1991-1992 Real Madrid - Osasuna Pamplona 5-2 repriza secunda, cu golul 2 a lui Hagi

• čas přidán 8. 07. 2024
  • S-c-h-i-m-b/v-a-n-d aceste meciuri de fotbal intregi, de colectie, cu altele din anii `80, `90 si 2000, la adresa 21raul.garcia@gmail.com
    Secvente din repriza secunda, in care Michel centreaza din corner, in min. 1 al inregistrarii, resp. min. 59, apararea oaspetilor respinge mingea defectuos, Maqueda inscrie de la 12 metri, iar scorul devin 3-1. La urmatorul atac, in min. 2 al inregistrarii, resp. min. 60, Butragueno il lanseaza pe Hagi, acesta inscrie de la 9 metri peste Roberto, scorul devine 4-1, iar nr. 10 madrilen se urca pe gradene dupa marcarea golului, asa cum facea odinioara si pe Ghencea. Primul care vine sa il felicite e chiar Hugo Sanchez, apoi vine si Michel, intr-o scena ramasa iconica, cu toti 3 imbratisandu-se. I. Larrainzar centreaza in careu, in min. 9 al inregistrarii, resp. min. 67, Cholo re-centreaza in fata portii, A. Merino inscrie din 3 metri, iar scorul devine 4-2. Urmeaza faza in care Antic se pregatea sa il schimbe pe Hagi cu Luis Enrique, dar intre timp Hagi este faultat destul de tare de M. Dominguez, in min. 10 al inregistrarii, resp. min. 80. Butragueno il lanseaza pe Alfonso, in min. 13 al inregistrarii, resp. min. 83, acesta il dribleaza pe Roberto, inscrie din 6 metri in poarta goala, iar scorul devine 5-2 pentru Real.