Umělá inteligence vezme práci manažerům, předpovídá odborník

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 3. 05. 2017
  • Před 20 lety mu jeho učitelé tvrdili, že umělá inteligence nikdy nebude umět dvě věci: řídit auto a porazit člověka ve hře go.
    Celý rozhovor najdete i na webu: rozhl.as/2bC
    Odebírejte kanál Českého rozhlasu Radiožurnál: rozhl.as/odebirej?
    Webové stránky Radiožurnálu: www.rozhlas.cz/radiozurnal
  • Zábava

Komentáře • 13

  • @kinemak
    @kinemak Před 7 lety +2

    Velmi zajímavé, určitým způsobem hrozivé ..

  • @neywa402
    @neywa402 Před 7 lety +2

    Velmi zajimave povidani. Zminka o Open Source a Red Hatu me potesila :) Co treba nejaky dil venovany otevrenemu softwaru?

  • @Odisovic
    @Odisovic Před 5 lety +2

    Jasně velká data zjistí co mám na páteři c4/5 a ne CT :D to myslí vážně? Nemyslel spíše co se dnes začíná prosazovat, že diagnostikuje lépe výstup z CT než, co je na c4/5 protože o mě ví vše za posleních 30let, ale jaksi neví, že jsem včera spadl na lyžích... A ty roboty mají automobilky už dávno, změna je slevnění pro malé firmy apod. A strojové učení, také slevňuje než, že by nově nahrazoval...

  • @perrimatee1557
    @perrimatee1557 Před 5 lety

    Volá sa to Moorove pravidlo (nesprávne Moorov zákon, lebo ide o empirické pravidlo) , ktoré malo skončiť platnosť po 25, 30, 35, či 40 rokoch. Zatiaľ sa to však nestalo a pravidlo hovorí, že výpočtový výkon integrovaných obvodov sa každé dva roky zdvojnásobuje (skutočnosť je kratšia - je to každých 18 mesiacov), pričom ich cena nerastie a ich zložitosť rastie 1000 násobne.
    Samotný G. Moore (spoluzakladateľ Intelu) tvrdil, že jeho pravidlo funguje viac ako 50 rokov - od roka 1965.
    Keď som navštevoval elektropriemyslovku, tak tranzistor bol valček veľký asi ako pol nechta na malíčku a trčali z neho tri drôty. Dnes sa v čipoch dosahuje, na hrúbku ľudského vlasu, hustota 4000 tranzistorov. O dva roky to bude 8000 ... V zálohe je kvantová a laserová hustota.
    A iste poznáte tú tradovanú udalosť, keď si tvorca šachu vypýtal od vládcu ako odmenu jedno zrnko obilia na prvé políčko šachovnice a na každé nasledujúce dvojnásobok predošlého poľa. Vládca mu to blahosklone sľúbil ale potom zistil, že sa sekol. Na poslednom 64 poli šachovnice by musel dať toľko zŕn, ktoré sa neurodí ani na celej zemeguli.
    A preto:
    MUSÍ TO BYŤ SKOKOVITÁ ZMENA
    Najneskôr v roku 2039 nadobudne "umelá inteligencia" úroveň inteligencie človeka. Najneskôr v roku 2045 nadobudne Umelá inteligencia vedomie o sebe a spôsobí TECHNOLOGICKÚ SINGULARITU - skokovú zmenu vo svetovej produkcii, čím sa naplní jeden z desiatich platných Marxových zákonov - Zákon hodnoty. Produktivita nadobudne, pre kapitalizmus, smrtiace, exponenciálne rastúce hodnoty.
    Výrobné náklady akejkoľvek produkcie a jej hodnota klesnú fakticky k nule.
    Obchod sa vymkne silám trhu.
    S poklesom hodnoty ľubovolného tovaru klesne i jeho cena.
    A to znamená materiálny dostatok (ako samozrejmosť, ale nie ako cieľ) pre všetkých.

    • @perrimatee1557
      @perrimatee1557 Před 5 lety +1

      Technologická singularita bude znamenať zánik zákonitostí trhu a teda zánik kapitalizmu a všetkých jeho atribútov ako, politických systémov, súdov, peňazí, úrokov, mzdy, bánk, poisťovní, búrz, hraníc, zánik štátov i národných štátov, zánik klasickej rodiny, zánik náboženstiev a predovšetkým zánik ťažkej, ohlupujúcej, stereotypnej netvorivej práce a riešenie akéhokoľvek problému ľudstva a chorôb, vrátane nesmrteľnosti. .
      Fakticky to znamená nástup KOMUNIZMU a to súčasne na celej Zemi. Tým jen zodpovedaná Marxova skepsa, ako sa to môže stať súčasne.

  • @franzwrbka5344
    @franzwrbka5344 Před 4 lety +1

    Problém je, že běžný člověk často nestíhá vývoj. Jako příklad je nástup "chytrých telefonů" a jejich dopad na bezpečnost potvrzovacích SMS využívaných pro potvrzování plateb v elektronickém bankovnictví. Ti méně chytří si tehdy neuvědomili, že chytrý telefon je atypicky vypadající počítač, podobný tomu, co mají před sebou na stole. Když někdo chytřejší využil slabinu potvrzovacích SMS v smartphonech připojených k síti, připravil ty méně chytré o jejich peníze, dřív než jim došlo, co jim hrozí. Zkrátka doast lidí bylo tehdy méně chytrých, než jejich nový telefon ...

  • @betruea
    @betruea Před rokem

    Pracoval jsem desirky let 1973-2010 v oboru aplikací Umělá intelligence v aplikacich Health and Safety v nebezpečných průmyslových o oborech, zejména v analýzách a predchazeni velkých havariicb, v strojírenství, ve zbrojním průmyslu, ve výrobě elektrické energie v nukleárních elektrárnách. Analýz,y mortality ve zdravotnictví ČR potvrzuji, že je neuvěřitelná chybovost v Diagnostice, ve volbě individuální léčby a v lékařské supervisi správné léčby- Ročně je zbytečně těžce zmrzaceno nebo zbytečně umírá asi 40 tisíc občanů České republiky následkem zcela trivialnich masových každodenních chyb technických a organizačních v humánní Medicíně, v hlubokém rozporu s podmínkami bezinfekcniho provozu nebo v rozporu s explicitními technickými požadavky na Zdravotní prostředky podle Direktivy 93/42/EHS Zdravotní prostředky. Lékaři tomu podvodné říkají "Pacientska smůla", zatímco Poskytovatelé Zdravotní péče ČR a všichni jejich zaměstnanci lékaři a sestry, pracuji v obvyklých kvalitách "Lege Artis CZ", ačkoli jde o KRIMINALNI NELEGÁLNÍ LÉKAŘSKÉ POSTUPY. Lékařská Lobby,, Justice ČR i Kriminalní Policie ČR to vědomě masově kryjí na úkor Ústavních práv Pacientů ČR....tedy práva Zit, práva být Zdráv, práva být léčen v kvalitě Based Evidenced Medicine a vetsi ou na Úkor práva Být účastníkem spravedlivého nestranneho Soudu CR, se spravedlivým overenim kriminalistickych důkazů predkladanych i Žalobcem, tedy i Pacientem ČR.

  • @ingridlaskova1878
    @ingridlaskova1878 Před 4 lety +1

    Točíme filmy jako Matrix či Terminátor, ale stále jsme se z nich nepoučili 😔

    • @YardaFreeman
      @YardaFreeman Před 3 lety

      Nejhorší na tom však je, že i lidé jako Vy můžou k volbám.

    • @ingridlaskova1878
      @ingridlaskova1878 Před 3 lety

      @@YardaFreeman Koho si myslíte, že volím?

  • @martins.8472
    @martins.8472 Před 3 lety

    Naprostej blábol. Vždycky si vzpomenu na znameho programatora, kterej se pri zmince o umele inteligenci jen směje.