Omlett vagy rántotta? - Az én alapszakácskönyvem

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 29. 06. 2018
  • További részletek, recept, honlapunkon:
    receptletoltes.hu
  • Jak na to + styl

Komentáře • 26

  • @user-sz2dd9lj3u
    @user-sz2dd9lj3u Před 11 měsíci

    En szeretem nagyon a rantottat,koszonom a receptet ❤❤❤

  • @molnargezane3179
    @molnargezane3179 Před 2 lety

    Köszi
    Klassz
    🍾🥂🤝👍👑👑

  • @gsmbrett3799
    @gsmbrett3799 Před 2 lety +1

    Ez is egy igen megosztó étel, édesapám is szakács volt és ő nem így tanította, ezt ő lazán tojásrántottának nevezné, ami nagyon finom és jó! Szétválasztva 2db tojást sárgájába só tejszín egy kis olvasztott nem forró egy csapott evőkanál liszt elkeverve habverővel, a fehérjét kemény habbá verve a végén lazán összekeverve tesszük az olajozott forró serpenyőbe és nem keverjük fedővel fedjük! Sokan úgy csinálják mint te!

    •  Před 2 lety +1

      Két külön omlett család létezik. Az egyik, a videóban is szereplő, a rántottához hasonló, reggeliként gyakran felszolgált fogás. A másik, az úgynevezett édes omlettek köre, ez az, amibe liszt és tojáshab kerül!

    • @barnabaspinces5883
      @barnabaspinces5883 Před rokem

      Liszt meg tejszín?
      Fűűű, a legfőbb ideje kijózanodni...

    • @gsmbrett3799
      @gsmbrett3799 Před rokem

      Drága öreg barátom tudod nagyon jól az omlett olyan mint az autógyártás amire igény van, de én igényes vagyok, családom meg is jegyezte te apa fanatikus vagy, mondtam nekik ragaszkodok a tradíciókhoz amikor még az omlettet omlett sütőkben készültek, és elkészítettem nekik mind kettőt, és akkor mondták apa az omlett egy művészet, legyen édes vagy savanyú!

    • @gsmbrett3799
      @gsmbrett3799 Před rokem

      @@barnabaspinces5883Kedves Barnabás minden az arányokon múlik, és minden más lesz harmonikus lágyabb, tészta szerű de mégse ez egy külön világ, javasolnám egy filmet az élet ízeit én minden hónapban megnézem, miért ez fontos mert az lehet jó is!

  • @editszalma2289
    @editszalma2289 Před 2 lety +1

    Nagyon szeretem a rántottát is és az ömlesztett is de csak Évente1-2szer merészkedek enni az epe kövek miatt. Köszönöm szépen és üdvözletem küldöm. 💖💖💖💖💖

    •  Před 2 lety

      Kedves Edit! Szeretettel üdvözlöm!

    • @editszalma2289
      @editszalma2289 Před 2 lety

      @ Kedves Hargitai úr |én is üdvözletem küldöm. 🎃💖💖💖💖💖💖💖💖

  • @magdikissne7477
    @magdikissne7477 Před 3 lety +1

    Nem mutatja a munkafázisok közben az omletet, pl mikor a tányérra teszi.. Nekem, nem gond, de a kezdőknek jó lenne azt látni, nem a készítőt.

    •  Před 3 lety +1

      Sajnos jogos, az első videóink között volt, hibáztunk vele... Szerintem hamarosan megcsináljuk újra :) Köszi az észrevételt.

  • @ibolyaukos6529
    @ibolyaukos6529 Před 3 lety

    Nagyon guszta mind a ket valtozat, de vajjal sutve meg finomabb.

    •  Před 3 lety

      Ez így igaz, két dolog szokott eltántorítani tőle, az egyik az ára, a másik, hogy némelyik borzasztó hamar barnul... De igen, vajjal az igazi.

  • @janosnecsuri6099
    @janosnecsuri6099 Před 4 lety

    Van egy régi szakácskönyvem, amiben többféle omlett is van. Azonban mindegyikhez alap a tojás, tej és LISZT! Most akkor hogy van ez? A régi receptek nem jók?

    •  Před 4 lety +1

      A hagyományos omlett nem tartalmaz lisztet, csak az úgynevezett édes omlettek, de az egy másik műfaj.

    • @janosnecsuri6099
      @janosnecsuri6099 Před 4 lety

      @ Schiller Lívia - Schiller György: Mindenki Szakácskönyve 1980-as kiadás
      Stefánia omlett- édes és sós, egy recept kétféleképpen. Mindkét esetben van benne liszt - is.

    •  Před 4 lety +3

      Schiller Lívia - Schiller György: Mindenki Szakácskönyve nem számít szakmai könyvnek, pont az ilyen példákért.

    • @janosnecsuri6099
      @janosnecsuri6099 Před 4 lety

      @ Ezt nem is tudtam, annakidején szakácskönyvnek vettem. Hát, mindig tanul az ember.

    •  Před 4 lety +1

      Mint mindenhol, a szakácskönyvek között is van minőségbeli különbség, és itt a belbecset értem alatta. A 80-as években különösen sok , szakács szakmailag gagyi könyv jelent meg, érdemes szelektálni köztük...

  • @tamasbeli2309
    @tamasbeli2309 Před 3 lety

    Valahogy ez omlette nem olyan mint Jacques Pépiné
    czcams.com/video/_Wb5Crj917I/video.html

    •  Před 3 lety +1

      Még szerencse. Ő egy francia omlettet süt zöldfűszerekkel, ez pedig sonkás sajtos, hogy össze lehessen hasonlítani a rántottával. Íme egy másik Pépine omlett videó, ami megint csak gyökeresen más. czcams.com/video/1g93sAo2cFM/video.html
      Tehát nem az van, hogy csak egyféle omlett létezik, persze be kell tartani pár alapszabályt, amiket én is megtettem.

    • @tamasbeli2309
      @tamasbeli2309 Před 3 lety +1

      @
      Mea culpa én azt hittem van az omlette alaprecept és csak ízesítésben tér el.
      A 3-ból melyik az alap , egy nevesebb szállóba melyiket hozzák ki , vagy ország függő?

    •  Před 3 lety +1

      Puff neki! :) Nem könnyű kérdés, bármennyire is egyszerű étel, sőt, például a japán omlett is teljesen más! ( Egyébként készítek majd erről egy új videót, mert ezt még régen csináltuk, és csomó minden nem látszik jól.) Visszatérve, természetesen Pépine videója is egy alap, ha pedig valaki sajtos sonkásat kér, akkor az enyém is. Pépin vajjal süti, azt hiszem ez autentikusabb, én viszont papírtörlőn lecsöpögtetem a felesleges olajat, a vajat sajnálnám. Ő csak tojással készíti, én úgy tanultam, hogy vízzel, tejjel de leginkább tejszínnel kell lágyítani, hogy krémesebb legyen, eltérjen a masszája a rántottától. Szóval én tettem bele egy kis tejszínt. megjegyzem, amikor 1992 körül a Kempinski nyitott, adagonként sütöttük reggel az omletteket és pont úgy, ahogy mutattam. Kis tejszínnel, (lehet hogy vajon, ere most nem emlékszem!!!), de mindig papírtörlőn leitattuk és itt hengerítettük föl, hogy szép legyen. Utána fogok járni, hogy azon túl hogy lágy a teteje és formázva tálaljuk, mi a helyzet a vajjal, a tejszínnel stb, és amikor oda jutok, a videóban azt mind elmondom!!!! Sőt, mutatok majd egy japán omlettet is, hogy teljes legyen a kép! Ugye hogy nem is olyan egyszerű, már ha valaki rendesen utána akar járni? :)

    • @tamasbeli2309
      @tamasbeli2309 Před 3 lety +1

      @
      A japán omlett az szerintem teljesen más , meg nem reggelire fogyasztják ha jól tudom.
      Azt nekem a fura hogy egy alap ételt 5 topszakács általában 5 féleképan készít, persze kicsi különbségekkel , de még se ugyan úgy
      Kit tekintsen az hobby szakács alapnak August Esscafier , Paul Bocus , Heston Blumentalt , Venesz Józsefet.
      Amit minden szakácskönyvből hiányzik a mire figyeljünk alapanyag beszerzésnél. Addig oké hogy ön kiválasztja a legszebb libamájat a hentesnél , de az átlag nem tudja megmondani melyik a szebb.
      Esetleg melyik jobb szeletbe sütésre , egybe sütésre , libamájkrémnek.
      És ez szerintem a burgonyától a kaviárig minden alap anyagra igaz.

    •  Před 3 lety +1

      Valóban, a japán omlettből szeletelve sok esetben szusifalat lesz, de mégis omlett a neve... A főzés van annyira kreatív műfaj, hogy mindenki kicsit másként főz egy adott ételt, ezért kell pl. étteremben sztenderdizálni a recepteket, hogy ne az legyen, hogy egyik nap ilyen az étel, másik nap meg olyan, mert más a szakács. Hogy egy hobbyszakácsnak kit lehet alapnak tekintenie? A legismertebb külföldiek közül Jamie Olivert és G. Ramsayt. A magyarok közül? Bár sokan támadják, de alapnak a Venesz könyv teljesen ok. Ami pedig a mai felhozatalt (főleg videósat) illeti, olyat kell választani, akit Ön elfogad hitelesnek, aki már bizonyított, akinek kipróbálta a receptjeit és nem csalódott. Természetesen erről részletesen megvan a véleményem, de azt megtartom, mert nem ide való :)