Video není dostupné.
Omlouváme se.

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 10. 2018
  • Skuteczna instalacja termoizolacyjna powinna być przede wszystkim idealnie szczelna. Sprawdź, jak zapewnić jej nieprzepuszczalność w trudno dostępnych miejscach.
    Ocieplanie budynku należy wykonywać w momencie, gdy wszelkie roboty blacharskie i dekarskie są już ukończone. Zanim rozpoczniesz pracę, zadbaj o dokładne zabezpieczenie okien przed zabrudzeniami. Możesz zrobić to za pomocą grubej folii. Rusztowanie wzmocnij dodatkowo siatką, która będzie chronić warstwę ociepleniową przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
    Pamiętaj, że każde z trudno dostępnych miejsc powinno być ocieplane za pomocą jednego fragmentu płyty termoizolacyjnej. Przed przyklejeniem odetnij nadmiar materiału tak, by idealnie pasował do kształtu okna czy framugi. Zwróć jednak uwagę, by krawędzie płyt nie pokrywały się z krawędziami otworów okiennych, a pasy materiału miały co najmniej 20 cm grubości. By uniknąć niepożądanych efektów, przymocuj dłuższą płytę przy krawędzi otworu i umieść wąski pasek termoizolacji bliżej środka ściany - w tym miejscu naprężenia są znacznie mniejsze. Do ich montażu używaj zapraw klejących, przeznaczonych specjalnie do wybranego przez Ciebie materiału.
    Po zamocowaniu wszystkich płyt, powstałe szczeliny wypełnij pianką poliuretanową. Jej nadmiar usuń przy pomocy noża i przeszlifuj całą powierzchnię.
    Po upływie co najmniej 24 godzin od przyklejenia warstwy ociepleniowej, możesz zająć się montażem kołków mocujących. Powinny być one dłuższe od grubości warstwy ociepleniowej o ok. 5 cm. Standardowo na każdy metr kwadratowy styropianu w środkowej części ściany powinny przypadać 4 kołki, natomiast w narożach czy okolicach otworów okiennych - 6. W przypadku wełny mineralnej ilość ta dodatkowo wzrasta.
    By zwiększyć wytrzymałość miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenia, takich jak naroża czy wypusty, wzmocnij je za pomocą profili ochronnych z siatki PCV lub aluminiowej blachy perforowanej. Profile zamocuj na warstwie termoizolacyjnej pod siatką zbrojącą.
    Zwiększone naprężenie ścian w okolicach drzwi i okien może zagrażać wytrzymałości systemu termoizolacji. Jego odporność możesz poprawić, montując fragmenty siatki zbrojącej pod i nad otworami. Paski powinny być ułożone pod kątem 45° i mieć wymiary co najmniej 20x30 cm.
    Ostatni etap prac to położenie warstwy zbrojącej. Pamiętaj, że do tego kroku możesz przejść dopiero po upływie 3 dni od przyklejenia płyt termoizolacyjnych. Na ścianę nałóż zaprawę klejącą, a następnie wtop w nią ochronną siatkę.
    Potrzebne materiały i narzędzia:
    ✔ kołki
    ✔ materiał izolacyjny
    ✔ profile ochronne PCV
    ✔ elewacyjne profile styropianowe
    ✔ niskoprężna pianka
    Produkty użyte w materiale:
    ✔ Zaprawa klejąca do styropianu Foveo Tech KS 20 - www.foveotech....
    ✔ Zaprawa klejąca do siatki Foveo Tech KU 11 - www.foveotech....
    ✔ Siatka z włókna szklanego Foveo Tech SW 165 - www.foveotech....
    Ocieplanie trudnodostępnych miejsc, okolic drzwi czy okien, wymaga dokładności i wprawy. Korzystając ze wskazówek ekspertów, bez trudu poradzisz sobie nawet z najbardziej niewygodnymi fragmentami elewacji, a dopracowany w każdym detalu system termoizolacji przez długie lata będzie dbał o Twój komfort i ochronę przed kaprysami pogody.
    Powiązane porady:
    Ocieplanie trudno dostępnych miejsc - okna, balkony, drzwi - www.foveotech....
    Ocieplanie budynku styropianem - instrukcja krok po kroku - www.foveotech....
    Ocieplenie domu a wentylacja - ważne zagadnienie wymiany powietrza - www.foveotech....
    Obserwuj nas na Instagram: / foveotech

Komentáře • 2