Az időzített bomba neve : Villanybojler

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 02. 2024
  • Tudtad, hogy a vízkő miatt több áramot fogyaszt a villanybojler, és a vízkőtől könnyen el is tud romlani ?
    Ha nem, akkor nézd meg ezt a részt, mert megtudhatod milyen a lerakódás, és mit lehet azért tenni, hogy a vízkőmentes és hosszú életű legyen a bojlered.

Komentáře • 63

  • @mygunar
    @mygunar Před 5 měsíci +6

    Sziasztok! Ez a bojler még istenes, a Hajdu bojlerekhez hasonlóan, nagy az alaplemez vagy szerelőlemez (ki hogyan nevezi), ki fér a cucc, és be fér a kezed. Találkoztam már olasz gyártmányú csodákkal, ahol egy 5/4"-es vagy 6/4"-es (bocsi, villszer vagyok, nem csőszer) menetbe van betekerve minden. Tök jó, mert a fűtőszál általában megnyílik, és nem fér ki, az már dobós, valamint ki sem tudod teljes mértékben takarítani.
    A villamos fogyasztása egy vízköves bojlernek azért több, mert ugye először a vízkövet fűti fel, majd a vízkő a vizet. Ezáltal sűrűbben ki-be kapcsol, mert legtöbb esetben a hőérzékelő a vízkőben van, és a meleg vízkő hőjét érzékeli, de a meleg vízkő túl is fűti, fűtheti a vizet. Tehát a gyakorlatban az "energia nem vész el, csak átalakul" elvei szerint sűrűbben kapcsolgat, de a vízkő hőtárolási képessége miatt melegebb vizet állít elő a bojler. Sokéves tapasztalatom alapján írtam le mindezt.

  • @maczosek01
    @maczosek01 Před 5 měsíci +1

    Köszönjük a videót!

  • @tiborenekes5888
    @tiborenekes5888 Před 5 měsíci

    Szuper volt!👍

  • @attilapeterszabo1254
    @attilapeterszabo1254 Před 5 měsíci +3

    Nem tudom ezekbe mennyibe kerülnek az slkatrészek,de én úgy voltam a régi hajdúmnál hogy 3-5 év után tökmindegy milyen állapotba van az anód meg fűtőszál +tömítés,azt a nsgyon max 10.000Ft-ot nem fogom kisprórolni és kap újat.

  • @robertnagy2491
    @robertnagy2491 Před 5 měsíci

    Nekem Koncsar bolerom van 2-3 evente tiszitom az az olasz fazon hogy a kezem alig fer bele, en mindig uj melegitot teszek bele, nem nagy penz es kiszedesnel eleg sokat kel hajligatni mert eldeformalodik hasznalat kozben. Amikor uj konnyen bele megy.

  • @deral5822
    @deral5822 Před 3 měsíci

    Szia, Van egy olyan problémám, hogyha megengedem a melegvizet, akkor levegősödik a víz. Nem durván, de hallható, néhol-néhol Sehol sem enged az ötrétegű cső csatlakozása. Most újítottam fel mindent, fogalmam sincs, hogy mi lehet. Ha messze van a csepegtető és a cső hosszú, akkor lehet ez egy probléma?

  • @sandorkurucz2989
    @sandorkurucz2989 Před 5 měsíci

    Én teljes mértékben meg vagyok elégedve a hajdú bojleremmel.120 literes.Nem tisztítom és kb 13-15 évig hibátlanul működik,azután le kell cserélni.Régebben mindig vettem a fáradságot és kitisztítottam Budapesten a XV.kerületben is nagyon kemény a víz .Én is vödörnyi vízkövet kapartam ki a tartályból.Viszonylag olcsón beszerezhetőek az alkatrészei,gondos gazdáknak nem lehet ritka a 18-24 éves élettartam !Mindig azon izgulok,hogy nehogy valami szuper drága nyugatit hozzanak be.Amíg egyszerű addig nagyszerű a dolog!

  • @SirDrakeNewcanon
    @SirDrakeNewcanon Před 5 měsíci +3

    ​Nekünk volt olyan a régi Hajdúnál, hogy a fűtőszálat szétnyomta a vízkő és nem akart kiférni a lyukon.

  • @istvanhornyak9351
    @istvanhornyak9351 Před 5 měsíci +1

    van ertelme 👍

  • @imrebogar3886
    @imrebogar3886 Před 5 měsíci

    Hol vetted azt a cérna vékony " ÚJ " anódot?

  • @bunsoft2
    @bunsoft2 Před 5 měsíci

    Szia és köszönöm a feltöltést. Kaphatnék egy email címet? Szeretnék árajánlatot kérni 3 állapotfelmérésre. Kõszönöm.

  • @zsef8953
    @zsef8953 Před 5 měsíci +2

    Én minden évben takarítom, így nem sok vízkő van benne. Hajdú Z120ErP (5 éves)

  • @dbzmonty
    @dbzmonty Před 5 měsíci

    Ez nem egy régi videó volt újra feltöltve? 😄

  • @SirDrakeNewcanon
    @SirDrakeNewcanon Před 5 měsíci

    Én még az anód rúdnál tartok. Ezek szerint már létezik anód elektróda is? Gondolom a szerepe ugyanaz, de miben más ez a vékony elektróda, mint a klasszikus vastag rúd?

    • @munkanaplo
      @munkanaplo  Před 5 měsíci

      Ez a Siemens újítása, bár sok értelmét én sem láttam neki.

  • @LB-vl6qo
    @LB-vl6qo Před 5 měsíci

    Magnézium tű nem segít ?

    • @Franckyhu
      @Franckyhu Před 5 měsíci

      A magnézium anód nem segít. Nem azért van. A szerepe a korrózíó megakadályozása, nem a vízkőoéződés gátlás.

  • @behajto1
    @behajto1 Před 5 měsíci +1

    El nem tudom képzelni hogy miért ezt a megoldást választották a tervezők a csavarok rögzítésére.Valódi szenvedés volt a vissza szerelés eleinte.Biztos van valami magyarázat,de én még nem jöttem rá.

    • @83Sogron
      @83Sogron Před 5 měsíci +1

      Ha vizet kap a csavar, és összerozsdásodik, eltéped a csavart, rakod be az újat, és kész.

    • @rean1623
      @rean1623 Před 5 měsíci

      A régi Hajdú boylereknél is igy volt már 30 évvel ezelött is. Nekünk azóta funkcionál...

    • @behajto1
      @behajto1 Před 5 měsíci

      @@rean1623 Akkor a 30 éves találmányt hagyjuk az idők végezetéig?

  • @imprudens
    @imprudens Před 5 měsíci +1

    Nekem van egy nagy kérdőjel a fejemben, amire úgy vélem tudom a választ, de valahogy mégis ennek az ellenkezője jön mindenhonnan. Pétert a videói alapján egy értelmes, tanult, gyakorlott szakembernek gondolom, így remélem értelmes választ tud adni nekem: honnan ered a felvetés, hogy a vízköves bojler jelentősen több energiát fogyaszt, mint a nem vízköves állapotában? Ezt tanítják, esetleg konkrétan van mérési eredmény, kísérlet rá? Vagy csak szájhagyomány útján terjed? Alapvető problémám, hogy a fizika álltalam ismert jelenlegi állapota szerint ez a kijelentés nem tudja megállni a helyét. És persze nem vagyok fizikus, véges az ismeretem, lehet hogy tanítanak olyat, amit én nem tanultam/nem tanítottak. Sajnos nincs a közvetlen közelemben egy jó vízköves bojler, amin konkrétan el lehet végezni egy mérést takarítás előtt és után, pedig ez jó eséllyel vagy megnyugtatna, hogy nem igaz az állítás, vagy nem.

    • @barbiebarbie2063
      @barbiebarbie2063 Před 5 měsíci

      Nemkell ahoz atomtudomány hogy tudományosan is megfurmányozd a logikáját ! A vízkő eggy szigetelő réteget von rá. És minél vastagabb annál több energia szükséges ennek a rétegnek a leküzdésére. Na már most volt ott eggy kis csúsztatás !!! A villanybojlernél ez az energia csak nem használódik el !!!! De ennyi idővel tovább tart a kellő mennyiségű víz felmelegítése. Viszont a gáz , fa ,széntüzelésűnél ez kirepül a kéményen mert nemtudja leadni a felület a hőt ! A villanyspirál esetében viszont van eggy másfajta gond ami a spirál nem kellő hűtéséről szól. Ami végső soron a korai tönkremenéséhez vezethet ,vezet . És ez persze töbletköltség minden családban. Egyébként nemkell hozzá bojler hogy lemérhesd a fenti jelenséget. Elég eggy berakodott gyorsforraló kancsó és eggy ampermérő. A mérések után mosd ki savval mind szokás és máris mérheted a külömbséget. Szép napot.Többet nem kommentelek hozzá.

    • @attilapeterszabo1254
      @attilapeterszabo1254 Před 5 měsíci

      Én úgy gondolom hogy a lerakódott vízkövet melegíti fel a fűtőszál,és majd csak az melegíti a vizet,ezért több időbe telik neki felmelegíteni mint abtisztának.

    • @munkanaplo
      @munkanaplo  Před 5 měsíci +5

      A kérdésfelvetés jogos, de megnyugtatlak nem szájhagyomány útján történő parasztvakítás a dolog. A vízkő egy nagyon jó hőszigetelő anyag, ebből kifolyólag minél vastagabb a vízkőréteg a bojler fűtőszálain, annál tovább tart és annál több energia felhasználásra van szükség a bojlerben lévő víz felmelegítéséhez. Belinkelek egy cikket ami erről szól, abban egy egészen jól érthető grafikon mutatja azt, hogy bizonyos vastagságú vízkő után mennyivel több energiát fog a bojler elhasználni.
      nordland.hu/hun/a_kemeny_viz_karos_hatasai.html
      Egyébként vízkőmentesítés előtti felfűtési időt is meg lehet mérni, meg a vízkőmentesítés utáni felfűtési időszakot is meg lehet mérni, egy egyszerű stopper órával, valamint ezt szintén végig lehet kísérni a villanyórán keresztül, és már meg is van a bizonyítása a beavatkozás szükségességének.

    • @laszlonagy4329
      @laszlonagy4329 Před 5 měsíci +2

      Meg a termostat , hökapcsoló is boritva van vizkövel ,ami ugye höszigetelö ezaltal magasabb vizhömérsékleten kapcsol ki a hökapcsoló . Igy a viz melegebb lesz , igy ennyivel többet is fogyaszt.. De tovabbi gond , mivel a fűtöszál is boritva van vizkövel a fűtöszál nem tudja leadni a höjét tulmelegszik és könnyebben kiég....

    • @tugrikocsi8593
      @tugrikocsi8593 Před 5 měsíci +1

      Én laikus vagyok,de elmondom: a vízköves bojler azért fogyaszt sokkal többet,mert a fűtőszál által előállított energia először a vízkövet melegíti föl,aminek a hővezetése,mint tudjuk,nagyon rossz.Miután a vízkő átmelegedett,azután fűti csak a vizet.Tehát az energia nagy része feleslegesen fogy el! Ez komoly, feleslegesen elfogyasztott kilowattokban jelentkezik,amit a pénztárcád bán!

  • @rean1623
    @rean1623 Před 5 měsíci +3

    Mi ez a szerelő sírás, hogy milyen rohadt munka? Finom úri munka a meleg lakásban, vagy mennél inkább a gödörbe a vízcsőtörést javítani mínuszban? Gondolom megfizetnek érte?

    • @munkanaplo
      @munkanaplo  Před 5 měsíci +4

      Dolgozni szeretek, unatkozni nem. Egy ilyen meló legalább 3-4 óra elfoglaltság , nincs sírás a videóban, csak ez nem a kedvenc elfoglaltságaim közzé tartozó tevékenység

    • @tugrikocsi8593
      @tugrikocsi8593 Před 5 měsíci +1

      Sírás,hol? Egyszer próbáld ki az irodai munka helyett,hogy milyen ez a "finom úri munka a meleg lakásban". Te sem végeztél még fizikai munkát életedben egyszer sem!

  • @gyorgyszabo8183
    @gyorgyszabo8183 Před 5 měsíci

    Valaki tud megoldást az aquarius Hajdú biztonsági kioldó túlérzékenységére .
    Már vettem bele komplett egységet de az tuti,hogy reggelre leold ha 50 fok fölött űzemeltetem .
    A régi Hajdú elektromos részre ez nem volt jellemző.
    Most vagy kevés a melegvíz ,vagy minden reggel nyomogathatom vissza a kis piros bizbazt és ez már a második kapcsoló.

    • @tugrikocsi8593
      @tugrikocsi8593 Před 5 měsíci

      Szerintem akkor kapcsol le a biztonsági kioldó,ha nagyon vízköves a fűtőszál.Azt védi túlmelegedés/ szétégés ellen/. Véleményem szerint egy vízkőtelenítés a megoldás!

    • @gyorgyszabo8183
      @gyorgyszabo8183 Před 5 měsíci

      @@tugrikocsi8593 Sajnos nem nyert!
      Új korától csinálja, olcsó minden egyben konstrukciós hiba lehet. Reméltem, hogy valaki talált már rá megoldást.
      Olyan mintha szándékosan túl érzékenyre kalibránák a vészleoldot.

  • @attilavarga8204
    @attilavarga8204 Před 5 měsíci +1

    Huszoneves a gazbojlerunk kristaly tiszta a kazanresze.ketevente szetszedem de minden tiszta.

  • @istvanfodor166
    @istvanfodor166 Před 5 měsíci

    Üdv! 1985-óta nem volt vízkőtelenítve a villany és a gázbolyler, de napi használatban lévők??😂😎🔥

    • @sza440
      @sza440 Před 5 měsíci

      Lehet hogy az alföldön laksz,azért,,itt a Dunántúlon nagyon kemény a víz,évente kell vizkövezni, olyan mint a videón,!!😢😢😢

    • @istvanfodor166
      @istvanfodor166 Před 5 měsíci

      Nálunk van vas,arzén,nitrát,stb!!😂

    • @sza440
      @sza440 Před 5 měsíci

      @@istvanfodor166 akkor meg lódítasz,mert 40-év alatt sokan 2 bojlert vesznek,mer az alja is kilyukad a petremnél 15-20,év körül,!!

    • @istvanfodor166
      @istvanfodor166 Před 5 měsíci +1

      A fűtő betét vörös réz, és a bojler is, meg az egéssz vízhálozatom, ez 100-évet is kibír!😎

    • @sza440
      @sza440 Před 5 měsíci

      @@istvanfodor166 85-ben,nálunk még nem is volt réz cső,valami nem stimmel 😎😎😎

  • @otigreengit9773
    @otigreengit9773 Před 5 měsíci +1

    Veszpremben az albiban egy teli vodor vizko jott ki, nem viccelek.

  • @f.p.1931
    @f.p.1931 Před 5 měsíci

    kár, hogy pont a vízkő mechanikai eltávolítása kimaradt

    • @munkanaplo
      @munkanaplo  Před 5 měsíci

      Ahhoz két kéz kellett ;)

    • @furfarag13
      @furfarag13 Před 5 měsíci

      Azt szabadon és kreatívan lehet megoldani,eszközök: csavarhúzó,drótkefe,fémfűrészlap spakli ezek kombinálásával.Eléggé tud kapaszkodni a fűtőszálhoz a vízkő.

  • @bajnaigordonofficial
    @bajnaigordonofficial Před 5 měsíci +1

    Veszprém és tbánya karsztos vizeinél kb 2 havonta takarítunk ki ennyit

    • @pistajoska6318
      @pistajoska6318 Před 5 měsíci

      miért nem használsz valamilyen vízlágyítót?

    • @bajnaigordonofficial
      @bajnaigordonofficial Před 5 měsíci

      @@pistajoska6318 vízlágyító gépem van. Havi 30 e a víztisztító és lágyító anyagköltsége

    • @robertmolnar9637
      @robertmolnar9637 Před 5 měsíci +1

      A cápáknál az rtlen volt vízkődelejező,vegyél egyet!😂

  • @rtamasmail
    @rtamasmail Před 5 měsíci

    Lehet ez most egy idióta felvetés: Ezek alapján ha 60C-nál nem melegebb hőmérsékletű vizet készítek, akkor a bemutatott jelenség el sem kezdődik és megúszható a szétszerelés, takarítás? Vagy ekkor is lerakódik a vízkő, csak esetleg kisebb mennyiségben és lassabban?

    • @munkanaplo
      @munkanaplo  Před 5 měsíci +1

      Jól gondolod, 60 °C felett gyorsabb a vízkőkiválás. Ez alatt is van, csak jóval kisebb mértékben.

    • @rtamasmail
      @rtamasmail Před 5 měsíci

      @@munkanaplo Szuper, világos, köszi a hasznos infót! További jó munkákat & videókat kívánok, Neked, Nekünk! ;-)

  • @imrebogar3886
    @imrebogar3886 Před 5 měsíci +1

    Többet fogyaszt vízkövesen? Tényleg? Megmondanád hova tűnik el a meleg a vízből? Talán lefolyik a lefolyón?!?!

    • @munkanaplo
      @munkanaplo  Před 5 měsíci

      A vízkő egy nagyon jó hőszigetelő anyag, ebből kifolyólag minél vastagabb a vízkőréteg a bojler fűtőszálain, annál tovább tart és annál több energia felhasználásra van szükség a bojlerben lévő víz felmelegítéséhez. Belinkelek egy cikket ami erről szól, abban egy egészen jól érthető grafikon mutatja azt, hogy bizonyos vastagságú vízkő után mennyivel több energiát fog a bojler elhasználni.
      nordland.hu/hun/a_kemeny_viz_karos_hatasai.html
      Egyébként vízkőmentesítés előtti felfűtési időt is meg lehet mérni, meg a vízkőmentesítés utáni felfűtési időszakot is meg lehet mérni, egy egyszerű stopper órával, valamint ezt szintén végig lehet kísérni a villanyórán keresztül, és már meg is van a bizonyítása a beavatkozás szükségességének.
      Egyszerűbben : minél vízkövesebb, annál több áram kell a felmelegítéshet, tehát többet fizetsz érte ...

  • @Franckyhu
    @Franckyhu Před 5 měsíci

    Az "időzített bomba" kicsit erős főcímnek. Nincs ezekkel semmi baj. Faék egyszerű, gombokból/fillérekből javítható eszközök. Van ismerősöm aki 25 éve alatt egyszer szedte szét tisztítani, mégis megy. Én megcsinálom 2 évente, kb 6-7 ezer forintból. Ez nem turbós kazán, ahol a jó napot kívánok 60 ezer.