Jsme na hraně průšvihu - VČETNĚ BONUSU! - Pavel Ryba na Hausbotu Petra Horkého

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 23. 05. 2024
  • Dohodli jsme se s Pavlem Rybou, že toto video nakonec zveřejníme i s bonusovými radami, jak investovat, jak uchovat hodnotu úspor i jinak, než přes drahé kovy. V současné nejisté době se jedná o tak důležité informace, že je dobré, aby byly veřejné.
    Není diskuse o tom, že právě teď prochází světová ekonomika dramatickými změnami. Ale co se přesně děje? Jaké jsou vzájemné souvislosti? Odpovídá obchodník s drahými kovy Pavel Ryba.
    jak investovat, jak uchovat hodnotu svých úspor i jinak, než přes drahé kovy
    00:00 Úvod.
    06:25 Centrální bankovnictví má spousty negativ.
    08:40 Kapitál nejsou jen peníze.
    09:29 Babiš - zvěrstvo z hlediska ekonomie.
    10:50 Co se děje teď se světem a ČR?
    12:15 My potřebujeme recesi…
    16:28 Co se děje s našimi úsporami.
    24:30 Čemu všemu čelíme - výčet problémů.
    29:45 Já nechci plundrovat planetu… ale…
    32:19 Jsme na hraně opravdového průšvihu… Otázka, kdy přijde…
    38:05 BONUS: jak investovat, jak uchovat hodnotu svých úspor i jinak, než přes drahé kovy
    Odkaz na 2 roky starý rozhovor: • Krize by přišla stejně...
    Kamera: Ondřej Hošek
    Střih: Pavel Šístek

Komentáře • 34

  • @tomaskyzour1396
    @tomaskyzour1396 Před rokem +3

    Pan Ryba mi hovoří z duše. Jsem rád, že i někdo chytrý má stejné vidění světa a problémů v dnešní Evropě a naší zemi jako já. Takto třeba v televizi nikdo mluvit nebude.

  • @petr_kolecko
    @petr_kolecko Před rokem +23

    Děkujeme za uvolnění bonusu.

  • @stranyxOne
    @stranyxOne Před rokem +21

    Super rozhovor pánové. Bohužel problém je v systému jako takovém. Stát, finanční a bankovní systém jako takový funguje na principu vydírání a vykořisťování většiny obyvatelstva. Lidstvo potřebuje změnit egoistický styl myšlení. Všechno se dnes připočítává na peníze a peníze jsou jediná světová hodnota a náboženství. Ekonomiku a peníze nadřazujeme lidským životů i planetě. Všichni tady budeme chodit pořád válek, zabíjet se, hladovět a umírat jen proto, že na to nejsou peníze, které jako takové jsou pseudo problém. Peníze a jejich hodnota je jen v našich hlavách. A kvůli této pseudo hodnotě většina trpý. Tento systém funguje pouze pro malé procento lidí na této planetě a né k dobrému životu všech a to je ten problém. Nechápu že někde nechápe chcípat miliony lidí na ulici, ve válkách, na hladomory jen proto, že na to nejsou peníze. Kdyby jsem přilítla nějaká mimozemská rasa tak by si klepaly na čelo😄

    • @marieblazkova3245
      @marieblazkova3245 Před rokem

      Pravda

    • @4PETR4
      @4PETR4 Před rokem +1

      @3ulosh chyba není v systému, bez ekonomiky a peněz svět fungovat nemůže. Problém je pouze v tom, že se státy snaží ekonomiku řídit centrálně! Do nekonečna tisknou a ředí své vlastní občany.

    • @RENEBACON
      @RENEBACON Před rokem +1

      @@4PETR4
      V našem peněžním systému musí dluh růst, aby se vytvářely peníze. Proto nikdy nejde splatit penězi celkový dluh. Aby se mohly splácet starší dluhy, musí být do oběhu vloženy další peníze skrz nový dluh. To způsovuje růst celkového dluhu, protože nové peníze jdou pro skutečné lidi (na rozdíl od bank) vždy s úrokem, a celkový dluh roste exponenciálně. Tento proces je nazýván financializace.
      Financializace: proces vytváření peněz z ničeho, ve kterém je dluh (tj. chudoba, nedostatek) paradoxně považován za aktivum (tj. prosperita, přebytek). V současných financializovaných ekonomikách pochází "expanze bohatství" z parazitického zdanění produktivity ve formě úroků za peníze vytvořené z ničeho. Tento úrok časem požírá větší a větší část zdrojů, aktiv, práce a hospodářství, až nakonec nezbude nic.
      Jen v peněžním systému založenému na dluhu může být dluh podivně přejmenován na aktivum. Tato stať se pokusí popsat hlavní komponenty a základní evoluci falešného vytváření bohatství, urychlené expanze dluhu, tunelování ekonomiky a nevyhnutelné finanční imploze.
      - vytváření nekrytých peněz, jejich množení a distribuce.
      Americká Federální rezervní banka ("FED"): soukromá, neprůhledná entita založena v roce 1913, reprezentuje a slouží privátním a ziskuchtivým bankám, které vytvářejí peníze z ničeho (nekryté peníze). Na tuto entitu USA v roce 1913 delegovaly pravomoc emise peněz a tím se vlastně vzdaly ústavního práva vydávat vlastní peníze.
      FED nedělá v zásadě nic jiného než to, že nám naše "státní" peníze půjčuje na úrok, kdy stát platí své současné dluhy tak, že vytváří více dluhů a tedy celkový dluh roste. V kontrastu, FED nyní dává peníze privátním bankám které ho vlastní za nulový úrok, čímž jim dovoluje kupovat americké vládní dluhopisy a inkasovat z nich 2-3 procenta úrok, který platí daňoví poplatníci.

      Frakční rezerva: soukromé nekryté vytváření veřejných směnitelných "peněz" jako záznamů v knize, skrze "multiplikaci" veřejných nekrytých peněz uložených u soukromých bank. Držení 100.000 dolarů vkladu dovoluje mě, jako bance, půjčit 1.000.000 dolarů. Z čí autority? Z ničí, jen z mého rozhodnutí a akce.
      V soudním případu zmíněném v citaci na začátku článku, soudce Mahoney rozhodl proti bance pracující v souhře s Federální rezervní bankou státu Minneapolis v jejich snaze zabavit a "koupit" dům amerického občana tím, že jednoduše vytvoří kompletní nutnou částku pro vykoupení domu tím, že vytvoří nový záznam v knize (počítači). Dále, pan Morgan (zástupce banky před soudem) připustil, že neexistuje žádný americký zákon, který by mu něco takového dovoloval. (viz First National Bank of Montgomery vs. Jerome Daly)

  • @lenkahubova4592
    @lenkahubova4592 Před rokem +3

    Děkuji za velmi zajímavé informace. Pane Horký, skvělý rozhovor jako vždy. Chtěla bych Vám přispět i finančně, kde najdu číslo Vašeho účtu ?

    • @janapechova1
      @janapechova1 Před rokem

      Minuta 2:00 - na obrazovce je informace.

  • @tomaszdrazil
    @tomaszdrazil Před rokem +5

    Lepsi obracene. 5 % kovy a vic krypta/akcii 🙏 s kovama se blbe cestuje a utika. nemluve o navratnosti vs. likvidita 😎

    • @divesense466
      @divesense466 Před rokem +4

      Pokud krypto a akcie poletí strmě dolů (což je vysoce pravděpodobné, když vezmeme v potaz to, že jediné co je drží na živu je QE), tak jsem si jist, že byste byl mnohem raději za ty kovy :D

  • @adamvojtisek8526
    @adamvojtisek8526 Před rokem +3

    Dobrý den. Prosím, kdy bylo video natočeno ?

  • @armanidesigner
    @armanidesigner Před rokem +5

    Co je problem, ze sa mi zda, ze bola bublina vo vsetkom a teraz vsetko klesa-akcie, nehnutelnosti, kovy aj crypto. V tom pripade je najlepsie drzat cash, pre ludi co maju gule shortovat. Problem je, ze nikto nevie nacasovat spodok a preto to tam treba sypat postupne.

  • @WikingWoky
    @WikingWoky Před rokem +3

    zajímavé, ale kupovat měsíčně akcie po tisícikoruně, tak se mi to asi dost prodraží na poplatcích, ne?

  • @roadcrazyfights7385
    @roadcrazyfights7385 Před 11 měsíci

    Jako souhlas, taky nakupuji zlaté slitky, ale rozhodně ne od nejdražšího prodejce na trhu, což GOLDEN GATE beze sporu je. Nechápu jak u nich někdo může vůbec nakoupit. Unci člověk přeplatí i o 5 tis a u uncové mince i 9 tis.. Ale nedivím se, když mají tolik obchodních zástupců, z něčeho je musí zaplatit.

  • @krecekist
    @krecekist Před rokem +8

    A pak přijde stát a všechny úspory vám sebere...

    • @RENEBACON
      @RENEBACON Před rokem +1

      to vám nesebere stát, ale mafiání v něm, stát nemá ani ručičky ani nožičky, ten dělají lidé (a nebo gauneři jako teď) a stát je státnost + území, majestátné vody a vzdušný prostor, ve kterém se šíří výhradní moc státu a obyvatel žijící na daném území.
      Stát jako funkce je takovým samosprávou společnosti, která zajišťuje rozvoj nebo alespoň přežití národa bez ztráty kulturní identity v trvalém působení vnějších faktorů.
      Pokud státní uspořádání země svým fungováním nezajistí roli ochrany národa a jeho kulturní identity, znamená to, že země má státnost, ale nemá stát, protože nemůže využívat své zdroje v souladu s potřebami svých národů národ, což znamená, že země žije v otevřeném státě (nebo skryté) koloniální závislosti.
      státy … mají zajišťovat to co nelze zajistit na nižší úrovni. Tedy správněji, jen to co nemūže zajistit nižší úroveň je vhodné delegovat výše
      - role státu - utváří ( nebo taky ne) prostředí, které zaručuje rovné příležitosti pro děti, bez ohledu na příjem rodičů, a vytváření příjemného životního prostředí pro seniory
      mají zajišťovat to co nelze zajistit na nižší úrovni.
      Tedy správněji, jen to co nemúže zajistit nižší úroveň je vhodné delegovat výše

  • @Deckart1313
    @Deckart1313 Před 2 měsíci

    Ten člověk je v mnohém úplně odtržený od reality i když mu rozumím a i z mnoha věci souhlasím tak ta jeho bublina mu nedovoluje vidět realitu všedních dnů obyčejných lidí

  • @jonas2233
    @jonas2233 Před rokem

    Jsem zvědav zdali bude v "Civilizaci" zmínka o bitcoinu jako o finanční sebeobraně, . . . . a taky něco o to m co dělá génius Emil Páleš.

  • @michaeledgarhorsky1139
    @michaeledgarhorsky1139 Před rokem +1

    ❤️💕🙏✨️🤩😁🤩✨️🙏💕❤️

  • @ferdinadvanek7402
    @ferdinadvanek7402 Před rokem +6

    Abychom byli fér k 22/09/25. Cena zlata od vpádu na Ukrajinu -20%, pod úrovní zmiňovaného odrazu, zlato je na cenových úrovních 06/2011-03/2013 před propadem. SPX od svého ATH -23%, tak aby to nevyznělo nějak přehnaně k dnešnímu dni pro zlato, když už o tom mluví jeho prodejce :-) Jinak hezký rozhovor , díky.

    • @roadcrazyfights7385
      @roadcrazyfights7385 Před 11 měsíci

      Abychom byli fér, je potřeba řící jak a proč tomu tak bylo. V roce 2011 došlo k významnému zvýšení ceny zlata a následnému poklesu z důvodu několika faktorů:
      Globální finanční krize: V roce 2008 se světová ekonomika potýkala s vážnou finanční krizí, která vyvolala nejistotu a nedůvěru v trhy. Investoři hledali bezpečná útočiště pro své peníze a zlato se dlouhodobě považuje za takové útočiště. To vedlo k nárůstu poptávky po zlatě a zvýšení jeho ceny.
      Inflační obavy: V reakci na finanční krizi vlády po celém světě zavedly rozsáhlá opatření na stimulaci ekonomiky, jako například snížení úrokových sazeb a tisk peněz. Tyto kroky zvyšovaly obavy z budoucí inflace a znehodnocení měn. Investoři hledali ochranu před inflačními riziky a opět se obrátili k investicím do zlata, což vedlo k jeho růstu.
      Geopolitické napětí: V roce 2011 docházelo k několika významným geopolitickým událostem, jako například arabský jarní. Tyto události vyvolávaly nejistotu a obavy o stabilitu regionu a světového míru. Investoři v takových časech často hledají bezpečné aktiva, jako je zlato.
      Po dosažení vrcholu v roce 2011 začala cena zlata klesat z několika důvodů:
      Oživení ekonomiky: Postupem času se světová ekonomika začala zotavovat z finanční krize. Růst ekonomiky a oživení investorů způsobily, že zájem o bezpečné útočiště, jako je zlato, poklesl.
      Zvyšování úrokových sazeb: Centrální banky začaly postupně zvyšovat úrokové sazby, aby udržely inflaci pod kontrolou a podpořily ekonomický růst. Vyšší úrokové sazby zvyšovaly náklady na držení zlata, což mělo negativní vliv na jeho poptávku.
      Odstup od krizových opatření: Po několika letech od finanční krize začaly centrální banky postupně ukončovat svá krizová opatření, jako je kvantitativní uvolňování a podpora likvidity na trzích. To snižovalo potřebu investovat do zlata jako ochrany proti rizikům.
      Takže zlato ztratilo díky masivní podpoře ( tisku peněz ) a následnému oživení světové ekonomiky..To znamená, že lidé zase strýčkovi Samovi skočili na špek a raději začali masivně natištěné penízky strkat zase do akcií či dluhopisů:)) .. Koukat na to jenom tak, že zlato má stejné hodnoty jako v roce 2011 je strašně jednoduchý, ale chce se to více zamyslet..

  • @MatousRobert
    @MatousRobert Před rokem +3

    Tak teď nevím... díval jsem se na cenu zlata a je v tento okamžik 40.938CZK za 1oz. a společnost, která toho pána ji prodává za 47.060CZK za 1oz. nejlevněji ji lze koupit okolo 42.000CZK... takže jestli správně chápu tak je u této společnosti dražší o ca. 5.000CZK na 1oz. oproti nejlevnějším nabídkám na trhu... chápu to správně?

    • @romanherrmann5982
      @romanherrmann5982 Před rokem

      Da

    • @lenkapolaskova2094
      @lenkapolaskova2094 Před 11 měsíci

      A díval jste se také jestli tam kde ho koupíte levněji garantují i zpětný odkup?

    • @MatousRobert
      @MatousRobert Před 11 měsíci

      @@lenkapolaskova2094 Já jsem jen uváděl fakta.. Garantují Vám odkup za každých okolností? Za každé situace? Nemyslím si. Já nekupuji zlato jako slitky, ale pouze jako mince a to si vybírám.

    • @lenkapolaskova2094
      @lenkapolaskova2094 Před 11 měsíci

      @@MatousRobert no když řeknete A musíte říct taky B víte

    • @MatousRobert
      @MatousRobert Před 11 měsíci

      @@lenkapolaskova2094 Cože? Já nic nemusím.. co to plácáte?

  • @josefbrychta4799
    @josefbrychta4799 Před rokem

    Prodavač hrnců. Golden Gate má neskutečnou marži a tohle je manipulativní, prodejní video. V roce 2020 mi volali a dušovali se, že stříbro bude 7x dražší a zlato minimálně 2-3x. Nakonec je člověk rád, že neprodělá moc. Přišla válka, inflace, krize a zlato vůbec nesplňuje nic z toho, co slibovali.

  • @michalkostrba2971
    @michalkostrba2971 Před rokem +2

    Bohužel nejhorší rozhovor Pavla Ryby, co jsem kdy slyšel, manipulativně selektuje informace, aby jen podpořily jeho teorie a závěry 🥺🥺🥺
    Nulová zmínka o nabídkové inflaci, ale nejdůležitější je utáhnout důchodcům opasky…proboha 🙈
    No a kopat do Babiše je obligatorní záležitost.

    • @MatousRobert
      @MatousRobert Před rokem

      Zdravím Vás, dnes jsem přidal příspěvek, zajímal by mě Váš názor... děkuji.