Co je to instalační předstěna v Dřevostavbě a Proč je důležitá

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 2. 01. 2024
  • Sledujte nás i na X: / drevostavbasvep web: stavoramax.cz
    Pro více informací nebo při zájmu o Tiny House nebo Dřevostavbu RD nebo o mentoring v případě, že plánujete stavět dřevostavbu svépomocí, nám napište na tinyhouse@stavoramax.cz nebo info@stavoramax.cz
    Pokud se vám toto video líbilo, tak nás můžete aktivně podpořit formou "Díky" - ikona srdíčka pod videem
    Nezapomeňte se přihlásit k odběru, abyste nepřišli o další zajímavá videa.
    Dotazy pište prosím do komentářů.
    Mějte se a smějte se :-)
    ___________________________________________________________________________________
    Zřeknutí se odpovědnosti:
    Účelem těchto videí je poskytnout pouze informace a inspiraci. Pokud se rozhodnete napodobit, duplikovat nebo kopírovat vše, co jste v těchto videích pozorovali, činíte tak na své vlastní riziko. Nepřebíráme žádnou odpovědnost za jakékoli kroky přijaté v důsledku informací nebo rad na tomto kanálu CZcams a neneseme žádnou odpovědnost za případná zranění nebo škody, které by mohly vzniknout.
  • Jak na to + styl

Komentáře • 22

  • @Kanal103
    @Kanal103 Před 5 měsíci +3

    V beznom dome to je jednoznacne "povinna jazda". Pri TH, kde rozhoduje kazdy cm, som bol najprv skepticky... Ale riesenie je vlastne jednoduche. Napr. namiesto KVH 100 pouzit 80 a predstenu spravit z 30/40 lati. Samozrejme do predsteny dat aj izolaciu. Hrubka steny sice je o 1-2 cm vacsia (podla hrubky lati), ale vzduchotesna rovina je neporusena, instalacia rozvodov je neporovnatelne jednoduchsia, odrusia sa tepelne mosty a este mi aj napadlo dat tie late pod uhlom 30-45°. Ano, je to praca navyse, ale z urcitej casti to vie zavetrit a vystuzit konstrukciu. Otazne je, ci je to potrebne, ak je oplastenie z dostatocne hrubeho OSB. Kazdopadne za mna je to win-win-win. Uspesny a spokojny 2024 prajem Tebe aj Denci. :)

  • @martinpetrak8298
    @martinpetrak8298 Před 25 dny

    Děkuji za vaše videa. Určitě instalační předstěnu zvolím. Jen se chci zeptat, zdali je nutné ještě z vnější části rámové konstrukce ( difůzně uzavřené stavby)instalovat střešní paropropustnou folii a poté zaklopit osb + polystyren. Nebo folii vynechat. Moc vám děkuji. Byla to pro nás velká inspirace a pomoc ve stavbě svépomocí. Ať se daří.

  • @jakubjarabek2704
    @jakubjarabek2704 Před měsícem

    Ahoj. Ma podla teba praktický význam dávať parozabranu v dvoch vrstvách? Ako "zicher"... Mimo ekonomického hľadiska samozrejme... Vďaka.

  • @pm182
    @pm182 Před 5 měsíci +1

    Ahoj nemam ani jedno ale poviem svoj nazor. Nepacili sa mi dute steny , stoho dvovodu ked buchnes do nej je to pocut. Ale co mam male skusenosti tak hovorim nic lepsie neexistuje. Priklad z ekektrikarskej praxe , ako kolvek dobre navrhnes elektriku , v zdi bud bude chybat zasuvka alebo je na zlom mieste. A nic lepsie nie je ako ta predstene. Lahko prehodis dodas a ide sa dalej. K to tvrdi opak je somar , byvam starom murovanom dome ale uprimne kde to ide davam sadrokarton a virovnavam steni s pred stenov. Mam tu jednu stenu ktora leti 15 cisel . Dalsom peknu predstenu a hotovo. Za jeden ci dva dni pekne spravene - a to som sa nemusel ondit z omietkov a inymi vecamy . Zamna palen nahor nic lepsie ako ta predstena nie je

  • @fuciktomas
    @fuciktomas Před 5 měsíci +2

    Jsem moc rad, za toto video. Zvazujeme drevostavbu a vsechny recene body jsem za posledni pul rok hodne resil i se stavebnimi firmami. Docela se lidi z tech firem divili, ze tu skladbu steny tolik hrotim u difuz. uzavrene konstrukce a chci instalacni predstenu. Vlastne jste mi videem potvrdil co jsem si sam nastudoval a myslel. Soucasne jsem chtel taky nejake vlhkomery… do konstrukce, abych mel klidne spani, ze nekde nedochazi k unikum vody…. k tomu tematu by se mi taky libilo nejake video, nebo k centralnim rekuperacim 😃

    • @adraj007
      @adraj007 Před 4 měsíci

      Nad tímhle jsem také přemýšlel ale nakonec (jak to člověk dělá sám) jsem to tam nedal stačilo natáhnout čidla pro arduino teplota vlhkost za 50 korun čidlo + kabel. Mám akorát natažený teploměry u základů venku v zemi a vevnitř v zemi. A hned pod podlahou. A jeste za 4 roky jsem zadnou teplotu nevidel. 😂😂😂Spodek mám zděný.

  • @user-db9ji9jg4r
    @user-db9ji9jg4r Před 5 měsíci

    Děkuji za Vaše cenné informace. Uvažujeme o dřevostavbě. Ráda získám info od odborníka. Budu sledovat Vaše příspěvky.

    • @LFichna
      @LFichna Před 4 měsíci

      O dřevostavbách jsem se nejvíc dozvděl z kanálu Dřevostavby s Pavlem Šimkem, doporučuji.

  • @kamileberl6056
    @kamileberl6056 Před 4 měsíci

    Děkuji za video. mohu se zeptat zda se může rastr na předstěnu šroubovat vruty? Bere se vrut také jako vzduchotěsný spoj? Děkuji za odpoveď

  • @thomtrucker1925
    @thomtrucker1925 Před 5 měsíci

    Bydlim v drevostavbe pres 100 let stare a funguje to s dobryma kamnama, ktere bajecne vytahuji vlhkost. Dodatecne elektricke rozvody mame v podlaze a ve stenach se muselo vrtat.

  • @jantampir5737
    @jantampir5737 Před 5 měsíci

    Ve své budované drevostavbě nebudu mít téměř žádnou instalační předstěnu. Všechny rozvody v obytných místnostech budou ve vnějších stěnách v pár cm tlusté hliněné omítce, (prolepené OSB4), v koupelně bude instalační předstěna a většina instalací v příčkách. Dřevostavba je podsklepená tzv bílá vana.

  • @junacik2
    @junacik2 Před 5 měsíci +1

    Pozdravujem tie hranolky do predsteny sa iba klincuju ? A musí bit predstena aj na strope ?

    • @drevostavbasvepomoci
      @drevostavbasvepomoci  Před 5 měsíci +2

      Ahoj. Můžou se použít hřebíky i vruty. A na stropě být může a nemusí. Je tam vždy míň prostupů než ve stěně a navíc, i kdyby tam došlo k nějakému průchodu vlhkého vzduchu, tak odejde do půdního prostoru, kde to není problém narozdíl od vnitřku obvodové stěny. Kdybych ale třeba dával na strop hodně bodovek, tak bych tam předstěnu dělal. Dělal bych jí i třeba v šikmině podkroví, protože je to podobná skladba jako obvodová stěna - i když tam je z venku podstřešní/difúzní folie, která případnou vlhkost odvede, tak stejně ta předstěna je zkrátka lepší.

  • @baciluskus
    @baciluskus Před 5 měsíci

    Jasně, stručně, polopaticky.... dík...

  • @tomasrichter5924
    @tomasrichter5924 Před 5 měsíci

    Měl bych dotaz ke koupelně v dřevostavbě v podkroví. Budeme mít vanu. Provádět hydroizolaci jen v místech vany nebo všechny stěny vystěrkovat hydroizolaci? Malá koupelna 1,6x3.5m. děkuji za info.

    • @drevostavbasvepomoci
      @drevostavbasvepomoci  Před 5 měsíci

      Ahoj. Na stěnách bych to udělal jen v místě vany a na podlaze po celé ploše + cca 10cm nad podlahou kolem dokola na stěnách, kdyby došlo k nějakému vytečení vody, ať to zůstane jen v koupelně a neproteče voda do spodního patra, resp. do konstrukce podlaha/strop. 🙂

    • @tomasrichter5924
      @tomasrichter5924 Před 5 měsíci

      @@drevostavbasvepomoci děkuji za info. Předstěny jsem dělal taky. Sice z profilu na SDK. A strop ALU parotes s dvojitým rastrem. Veškeré instalace šli v mezeře. Nedokážu si představit, ošetřovat veškeré ty prostupy.

  • @harrykvCZ
    @harrykvCZ Před 5 měsíci

    Ahoj. Zajímal by mě tvůj názor na stříkané izolační PUR pěny. Jestli používat, věřit, a jestli přes ní dávat či nedávat parotěsnou folii. Díky

    • @drevostavbasvepomoci
      @drevostavbasvepomoci  Před 5 měsíci +2

      Toto je na delší povídání. Zítra o tom natočím krátké video - je to dobré téma.

    • @harrykvCZ
      @harrykvCZ Před 5 měsíci

      @@drevostavbasvepomoci Díky. Budu se moc těšit ;)

  • @specialized1full
    @specialized1full Před 5 měsíci

    První