Móda za totáče | Archiv ČT24

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 12. 2022
  • Módní přehlídka v jídelně ČKD (1954) - Malá módní přehlídka neobvyklých velikostí (1955) - Tatrasvit: jak vzniká nový model (1956) - Dětská obuv (1960) - Mistři ševci (1965) - Nedostatkové kozačky (1965) - Zlepšovací návrh jedné sekretářky (1966) - Co připravuje móda na příští rok (1966) - Pražská soutěž minisukní (1967) - Velká přehlídka amerických firem v Praze (1967) - Papírové šaty (1969) - Karlovarské kabelky (1972) - Liberecké výstavní trhy (1972) - Prodejna Luxus (1976) - Zasedání RVHP: kultura oblékání (1980) - Prodejní výstava kubánské módy (1981) - Kravaty nejvyšší jakosti (1981) - Dům obuvi v Českých Budějovicích: nové oddělení (1981) - Manšestrové a riflové kalhoty na export (1982) - Přehlídka jarních a letních modelů (1982) - Přehlídka jarní a letní kolekce pro muže (1982) - Přehlídka módy v lidovém stylu (1984) - Brněnská prodejna Butik: móda pro mladé (1985) - Nová kolekce slunečních brýlí (1986) - Přehlídka na teplické kolonádě (1987) - Prodejna Lee Cooper (1988) - Plísňování džín (1989) - Burda: módní přehlídka a česká verze časopisu (1989)

Komentáře • 21

  • @happyhypo1
    @happyhypo1 Před měsícem +1

    My sme poctivo štrikovali a šili v rodine. Moja teta bola veľmi šikovná na šitie, takže sa šilo všetko od tričiek až po lyžiarske súpravy a povlaky na periny. Ked nebola vhodná farba, tak sa doma farbilo - mali sme špeciálny velký hrniec na to. Ja s mamou sme štrikovali - ja som popri škole a robote na statku zvladla jeden sveter mesačne urobiť. Babka a strýko vyšívali. V obchodoch prd a ked čosi tak drahé, takže takto sme si pomáhali. Aj periny sme si doma robili - perie zbierali, čistili, sušili, párali a potom som s babkou šila paplóny. Dnes keď deťom spomínam tak ani neveria.

  • @janasvobodova3987
    @janasvobodova3987 Před rokem +19

    Móda se pořád vrací v čase.Také vám připomínají některé módní trendy vaše teenagerovska léta a dětství?

  • @Karol.264
    @Karol.264 Před 4 měsíci +9

    Vtedy sa stalo na topánky - televízor … Dnes na úrade prace … doktora …

  • @sonagallova432
    @sonagallova432 Před rokem +3

    Veľmi osviežujúce miestami až úsmevné, ďakujem 😊😊😊

  • @simiwoo.
    @simiwoo. Před rokem +12

    Pamatuju se na taneční, kde jsme měly všechny holky stejný boty a tak vratký, že se v nich nedalo ani chodit, natož tančit. Když jsem chtěla něco novýho, pěknýho, musela jsem si vystát frontu na LVT (Liberecké, výstavní, později prodejní trhy). Kdyby ženy v té době samy neuměly šít, měly by velký prd. Všichni měli stejný, hnusný oblečení. Na ulici bylo na první pohled vidět, jestli je žena šikulka a umí si ušít sama sobě, dětem, i celé rodině.

    • @radovanhanak1620
      @radovanhanak1620 Před 8 měsíci +1

      No vidíte a dnes ženy nodi rozervané rifle a chlapi tepláky..Kam jsme to padli..Dříve sice nebyl ten výběr..Ale chodilo se vkusně a čistě..Dnes na pěkné oblečení málokdo má a i kdyby měl tak chodí jak lojza z dědiny..Módu určují vietnamské tržnice..Šít už málokterá umí..Dámy se dnez zaobírají lovením milionářů...Kdybych já si měl vybrat tak raději dobu za totáče než dnešní perzekuce ,bídu a zločinost..diktaturu a nesvobodu

    • @vladimirmodr8253
      @vladimirmodr8253 Před 5 měsíci

      Já jsem si nechal ušit kalhoty ,z Anglické látky ze starých panských šatů a byly krásné.Taky dvoje kalhoty ,z pracího sametu,nic na mě z obchodu nepasovalo a výběr ,hrůza.

    • @simiwoo.
      @simiwoo. Před 5 měsíci

      @@vladimirmodr8253 👍

    • @betulapendula7661
      @betulapendula7661 Před měsícem

      😂o u nás v městečku a okolí byly super botky i móda,od 60.do 80. let

  • @helenamatlakova5118
    @helenamatlakova5118 Před rokem +21

    Bolo oveľa viac elegancie. Neexistovalo, aby mladý človek išiel v teplákoch do školy, do mesta ako dnes.

    • @vladimirmodr8253
      @vladimirmodr8253 Před 5 měsíci +1

      Dnes,je takový výběr ,všeho oblečení,že se nám ,za Rudochů ,o tom,ani nezdálo.U Itala, má pan.šaty,za 5 tisíc.,v Brně,na Táborské a kvalitní.

  • @ruzenapolackova5540
    @ruzenapolackova5540 Před rokem +8

    Ano vždyť to byla vše ruční práce hlavně byly překrásné boty byli to opravdu mistři a také vydržely ⭐

  • @lulu25722
    @lulu25722 Před rokem +16

    my jsme byly tak sikovny za to ted jsme pekne v h¤¤¤¤u.Takova skoda.

    • @FilipeCzech1986
      @FilipeCzech1986 Před rokem +6

      Seš v hajzlu? Jak to myslíš? Jako s tím oblečením? Neblázni. Vždyť si můžeš vybírat ze spousty značek, to dřív nebylo. Dneska vyděláváme velké prachy a máme západní zboží, to dřív moc nebylo. Řekl bych, že tu dnes máme až přehnaný luxus .. A nebo to myslíš tak, že jsme měli náš průmysl? Ten už nemáme. 😂

    • @lulu25722
      @lulu25722 Před rokem +10

      @@FilipeCzech1986 ne tak jsem to nemyslela . Myslela jsem to tim ze drive jsme byly schopni si udelat cokoliv at boty nebo obleceni az po vyrobu ocely atak dale. Zato ted je to jine

    • @FilipeCzech1986
      @FilipeCzech1986 Před rokem +7

      @@lulu25722 Mate pravdu, paní. Je to trošku smutné. Hlavně ať jsme zdraví. ❤️🌹

    • @vlachova6139
      @vlachova6139 Před 6 měsíci +1

      FilipeCze..Ty jsi úplně mimo,jsi musel spadnout z velké výšky a dal sis ránu do palice,jinak si tvou tupost neumím vysvětlit.

    • @vladimirmodr8253
      @vladimirmodr8253 Před 5 měsíci

      Lulu ,v hajzlu máš mozeček.

  • @vladimirmodr8253
    @vladimirmodr8253 Před měsícem

    Za Rudochů,jsem si všechno nechal ušit,i košile jsem si nechal vypasovat.Hadry ,které prodávali,byly z hnusného materiálu a barvy byly vyblité.

  • @vladimirmodr8253
    @vladimirmodr8253 Před měsícem

    Modráky Rudoši šili,velmi špatně,poutka na pásek neměly,plandaly jak Ruské vlajky,kapsy byly vpředu,jak u kalhot,tak u vršu vpředu vodorovné,takže do nich padal bordel,rukávy na zápěstí (volné a ohrnuté,a velmi špatný materiál,jak u trenek,které se mě vždy natrhli.