opon całorocznych.

    • @Veriv213
      @Veriv213 Před 3 lety

      Chyba ze nie stopnieje, a to niespodzianka ;)

  • @strazak79
    @strazak79 Před 2 lety

    Myślę właśnie o zakupie swoich pierwszych całorocznych opon. Jeżdżę niewiele a w 3miescie zimy są ostatnio słabe. Wybiorę na pewno kapsle premium i tutaj stawiam na dwie: Michelin crossclimate2 vs Goodyear vector 4seasons 3g.
    Cc+ była chyba batdziej letnia a już cc2 jest zimowa 🤔

  • @krzychub2755
    @krzychub2755 Před 2 lety

    Szerokość gumy cza dobrać do mocy i masy auta. Ja letnie mam 205 a zimowe 185, i nie chciałbym szerszych (a jeden sezon miałem...).
    Aczkolwiek też myślę w przyszłości o wielosezonie

  • @Adx12116
    @Adx12116 Před 3 lety +3

    bardzo dobre opony, dobrze gadasz

  • @SalvaroOfficial
    @SalvaroOfficial Před 3 lety

    Na nasz ocieplający się klimat, jak całoroczna, to tylko opona letnia z homologacją zimową. Kierując się tą myślą, od wyjazdu z salonu nowym Seatem Ateca po FL towarzyszą mu oponki Michelin Crossclimate SUV 215/50 R18. W dzisiejszym śniegu dawały radę! ;)

  • @konradmatlas1051
    @konradmatlas1051 Před 3 lety +1

    Ja mam w mazdzie 3 goodyear vector 4seasons gen-2. I zrobilem na nich 35tys. Z tulu jak nowe natomiast z przodu zostalo okolo 4mm bieznika i juz jak jest mokro ale naprawde musi lac to przy dynamicznej jezdzie po luku zaczyna przod uciekac na zewnatrz ale nie ma tragedii, mam zamiar zmienic tyl na przod a na tyl nowe te same. Polecam nawet na oblodzonej jezdni nie mialem problemow. Przy zakupie kierowalem sie niezaleznymi testami i wazne dla mnie bylo aby w miare zuzycia zachowywaly swoje wlasciwosci oraz naprawde sa rewelacyjne na mokrym i to bylo dla mnie wazne poniewaz mieszkam w regionie gdzie w wiekszosci leje i sprawuja sie nawet przy predkosciach 200 km/h w deszczu bardzo dobrze. Jestem mechanikiem wiec zawieszenie mam tip top oraz geometrie. Polecam kupic zawsze opone z biezacego rocznika, nie dajcie sie wrobic w teksty typu 3-5 lat opona zachowuje wlasciwosci jak nowa, bzdura nowa to nowa po 5 latach bedzie miala 5 lat. A jak kupicie 3 letnia to po 3 bedziecie miec bieznik dobry a opona bedzie popekana. Sprzedawcy sie nauczyli wciskac kit i buble, niech se sami jezdza na tych nowych przechowywanych w prawidlowych warunkach.

    • @piotrnowak6220
      @piotrnowak6220 Před 3 lety

      Konrad 3letnia opona popękana trochę przesadziłeś najgorszy chińczyk będzie ok )

    • @konradmatlas1051
      @konradmatlas1051 Před 3 lety +1

      @@piotrnowak6220 Nie 3 letnia tylko 6. Jezeli kupisz juz nowa wyprodukowana 3 lata temu i pojezdzisz 3 , to ma opona juz 6 i moze byc popekana chociaz bieznik bedzie dobry mialem tak z fuldami.

  • @damiandab.6163
    @damiandab.6163 Před 3 lety

    Ja również użytkuje opony Michelin crossclimate plus w rozmiarze 205/55 R16 w Bmw serii 1 i jestem zadowolony z wyboru. Zrobiłem na nich w ciągu 6 miesięcy ok 7 tys km i jest wszystko w jak najlepszym porządku. Tryb jazdy mieszany pół na pół miasto- trasa ( dojazdy do pracy itp ). Auto dobrze i pewnie się prowadzi. Oponki jak najbardziej godne polecenia moim zdaniem. Pozdrawiam

    • @maciejcmiel777
      @maciejcmiel777 Před 2 lety

      Mam pytanie do kolegi jak się sprawują micheliny pod względem głośności?

  • @johnconnor2482
    @johnconnor2482 Před 3 lety +7

    W polskim klimacie, całoroczne mają sens.

  • @SpalaczBenzyny
    @SpalaczBenzyny Před 3 lety +4

    Ty to jesteś fenomen. Ciężki rozkminy, wyliczenia, co się opłaca, co korzystniejsze, gdzie się mniej straci, ja to rozliczyć, jak kupić, leasing, wynajem, kredyt, a może coś innego? a później rocznie raptem 5 tys. km robisz tym autem :D

  • @adamstrzaa6661
    @adamstrzaa6661 Před 3 lety

    Dobrze Pan mówi, opony całoroczne są bardzo fajne ale nie dla każdego. U nas w firmie akurat większość już aut dostawczych ma założone wielosezony. Auta nie robią dużych przebiegów z racji poruszania się w niewielkich odległościach od bazy firmy, nie robią tras... natomiast odpada problem składowania tylu kompletów opon a i auta nie są uziemione 2 razy w roku na wymiany opon. Po drugie zimy dzisiaj to nie te same zimy co kilka.. kilkanaście lat temu, a jak są to 2 tygodnie a nie 2 miesiące.

  • @adrianmarcinkowski2718
    @adrianmarcinkowski2718 Před 3 lety +1

    Dobry odcinek i jak zwykle rzeczowo gadasz panie fever.
    Brakuje mi bidavloga więc teraz dla podtrzymania tradycji poproszę o odcinek o cesji kury :DDD

  • @mariuszgajak585
    @mariuszgajak585 Před 3 lety +1

    Opony bardzo dobre , ciche ale tylko przez dwa sezony sprawdzały sie zimą....bierznik nie był zużyty,ale guma straciła właściwości i opony nie miały przyczepnosci w warunkach zimowych.Ja osobiscie dokupiłem zimówki, a crossclimaty jeżdżą jako letnie bo bierznik jest głęboki, a jako letnie są super.

    • @matka83
      @matka83 Před 3 lety

      Dokładnie tak samo miałem z Vredesteinami Quatrac 5

  • @andrzejd4735
    @andrzejd4735 Před 3 lety

    Polecam Hancok całoroczny taki sam bierznik jak Michelin a moim lepiej się spisuje.

  • @tolekcacek9919
    @tolekcacek9919 Před 3 lety +2

    Opony całoroczne są super dopóki nie ma śniegu i lodu w zimie i upałów w lecie. Sam miałem okazję jeździć na całorocznych vredesteinach mających same pochlebne opinie i po jednym prawdziwie zimowym sezonie wróciłem do opon sezonowych. Różnica na śniegu między nimi a Alpin 5 które miałem w drugim samochodzie kolosalna A te crossclimate to słyszałem że w ogóle straszna lipa na śniegu . Wiadomo lepsze to niż jazda w zimie na letnich ale jak cenisz swoje bezpieczeństwo i swoich bliskich to nie warto oszcsedzac aż

  • @dariuszr8426
    @dariuszr8426 Před 3 lety +1

    Ja jak miałem kiedyś Skody to miały one też Czeskie opony😁
    Może Superbik by jeździł najlepiej na Czeskich Barumach... 🤩

    • @bmwe9044
      @bmwe9044 Před 3 lety +1

      Ja mam barumki teraz na swoim 😂

  • @adamkruszynaa
    @adamkruszynaa Před 3 lety +1

    Wczoraj spadł śnieg ( okolice Warszawy), mówię przetestuje sobie crossclimate plus, bo jeszcze nie miałem okazji i... masakra ślizgałem się na nich okropnie mimo 4x4. Ruszyć to jeszcze ok ale zatrzymać się to była sztuka Superb 2. 4x4. Wróciłem i wzialem Suzuki Swift żony też z oponami wielosezonowymi Nokian i... Zachowywały się jak zimowe. Droga hamowania na pewno 2x krótsza od Skody... Nie wiem czy to wina ciężaru samochodu ale byłem negatywnie zaskoczony crossclimate+

  • @mag1319
    @mag1319 Před 3 lety +2

    Dzięki za ten film. Zastanawiam się nad całorocznymi już od czasów filmów z Cuprą ;) póki co muszą mi się skończyć zimówki i chyba wtedy się skuszę.

    • @Veriv213
      @Veriv213 Před 3 lety

      Nie rób tego, ten "test" to jest kpina crossclimate+ tańczą jak po lodzie w obecnych warunkach. Nie wiem jak mozna cos takiego polecać

  • @mateuszdrozd7688
    @mateuszdrozd7688 Před 2 lety

    Jeździłem na oponach sezonowych, po 5 latach guma zarówno na zimówkach jak i letnich zdębiała (opony premium). W ten sposób pozbyłem się dwóch kompletów z bardzo dobrym bieżnikiem i wymieniłem na goodyear vector 4seasons gen-3. Sprawdziłem na kopnym śniegu jak i w upałach Chorwacji, w każdych warunkach bez zastrzeżeń, a na mokrej drodze przebijają każdą sezonową. Wolę wymienić co 3-4 lata na nowe, a każdego roku i tak zaoszczędzam przy wymianach na 1 oponę i zawsze jeżdzę na świeżej gumie. Bieżnik to nie wszystko, sprawdzajcie przy zakupie datę produkcji opony!

  • @jacekzxxx7305
    @jacekzxxx7305 Před 3 lety +1

    W pełni się z tobą zgadzam.

  • @andrzejnowak9528
    @andrzejnowak9528 Před 3 lety +1

    Ja mam dwa auta. Na jednym nowe lato na alu i nowa zima na stalówce. Nowe felgi stalowe, oryginalne po trzech latach do malowania. Masakra z tą rdzą. Opony zimowe mają teraz 8 lat i 6mm bieżnika. Brak jakichkolwiek pęknięć, ale opony beton. Tak naprawdę co 5 lat do wymiany. Lato jak to lato, na ładnym alu i pięknie się prowadzą. Kupiłem następne auto i stwierdziłem że spróbuje też Michały wielosezonowe. Zobaczymy jak się będą sprawować. Jeżdżę na zmianę autami więc będę miał porównanie. Nawet jak co 4 lata będę musiał zmienić opony, to i tak będzie super. Sezonowe też należy zmieniać co 5 lat. Kto tak robi? Jaki to procent kierowców? Większość jedzie do klocków i dopiero wymiana

    • @michafds8091
      @michafds8091 Před 2 lety

      No i co wyniklo? Mam auto rwd 600nm i rovie 25-30 tys rocznie. Musze mieć 2 zestawy opon ale kupiłem auto fwd lekki dla zony.jezdzi max 10 tys km i szkoda mi kupowac czujniki+drugie felgi+drugi zestaw opon i mysle wlasnie nad allseason:falken/vredestein/dunlop/yokohama 😉

  • @andrzejczubski2846
    @andrzejczubski2846 Před 3 lety +2

    Mam wielo sezonowe 2 rok przejechane 40 tyś Tipo kombi. Bez zmian przekładek tył ok przód zimę obleci i lato potem wymiana 2 na nówki. Lato głośniej lecz coś za coś. WYGODA. POLECAM.

    • @PpPp-di6zq
      @PpPp-di6zq Před 3 lety

      Ja też mam tipo. Dowiedziałem się że warto zmienić przód z tyłem co ok 10...15 tys km. Nokiany mi się na tyle wyząbkowały przez to.

  • @MegaVerad
    @MegaVerad Před 2 lety

    Myślę że dużym znaczeniem ma też moc auta i jego napęd inaczej się zachowa samochód na takich oponach który ma 100 km i np napęd na przód a inaczej 180 km z napędem na cztery koła.Mam wv passata w napędzie na 4 koła i myślę o takich oponach bo.letnie i ziomowe opony już do wyrzucenia.

  • @radolw
    @radolw Před 3 lety

    Ciężko powtórzyć warunki
    Jeśli deszcz zaczął badać niedawno, a wcześniej było dość sucho to z kurzem i brudem z drogi jest dużo gorszą przyczepność. Po jakimś czasie jak woda wypłukać już syf ta sam jezdnia będzie już bardziej przyczepna. Porównać przyczepność dwóch samochodów lub opon można byłoby tylko wtedy gdy przyjechałbś tam drugim samochodem za chwilę.
    Ps
    Prawdziwy "fan"swojego samochodu i ogólnej motoryzacji zazwyczaj ma dwa komplety kół aluminiowych oczywiście i robi to sam. Nie musi się nigdzie umawiać

  • @mariuszTG
    @mariuszTG Před 3 lety

    Ostatnio nie da się kupić tych Michelin. Kupiłem we wrześniu i niedawno chciałem do drugiego auta. Wszedzie zerowe srany. Chyba naprawdę zrobił się to popularny model. Dziś na Śląsku śnieg i opony super się sprawdziły, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

  • @lasqbas6715
    @lasqbas6715 Před 3 lety +4

    Może mam inny styl jazdy, może inne oczekiwania, ale u mnie się te opony nie sprawdziły wcale (Octavia rs 200km). W 3 lata zjechałem je do 3mm. Zakładałem przed zimą i nawet jako nówki nie dawały rady na śniegu, nie mówiąc po roku czy później. Lato czy sucho czy deszcz to mielenie i podsterowność. Łyse Michelin Primacy HP były lepsze. Pozdrawiam.

    • @1991motoboy
      @1991motoboy Před 3 lety +1

      no ale rs ma troche inne parametry od dziadowego 1.5 tsi :D ja wychodze z założenia że caloroczne to jest spoko opcja na spokojne samochody :)

    • @bearbear387
      @bearbear387 Před 3 lety

      Trzeba było zbieżność ustawić to by i 3 zimy wytrzymał nie tylko 3 lata.

    • @lasqbas6715
      @lasqbas6715 Před 3 lety

      @@bearbear387 Ha Ha, Bardzo zabawne. Były równo zjechane i zbieżność robiłem przy okazji wymiany tulejek wahaczy.

  • @Zduneqq
    @Zduneqq Před 3 lety +1

    Śledzę testy opon wielosezonowych i jako szczęśliwy posiadacz Michelin cross climate nie kupię cross climate +.
    Czemu?
    Ano dlatego że zmieniono mieszankę aby miały większą żywotność co przełożyło się na drogę hamowania na nawierzchni mokrej dla przykładu
    215/50/17 MCc ma etykietę na mokrym A
    215/50/17 MCC+ na etykietę na mokrym B
    Widać to w testach że po prostu cross climate + nie jest na mokrym już w top 3 tylko dalej

  • @markgandi2168
    @markgandi2168 Před 3 lety +1

    Mam takie opony premium Continental Całoroczne Świetne i ciche

  • @marbox1867
    @marbox1867 Před 3 lety

    po 3 latach opony tracą swoje właściwości mimo iż bieżnika jest jeszcze bardzo dużo, na początku było wzorowo. 3 zima tych opon to dramat

  • @ArgiMarcin
    @ArgiMarcin Před 3 lety +1

    Tez preferuje wielosezonowe :) ja jeżdżę w Mondku na GoodYear 4 seazon Vector 235/50/17 :) zdrowia !

  • @tkm4581
    @tkm4581 Před 3 lety +3

    Fakt którego nikt nie porusza, mówię tu o osobach kultywujących opony wielosezonowe jest taki, że po 2 latach użytkowania taka osoba jeżdżąca na oponach wielosezonowych ma średnio 2 razy bardziej zjechany bieżnik niż osoba mająca 2 komplety opon lato/zima. Zakładając, że osoba mająca 2 komplety zmienia opony na nowe co 5 lat ze względu na wiek a nie wysokość bieżnika, powoduje że kierowcy jeżdżąc na wielosezonach statystycznie mają mniejszy bieżnik. A wielosezon i niski bieżnik to jest istna tragedia.... Innymi słowy jesli ktoś robi 20 tys km rocznie. To po 3 latach wielosezon ma przejechane 60 tys km, a 2 komplety opon po 30 tys kazda srednio. I już to widzę jak jakis centuś bo tak można nazwać osobę decydującą sie na opony wielosezonowe po 2-3 latach zmieni opony ze wzgledu na bieżnik. Bieżnik ktory niby spelnia minimalne wymogi ale jednak jest niski. No bo jak ? dopiero co je kupił :)

  • @radiator1979
    @radiator1979 Před 10 měsíci

    Przypadkiem natrafilem na ten material, szukajac info o blizniaczej, do mojej, oponie wielosezonowej. Dzisiaj zalozylem Kleber quadrax 3 205/55/16. Nie jest to moj pierwszy wielosezon (drugie auto chinczyk goodride ktory daje rade) i zdecydowalem sie na quadraxera3. Czy w zimie da rade? Tyrereview testowal i daly rade (nowe) Jestem troche pelen obaw, ale zaryzykowalem majac dwa sezonowe komplety w wieku 5 lat. Tutaj opona nowa, dzieci z tylu szkoda mi czasu na wyrzuty gdyby cos na drodzie...sam wiesz.Fajny material.

  • @_b_k
    @_b_k Před 3 lety +3

    Testuję właśnie G.Y. vector gen.3 225/40R18 i już 2 śniegi, lody...no i dają radę w mieście, ciekawe jak w upały...

    • @marcin2255
      @marcin2255 Před 3 lety +3

      Ja mam gen2 225/45/17, drugi rok za mną, super przyczepność i da dosyć ciche. Ja polecam

    • @_b_k
      @_b_k Před 3 lety

      @@marcin2255 jak latem na asfalcie?

    • @piotrrutkowski7835
      @piotrrutkowski7835 Před 3 lety +3

      Mialem gen2 225/40/17 w 308-ce i były świetne teraz mam gen3 235/40/18 i zabaczymy jak pojezdze w śniegu. Mam nadzieję że też dadzą radę. Gen2 w lato czy w zimę czy też deszczu były naprawdę rewelacyjne

    • @piotrrutkowski7835
      @piotrrutkowski7835 Před 3 lety +2

      @@_b_k bardzo dobrze, swietnie odprowadzają wodę

    • @_b_k
      @_b_k Před 3 lety

      @@piotrrutkowski7835 bardziej pytałem o asfalt 60°C latem. Czy piszcza i płyną

  • @pypu140
    @pypu140 Před 3 lety

    Mam w Audi Bridgestone całoroczne w identycznym rozmiarze co u Ciebie na Superbie i w warunkach w których użytkuje je od ponad miesiąca są fenomenalne - temperatury od (prawie) +20 do -5 a nawet załapały się na błoto pośniegowe i śnieg. Póki co jestem mile zaskoczony, lecz czekam na upały i nakręcenie chociażby pierwszych 10tys km w celu oceny zużycia :D Jeśli uda się na nich przejechać chociażby z 3 lata (około 60tys w moim przypadku) to na pewno ponownym wyborem będzie również opona całoroczna bo na kilkadziesiąt dni skrajnych warunków w tym kraju szkoda zachodu z przekładkami...

    • @Skuziak
      @Skuziak Před rokem

      I jak wygląda opinia po roku użytkowania??? Kupiłbyś ponownie, czy jednak nie ???

  • @mikez84poz
    @mikez84poz Před 3 lety +9

    Nigdy więcej tych opon, te opony są strasznie nie przewidywalne. Ciężko złapać trakcie na nich, 3x NIE.

    • @VIOLATOR1974r
      @VIOLATOR1974r Před 3 lety

      to sie naucz jezdzic. U mnie 6 lat i zero problemow ,auto 240KM

  • @897ufo
    @897ufo Před 3 lety +1

    Ile masz już nalotu na skodzinie? Aha jak ze stanem oleju na "bagnecie", po Twoim prawie roku uzytkowania??? Bierze olej czy nie?

    • @SpalaczBenzyny
      @SpalaczBenzyny Před 3 lety

      No powiedział, że kilka tysięcy, pewnie ze 4-5 tys. km.

  • @Veriv213
    @Veriv213 Před 3 lety +1

    @Saturday Car Fever A masz jakieś inne auto na codzień by mieć na świezo porównanie? Ja akurat mam - CrossClimate+ w Civicu i w zimówki klasy premium w Superbie. Przepaść pomiędzy nimi jest ogromna! Nigdy więcej nie kupię wielosezonu a tym bardziej nikomu nie polece. Crossclimate na wiosnę, lato, wczesną jesień ok, ale na zimę jest tragicznie. Nie mówię nawet o śniegu, brudny mokry asfalt zimą... to okoliczności gdy CrossClimate+ po prostu nie trzymają porównując do continentali ts860 które radzą sobie świetnie.

  • @piotrekmajster
    @piotrekmajster Před 2 lety

    Jak ktoś robi około 10 tyś km rocznie i nie ma zbyt ciężkiej nogi może kupić sobie wielosezon i będzie miał go na 4/5 lat.

  • @tomekg5
    @tomekg5 Před rokem

    Czy polecisz opony całoroczne do SUV,a fiat freemont AWD 3,6L, auto duże i ciężkie, w mojej okolicy nie brakuje górek.

  • @lukaszlisowski6527
    @lukaszlisowski6527 Před 3 lety +4

    Całorozne tak, ae tylko segment premium. MAm 2 auta w jednym GY vectory w 2gim Fulde multicontrol. I niestety fulda duzo gorsza

    • @marcinmarcin6559
      @marcinmarcin6559 Před 3 lety

      Ja mam ale zimowe Fuldy i dają radę

    • @przemoprzemo2163
      @przemoprzemo2163 Před 3 lety +1

      Vectory zapomnij, jak spadnie trochę śniegu nie wyjeżdżaj z garażu, a na suchym wyją jak skrzynia w c-360.

    • @lukaszlisowski6527
      @lukaszlisowski6527 Před 3 lety

      Niezgodze sie, mam vectory 2 juz 3ci sezon. Nie jest to zimowka ale da sie bezpiecznie jezdzic po sniegu, chociaz w gpry na narty raczej bym na tych oponach nie pojechal, co do halasu tez nie zauwazylem ww problemow. Na tych oponach zrobilem juz 36 t km i daja rade, chociaz tak jak pisalem wyzej nie jest to poziom fobrych zimowek, a raczej tych przecietnych

  • @zubra2375
    @zubra2375 Před 3 lety +1

    No w końcu coś konkretnego...

  • @wwjol
    @wwjol Před 3 lety +4

    test yaris gr będzie ? 😉

  • @krzysztofkrawczyk5428

    Mam Dębice nawigator 3.
    Lepszych nie potrzebuje.😄

  • @rob4vovo
    @rob4vovo Před 3 lety +1

    Nawet całoroczne trzeba co rok wyważać. Jak i po wpadce w większą dziurę.

  • @pawelkotarski654
    @pawelkotarski654 Před 3 lety +2

    Witam
    A jak ma się sprawa firm ubezpieczeniowych
    Czy uznają takie opony
    Czy w razie kolizji uznają

  • @artimalecki140
    @artimalecki140 Před 9 měsíci +1

    Te wszystkie testy srednio daja nam poglad na sytuacje.Nowe ba,tylko brac,ale na wielosezon drastycznie dziala czas,po 3 latach jej wlasciwosci dramatycznie spadaja.Ja mam zimowe Kleber,bedzie teraz 7 sezon(co sezon okolo 4 tys)malo zrobione to fakt ale bieznik jak nowy i kleja jak trzeba nadal.

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 9 měsíci

      Oczywiście, że tak. Guma z roku na rok twardnieje, a w zależności od masy pojazdu, stylu jazdy i rocznego przebiegu, całoroczne gumy będą spisywały się coraz gorzej w skrajnych warunkach pogodowych. Chodzi tu głównie o wygodę i to, że na takich oponach pogoda nigdy nas nie zaskoczy w przeciwieństwie do opon sezonowych.

    • @artimalecki140
      @artimalecki140 Před 9 měsíci

      @@SaturdayCarFever No to dyskusyjne czy nie zaskoczy,taka michelin z homologacja zimowa(bardziej letnia)po 3 sezonach kolega ma uslizgi zima,zas bardziej zimowki znowu beda łatem mocno sie scieraly wzgledem letnich,mniej odprowadzaly wode,pomijajac ze na suchym hamowanie ze 100 km na suchym 8 metrow dalej(zimowka 10)wzgledem letniej.Duzo ludzi nie zwraca uwagi majac wielosezonowe na pore letnia rowniez.

  • @gregfox6137
    @gregfox6137 Před 3 lety

    tez nam 155 quatrac 5 50 tys nalotu zero niespodzianek pozdro

  • @kri100off7
    @kri100off7 Před 3 lety

    W xc60 posiadam Kleber Citylander 235 60 18 , czekam na zimę bo lato rewelacja! Kleber to " córka " Michalina produkowana w Polsce 😉

    • @elementh3368
      @elementh3368 Před 3 lety +1

      auto segmentu premium - opony budżetowe :) Klasyka w PL

    • @kri100off7
      @kri100off7 Před 3 lety

      @@elementh3368 Klebery są budżetowe? 122€ za sztukę

    • @elementh3368
      @elementh3368 Před 3 lety

      @@kri100off7 no może przesadziłem, taka średnia półka tam gdzie uniroyale czy jakieś tam barumy, fuldy a cena jest za rozmiar nie za markę, miecheliny czy goodyery kosztują ze 160-180 euro za sztukę. poniżej 120 euro to już raczej tylko chińczyki więc kupiłeś tanie opony do tego wozu.

    • @kri100off7
      @kri100off7 Před 3 lety

      @@elementh3368 rozmiar 235 60 18, sprawdź sobie 😉
      Michelin 158€, Conti 155€, Goodyear 143€ Kleber Citylander 129€, Barum 101€... kupiłem tańsze jasne ale według testów są dobre i nie budżetowe :)

    • @marios7220
      @marios7220 Před 3 lety +1

      @@elementh3368 jakie premium? NAJDROŻSZE części mają auto mało komfortowe i słabo zwrotne, kiepsko zabezpieczone antykorozyjnie do tego odgłos zacinających się klamek jak w Daci.
      Szybko to sprzedałem nie ❌polecam nikomu Volvo.

  • @gregfox6137
    @gregfox6137 Před 3 lety +1

    jak rozpoznać opony letnie z homologacja zimowa i zimowe z homologacja letnią?

    • @ryanverbinski2040
      @ryanverbinski2040 Před 2 lety

      Nie ma takich. Są tylko całoroczne, sprzedawane z homologacją jak zimowe z możliwością jazdy w lato.

  • @gromaneq
    @gromaneq Před 3 lety +1

    A co z testem trzech fotelików? Obiecywałeś kiedyś takowy, miałeś nawet cykl filmów 2+3 i co? Oczekiwałbym jakiegoś konkretnego filmu na ten temat, bo temat jest trudny jak najmniejsze dziecko wyrasta z nosidełka, a większe nie są jeszcze takie duże. Na rynku jest kilka aut, które zmieszczą trzy foteliki w drugim rzędzie. Opowiesz coś o tym?

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety

      3 duże foteliki nie zmieszczą się do Superba na kanapie. No chcance!
      Ja takiego układu nie potrzebuję. Najczęściej najstarsza pociecha jedzie ze mną z przodu, a żona z dziećmi z tyłu. 3 dzieci mieści się z tyłu, ale tylko dwójka z nich jedzie wtedy w kobylastych CYBEX ISOFIX, a największe na atestowanej podstawce. Polskie prawo w takim przypadku nie wymaga 3 fotelików z tyłu, gdy autem podróżuje 5 osób.

  • @bogus4244
    @bogus4244 Před 3 lety +3

    ja miałem u siebie w BMW opony całoroczne hankoka tył roczne opony spadło trochę śniegu a opona przy 10 na h nie dawała rady ruszyć a abs za każdym razem się załanczał tragedia od razu miechelinki zimowe założyłem

  • @kocur7716
    @kocur7716 Před 2 lety

    Fajny temat tylko nie rozumiem dlaczego przy mocnej maszynie tylko 155

  • @jumpi1977
    @jumpi1977 Před 3 lety +1

    Opony 155mm to mam w Yarisie 68KM 😁

  • @michal2089
    @michal2089 Před 3 lety +4

    Nowe opony to spoko.... Pytanie jak będzie po 3 latach, zwłaszcza zimą, po 3 gorących latach...

    • @motomajster
      @motomajster Před 3 lety +5

      Mam CrossClimaty 4 sezon i bieżnika zostało dużo ale przyczepność już nie ta. Opony na 3-4 sezony co i tak wydaje się ok. Z ciekawostek dodam, że w czwartym sezonie są trochę lepsze niż nówki wielosezony imperiale. Rozmiar 235x45x18

    • @michal2089
      @michal2089 Před 3 lety

      @@motomajster rozumiem, że masz na myśli 4 rok, czyli 8 sezon....?

    • @motomajster
      @motomajster Před 3 lety +5

      @@michal2089 3 lato i 4 zima

  • @jarekk8813
    @jarekk8813 Před 3 lety +5

    Napiszę krótko Zima opony zimowe, Lato opony letnie. Mam przejechane i udokumentowane 2mln km. Nigdy nie wiesz co cię może spotkać na drodze szczególnie zimą. Pozdrawiam.

  • @bartrek12
    @bartrek12 Před 3 lety

    Do Mustanga VI też byś założył całoroczne opony? Obecne zimówki już mi się kończą a warunki pogodowe są mało zimowe i nie wiem czy zainwestować w całoroczne :) Na lato mam pilot sport 4 i są dobre, choć zauważanie gorsze jak jest temperatura 10-15 stopni.

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety

      Ciekawostka. Nie było ani jednego modelu opony całorocznej w rozmiarze 275/40R19, wiec wtedy wybrałem zimowe do mojego V8, bo nie miałem wyjscia. Przy tej mocy i RWD raczej trzymałbym się możliwie najlepszych opon sezonowych dla max bezpieczeństwa i osiągów na suchym.

  • @GamesForAllTV
    @GamesForAllTV Před 3 lety +7

    Dawno mnie tu nie było, gdzie jego mustang ?

    • @Alexdj44
      @Alexdj44 Před 3 lety

      Продал он Мустанга.Купил новые всесезонные колёса.Кризис мать его в рот🤷

  • @Lord.Sinclair
    @Lord.Sinclair Před 3 lety +2

    Wszyscy chwalili całoroczne więc stwierdziłem że nie mogą się mylić. Kiedyś co prawda miałem Navigatory i Vredesteiny i powiedziałem sobie że nigdy więcej całorocznych. No więc po przeczytaniu setek recenzji kupiłem właśnie Michelin Cross Climate. Na początku było jeszcze ok, lato i zima jeździły. Później zaczęły mi piszczeć na drodze i się ślizgać. Moja żona powiedziała że boi się jeździć samochodem bo na wilgotnej jezdni się ślizga. A wilgotną jezdnię mamy 1/3 roku. Tu nie chodzi o deszcz - w deszczu są OK. Tu chodzi o taką normalną ranną i wieczorną wilgoć. Opony sprzedałem i powróciłem do zmian na zimowe i letnie - problem od razu zniknął. Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie chwalą całoroczne. Nie rozumiem ...

    • @matka83
      @matka83 Před 3 lety +1

      Mam te same obserwacje, tylko na Vredestein Quatrac 5 w Hondzie Accord.

  • @galaxynote9439
    @galaxynote9439 Před 3 lety +1

    Moje całoroczne sa takie sobie na zime snieg nie bardzo

  • @erwinwesolowski5952
    @erwinwesolowski5952 Před 3 lety +18

    Obstawiam, że mowa o BMW i3 skoro takie wąskie opony

    • @janekb8945
      @janekb8945 Před 3 lety

      Można wiedzieć o jakie opony chodzi? Lepiej żebyśmy wiedzieli i ich nie kupowali.

    • @adamkruszynaa
      @adamkruszynaa Před 3 lety

      @@janekb8945 do i3 są specjalne opony zaprojektowane do tego samochodu. Są tak cienkie z uwagi na opory toczenia i zasięg elektryczny.

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety

      @@janekb8945 Te laczki to były Bridgestone Blizzak LM-500 LM5Z 155/70 R19 Made in Poland z bieżnkiem powyżej normy. Gdyby były normalnej szerokości do mocy i masy auta, a więc minimum 205mm, a najlepiej 225mm to jestem pewien, że nie zgubiłbym trakcji i nie stracił totalnie przyczepności płynąc po drodze jak po lodowisku. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, ale jak po tej akcji zobaczyłem jaką mają szerokość to wiele tłumaczyło. Nie wiem kto to wymyślił, żeby kapeć 155mm do dynamicznego i ważącego niemal tyle co moja Skoda Superb auta fabrycznie montować?
      Powiedziałem też na filmie, że były to wybitnie nie zimowe warunki, a więc sporo deszczu i przynajmniej +10C temperatura nawierzchni. Być może w warunkach zimowych poradziłyby sobie dużo lepiej z masą auta. Generalnie horror! Omijać te opony szerokim łukiem.

    • @drozdzik0075
      @drozdzik0075 Před 3 lety +1

      @@SaturdayCarFever im węższa opona tym większy nacisk na cm2 czyli lepsza przyczepność na śliskim

    • @adamciesielski9768
      @adamciesielski9768 Před 3 lety

      @@drozdzik0075 na śniegu* i to tylko nie ubitym..

  • @pawkalichorecki9634
    @pawkalichorecki9634 Před 3 lety +1

    Historia straszna opowiedziana jak byś widział ufo. No przecież nie my mamy na zimę 155mm ja msm w VW Polo na zimę 185 mm i nie miałe takich sytuacji a mieszkam w górach 😉

  • @BartasVAG
    @BartasVAG Před 3 lety

    Cześć Mateusz właśnie zobaczyłem,że Skoda ma już ok roku.Myślę,że czas na zmiany i zrezygnować,z Vag-a😊Pozdrawiam

  • @mateuszcaban3286
    @mateuszcaban3286 Před 3 lety +2

    Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Mam te same na jednym aucie i przy temperaturze powietrza 35 stopni to nie nadaje się do jazdy bo czułem się jak na kajaku, w zimę to nie wiem nie ma śniegu.
    Jak ktoś jeździ po mieście to może kupić całoroczne nie ma sensu, jeżeli ktoś robi średnie, duże trasy to 2 komplety i nie ma dyskusji w tym temacie.
    P.S. Też przez 2 lata jeździłem na letnich autem bez żadnego wspomagania (ABS, ESP i inne pierdoły) i nigdy nie miałem sytuacji, że jechałem tam gdzie nie chciałem.

    • @1991motoboy
      @1991motoboy Před 3 lety +2

      moje caloroczne sa spoko dopóki nie ma stojacej wody ;] kiedy na letnich kormorankach auto przez wode szło jak przecinak to te hmhmno trzeba zwolnic :]

    • @erwinwesolowski5952
      @erwinwesolowski5952 Před 3 lety +4

      Jak ktoś sądzi, że opony wielosezonowe w zimie i w lecie będę porównywalne z najlepszymi oponami zimowymi czy letnimi to jest tępy. Wielosezonówki można porównać do opon sezonowych ze średniej półki i wtedy wypadają dobrze

    • @1991motoboy
      @1991motoboy Před 3 lety +2

      @@erwinwesolowski5952 jak jedziesz rozsądnie to wielosezonowe starcza ale mogą zawiesc w krytycznej sytuacji. Np w mojej corsie 70km i 170Nm mam całoroczne na próbę. Jeżdżąc na nich drugi rok stwierdzam że są w porządku, niemniej wole dwa zestawy opon ;)

    • @piotrnowak6220
      @piotrnowak6220 Před 3 lety

      @@erwinwesolowski5952 Nie każdy robi przebiegi duże mój ojciec ma prawie 77 lat i jak każdy emeryt jeżeli warunki są złe odpuszcza i nie jedzie obecnie dojeżdża zimówki a następny komplet na pewno całoroczny bo robiąc 4 tys rocznie kupno dwóch kompletów nie ma sensu)

  • @mateuszborowski33
    @mateuszborowski33 Před 3 lety

    Kiedy jakiś test arteona po lifcie ? :)

  • @aleksanderrewekant
    @aleksanderrewekant Před 3 lety +4

    Czy na początku mowa była o BMW i3?!

  • @sokomaltanski7222
    @sokomaltanski7222 Před rokem

    Wąskie opony i duża moc? - czyżby i3?

  • @kamiljarify
    @kamiljarify Před 3 lety +3

    Ja tam wole mieć dwa komplety na lato i na zimę zawsze można przejrzeć oponę przy zmianie odpowiednio zaimpregnować na sezon wydłubać kamyki moje alpiny 6 zimówki są droższe od tych twoich sezonówek tak samo letnie więc nie gadaj że aż takie drogie

  • @patrykpatrykowy383
    @patrykpatrykowy383 Před 3 lety +2

    OPONY CALOROCZNE tylko dla kogos kto jezdzi po dziadkowemu! Ktos kto jezdzi duzo i DYNAMICZNIE - NIE!
    Dobre i fajne tanie opony caloroczne to BarumQatarsis tylko uwaga docieraja sie ok 500/1000km spokojnej jazdy ale sa oj👌😋 w PL jest taki problem ze ludzie nie umieja jezdzic spadnie 1cm sniegu i predkosc autosteadowa i miejska spada paraliz i mega korki. Zeby tak bylo chociazby w austrii musi spasc pol metra sniegu...czemu kierowcy mega fur w PL z drogimi oponami bod zasniezona gore maja problemy z wjazdem naped na 4 kapcie i dupa a wylacztc esp? Hmm w alpach to norma tylko tam sie ludzi tego uczy!

  • @marek4477
    @marek4477 Před rokem

    Raz w życiu przejeździłem lato na zimówkach conti nigdy nie przydżyło mi się na mokrym nic takiego obczym powiedziałeś. Rozmiar też słaby bo 185.

  • @krwawybiszkopcik7463
    @krwawybiszkopcik7463 Před 9 měsíci

    Wielosezony w dodgu challenger 3.6 to dobry pomysł, czy lepiej kupić zimówki ?

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 9 měsíci

      Nie widzę problemu. Ważne, żeby tylko rozmiarem i innymi parametrami były zgodne z homologowanymi do tego auta. RWD czy AWD? bo taki wariant też był :))

  • @przemysawknapik554
    @przemysawknapik554 Před 3 lety +3

    Jaka różnica w spalaniu w stosunku do letnich?

    • @stanislawmichalowski5572
      @stanislawmichalowski5572 Před 3 lety

      Co za gość 🤔? Niech będzie litr więcej i co?

    • @pawkalichorecki9634
      @pawkalichorecki9634 Před 3 lety +1

      Dobre pytanie to istotne. Bo okaze się że tutaj oszczedzasz ma przekladkach opon a wydasz na paliwo.😉

    • @stanislawmichalowski5572
      @stanislawmichalowski5572 Před 3 lety

      @@pawkalichorecki9634w moim przypadku kierowałem się nie zawracaniem sobie głowy wymanami, przekładkami itd. Od 5 lat nie dotykam tego tematu.Różnicy w spalaniu nie zaważyłem może dlatego że są to opony letnie z homologacja zimowa.

  • @stayer85
    @stayer85 Před 3 lety +1

    można wiedzieć co to za opona ,która tak popłynęła?Chciałbym wiedzieć czego nie kupować

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety +1

      Gdyby były normalnej szerokości do mocy i masy auta, a więc minimum 205mm, a najlepiej 225mm to jestem pewien, że nie zgubiłbym tak brutalnie trakcji i nie stracił totalnie przyczepności płynąc po drodze jak po lodowisku. Te laczki to były Bridgestone Blizzak LM-500 LM5Z 155/70 R19 Made in Poland z bieżnkiem powyżej normy. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, ale jak po tej akcji zobaczyłem jaką mają szerokość to wiele tłumaczyło. Nie wiem kto to wymyślił, żeby kapeć 155mm do dynamicznego i ważącego niemal tyle co moja Skoda Superb auta fabrycznie montować?
      Powiedziałem też na filmie, że były to wybitnie nie zimowe warunki, a więc sporo deszczu i przynajmniej +10C temperatura nawierzchni. Być może w warunkach zimowych poradziłyby sobie dużo lepiej z masą auta. Generalnie horror!

    • @stayer85
      @stayer85 Před 3 lety

      Saturday Car Fever wg mnie to nie szerokość była główną przyczyna zaistniałej sytuacji tylko sam materiał gumy.

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety

      Być może, ale laczek perfidnie wąski. Za wąski. Kiedyś myślałem, że na wodę za szerokie opony to zły pomysł, bo przy sporych opadach na warstwie wody na asfalcie popłynie jak na desce surfingowej. Teraz wiem, że zbyt wąskie laczki są jeszcze gorszym setupem, bo tracimy kontatk z nawierzchnią dużo szybciej. To kilkadziesiąt cm gumy mniej na asfalcie w każdej milisekundzie.

  • @sradowazyszczadoniecki6567

    można odnieść wrażenie, że jak opony całoroczne, to tylko michelin, bo innych nie ma...

  • @arek7arek7
    @arek7arek7 Před 2 lety

    zimowki są wązkie dlatego że jest większy nacisk opon.

  • @piotrparkitny3360
    @piotrparkitny3360 Před 3 lety

    Odnośnie tematu wyważania... Czytałem że po 10 do 15 kkm powinno sie wyważyc. Tutaj jest mowa o 20 do 30 kkm. Mam 2 komplety kół. Na letnich robię ok 8 kkm. Zastanawiam sie czy wyważac po 2 sezonach jesli nie bedą "biły"?

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety

      Są ludzie, którzy wymieniają olej w silniku co 5-7kkm. Czy ma to sens?

    • @TheUser04460
      @TheUser04460 Před 3 lety

      @@SaturdayCarFever Ma, zwłaszcza jak minoł już rok od poprzedniej wymiany - ja ma takie przebiegi i tak właśnie wymieniam :) No i najwazniejsze, wymieniając olej wymieniamy również filtr.
      A skoro poruszyłeś już temat oleju przy dyskusji nt. opon, to tu też sytuacja jest ciekawa. Olej podobnie jak opony jest tworzony pod pracę w konkretnym zakresie temperatur. Nie ma oleju zarówno dobrego na zimę jak i lato. Więc jak ktoś uparcie obstaje że opony bezwzględnie trzeba wymieniać na sezonowe to i olej powinien tak wymieniać :)
      Co do opon to się z Tobą zgadza, sam kupiłem wielosezonówki i każdy powinien sam wiedzieć czego potrzebuje. To nie jest żadną tajemnicą, że one są zalecane przez producentów do użytkowania w warunkach aglomeracyjnych.
      Nadmienię jeszcze jedną rzecz, w takich dyskusjach często opony wielosezonowe przedstawia się jako oszczędność o połowę - bo kupujesz jeden komplet. To tak nie jest. Po pierwsze wielsezonówki są droższe niż sezonowe bo są tworzone z droższych mieszanek pracujących w większym zakresie temperatur. Po drugie i tak trzeba je co jakis czas przekłądać, wyważać i przejrzeć. Z moich obliczeń, wychodzi że wielosezownówki to 2/3 kosztów sezonówek - jeżeli mowa o przekłądkach. Ale jeżeli masz czujniki cisienia i wybierasz pomiędzy dwoma kompletami kół a wielosezonówkami to już może wyjść 1/2 kosztów.

  • @z3brox254
    @z3brox254 Před 3 lety

    Koła należy wyważyć co 8 max 10k stad najlepiej mieć letnie i zimowe i jechać i je wymienić wyważyć Całoroczne spoko ale trzeba dbać o co 8k pojechać je wywazyc !

  • @andrzej4469
    @andrzej4469 Před 3 lety +2

    Dobra pogadanka - SCF w formie :)
    Panie nic nie mów o cenie...za swoje Goodyear Vector 4Seasons G2
    płaciłem po prawie 1100 za sztukę, a teraz są po ok 650...idzie się pochlastać :/

    • @SaturdayCarFever
      @SaturdayCarFever  Před 3 lety +2

      1100 cebulionów za kapcia? Grubo!
      Nawet do mojego ex Mustanga dobre zimówki 275/40 R19 były duuuużo tańsze. Jako ciekawostkę dodam, że w tym rozmiarze nie było ani jednego modelu całorocznych papci :))

    • @andrzej4469
      @andrzej4469 Před 3 lety +1

      @@SaturdayCarFever Kupiłem jak tylko się pojawiły... W pośpiechu kupowałem, moje pierwsze wielosezonowki... Za nieogarnięcie tematu płaci się frycowe 😕
      Za to teraz mogę sobie iść pojeździć dla przyjemności bo z tyłu głowy nie mam ich bieżącej ceny 🙊

    • @_b_k
      @_b_k Před 3 lety

      Po 499 na oponeło tez sa

    • @andrzej4469
      @andrzej4469 Před 3 lety

      @@_b_k nie dobijaj mnie proszę 😱