broušení ploch 2

Sdílet
Vložit

Komentáře • 7

  • @ooOVitorinoXOoo
    @ooOVitorinoXOoo Před rokem

    Zdravím, děkuji za vaše informace.
    Ještě se chci zeptat, jak jsou na tom shaptony kuromaku s plochou? Zatím mám jen kameny 320 shapton a poté 1000 cerax, dá se praktikovat taková kombinace na plochy ?

    • @vitamanik
      @vitamanik  Před rokem

      Zdravím. Musím říct, že zatím s hrubšími Shaptony zkušenost nemám, ale obecně se dá bavit o tom, že Shaptony jsou zaměřením tvrdší a tvarově stálejší kameny, prioritně určené na broušení menších ploch - faset, tedy broušení, solidní tvarovou stálost právě s ohledem na malé styčné plochy. Otázka ale také je, jaké plochy máte na mysli, zda tvarování, či zušlechťování ploch na monosteelu, což by ještě stálo možná za vyzkoušení, nebo sekundární plochy japonských nožů, kirehy, vícevrstvé a laminované čepele pro vykreslení rozdílů ocelí, na což - si troufnu říct - budou vyloženě nevhodné.

  • @jakubilenin
    @jakubilenin Před 3 lety

    @vitamanik dobry den, chcel by som sa opytat kde by som vam mohol napisat o radu ohladom brusenia. ( FB, instagram , mail)

    • @vitamanik
      @vitamanik  Před 3 lety

      dobrý den, zkuste na didgeridooman@seznam.cz, nebo FB skupina Broušení nožů seker....

    • @jakubilenin
      @jakubilenin Před 3 lety

      @vitamanik dobre napisal som naten mail.

  • @kazatelrudolf3
    @kazatelrudolf3 Před 3 lety +1

    Volbu brusného kamene nám určuje materiál broušeného a obráceně, dále bych uvítal srovnání japonské normy a naší normy ISO , dále bych vysvětlil, když něco není vhodné např., na diamant(Tak jaký jsem použil 400,600,800 nebo 1000 ISO), tak vysvětlit proč.... a také říct co je vhodné brousit na diamantu. ...hodně se řeší kámen ale podstatný je materiál, který brousíme a tady bych uvítal vysvětlení pojmů např. legovaná ocel.

    • @vitamanik
      @vitamanik  Před 3 lety +2

      Přiznám se, že syntaxe Vašeho zdělení je pro mě poněkud složitější, něco vypadá jako zdělení, něco jako dotaz, něco jako žádost o odpověď na otázku, na kterou znáte odpověď, některé věci jsou zřejmé z videí, jako vazba typu kamene a materiálu, hrubosti. Norem jsou mraky, pokud jsem došel k faktu, že nemá cenu kupovat jiné, než v japonsku vyrobené kameny, zajímá mě norma JIS, maximálně orajově MESH a norma ISO jde zcela mimo mne. Pokud bych se věnoval i jiným brusným disciplínám, samozřejmě by bylo zaměření a znalost norem jinde, ale nejsem strojař - brusič - obráběč, norem je opravdu hodně a nemá pro mě žádný význam všechny studovat. Nicméně pokud mi vypíchnete něco, s čím mohu pomoct, zkusím odpovědět.