Páramentesítés, ablakok tévhitek.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 11. 2019
  • Páramentesítés örökre: paramentesites.com/
    Valahányszor megbotlasz,
    Kelj fel!
    Azután mosolyogj,
    És lassan, kitartóan és tévedhetetlenül
    Haladj tovább a törekvés útján.
    Sri Chinmoy

Komentáře • 27

  •  Před 3 lety +5

    Jézus! Vesznek az emberek 2-3 rétgű profi ablakokat, hogy ne menjen ki a meleg a házból, és majd beépítenek egy lyukat a falba, hogy ne legyen pára. Hát persze. Ennyi erővel árulok egy speciális AblakMester2000 készüléket, ami egy fakocka és oda kell tenni az ablaknyílásba, ami így résnyire mindig nyitva marad. Kész is, 50000 + Áfa :) Viccet félretéve. Egy körbeszigetelt, új nyílászárókkal ellátott háznál jellemzően nem tud kimenni a pára, ezért páramentesítő gépet kell venni, ezzel nagyon szépen 40-60% között lehet tartani a párát. Totál nem fogyasztanak sokat, 250-300 Watt körül esznek óránként és a jobbak 8 óra alatt kivesznek 3 liter vizet a levegőből. Amúgy meg elkezdődik a penészedés, aztán a falfeketedés, majd köhög a gyerek... nem éri meg.

  • @drew_idea
    @drew_idea Před 4 lety +3

    Ma már vannak olyan korszerű ablak beépítő anyagok, amelyek elősegítik a pára áramlását.
    Pl.: pára áteresztő szalag, amelyet az ablaktokba helyeznek a fal és az ablak közé.
    Itt valósul meg a pára kieresztés zárt ablakok mellett is.
    Amit mondtál, a pára kieresztő szelep az egy olyan csavarodó "rugó", amit egy nedvesség hatására megnyúló "zsinórral" tartanak a helyén. Ez a párától megnyúlik és akkor a rugó elfordítja a lamellát.
    Amikor a pára % lecsökken, vissza rövidül és visszahúzza a reteszt.
    Biztos lesz majd aki szakszerűbben is leírja.

  • @bodogyorgy7651
    @bodogyorgy7651 Před 4 lety

    Üdv Gábor! Jók a videóid, és hasznosak. Nekem egy kérdésem lenne a párásodással kapcsolatban. Látom nálatok lambéria van a falakon. Kíváncsi lennék, hogy alatta kialakulhat-e penész? Tudnál erről tapasztalatokat megosztani.

    • @gaborvastag
      @gaborvastag  Před 4 lety +1

      Nem lambéria hanem sima 22cm x 2,5 cm x 500cm szárított deszka. Volt amikor leszedtem ez véget de nem láttam változást nincs penész alatta.

    • @bodogyorgy7651
      @bodogyorgy7651 Před 4 lety

      @@gaborvastagVizes helységben, fürdőszobában el tudod képzelni, hogy ezt a megoldást használod?

    • @gaborvastag
      @gaborvastag  Před 4 lety +1

      @@bodogyorgy7651 Nem ot nem csinálnám fürdőben vályogvakolatot használnám igy felszívná az összes párát

  • @SzergejButov
    @SzergejButov Před 4 lety +1

    köszi, meg is kaptam a választ :-) nálam problémás a helyzet, tégla a ház...

  • @laszlop5788
    @laszlop5788 Před 4 lety

    Szia, A fa ablak előnye a műanyaggal szemben, hogy ha mozdul az épület(mert fog), hozzá lehet igazítani a változáshoz. A műanyag ha vetemedik, kuka, mert a belső fém gerincét nem tudod helyre állítani.
    Szellőztetés csak akkor viszi ki a párát ha kint száraz a levegő, ha kint esik, a szellőztető engedi be a párás levegőt, vagy csak kiegyenlíti a különbséget a kinti benti közt. A legjobb megoldás talán az automata szellőztető ami viszont drága és nem megy áram nélkül.
    Kiegészítés:
    A linken megtalálható rendszer a fentebb írtak miatt sajnos csak akkor működik ha kint száraz a levegő, de leginkább télen párás a külső levegő.

    • @arimeo1572
      @arimeo1572 Před 3 lety +1

      Ez nem igaz. A levegő páratartalma relatív. Vagyis a hideg levegő kevesebb vizet képes felvenni, mint a meleg. Ha a kinti hideg akár 100 5 páratartalmú levegő bejön, felmelegedés után képes még több vizet felvenni!

    • @laszlop5788
      @laszlop5788 Před 3 lety

      Igen, tud felvenni még párát, de nem minden esetben. Ha kint 10 fok van és 96% rel. pára tartalom, mert esik(december - április), akkor lényegesen kevesebb párát tud felvenni, mintha -12 fok van és 32% a rel. pára tartalom. És sajnos a száraz, hideg időjárásból van kevesebb.
      Ui.: Személyes tapasztalat alapján írtam, nem hallomásból. Az ablakszellőző csak kevés esetben működik jól. A gépi páramentesítés lett a megoldás. Az entalpiás hőcserélős szellőztetőt sajnos nem tudjuk megfizetni.

    • @arimeo1572
      @arimeo1572 Před 3 lety

      @@laszlop5788 Ezen a linken elérhető egy ábra.www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk010Wu-BcKsmBEg0Gmcd1GQdc4RXxQ:1613287220436&q=harmatpont+t%C3%A1bl%C3%A1zat&tbm=isch&chips=q:harmatpont+t%C3%A1bl%C3%A1zat,online_chips:tel%C3%ADt%C3%A9si&sa=X&ved=2ahUKEwig_cad6-juAhU2QUEAHaoOAyUQgIoDKAJ6BAgCEA0&biw=1319&bih=614&dpr=1.2#imgrc=SX7nACULTfLHhM
      A címe: maximum possible water content inthe air g/m3
      Ez azt mutatja, mennyi vizet képes a levegő adott hőmérsékleten felvenni. Ha 10 fokos, akkor 2,1 g vizet vesz fel 1 m3 levegő. Ha ugyan az az a levegő 20 fokos, akkor viszont már 17,3 grammot. Ez nyolcszor annyi!
      Nem tudom, olvastál-e már, hallottál-e már az arimeo rejtett ablakszellőzőről. Ez egy német termék. Ott van szabvány arra, mennyi természetes szellőzés szükséges a penész kivédéséhez( DIN 1946-6) Feuchteschutzlüftung. Ha ez alapján valaki beszereli a megfelelő számú arimeo szellőzőt az ablakaiba, akkor nem lesz penész mert megfelelő páratartalom lesz a lakásban, házban. ha érdekel olvass utána www.innoperform.hu

    • @laszlop5788
      @laszlop5788 Před 3 lety

      Nem olvastam még.
      Igazából nem érdekel, hogy milyen hőmérséklet mellett, hány gramm vízpárát vesz fel.
      A saját tapasztalat, hogy a szellőztetők, elszívókkal, munkadíjjal, mindennel együtt, kis híján 145eFt, kútba dobott pénz volt.
      Páramentesítő gép (német termék) volt 70eFt postával együtt, plusz kb. havi 300-900Ft a téli hónapokban.
      A gép előtt volt penész a falon és dohos ruha a szekrényben, most pedig nincs. Ha pedig ruhát kell szárítani, feljebb állítom a szabályzóját és az este kimosott ruhák, reggelre szárazak.
      Már rég megtanultam, hogy van az elmélet és van a gyakorlat, de ezek nem mindig találkoznak.
      Minden jót kívánok!

    • @arimeo1572
      @arimeo1572 Před 3 lety

      @@laszlop5788 Ha az igazolt valós adatok nem érdekelnek, az bizony nem jó. Az arimeo rejtett ablakszellőzőkkel a páramentesítés biztosan nem kerül 145.000- Ft-ba. Egy 55 m2-es lakásba ha van szellőző kürtő 4-5 arimeo elég. Ez , ha a tulaj maga teszi be az ablakba, nem kerül többe 27-28.000,- Ft nál, ÁFA-val. Ha nincs kürtő 2x ennyi.
      Ha a 145.000,- ért beépített rendszer nem működött, akkor rosszul volt megcsinálva. Minden jót!

  • @ishishi3
    @ishishi3 Před 4 lety

    Légyszi azt elmondod hogy a lambériat a hazon belül hogy csináltad? Nagyon szép és melegseges hatása van. 🙂

    • @gaborvastag
      @gaborvastag  Před 4 lety +1

      Sima szárítót deszkát meg csiszoltam és felfúrtam a falra.

    • @ishishi3
      @ishishi3 Před 4 lety

      @@gaborvastag Köszönöm, így nem fog penészesedni alatta egyáltalán?
      És tiplivel van fel rakva a falra?

    • @gaborvastag
      @gaborvastag  Před 4 lety

      @@ishishi3 nèztem nem penèszedik

    • @gaborvastag
      @gaborvastag  Před 4 lety +1

      @@ishishi3 nem csak simán 10 cm csavaral

    • @ishishi3
      @ishishi3 Před 4 lety

      @@gaborvastag köszönöm

  • @Gnor27
    @Gnor27 Před 9 měsíci

    Egyetlen dolog miatt van párakicsapódás. A harmatpont miatt. Ami egy hőmérséklet amire lesüllyedve a levegőben lévő pára kicsapódik. Vagyis két dolgot tehetsz:
    1. Nem csinálsz párás levegőt
    2. Ha csinálsz párát a levegőbe akkor meg nem kell azt kicsapatni, vagyis szigetelned kell és megszűntetni a hőhidakat. Ettől a párád még meglesz de az a levegőben marad. Ekkor viszont ki lehet szellőztetni ami légtömör házaknál nem igazán megoldható, vagy kiszeded géppel ami magában csapatja ki a párát majd kivezeti kiönti...
    A párát felszívó tömeg jó dolog de ha nincs ilyened és sok a párád pl főzés, teregetés, sok zuhanyzás stb, akkor azt meg kell oldani. Erre szerintem jó lehet egy klíma berendezés ami szabályozza a páratartalmat is a pára kicsapatással.