DIY - Táblásítás, mindenféle hulladékanyagból.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 23. 05. 2020
  • A műhelyben, házkörül mindig kallódnak korábbról megmaradt, vagy fel nem használt padló darabok, gerendavégek... Ezekből nagyszerűen lehet táblákat készíteni. Meg kell dolgozni vele, de legalább az anyag ingyen van, csak némi ragasztó kell hozzá, a gépkopást és a ráfordított időt nem számítva.
    Mennyiségi anyagot táblásítani nem mindig éri meg, legtöbbször jobban jár az ember ha megveszi készen... Persze kis mennyiségben is jobb ha megvesszük, ha nincs hozzá gyalunk, körfűrészünk, esetleg vacakolni nem akarunk... Mindenki eldönti, hogy venni vagy nem venni.
    A videó abba ad betekintést, hogy én mit teszek, amikor azt mondom, hogy most "nem venni". :)
    zene: Outer - KV
    • KV - Outer [Audio Libr...
  • Jak na to + styl

Komentáře • 16

  • @jozsijozsi9711
    @jozsijozsi9711 Před 3 lety +3

    Elnézést a zavarásért csak nagyon érdekelne pár dolog a gyalugéppel kapcsolatban: Hogy bírja az Einhell gyalugép? Milyen hosszúságú anyagot bír el/lehet vastagolni rajta? A kés tartótengely milyen anyagból készült? Köszönöm szépen a válaszokat.

    • @medigpool
      @medigpool  Před 3 lety +7

      Szia! Miért zavarnál. A gépet nem ipari használatra vettem. Idönként használom, föként barkács célra. Még nem kellett szétszednem/hozzá nyúlnom, gondolom hogy fémböl van a késtartó tengely. Ránézésre valószínüleg nem tudnám megmondani milyen ötvözet. Én csak merem azt hinni, hogy strapabíró. A gép méretéböl és súlyából fakadóan nem gerendagyalulásra készült. 140mm vastagság már asszem át sem megy rajta. Kényelmesen, egy emberesen 150 cm hosszig ajánlott. 2m-es daraboknál már nagyon ügyeskedni kell, de ez alapvetöen anyag súlyától is, és fizikumtól is függ. Két emberesen gyalulva elvileg 3-4 esetleg 5 méteres anyag is gyalulható odafigyeléssel. Kiegészítve esetleg görgös paddal az etetö ill. kijövö oldalon is lehet ügyeskedni... A felhasználás függvényében érdemes lehet nagyobb gépet vásàrolni. Nekem, arra jó, elegendö, amire használom.

  • @istvanszajko77
    @istvanszajko77 Před 2 lety +1

    Üdv
    Szeretném kérdezni, hogy mennyi időt kell várni míg a ragasztó megköt? Illetve milyen ragasztót ajánlasz erre a célra?

    • @medigpool
      @medigpool  Před 2 lety +1

      Bármilyen faragasztó jó. A kötés gyorsasága szerint vannak kategóriák, illetve vízállóság szempontjábó is van több kategória. Nagyjából e kettő alapján kell jól megválasztani ragasztót az igénybevételnek megfelelően. Több gyártó is van, nem ismerem a minőségi különbségeket, de minden terméknek meg kell felelnie műszaki minősítésnek. Én Soudal termékeket használtam, gyorskötésű diszperziós D3, vagy PU D4 vízállósággal... A ragasztó dobozán fel vannak tüntetve a várakozási idők... 24 óra várakozás után a legtöbbel lehet már dolgozni... szorítókat jóval hamarabb le lehet venni. A műszaki adatlapok, használati útmutatók többet tudnak segíteni, mint amit én ajánlani tudok.

  • @szabojani1
    @szabojani1 Před 3 lety +8

    Kérlek ne gyalulj kesztyűben, sokan nézik a videódat ne mutass rossz példát. Köszönöm

    • @vankoasztal
      @vankoasztal Před rokem

      miert, én is abban gyalulok, mindig telemegy az ujjam szalkaval.

    • @vankoasztal
      @vankoasztal Před rokem

      bar nem ilyenben, hanem kezre passzoló

    • @kissszilard4220
      @kissszilard4220 Před 4 měsíci

      ​@@vankoasztalSzia! A hideg is kirázott bakker!
      Pörgő, forgó körbejáró eszközöknél, ahol - esetedben a kesztyűt - elkaphatja a szerszám a gyakorló életveszély és a csonkolás magas fokú kockázata a tét.

    • @viccek-vicc-humor
      @viccek-vicc-humor Před 4 měsíci

      @@kissszilard4220 Nálam, Azért használok kesztyűt mert veszélyesebb ha nem, de az a kesztyű amit én viselek, ha azt elkapja valami kb mit számít kategória, mert akkor már túl közel vagy, De miért nem a videómhoz irsz? Mármint az asztaloshoz. Ezzel voltam bejelentkezve azért ezzel irtam. De már nem törlöm ki.

    • @viccek-vicc-humor
      @viccek-vicc-humor Před 4 měsíci

      @@kissszilard4220 Bár én vékony paszentos szövet kesztyűt szoktam nem bőrt, ami itt a videóban valóban veszélyes.

  • @bolepapa
    @bolepapa Před rokem

    Arra lennék kivancsi hogy milyen ragasztot èrdemes hasznalni tablasitasra? Elore is koszonom !

    • @medigpool
      @medigpool  Před rokem +1

      Igazából az igénybevételtől függ a dolog. Beltéri, vagy kültéri felhasználásra kerül a ragasztott faanyag. Kültérre mindenképpen vízálló ragasztó ajánlott, extra igénybevétel esetén poliuretán ragasztó is választható, egyébként a vízálló diszperziós ragasztó. Vízállósági minősítés szerint, beltérre pl D2, kültérre D3, esetleg D4. Szerintem.

    • @bolepapa
      @bolepapa Před rokem

      @@medigpool Nagyon szepen koszonom a valaszt! Esetleg egy jol be valt marka vagy fajta? Inkabb lecek tombositesere hasznalnam amibol beltere dolgokat keszitenek( meg csak gyakorlunk) ! Neztem pattex expressz d2-es vagy van e valami “üzemibb” valtozat amit erdemes hasznalni?

    • @medigpool
      @medigpool  Před rokem +1

      @@bolepapa Attól is függ, hogy mit tudsz jó áron, egyszerűen beszerezni. Én Soudal ragasztókat szoktam venni. Sokféle faragasztójuk van, kisebb kiszerelésekben is. Érdemes lehet kipróbálni többfélét is, s a atapasztalatok alapján lehet dönteni melyik, mennyire jó egy adott feladathoz... Vannak más márkák is amik valószínűleg hasonlóan jók. Jó ragasztást! :)

  • @petermoler6048
    @petermoler6048 Před 2 měsíci

    Bocs, hogy belevau. De forgóéles gépeket kesztyűben kezelni munkavédelmileg szigorúan tilos!

  • @janoslakatos7528
    @janoslakatos7528 Před rokem

    Erre nem vagyok kíváncsi majd zene nélkül