SPOSOBY OGRZEWANIA WODY w Twoim domu. Viessmann Vitodens 100 inne.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 03. 2022
  • Jakie są najlepsze metody na ogrzanie wody w Twoim domu? Jakie są zalety i wady różnych rozwiązań? Warto poświęcić chwilę na zaznajomienie się z informacjami, aby w przyszłości nie żałować swojego wyboru ogrzewania.
    Chcesz skorzystać z naszych usług? Kontakt znajdziesz tutaj 👉 okiemserwisanta.pl
    Jaką wodą napełnić instalację grzewczą? 👉 • Jaką wodą NAPEŁNIĆ INS...
    Rozkład odcinka:
    Przepływowe ogrzewanie ciepłej wody (00:21)
    Ogrzewanie przez zbiornik (08:44)
    Plusy ogrzewanie przez zbiornik (10:00)
    Minusy ogrzewanie przez zbiornik (13:32)
    Kocioł ze zbiornikiem ładowanym warstwowo (18:42)

Komentáře • 18

  • @okiemserwisanta
    @okiemserwisanta  Před 2 lety +2

    Obowiązkowa rejestracja urządzeń grzewczych 👉czcams.com/video/-MCsIfxmw00/video.html

  • @cewuxuscewuxus7906
    @cewuxuscewuxus7906 Před 2 lety +2

    Bardzo cenne informacje,,dla użytkowników 👌👍

  • @kuti101
    @kuti101 Před rokem

    Właśnie szukałem takich informacji 18:45 , dziękuję za ten i inne odcinki. Na tą chwilę posiadam dwu funkcyjny kocioł który ma już 16 lat i ostatnio w święta musiałem radzić sobie z wyciekiem, zastanawiam się nad zakupem viessmann 111W z wbudowanym właśnie zbiornikiem warstwowym.
    Powodem decyzji jest spadki temperatur wody podczas brania prysznica i używania wody w np kuchni. Obecny boiler o mocy 28 kW, mały domek ogólnie 4 pokoje i 1 łazienka.
    Mam nadzieję, że obieram dobry kierunek, bo wcześniej brałem pod uwagę tylko 111W bez wbudowanego zbiornika.
    Dziękuję za przekazaną wiedzę, wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku…
    Pozdrawiam

  • @bzqp2
    @bzqp2 Před 4 měsíci

    Dwa pytanka. Czy da się połączyć korzyści obu światów i zamontować pod 050 mały zbiornik buforowy 30-40l? Są w ogóle takie zbiorniki dostępne? Intuicyjnie działałoby to jak 222-W z wbudowanym zbiornikiem 46l. Od razu mamy dostęp do ciepłej wody a nie ma ryzyka, że przy ciągłym przepływie piec nie wyrobi i z kranu zacznie lecieć zimna woda. Drugie pytanie to co z legionellą w przypadku zbiorników buforowych gdy piec jest nieużywany przez dłuższy czas? Przyjeżdżamy po wakacjach, włączamy piec i odkręcamy wodę i co? Leci nam z kranu potencjalnie zanieczyszczona woda? Zakładam, że normalnie działa okresowe wygrzewanie zbiornika, jednak przy dłuższej przerwie i zakładając że zapomnimy poczekać aż zbiornik się wygrzeje możemy mieć problem.

  • @januszkubic47
    @januszkubic47 Před rokem

    Czy stosuje się elektrodę magnezową w zasobnikach ze stali nierdzewnej? Po likwidacji starego kotła Immergas victrix zeus 26 i odkręceniu pokrywy zasobnika znalazłem oprócz kamienia kotłowego szczątki jakiejś elektrody i wystającą śrubkę po niej. Zastanawiam się jaki nowy kocioł wybrać, na zdjęciach widać że Viessmann ma lepiej zbudowaną wężownicę w komoże palnika, nie wygląda jak spłaszczona i nie równa rurka.

  • @kuti101
    @kuti101 Před rokem

    26:38 powstała w ogóle druga zapowiadana cześć tego odcinka? Nie potrafię się doszukać.
    Pozdrawiam 👍

  • @ondre1557
    @ondre1557 Před 2 lety +1

    Czy w czasie corocznego przeglądu okresowego kotła dwufunkcyjnego Viessmann Vitodens 100 W, serwis obejmuje czyszczenie wymiennika płytowego?

    • @ondre1557
      @ondre1557 Před 2 lety

      Panie Marcinie, czy pan jako doświadczony serwisant Viessmanna może ocenić funkcjonalność, ekonomiczność i jakość pracy, trwałość elementów nowego kotła Viessmann Vitodens 100 W z dostępem WIFi?

    • @okiemserwisanta
      @okiemserwisanta  Před 2 lety +1

      @@ondre1557 Wyglądają OK, komora spalania jest praktycznie nie zmieniona, palnik podobny jak w poprzednim modelu serii 200. Uległa zmianie cała platforma elektroniczna, która ma funkcjonalność zbliżoną do serii 200 na tyle, że modele najbardziej się różnią sposobem komunikacji z użytkownikiem. Co do trwałości, jedyną rzetelną odpowiedzią może być - zmiany są bardzo na plus ale czas pokaże ;)

    • @okiemserwisanta
      @okiemserwisanta  Před 2 lety

      @@ondre1557 Nie, przynajmniej nie u mnie. Wyczyszczenie wymiennika CWU to jakieś pół godziny do godziny więcej pracy przy przeglądzie.

  • @krzysztofbutkiewicz
    @krzysztofbutkiewicz Před 2 lety +1

    Cześć czym rekomenduje aż napełnić instalacje co aby zapobiec wytwarzaniu się kamienia kotłowego? Słyszałem o czymś w rodzaju inhibitorów czy to wgl ma sens? Dzięki

    • @okiemserwisanta
      @okiemserwisanta  Před 2 lety

      Najlepsza będzie woda zdemineralizowana, taka jaką się wlewa do chłodnic samochodowych, później woda zmiękczona, a jak już nic z wcześniejszych nie jest w zasięgu ręki to zwykła kranówka ale przefiltrowana filtrem piankowym.
      Co do inhibitorów korozji mają jak najbardziej sens: utrzymują odpowiednie pH wody kotłowej, które sprawia, że części instalacji mniej chętnie się wymieniają jonami, czyli mówiąc po ludzku mniej korodują ;)

    • @okiemserwisanta
      @okiemserwisanta  Před 2 lety

      Więcej szczegółów odnośnie jaką wodą napełnić instalację, znajduję się w moim filmie czcams.com/video/lIdelO7NZvw/video.html Pozdrawiam :)

  • @janmaj6692
    @janmaj6692 Před rokem

    Zamierzam wymienić 30 -to letni kocioł gazowy, myślę o kotle vitodens 111-w ,stary dom 80m2 średnie zużycie gazu dobowe przy temp. 6'C to około 9m3 ,c.w.u. z bojrela elektrycznego, jedna łazienka 2- wie osoby .Czy vitodens 111-w będzie wstanie zapewnić nam c.w.u. z deszczownicom? Pozdrawiam.