Největší přešlapy na pohovorech: Co HR manažeři opravdu nemusí? | IT Volá Domů | XITEE

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 05. 2024
  • Vítejte u dalšího dílu našeho podcastu IT Volá domů, kde se dnes budeme věnovat tématu hybridního pracovního modelu a jeho vlivu na firemní kulturu. Povíme si, jak firmy reagují na požadavky zaměstnanců týkající se flexibility a jak to ovlivňuje vztahy s klienty.
    Dozvíte se, jaké výzvy přináší kombinace práce z domova a v kanceláři, a proč někteří preferují být přímo ve firmě. Jaká je role motivace a technických znalostí při výběru kandidátů? Proč jsou osobní pohovory stále důležité a jak se v nich nejlépe prezentovat?
    Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího vám přineseme s našimi hosty, Renátou Palatovou a Lucií Hatalovou, které pracují jako rekrujterky v IT společnosti Xitee.
    Připravte se na inspirující diskusi plnou praktických tipů pro IT specialisty, kteří chtějí vyniknout na trhu práce. Nezapomeňte, že vaše otázky můžete posílat prostřednictvím audionahrávek na našich platformách. Těšíme se!
    Zajímá vás víc o firmě xitee? Zajděte na jejich webové stránky: xitee.com/cs/
    ______________________________
    Sledujte nás i na našich dalších sítích!
    ✅ Odebírejte Linkedin newsletter pro IT specialisty a HR manažery TOTAL REMOTE: / total-remote-712249399...
    ✅ Pavel Svetík: / pavelsvetik
    ✅ Ondřej Horák: / onhorak

Komentáře • 16

  • @jahnkohn4331
    @jahnkohn4331 Před 15 dny +3

    Z rozhovoru mám bohoužel neutuchající dojem, že pohovor s těmito dámami je spíše o vyvovální "žádoucího dojmu", než o tom, zda se člověk do týmu hodí nebo co umí.

  • @dskrobak
    @dskrobak Před 13 dny +2

    Zajimave o XITEE jsem nikdy neslysel. Ale asi maji velky pretlak uchazecu, ze se HR/recrutement resi, jestli nekdo zapadne do tymu a nebo ne. A taky jsem mel porad pocit, ze uchazec musi ukazat jak tam chce pracovat a jak mu ta v tu chvili neznama firma prijde zajimava (XITEE firma zamerujici se na klienty z oblasti financi, energii a zejmena zdravotnictvi - neprijde mi to jako firma kde bych nutne musel pracovat).
    Tak premyslim nemelo by to byt oboustranna vec? Ne ze ja musim ukazat zajem, ale i ta firma musi ukazat, ze tam chci pracovat a ze oni maji taky zajem?
    Je pekne, ze si tady sednete s lidma z HR/recrutery, ale jsou to opravdu ti co rozhoduji o tom jestli kandidat bude chtit pracovat ve vasi firme a nebo jestli bude kandidat prijat? Mam pocit, ze ne. Ze kandidat se rozhoduje podle toho co bude delat ci v jakem tymu/kolektivu. A to rozhodovaci slovo ma pak spise manager tymu pro ktery ten konkretni clovek bude pracovat.
    Mozna mi v nekterem dalsim dilu zmenite nazor, ale agentury/recrutement lidi v IT firmach jsou spise navolavaci, kteri maji zdvihnout v lidech zajem o jejich firmu a nadchnout je pro jejich spolecnost. A taky by meli fungovat trochu jako filtr uchazecu co na prvni pohled nema smysl vubec zkouset. Tak trochu mi prijde, ze tady resite veci co do vasi kompetence moc nepatri. Mozna mam spatny nazor, protoze nemam moc dobry pohled na pracovni agentury obecne a jeste jsem se nesetkal s zadnou, ktera by mela pro me nejaky vetsi prinost nez gatekeepera.

  • @michal.kukucka
    @michal.kukucka Před 18 dny +1

    O tejto spoločnosti počujem prvý krát. Je veľa podobných softvérových projektových spoločností a chápem, že nebude pre ne ľahké súperiť na pracovnom trhu napr. so zahraničnými korporátmi. Ak ale naozaj umožňujú WFH, tak získavajú konkurenčnú výhodu, lebo je pravda, že aj v našich končinách korporáty silno tlačia na návrat do kanclov. Držím palce, udržte si tento benefit 👍

  • @vohomusic
    @vohomusic Před 16 dny

    XITEE si pamatuju ještě ze školy (ČVUT) z pracovního veletrhu. Fajn vidět, že se vám stále daří a rostete!

  • @jankrystek9226
    @jankrystek9226 Před 5 dny

    Práce na IČO (Schwarzsystém) je nelegální, jak o tom byl nedávno jeden článek na seznamu

  • @VendelinSadlo
    @VendelinSadlo Před 17 dny +1

    Smysluplný a smyslný jsou dva různé pojmy, slečno.

  • @rolidcz7954
    @rolidcz7954 Před 19 dny +7

    Na jednu stranu říkají, že jsou trochu punková firma, ale minutový zpoždění na call je už špatně.
    Jasne, chodit pozdě není známka punku...
    Takže to je jen takový kec. Díval jsem se na charakter projektů a jako pripadny zákazník bych rozhodně nechtěl, aby můj dodavatel byl tak trochu pankáč.
    Mimochodem, lidem radit co mají dělat a pak říkat aby nic nehráli a byli to "oni" je prostě úsměvné.
    Tohle není ofenzivní reakce..píši to s úsměvem :)

    • @xiteeHBSN
      @xiteeHBSN Před 19 dny +1

      Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu! Moc nás těší, že naše epizoda vyvolává reakce a zamyšlení! 😊 Rádi bychom uvedli na pravou míru, že naše punkovost se týká hlavně uvolněné firemní kultury (např. bez dresscodu s atmosférou jako doma), nikoliv však přístupu k práci. Efektivita při práci na projektech zákazníků jsou pro nás stále na prvním místě - tady si punkovost opravdu dovolit nemůžeme. 🕒Minutka zpoždění u pohovoru rozhodně není zásadní, ale může vypovědět o vaší motivaci. Pokud se tedy podcast zabývá tipy, jak na pohovoru zazářit, zpoždění doporučit nemůžeme. 😉 Naše tipy jsou spíše inspirací než striktním návodem. Děkujeme za váš názor a zájem! Rozhodně oceňujeme Vaši autenticitu a take úsměv, jak píšete. Přejeme Vám prima den! 🎙

    • @Sabejno
      @Sabejno Před 18 dny

      Super, takže když řeknu, že zpoždění zapříčinil zákazník, který nedokázal pochopit, že poslední 2 minuty naplánovaného callu, který jsem měl před pohovorem, jsou uzavírací, nikoli řešící, mám vyřešenou omluvenku?

    • @xiteeHBSN
      @xiteeHBSN Před 18 dny

      @@Sabejno Moc děkujeme za reakci. Chápeme, že se neplánované okolnosti mohou jednoduše přihodit. Snad každý z nás občas zažil frustrující situaci, kdy věci nešly podle plánu. Pokud by zpoždění bylo delší než 5-10 minut, je dobré to dát vědět krátkou zprávou, aby s Vámi druhá čekající strana stále počítala. Doporučujeme nicméně předvídat možné průtahy předchozích meetingů a tvořit si malé pauzy, např. naplánovat meeting na 55 minut místo 60. Vy si tak dáte čas se na nový meeting připravit a ještě si udělat kávu, nebo si odskočit. Budete tak v mnohem větší psychické a fyzické pohodě a rozhodně podáte lepší výkon.

    • @JimboBimbo355
      @JimboBimbo355 Před 16 dny +1

      "Punková firma" v realitě znamená absence procesů, absence řízení, absence odpovědnosti. Všichni dělaj všechno, nikdo nic neví a když se blíží deadline, tak děláš od nevidím, do nevidím bez proplacenejch přesčasů... Jakmile o sobě někdo řekne, že je "punk", tak od toho dávám ruce pryč. Říkat "punk" tomu, že v SW firmě nevyžadujete dresscode je potom spíše k smíchu.

  • @Matica81
    @Matica81 Před 16 dny +1

    Ono je občas problém zjistit co firmy dělají, protože na jejich webových stránkách to člověk ani nenalezne.

    • @vohomusic
      @vohomusic Před 16 dny +1

      Tak proč se tam pak vůbec hlásit?