Ustawienie automatycznej regulacji podnośnika!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 4. 11. 2020
  • Krótki filmik odnośnie podnośnika bo dostaje dużo pytań.
    Stąd pojawia się ten film.
    Na filmiku jest mój sposób regulacji!
    Masz inny sposób ustawiania automatycznej regulacji podnośnika-Napisz komentarz!
    Z chęcią podyskutuje z wami na ten temat!
    Dziękuje za wszystkie subskrypcje i łapki-To bardzo motywuje do dalszego nagrywania!
    E-mail kontaktowy:
    damianoskontakt@wp.pl
    Trzymajcie się i do następnego vloga!

Komentáře • 70

  • @dominikciszewski4685
    @dominikciszewski4685 Před 3 lety +27

    Cześć ta fajcha od strony błotnika odpowiada za skok ramion, pozycja siłowa pozycyjna i mieszana. Chodzi o to, żeby narzędzie, które zagłębiamy w ziemi mogło swobodnie się układać w ziemi - pozycja pływająca. Pozycja siłowa ma za zadanie trzymania na sztywno narzędzia w ziemi. Podnoszenie i opuszczanie to zadanie dźwigni od strony siedzenia. Podnoszenie kończy się w miejscu transport. Stały wydatek ustawia się gdy chcemy użyć wyjścia hydraulicznego np. do wywrotu skrzyni przyczepy.

    • @dominikmf6249
      @dominikmf6249 Před 3 lety +1

      Faktycznie stały wydatek ustawia się na hydraulike zewnętrzną? Bo nie mam instrukcji obsługi i nie wiem dokładnie w jakiej pozycji ma być jedna i druga wajcha.

    • @pawejanowiec5987
      @pawejanowiec5987 Před 2 lety +6

      @@benonsmok1874 szczerze mówiąc jak ktoś Cię posłucha to może na cmentarz jechać. Do docisku kół służy regulacja ciśnieniowa. Regulacja siłowa nie utrzymuje narzędzia na stałej głębokości tylko utrzymuje stałe obciążenie ciągnika. Przy zmiennych warunkach glebowych trzeba doregulowywać w trakcie pracy

    • @pawejanowiec5987
      @pawejanowiec5987 Před 2 lety +2

      @Dominik Ciszewski namieszales tak że szkoda gadać

  • @tomasztolwinski2197
    @tomasztolwinski2197 Před 3 lety +5

    Witam .Regulacje siłową ustawia się nastepująco dźwignia od siedzenia ustawiasz na podnoszenie i tak zostawiasz.Drugą dźwignią regulujesz poziom zagłebiania się pługa jeżeli opuszczasz pług opuść dźwignia do samego dołu przeskocz przez ramke możesz poluzować spreżyne jak ciężko chodzi.Po zagłebiniu pługa wskocz na ramke poprzednio ustawiono . Podnosisz dźwignia do góry. ITD. Operujesz tylko jedną dźwignią. Regulacja siłowa ma tendecję na lekkiej ziemi do samego opuszczania pługa. Na ciężkiej rewelacyjnie dociąża ciągnik .

    • @TM-cm3wg
      @TM-cm3wg Před rokem

      No w końcu ktoś wytłumaczył

  • @ukaszs9216
    @ukaszs9216 Před 3 lety +2

    Dzwignia pozycyjna sluzy do podnoszenia i opuszczania narzedzia, dzwignia silowa sluzy do ustalania glebokosci pluga. Dzialac bedzie na jednorodnych glebach. Jesli bedziesz mial na przemian gline i piasek regulacja siłowa bwdzie bezużyteczna. Dźwignia silowa ustalasz siłę, i jesli plug opuści sie za gleboko, podnosnik sam lekko podniesie, a jesli bedzie za lekko sam opuści. Dzwignia pozycyjna( cisnieniowa) sluzy tylko do podnoszenia i opuszczania narzedzia.

  • @jacekc79
    @jacekc79 Před 2 lety +6

    podczas pracy z regulacją siłową nigdy nie stosujemy stałego wydatku. On służy tylko do hydrauliki zewnetrznej!!!

  • @basiarobak2262
    @basiarobak2262 Před 3 lety +15

    Cześć na dłuższą metę po takim ustawieniu dźwigni to zajedziesz pompę bo po podniesieniu pracuje na najwyższym ciśnieniu. Do pracy z maszynami które zagłębiają się w ziemi najlepiej korzystać z regulacji siłowej czyli dźwignia od siedzenia na podnoszenie a ta od błotnika do tyłu aby podnieść a do przodu opuszczanie i tak ustawiasz ogranicznik jaka chcesz uzyskać głębokość orki to bardzo czuły i wygodny układ pług trafia na kamień lub na glinę i od razu lekko drgnie w górę a jak na piach to się zagłębi na tyle żeby siła na górnym łączniku tam gdzie zapinasz śrubę rzymską była jednakową. Jak sama nazwa mówi regulacja siłowa. Jak nie wierzysz to ustaw na tej regulacji pług lekko nad ziemią i przy pracującym silniku spruboj go podnieść ręka za ostatni korpus. Automatycznie się uniesie i wróci do ustawionej pozycji. A regulacja pozycyjna to np do rozsiewacza wtedy dźwignia od błotnika max do tyłu a ta od siedzenia podnosimy i opuszczamy.

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety

      Dobrze wiedzieć! Dziękuję za komentarz!

    • @andrzejpacek182
      @andrzejpacek182 Před 2 lety

      Pol

    • @mateuszwysowski926
      @mateuszwysowski926 Před rokem

      Cześć, masz może pomysł dlaczego w moim fergusonie jest tak że gdy : w czasie transportu chciałbym rączkę od błotnika dać maksymalnie do tyłu a tą od siedzenia dać w pozycję transport to ciągnik mi podnosi maksymalnie ramiona do góry aż go przydusi ... Przez co w czasie transportu mam obydwie dźwignie do tyłu...

  • @krispolfarm
    @krispolfarm Před 3 lety +2

    Witaj kolego
    Dokładnie tak samo jest u mnie we Farmtracu . Pozdrawiam serdecznie 👍 .

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety +2

      Podobno te Farmtraki są proste w budowie, prawda to jest?
      Również pozdrawiam😀

    • @krispolfarm
      @krispolfarm Před 3 lety +2

      @@damianosgr.choros502 oczywiście iż jest to prosta konstrukcja jak np Twój Ferdek dodany jest przedni napęd , rewers , płaska podłoga i trochę elektroniki .

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety +2

      @@krispolfarm Ale z tego co czytałem to tej elektronice to nie dużo jej jest pomimo wszystko w tym traktorze

    • @krispolfarm
      @krispolfarm Před 3 lety +2

      @@damianosgr.choros502 No nie dużo głównie zabezpieczenia i sama tablica przyrządów .

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety +2

      @@krispolfarm To się cieszę że jeszcze są takie ciągniki nie przepełnione tą elektroniką bo ja osobiście nie jestem jakoś przekonany do takich ciągników przepełnionmi elektryką.

  • @ukaszwitek381
    @ukaszwitek381 Před 3 lety +11

    Witam. W instrukcji wyraźnie pisze że nie powinno się ustawiać na stały wydatek , ta pozycja służy do sterowania hydrauliką podczas pracy z pługiem dźwignie ustawić w pozycji transport, a sterowanie odbywa się zewnętrzna wajchą.

  • @tomaszmikoajski9270
    @tomaszmikoajski9270 Před rokem

    Cześć. Od niedawna posiadam MF 255. Niestety po ostatnich pracach polowych stwierdzam, że u mnie regulacja siłowa nie działa - robię wszystko tak jak w instrukcji obsługi (regulacja pozycyjna ustawiona w pozycji transport), przesuwam dźwignie regulacji siłowej (od błotnika) do przodu, a pług nie opada. Doradźcie co sprawdzić w pierwszej kolejności, co ewentualnie trzeba wymienić. Pozdrawiam.

  • @grzegorzzieba4961
    @grzegorzzieba4961 Před 3 lety +5

    Do orki nie ustawiamy dźwignie na stały wydatek tylko zostawiamy ją troche wczesniej przed tym przeweżeniem a dalej to już tak jak mówiłeś.Na stały wydatek przesuwamy gdy korzystamy z zew.wyjść hydraulicznych lub tura[przełączanie na zaworze trojdrogowym pod siedzeniem]

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety

      Tylko mnie jedno zastanawia bo na pozycji transportowej bardzo pompa hydrauliczna się odzywa a na stałym wydatku przestaje.
      Myślę że tam jest jakiś zawór który puszcza olej spowrotem do skrzyni?

  • @piotrgregor9718
    @piotrgregor9718 Před 2 lety +3

    Stały wydatek tylko ustawia się gdy korzystamy z hydrauliki zewnętrznej

  • @michu5932
    @michu5932 Před rokem +2

    W t 25 jest to dużo prostsze a mf zawsze mi sie podobał

  • @KamilGRIZZLY
    @KamilGRIZZLY Před 3 lety +5

    Mogę się mylić kolego ale dzwignia bliżej siedzenia nazwę ja czerwona służy do regulacji wysokosci ramion w przypadku gdy żółta dzwignia ta przy błotniku jest na pozycji płycej, oraz służy do kipra w momencie właśnie gdy weźmiesz na stały wydatek i pozycje płycej to po przestawieniu dźwigni pod fotelem spowoduje działanie zewnetrzej hydrauliki. Natomiast jak w przypadku orki jak używam tak że czerwona dzwignia jest ustawiona na pozycji niemal max bo zależy nam by pług wysoko był nad ziemią podczas transportu a podnoszenie opuszczanie realizuje wajcha żółta która jest bardzo skuteczna. Oprócz tego że ona podnosi i opuszcza to pośrodku tych pozycji jest napisana pozycja "siłowa" i w momencie gdy oramy to ja ustawiam na środku między pozycja podnoszenia a opuszczania właśnie na tym napisie siłowa i gdy ciągnik zaczyna się kopać to podnosnik z automatu jakby podrywa pług i zapobiega dalszemu grzebaniu ciągnika, działa to bardzo sprawnie i słychać takie charakterystyczne grzechotanie dzialajacego sekundę podnośnika. Bardzo ułatwia to pracę

  • @pawejanowiec5987
    @pawejanowiec5987 Před 2 lety +10

    Ile ludzi tyle opinii a co najmniej połowa z nich głupoty pisze. Do sterowania podnośnikiem w tej serii służą trzy dźwignie. Pierwsza - od strony siedzenua:
    - w zakresie od skrajnej tylnej pozycji do położenia transport realizuje regulacje pozycyjną czyli ustawienie ramion podnośnika na konkretnej wysokości, nie pozwala opaść narzędziu niżej niż jest ustawione
    - pozycja środkowa to stały wydatek stosowany przy przełączeniu zaworu pod siedzeniem do pracy z rozdzielaczem zewnętrznym
    - położenie pomiędzy stałym wydatkiem a skrajnym położeniem do przodu to regulacja ciśnieniowa. W skrajnej pozycji przedniej ciśnienie jest minimalne i rośnie wraz z przestawieniem dźwigni w tył aż do maksymalnego.
    Druga dźwignia od strony błotnika to regulacja siłowa w całym zakresie od tyłu minimalna siła która wzrasta do maksimum po przestawieniu dźwigni do przodu. Służy do ustalania stałego obciążenia ciągnika na jednorodnych glebach precyzyjnie reguluje głębokość pracy narzędzia na zróżnicowanych trzeba manipulować w trakcie pracy. Bardzo pomaga w zwiększeniu uciągu ponieważ przy przekroczeniu ustawionej siły podrywa narzędzie dociskajac tym tylne koła. Za "pomiar" Siły odpowiada sprężyna w korpusie do której pośrednio zaczepiony jest łącznik centralny. Kąt ustawienia łącznika wpływa na reakcję podnośnika
    Trzecia dźwignia to dźwignia szybkości reakcji w korpusie skrzyni obok miarki oleju. Odpowiada za szybkość opadania narzedzia. Zakres minimalny to skrajne tylne położenie, maksimum do przodu. W regulacji siłowej przydatna rzecz aby nie szarpało pługiem na niejednolite ziemi, w regulacji pozycyjnej super sprawa bo można spowolnić opadanie ciężkich maszyn.

    • @dawid1082
      @dawid1082 Před 10 měsíci

      Cześć kolego. Po opisie widzę że jesteś biegły w tych czarach z podnosnikami. Ale do sedna. Mam w domu od niedawna mf 260 turbo. Czy pomógłbyś rozszyfrować co i jak z tym podnosnikiem i poszczególnymi sekcjami pracy?

    • @ventua9459
      @ventua9459 Před 10 měsíci

      Można się z Panem jakoś skontaktować?

    • @grzegorzg9135
      @grzegorzg9135 Před 6 měsíci +1

      W końcu ktoś na jaja i zna się na tym co pisze . Jak czytam że 25 miała lepszy podnodnik to ręce opadają. A gdzie ferguson system, to król podnosnika

    • @pawejanowiec5987
      @pawejanowiec5987 Před 6 měsíci

      @@dawid1082 możemy próbować 😊

  • @andrzejkukawski3176
    @andrzejkukawski3176 Před 9 měsíci

    A czym sie ustawia kiper?

  • @karolgozdz4140
    @karolgozdz4140 Před 3 lety +3

    Na stały wydatek ustawiasz tylko jak używasz hydrauliki zewnętrznej, do orki ustawiasz tak wajcha bliżej błotnika ustawiasz w pozycji siłowej a bliżej siedzenia jest już do tzw głębokości musisz jeszcze raz to sprawdzić sobie , ja tak ustawiam i od razu widzę po tym jak ciągnik ma lżej orać

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety

      Dzięki wielkie za uwagę no muszę jeszcze popatrzeć, napewno spróbuje twoim sposobem
      Pozdrawiam serdecznie!

    • @angelikagozdzikowska333
      @angelikagozdzikowska333 Před 3 lety +1

      @@damianosgr.choros502 Dziękuję, mówię poważnie to co wyczytałem z książki bo kiedyś sam nie wiedziałem jak wy kiprować przyczepę i wtedy poczytałem

  • @szymonsuszek8380
    @szymonsuszek8380 Před 3 lety +2

    Co daje to, że ustwi się dźwignię na stały wydatek? Ja zawsze dźwignią od regulacji siłowej używam i działa.

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety +1

      Twoim i moim sposobem działa,z tego co zauważyłem mój sposób ma szybszą reakcję do podnoszenia z tego co zauważyłem przy orce

    • @komarekk69
      @komarekk69 Před 3 lety +6

      Ustawia się na stały wydatek podczas gdy mamy podpiętego tura lub korzystamy z hydrauliki, ogólnie tą pierwszą wajchą od strony siedzenia się podnosi i opuszcza maszyny a tej drugiej używa się po to aby usztywnić maszynę żeby nie była w tzw pozycji pływającej tylko na sztywno szła za ciągnikiem .

  • @gyrayec
    @gyrayec Před 3 lety +1

    Pierwsza dzwignia jest od regulacji pozycyjnej.

  • @C--vu8do
    @C--vu8do Před 3 lety +1

    Mogę wiedzieć jak ustawić dzwignie żeby wywrucic przyczepy

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety +1

      Jak usiądziesz w ciagniku to w lewo lub w prawo dźwignią pod siedzeniem jutro wieczorem będzie filmik na ten temat.

    • @angelikagozdzikowska333
      @angelikagozdzikowska333 Před 3 lety +1

      @@damianosgr.choros502 pod siedzeniem masz mała wajchę jak przełączysz w prawo to wyjdzie 2 przewodu jesli w lewo to 1 wyjście z tym że jak pamiętam na wyjściu 1 musisz taki zawór wykręcić 70%

  • @Hrzybs
    @Hrzybs Před 3 lety +2

    Mam dwa ciągniki 3512 i nigdy nie używałem tej wajchy od siedzenia. Zawsze używałem do podnoszenia i opuszczania tej wajchy od błotnika i zawsze denerwowało mnie to że nie można w tym ciągniku ustalić wysokości na jakiej ma być maszyna. Czy operując ta wajchą od siedzenia jest możliwość aby ustawić podnośnik np. w połowie?

    • @Daros-bc3mv
      @Daros-bc3mv Před 2 lety

      Dobrze mówisz to prawda , w tym ciągniku nie ma pozycji ,,środek" jest tylko dół i góra nic pomiędzy w porównaniu nawet z archaiczną c360 tu podnośnik wypada gorzej pod względem regulacji podnoszenia

    • @pawejanowiec5987
      @pawejanowiec5987 Před 2 lety +3

      Oczywiście że można ustawić pozycję ramion. Przecież to jest regulacja pozycyjna.

    • @Hrzybs
      @Hrzybs Před 2 lety

      @@pawejanowiec5987 Można ustawić pozycję ale to jest taka regulacja że jak ustawię pozycję najniżej jak się da to maszyna i tak wisi nad ziemią.

    • @pawejanowiec5987
      @pawejanowiec5987 Před 2 lety +2

      @@Hrzybs coś jest nie tak skoro tak masz. Ja mam w mf235 tak że mogę w całym zakresie pracy rakion regulować wysokość na jaka podnoszę i opuszczam. Co prawda nie od skrajnego tylnego położenia dźwigni ale gdzieś od 1/3 skoku ale i tak jest przyzwoicie

  • @roltech85
    @roltech85 Před rokem

    Gorzej rozwiązanej hydrauliki nigdy nie spotkałem. Nawet C330 ma jednoczesnie działajacy podnosnik i wyjscia hydrauliczne

  • @krzysztofalek3147
    @krzysztofalek3147 Před rokem +1

    Nie potrzebujesz logopedy?

  • @jozefrzepka5820
    @jozefrzepka5820 Před 5 měsíci

    Prosta rzecz niema co tłumaczyć w 60tce jestgorzej ale wszyscy ją mamy i chwalimy 😅

  • @k.m3992
    @k.m3992 Před 3 lety +1

    Dlaczego podnośnik w pewnym momencie mi strzela?

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety

      W filmiku(chyba) o opinii ferdka powiedziałem czemu tak się dzieje 😉

    • @marek1200
      @marek1200 Před 3 lety +1

      Hopie jak za wysoko podniesiesz to pompa wyje i strzela tak jest w każdym modelu ja mam tak w 2812 to całkiem normalne.

  • @dawidwawrzyniak1926
    @dawidwawrzyniak1926 Před 3 lety +3

    ta pierwsza wajcha jest do ustawiania danej głebkosci mam 30 lat ten ciągnik i tylko tą pierwsza obsługuje bo na tatmtej nic nie idzie zrobić

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety +1

      No na tej drugiej to na początku ciężko jest się przyzwyczaić ale nie jest najgorzej

    • @grzegorzzieba4961
      @grzegorzzieba4961 Před 3 lety +2

      Jak byś używał tej drugiej wajchy to byś mógł orać praktycznie bez koła u pługa dzieki niej można precyzyjnie ustawić głębokość orki

    • @dawidwawrzyniak1926
      @dawidwawrzyniak1926 Před 3 lety +1

      @@grzegorzzieba4961 ja tak kiedyś orałem masz rację Grzegorz

    • @damianosgr.choros502
      @damianosgr.choros502  Před 3 lety

      @@grzegorzzieba4961 ostatnio tak orałem tak jak pokazałem i głębokość się trzymała na tym samym poziomie i również bez kółka no najwidoczniej każdy ma swoje sposoby i każdy orze jak może .

    • @krzysztofbolla437
      @krzysztofbolla437 Před 3 lety +5

      Tej dźwigni od regulacji pozycyjnej podczas orki nie ustawiaj na stały wydatek ponieważ przeciążasz pompę.

  • @aleksanderwikira1088
    @aleksanderwikira1088 Před 3 lety +3

    Trochę kocopoły opowiadasz ale ok.... 😁

  • @e-mka
    @e-mka Před 3 měsíci

    A z tobą co się dzieje? Żyjesz?

  • @jansiemieniuk1485
    @jansiemieniuk1485 Před 2 lety

    Buraki a, nie operatorzy

  • @dominikmf6249
    @dominikmf6249 Před 3 lety +1

    Cześć. Ta dźwignia od siedzenia to jest do ustawiania wydajności pompy a nie do podnoszenia czy opuszczania.

  • @sebastianpapis3594
    @sebastianpapis3594 Před 3 lety +1

    Jak chcesz robić filmiki instruktażowe to chociaż przeczytaj instrukcje

  • @dwidos1106
    @dwidos1106 Před 2 lety +6

    Ja pierdole.czy faktycznie co niektórzy mają takie zakute łby i nie domyśla się na co te dźwignie mogą być. Pierwsza od siedzenia to podnoszenie ramion i opuszczanie,oraz włączanie hydrauliki zewnętrznej.druga od błotnika to regulacja siły uciągu. Najbardziej zdaje egzamin w pługu,agregacie itd. bo gdy ciągnik ma ciężko to sobie sam podniesie maszynę,a gdy lżej opusci. Wada pracuje pompa nonstop,zaleta gdy zdusza ciągnik nie cza wajchą ulżyć ino samo se ulży. A za czujnik tego wszystkiego robi mechanizm do którego podpinamy łącznik górny.

    • @roltech85
      @roltech85 Před rokem +1

      Zakuty łeb to miał ten który wymyślił taka obsługę hydrauliki