RIJEKA vs ISTRA 1961 2:0 (2.kolo, HT Prva liga 21/22)

• čas přidán 11. 09. 2024
  • U drugom kolu HT Prve lige Rijeka je ostvarila drugu 2:0 pobjedu ove sezone. Tim rezultatom, uz dva pogotka Drmića, Rijeka je bila bolja od pulske Istre 1961.
    Odmah u prvoj minuti opasno je zaprijetio Ampem te je najavio kakva će se utakmica odvijati na Rujevici. No, brojne šanse, jednu za drugom, upropaštavali su domaći nogometaši.
    U prvom poluvremenu je uvjerljivo najaktivniji bio Drmić, ali isto tako konstantan u promašajima. Ni stopostotne prilike Drmić nije uspio pretvoriti u pogodak.
    Nastavak nije previše promijenio odnos na travnjaku. Domaćin je i dalje napadao, a uspjela je Rijeka zabiti i pogodak (Obregon) koji je poništen zbog minimalnog zaleđa.
    Odolijevala je Istra 1961 sve do 78. minute kada je na scenu u pravom smislu riječi stupio Josip Drmić. U prvom dijelu je promašivao, ali je golovima u 78. i 82. minuti riješio utakmicu.
    Mogla je Rijeka u nadoknadi i do trećeg gola, ali Pavičić nije realizirao udarac s bijele točke.
    HT Prva liga, 2. kolo: Rijeka - Istra 1961 2:0 (Drmić 78., 82.)