KOLIK HODIN JSEM SE UČILA NA JEDNU Z NEJTĚŽŠÍCH ZKOUŠEK MEDICÍNY? A jak?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 08. 2021
  • / zasluncevdusi

Komentáře • 33

  • @jota8022
    @jota8022 Před 2 lety +60

    Bude z vás skvelá doktorka.

  • @TheAnnie121
    @TheAnnie121 Před 2 lety +63

    Osobně mi přijde maximálně úchylné se srovnávat na základě toho, jak dlouho se člověk učí. Nevím, jestli se to děje pouze na medicíně, každopádně osobně bych neměla tu drzost odsoudit svého spolužáka za to, že se učí "jenom" 5 hodin, zatímco já u toho sedím celý den. :D Každý jsme jiný, někdo se učí průběžně přes semestr, jiný má rád trochu toho finálového "tlaku".... Díky za Tvůj zdravý přístup ke studiu!

    • @beanovakova7104
      @beanovakova7104 Před 2 lety +5

      Taky mi to přijde hrozně uchylné. U nás se to dělo na gymplu. Holky vždycky: ,,a to jsi to dělala jenom hodinu? Já jsem to dělala 5 hodin." Jejich výsledek třeba ani nebyl takový, protože práce byla neefektivní, ale oni to brali delší čas=lepší práce. Ale může to být i naopak. Já jsem proseděla u matiky x hodin, protože na to nemám moc hlavu a nechápala jsem to, zatímco pro někoho brnkačka na půl hoďky.

    • @adamprasek9640
      @adamprasek9640 Před rokem

      Jako student fyziky bych dodal ještě jednu perspektivu - statistickou fyziku či kvantovou mechaniku jsem znal a používal už dlouho před kurzem (a zkouškou) na VŠ, takže příprava bylo jen procvičení a zopakování, a šlo to rychle. Jinak pokud se někdo chce srovnávat, řekl bych, že právě ten, co se učí málo je borec (má-li přesto dobrou známku)

  • @domi2565
    @domi2565 Před 2 lety +72

    242 otázek na zkoušku? Ok, už si nebudu stěžovat na svoje státnice 🤣🤣🤣🙏...

  • @emmaflorianova7093
    @emmaflorianova7093 Před 2 lety +18

    Moc gratuluji k úspěšnému postupu do čtvrťáku! 🍀Já mám za sebou teprve druhák a upřímně, ačkoliv jsem si i sama sobě zakázala se s kýmkoliv srovnávat, u sledování videa jsem se přistihla, že ti to hrozně závidím. Nejen počet hodin, kolik se učíš, ale i to, jak v klidu (alespoň z mého pohledu, když znám jen par minut z videí) prožíváš zkouškové. Já bohužel patřím k těm studentům, co o zkouškovém vážně nedělají absolutně nic jiného. Mám pocit, že mě všechno zdržuje, neustále koukám na hodiny, kolik času ještě mám do večera a neustále počítám, kolik otázek bych ideálně měla ten den ještě stihnout. Ze začátku mi to jde pomalu, takže i když u toho sedím celý den, nenaučím se absolutně tolik, kolik ty poslední dny (hlavně mluvím o posledních třeba deseti dnech). Každý den mám budík, abych nezaspala, učím se až asi do půlnoci a pak jdu spát, ráno mám opět ten budík a tak jsem vlastně během zkouskoveho stále méně a méně vyspalá. Poslední týden kvůli únavě psychické i fyzické několikrát denně brečím, že tohle není život, že takhle žít dal nechci. 😅 Po zkoušce ale tahle nálada okamžitě přejde, protože se mi zatím vždy povedla (nechci to teda zakřiknout), takže je to takové zadostiučinění, že to k něčemu bylo. Během akademického roku mě naopak škola baví, poměrně mi to jde, hezky stíhám vše co chci a jsem přesvědčena, že tohle je přesně obor pro mě. Jsem důkaz toho, co s člověkem udělá nedostatek spánku.
    Jinak mám strašně ráda tvoje videa, koukám i na taková, která se mě netýkají, třeba jak se dostat na medicínu, protože se proste krásně posloucháš. Přeji Ti mnoho úspěchů v dalším studiu i v osobním životě!

    • @sonyaGDay
      @sonyaGDay Před 2 lety +1

      I feel you 💛 Mám to úplně, ale úplně stejně...

  • @monikajurikova9761
    @monikajurikova9761 Před 2 lety +5

    Anežko moc ti fandím. Jsem ráda, že studijní období mám za sebou a vše sleduji už pouze jako divák 🙂. Líbí se mi jak ke všemu přistupuješ laskavě a komplexně. Nejen anatomie, ale i psychika pacienta. Již tě nějakou dobu ráda sleduji 🙂.

  • @jitkaferstova
    @jitkaferstova Před 2 lety +1

    Jste skvělá, Vaše vysvětlení, jak funguje mRNA vakcína bylo super. Bude z Vás skvělý odborník. Hodně štěstí a zdraví v životě a práci.

  • @alzbetanovotna537
    @alzbetanovotna537 Před 2 lety +2

    Moc gratuluju ke třeťáku! A je skvělý slyšet, že se taky na každou zkoušku učíš jinak 😍Vždycky mi trvá tak týden, než si najdu správný způsob a zdroje, to je vždycky to nejhorší 😄
    Jinak u mě je čas učení závislý na tom, jestli je zkouška spíš na pochopení nebo memorovací - například mikru jsem zvládala 8-9 hodin denně, ale fyziologii nebo pato/patfyz spíš tak 6-7, protože jsem pak už byla hodně unavená a neefektivní :)

  • @katerinalarysova4983
    @katerinalarysova4983 Před 2 lety +1

    Já na patolu měla 7-8 hodin denně, těsně před spíš trochu víc... ale měla jsem 2. patfýzu a patolku 23.😂 díkybohu za šťastnou ruku na zkoušce... i když dobré otázky je třeba táhnout vždycky☺️ fajn video, jsi skvělá :)

  • @karolinaborilova8862
    @karolinaborilova8862 Před 2 lety +15

    Ty jo! Tak to jsi borec! ❤️ Já koukala na pomodoro na svoje záznamy - biochemie 4 týdny = 7h/den, fyziologie 4 týdny = 8h/den

    • @zasluncevdusi
      @zasluncevdusi  Před 2 lety +16

      Já myslím že borec je každý kdo ty zkoušky a přípravy na ně absolvuje, a je jedno jak dlouho mu to trvá:-) každopádně gratuluju k ukončení druháku!!!

    • @karolinaborilova8862
      @karolinaborilova8862 Před 2 lety

      @@zasluncevdusi to je pravda! :D děkuji ❤️

  • @luciedvorakova2167
    @luciedvorakova2167 Před 2 lety +18

    Pochybuji že je fyziologicky možné aby se mozek skutečně soustředil 12h v kuse a ještě si to zapamatoval. Pauzy jsou velmi důležitá součást učení, protože mozek si ty nově naučené informace potřebuje taky někdy zařadit do systému a na to potřebuje klid.

    • @medicka3149
      @medicka3149 Před 2 lety +4

      Máte pravdu, že 12 hodin v kuse se to nedá.. Ale 12 hodin denně se skutečně můžete efektivně učit, když si těch zbylých 6 hodin dobře rozvrhnete na jídlo, hygienu, pauzy a ostatní věci - a pokud se vám to podaří, tak máte ještě 6 hodin na spánek :)

  • @juliapavlikova1191
    @juliapavlikova1191 Před 2 lety +1

    používam Forest, kde pekne vidím čistý čas sústredenia sa a pri učení napríklad aj na anatómiu, aj na biochémiu mi to vychádzalo v priemere 5-6 hodín denne, takže zhruba rovnako ako ty. tiež ma najprv desilo, o koľkých hodinách hovorili spolužiaci, ale nikdy nevieme, čo ako dlho akým štýlom sa kto učí, je to veľmi individuálne a naozaj nemám rada porovnávať sa ohľadom času, vždy si nechám poradiť radšej štýl učenia na danú skúšku, to je omnoho užitočnejšie, preto vďaka za tipy na zdroje z patológie!

  • @terezajenistova2329
    @terezajenistova2329 Před 2 lety +1

    Přesně tak, nemá cenu se srovnávat s ostatními spolužáky podle toho, jak moc se učí a v kterou denní dobu se učí. Strašně dlouho jsem měla v hlavě schéma, že když se někdo učí na zkoušku, znamená to minimum spánku, studium do noci a přes den málem ani nejíst. A hlavně den před zkouškou málem nejít spát. Dnes už mám po prváku na medicíně (ano, vím, ještě mě toho hodně čeká) a občas jsem se cítila spíš tak, že se učím méně, než mí spolužáci a že je se mnou něco špatně, ale ono to je vlastně všechno o tom si najít svůj vlastní režim a neřešit blbosti okolo.
    Třeba jsem zjistila, že se absolutně nezvládám učit den/dva před nějakou těžší zkouškou (anatomie, přijímačky), protože mě to prostě stresuje. Takže si radši už všechno schovám a snažím se dělat věci, kterými se odreaguji a nemyslím na to, že mám mít za den zkoušku. Je tu někdo taky takový? :D

    • @adamprasek9640
      @adamprasek9640 Před rokem

      Doporučuji se nesrovnávat podle hodin, ale spíše toho, jak dobře, a kolik otázek umíte. Máte-li týden na přípravu, a po 3 dnech umíte 50 % otázek v odpovídající kvalitě, tak není třeba se stresovat. Já během zkouškového vstávám zásadně bez budíku. Jinak studuji Aplikovanou fyziku.

  • @medicka3149
    @medicka3149 Před 2 lety +6

    Zdravím, už dávno jsem na medicíně zjistila, že každý se učí jinak. Porovnávat se s někým (ať už na základě času, který mu zabere učení, známek či čehokoliv jiného) je to nejhorší, co může medik začít dělat. Právě tuto chybu jsem na začátku dělala hodně (a občas mám tendenci k ní opět sklouznout), asi právě proto, že mně osobně trvá učení o dost déle než mým spolužákům. Časem jsem si našla svůj způsob, jak se učím (na každou zkoušku je to samozřejmě trochu jiné, ale základ mám stejný), ano, trvá mi to podstatně déle, ale na zkoušku se naučím troufám si říct dobře, a ty nejdůležitější informace v hlavě zůstanou i po zkoušce. A jo, jsem jeden z těch bláznů, který se o zkouškovém dokáže čistě učit i 10-12 hodin denně (jo, fakt existujeme! :D). Dokonce poslední týden před mikrou to bylo i 16 hodin denně (to už na mě bylo fakt moc a hlava už se mnou odmítala spolupracovat, ale nakonec jsem to překonala pod vidinou toho, že se zrovna s mikrou nechci štvát na další pokus :D). Taky mi spíš vyhovuje nedělat před zkouškou nic moc jiného než se učit (bohužel ne vždy to jde), odbýt si ji co nejdřív a pak mít pokoj, protože kdybych se učila jen polovinu času, tak bych logicky tu zkoušku dělala 2x déle (nebo spíš víckrát, protože pak už nebývají termíny) a já si prostě nedokážu naplno užít prázdniny, když ještě něco nemám hotové. A jinak je třeba si uvědomit, že každý jsme fakt jiný, a to, že já se o zkouškovém drtím 10-12 hodin denně, neznamená, že vy budete muset taky. Je to fakt velmi individuální. A přiznám se, že Anežce trochu závidím, že jí tak málo času stráveného nad patologií stačilo a gratuluji k úspěšné zkoušce :)

    • @radeknaprstek6452
      @radeknaprstek6452 Před 2 lety +1

      Já si zas rád nechám jednu zkoušku vždycky na září a jedu si těch 8 hodin denně, takže zbytek dne dělám věci, co mě baví. Kamarád naopak jede každej den dvanáctku, takže je logicky hotovej rychleji. Taky se občas učím víc než někteří spolužáci jelikož rád jdu na zkoušku s tím, že to fakt umím ( I když mi přijde, že neumím). U nás na právech na UK, existujou borci, co se na zkoušku, kterou se lze reálně dobře naučit za 20 dní, učej třeba 2 dny ze super výcuců a pak spoléhaj na štěstí. Tento způsob určitě neodsuzuju, spíš jim to závidím. Pro mě bylo naprosto hrozný bejt jednou vyhozenej od zkoušky, že už si to zopakovat nikdy nechci.

    • @medicka3149
      @medicka3149 Před 2 lety +1

      ​@@radeknaprstek6452 Taky jsem radši, když si stihnu projít všechny otázky. Samozřejmě vždycky je nějaké téma oblíbené a naopak nějaká otázka, kterou si vytáhnout fakt nechci, přesto, že jsem se ji třeba učila, a vždycky záleží i tak trochu na štěstí. Osobně mám z tohoto důvodu radši písemné zkoušky - jednak tam odpadá faktor "nálada zkoušejícího" a jednak se spíše pozná, jestli má student skutečně přehled a ne jen šťastnou, nebo naopak nešťastnou ruku :D Ale zase na druhou stranu vím, že i ty ústní zkoušky jsou potřeba, protože se musíme umět taky nějak vyjadřovat :D

    • @radeknaprstek6452
      @radeknaprstek6452 Před 2 lety

      Já bych ùstní klidně zrušil. Z mluvení strach nemám, ale přijdou mi dost nefér. Alespoň u nás se obtížnost u jednotlivých zkoušejích dost liší a nevhodný chování z jejich strany, taky není nic výmečnýho. A los otázek je loterie prostě no.

  • @radeknaprstek6452
    @radeknaprstek6452 Před 2 lety +6

    Já jedu tak 9 hodin denně, ale mám tam většinou dvě pauzy na půlhodinovýho šlofíka. Snažím se učit alespoň 55 minut z hodiny. Zbytek dne sleduju seriály, filmy nebo hraju hry. Normálně rád čtu, ale po učení to nejde.

    • @eileeneileen3597
      @eileeneileen3597 Před 2 lety +1

      Já se zatím učila teda jen na maturitu, ale průměr jsem ten týden učení měla kolem 7-8 hodin. Ale úplně chápu šlofíčky. Vstávala jsem třeba v 5 a učila se tak do 11. Pak nějaký oběd a pak už to chtělo prostě spánek. Zbytek jsem pak dojela odpoledne, ale bez toho spánku si to neumím představit. 😴

    • @radeknaprstek6452
      @radeknaprstek6452 Před 2 lety

      @@eileeneileen3597 Já vstanu tak v 11. V 11:30 zacinam ucit a v 12:30 se mi zavíraj oči :D. Dám šlofíka a druhýho tak ve 3. Spát chodim tak ve 2-3 ráno.

  • @lukasloukota8352
    @lukasloukota8352 Před 2 lety

    Těch přibližně 4,8 hodin je skoro jak já, když se učím max 5 h denně na SCIO test - víc h denně nestíhám

  • @dancakrejci9966
    @dancakrejci9966 Před 2 lety +1

    Dobrý den, možná to bude znít jako hloupá otázka, ale nemám úplně kompletní přehled, jak to na VŠ chodí. Vy tedy v průběhu přípravy na zkoušku nechodíte do školy, lépe řečeno nemáte v učebním plánu žádné přednášky? Děkuji a přeji hezký zbytek pátku:)

    • @RamesseIIgreat
      @RamesseIIgreat Před 2 lety +2

      Dovolím si odpovědět.
      Ne, po ukončení semestru na konci května či začátku června (4.6. letos na 1. lf) máme zkouškové období, kdy máme teoreticky volno (v praxi se učíme, ale tak, jak nám to vyhovuje a nikdo nám nebrání jet např. na dovlenou). Výuku nemáme žádnou. Po konci semestru následuje 4 a více týdnů dlouhé zkouškové období.
      Na LF (alespoň z mé zkušenosti - nevím jak na jiných VŠ) je zvykem že se konají zkoušky celé léto, dle termínů nabídnutých konkrétním ústavem, který se stará o výuky daného předmětu.
      V praxi to může dopadnout i tak, že poslední zkoušku doděláváte až na začátku září, jak si to ale rozvrhnete je na vás a na poskytnutých termínech zkoušek. Výuka nám začíná (1. LF) až na konci září s tím, že poslední možný termín zkoušek je letos tuším 17.9.

    • @dancakrejci9966
      @dancakrejci9966 Před 2 lety +2

      @@RamesseIIgreat dobře, děkuju moc za vysvětlení❤️

  • @yungoiwit5500
    @yungoiwit5500 Před 2 lety

    A já si stěžovala na Gympl…Obdivuju

  • @adelakubankova953
    @adelakubankova953 Před 2 lety +5

    Je neuvěřitelné, kolik si toho člověk na medicíně musí narvat do hlavy.(242 otázek?!) Pochybuju o tom, že takhe obsáhlé biflování je prospěšné. Člověk není schopný učit se nonstop. Efektivní v jsou maximálně dvě až tři hodiny ..pak aspoň stejný čas pro pauzu. Kdo se učí víc, sám sobě škodí. Nicméně máš můj obdiv, protože jen pomyšlení na ten počet stran mi je zle.😂🙈

  • @johnjohn4094
    @johnjohn4094 Před 7 měsíci

    Já mám teda smůlu na doktory, vesměs všechno pitomci