Kako spojiti samostojeću ploču za kuhinju

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 02. 2022
  • Načelno razlikujemo samostalne i vezane ploče za kuhanje. Samostalna ploča za kuhanje ima svoje vlastite upravljačke elemente i relativno se slobodno može smjestiti u arhitekturi kuhinje. Za razliku od toga, štednjak s pločom za kuhanje i pećnicom pruža projektantu kuhinje manju slobodu dizajna. Ploče za kuhanje u pravilu su samostalne.
    INDUKCIJSKA STAKLOKERAMIČKA PLOČA ZA KUHANJE
    Ispod staklokeramičke površine nalaze se plosnate okrugle zavojnice, koje prilikom kuhanja stvaraju elektromagnetsko polje. Da bi elektromagnetsko polje moglo zagrijati dno posuđa u kojem se kuha, to posuđe mora imati magnetsko dno (npr. nehrđajući čelik, lijevano željezo, emajlirani čelik). Samo takvo posuđe može primiti energiju magnetskog polja kao toplinu. Prilikom kuhanja na indukcijskoj ploči opasnost od opeklina izrazito je mala jer se toplina stvara izravno ispod dna posuđa, dok se područje oko posuđa zagrijava značajno manje, tj. jedino toplinom koja se širi iz samog posuđa. Vrijeme kuhanja na indukcijskoj ploči je zahvaljujući maksimalnoj razini snage vrlo kratko, a osim toga se temperatura može vrlo precizno regulirati.
    INDUKCIJSKA STAKLOKERAMIČKA PLOČA ZA KUHANJE S FLEKSIBILNIM ZONAMA ZA KUHANJE
    Indukcijske ploče s fleksibilnim zonama za kuhanje također stvaraju elektromagnetsko polje, i to zahvaljujući namotanim zavojnicama pravokutna oblika. Pravokutni oblik zavojnica omogućuje pokrivanje vrlo velike površine za kuhanje s pomoću funkcije premošćivanja. To znači da se na ploču za kuhanje može postaviti više posuđa ili još veće posuđe. Zahvaljujući funkciji premošćivanja na površini za kuhanje ima mjesta čak i za velike pekače, a zahvaljujući automatskom prepoznavanju veličine posude aktivira se samo ona zavojnica iznad koje se nalazi indukcijsko posuđe. Osim fleksibilnošću prilikom kuhanja, indukcijska ploča s fleksibilnim zonama odlikuje se vizualno privlačnim i vrlo otmjenim dizajnom jer su zone za kuhanje na njezinoj površini označene gotovo neprimjetno.
    Prednosti i nedostaci indukcijskih ploča za kuhanje i indukcijskih ploča za kuhanje s fleksibilnim zonama za kuhanje
    Prednosti:
    precizno namještanje temperature
    toplina nastaje trenutno - nema faze zagrijavanja
    niska potrošnja energije
    namirnice se ne mogu zapeći na ploči jer se zagrijava samo posuđe, ne i zona za kuhanje
    Nedostaci:
    veća cijena u usporedbi s primjerice električnim pločama za kuhanje
    nužni su posebni magnetski lonci i tave
    STAKLOKERAMIČKA PLOČA ZA KUHANJE S GRIJAĆIM ELEMENTIMA
    Ploča za kuhanje s grijaćim elementima koji proizvode zračenje zapravo je uobičajena Ceran ploča za kuhanje. No taj je naziv, strogo govoreći, pogrešan. „Ceran ploča za kuhanje” znači, naime, samo da se radi o staklokeramičkoj ploči za kuhanje. Ceran je robna marka tvrtke Schott AG, jednog od vodećih proizvođača kvalitetne staklokeramike, te se stoga često upotrebljava kao sinonim.
    Grijaći elementi zapravo su električne ploče za kuhanje ispod čijih se staklokeramičkih ploča nalaze grijaće spirale. Kod takvih se ploča za kuhanje energija prenosi samo toplinskim zračenjem. Za razliku od indukcijskih ploča za kuhanje grijaći elementi nemaju funkciju automatskog prepoznavanja veličine posude, što znači da se zagrijavaju i uključene zone za kuhanje na kojima se ne nalazi posuđe. Ploče za kuhanje s grijaćim elementima povoljnije su od indukcijskih ploča za kuhanje, no troše i više energije od njih te su manje sigurne jer se zone za kuhanje jako zagrijavaju tijekom pripreme jela.
    Prednosti i nedostaci električnih ploča za kuhanje s grijaćim elementima
    Prednosti:
    relativno niska cijena
    jednostavno upravljanje
    Nedostaci:
    veća potrošnja energije od indukcijskih ploča za kuhanje
    faze zagrijavanja i naknadnog zagrijavanja
    opasnost od opeklina zbog vrućih zona za kuhanje
    OBIČNO PRILIKOM KUPOVINE NOVE PLOČE NEĆE VAM BITI ISPORUČEN PRIKLJUČNI KABL, TE ĆE TE OSTI MORATI DODATNO KUPITI, U ZAVISNOSTI OD VAŠEG PRIKLJUCKA IZABRAT CETEDALI CETE JE PRIKLJUCITI NA 230 ILI 380 V, TE SVAKAKO PREPORUCUJEM DA SE KONSULTUJETE SA SVOJIM ELEKTRICAREM.
    -ako vam se sviđa video, pritisnite LIKE,
    -ako vam se pak ne sviđa stisnite DISLIKE,
    -pretplatite se na moj kanal
    stisnite zvonce da dobijete obavijest kada objavim sljedeci video.
    #adosaba
    #gorenje
    www.gorenje.ba
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře •