Z podręcznikiem, czy bez?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 08. 2024
  • W dzisiejszym świecie edukacji językowej coraz częściej pojawia się pytanie: czy podręczniki są nadal niezbędnym elementem procesu nauczania? To pytanie staje się szczególnie istotne w erze cyfrowej, gdzie zasoby online i technologie edukacyjne oferują nowe możliwości. Webinarium będzie miało na celu zgłębienie tej kwestii poprzez analizę różnych podejść do nauczania języków obcych z i bez użycia podręczników.
    Podczas webinarium omówimy zarówno korzyści, jak i ograniczenia korzystania z podręczników w procesie nauczania. Przedstawimy także alternatywne strategie, takie jak wykorzystanie zasobów internetowych, materiałów autentycznych oraz interaktywnych narzędzi edukacyjnych, które mogą wzbogacić doświadczenie uczniów i prowadzących zajęcia.
    Uczestnicy będą mieli okazję refleksji nad własnym podejściem do nauczania oraz dostrzeżenia potencjału innowacyjnych metod i zasobów.

Komentáře • 5

  • @marias.p.1297
    @marias.p.1297 Před 3 měsíci +1

    Świetny temat, zgadzam się w zupełności ❤ proszę o poruszenie tematu umów między szkołami a lektorami. Spotkałam się z bardzo nieuczciwymi praktykami szkół językowych.

  • @elementarzodz5294
    @elementarzodz5294 Před 3 měsíci

    Wydladasz obłędnie ❤, jestem bardzo ciekawa czego się teraz dowiem 🎉🌷pozdrawiam

  • @renatakowalska7825
    @renatakowalska7825 Před 3 měsíci

    witam z Koszalina :)

  • @alekpoeta
    @alekpoeta Před 3 měsíci +1

    1. Uwielbiam podręczniki! Ale fakt, niektóre podręczniki, zwłaszcza te dla szkół państwowych, sprawiają wrażenie bycia robionych na kolanie, by wypchnąć sztukę na rynek, która ma akredytację MENu i jest dostosowana do najnowszych standardów. Najlepsze podręczniki jakie znam to te dla grup wiekowych, międzynarodowe, niezależnie od danego krajowego ministra edukacji
    2. Jak sam się uczę języków, to potrzebuje podręcznika. Zadania, systematyczność, pewna struktura postępu a nie dzikie lekcje, które nie za bardzo wiadomo o czym są i czego się człowiek uczy i po co. Także to też fajna perspektywa.
    3. Sam uczę z podrecznika. tak ok. 50% mojego czasu lekcji do zadania z podręcznika, czasem je modyfikuję, zwłaszcza te konwersacyjno-projektowe modyfikuję często.
    4. Można kiedyś zrobić webinar o sensowności zadań gap-fillowych, bo one się spotykają z ogromnym hejtem, a ja je lubię, sam robię dla siebie, sam robię dla moich uczniów i uważam za potrzebne.

  • @yodyneczka
    @yodyneczka Před 3 měsíci

    Zdarza mi sie praca bez podrecznika- z podręcznikiem :) czyli uczeń ma podrecznik- ale ja prowadze lekcje w całosci na zagadnieniach z podrecznika w formie gier, zabaw, aktywnosci, ale bez otwarcia podrecznika ani razu, po czym na koniec daje kilka cwiczen do domu i uczen z zaskoczeniem dowiaduje sie ze w calosci material leksykalno- strukturalny byl z podrecznika i on nie ma zadnych problemow czeby te zadania zrobic.