Jak vybrat snubní prsteny na celý život? Rozhovor se zakladatelem Elody Filipem Hradilem

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 03. 2022
  • Registrujte se zdarma na největší svatebním videoportále ElodyTV a získáte neomezený přístup ke všem videím a soutěžím 👉 elody.tv/
    Nejlépe hodnocené místo pro výběr snubních prstenů v ČR 👉 elodyprsteny.cz/
    Vítáme všechny naše nevěsty a ženichy u tohoto rozhovoru se zakladatelem Elody, Filipem. Dnes se dozvíte to nejdůležitější o snubních prstýncích - něco o materiálech, jaký je třeba rozdíl mezi diamantem a zirkonem, proč podobně vypadající prstýnky stojí 20 nebo 40 tisíc a na co si dát celkově při výběru snubních prstýnků pozor.
    Představíme vám hlavní možnosti, kde prsteny vybrat, zejména e-shopy, velká zlatnictví v obchodním centru, malá zlatnictví a specializované obchody.
    "My v Elody se zaměřujeme hlavně na poradenství, abyste u prstýnku znaly všechny parametry, které jsou důležité. Ty si také později ve videu řekneme. Věřím, že tohle děláme nejlíp ze všech.“
    Parametry:
    Materiál
    „Materiál je důležitý jednak kvůli ceně, protože cena prstýnku se skládá hlavně z ceny materiálu a jednak materiál ovlivňuje to, jak dlouho ten prstýnek vydrží. Jestli ho budeš muset za dva roky vyhodit, nebo jestli ti vydrží napořád. Takže když to vezmeme od těch nejlevnějších ale zároveň nejhorších, tak se nejprve pobavíme o stříbře.
    "Stříbro je hodně používané třeba na náušnice, ale pro snubní prstýnky, které chceš nosit každý den celý život to určitě vhodné není, protože ten prstýnek za pár let, možná už za pár měsíců zčerná. A nedá se pozlatit, pokud bys chtěla stříbrný prstýnek třeba ve žlutém nebo růžovém zlatě, tak je to záležitost pár týdnů než pozlacení sleze, ačkoli to může být vyrobeno kvalitně. "
    "Ocel je zase opak stříbra v tom, že je velmi tvrdá, ale to neznamená, že je dobrá, protože tím, že je tvrdá se z ní špatně prstýnky vyrábí, a proto třeba nelze jakkoli upravovat velikost prstýnku. A další velkou nevýhodou je to, že se do prstýnku nedají zasadit kameny normálním způsobem tak, že jsou uchycené v kovu, ale musí se tam nalepit, což znamená, že kámen dřív nebo později vypadne.“
    "Palladium a platina - u těchto kovů se nedá říct, že by měly nějakou nevýhodu. Určitě jsou tyto prstýnky napořád. Akorát jsou taky trošku tvrdší, ty platinové obzvlášť, takže se s nimi hůř pracuje. Což znamená, že se prstýnek dá třeba hůře vyleštit, když ho chceš obnovit. Taky tím, že se s ním hůř pracuje, tak je daleko dražší. Což znamená, že ten prstýnek nestojí 20 000 Kč, kdyby byl ze zlata, ale může stát 40 000 Kč. U Palladia jsme někde mezi. Je to tedy dražší varianta, ale nedá se říct, že by byla výrazně lepší než zlato. Každý z těchto kovů má prostě lepší i horší vlastnosti.“
    "Zlato - zlato je určitě nejoblíbenější kov pro výrobu snubních a zásnubních prstýnků. Je k tomu spousta dobrých důvodů. Ten kov se používá už tisíce let a ty výhody jsou hlavně v tom, že je to ušlechtilý vzácný kov, který působí luxusně, a hlavně je stálý, takže to znamená, že se prstýnek výrazně nemění. Nebude vypadat za nějakou dobu o tolik hůř a může ti fakt vydržet celý život."
    Barva
    „Důležité je říct, že jediné zlato, co existuje je žluté a ty barvy se upravují pomocí příměsí. V Česku se nejčastěji prodává 14karátové zlato, které má 58,5% čistého zlata. A ať už máš bílé, žluté nebo růžové, tak je tam vždy tento podíl čistého zlata a zbytek jsou nějaké příměsi, které určují tu barvu, jestli je tam nikl, stříbro nebo měď, která jde do toho růžova. Tam je jediný rozdíl, že žluté a růžové zlato jsou řešeny těmi příměsi, ale u bílého zlata je potřeba ještě udělat povrchovou úpravu."
    Šířka
    Všechny prstýnky, co tady jsou mají nějakou výchozí šířku, která se dá ale jakkoli upravit. Ženy si většinou volí mezi 3 a 3,5 mm a muži mezi 4-5 mm. To jsou nejčastější šířky. Ale jak jsem říkal, není problém to upravit tak, aby to odpovídalo vaší představě.
    Povrch
    Nejčastějším typem povrchu je lesk. Všechny zásnubní prstýnky jsou lesklé, většina šperků taky, ale u těch snubních prstýnků existují různé maty. Od jemných matů po takové ty čárkované - satinované až po hrubé, pískované povrchy. "
    Profil
    "Je to o tom, jak ten prstýnek vypadá zvenku, to je jako seshora a uvnitř. Zatímco nahoře je to o tom, jak vypadá - je to pouze estetická věc, jestli je ten prstýnek rovný nebo zaoblený. Uvnitř je to o pohodlí. To znamená, že když je ten prstýnek uvnitř rovný, tak lépe splyne s prstem, ale hůře se sundává.“
    Velikost
    "Poslední důležitá věc je velikost, která má také vliv na cenu. Když má prstýnek kameny po celém obvodu, bude stát ve velikosti 50 méně než ve větší velikosti, na kterou je potřeba použít více kamenů. Takže je třeba počítat i s tímhle."
    To je pro dnešní video všechno. Teď už víte to nejdůležitější pro výběr snubních prstýnků a víte toho 3x víc než průměrná prodavačka v obchodním centru. Budeme se těšit u dalšího videa!

Komentáře • 4