Długa droga z karetki do... inwestowania - historia ratownika medycznego | WNOP 148

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 07. 2024
  • To ostatnie już case study z absolwentami szkolenia "Atlas Pasywnego Inwestora". Naszym gościem jest Ireneusz Madeja - ratownik medyczny wykonujący ten zawód już od 16 lat. Daleki jest jednak od stereotypu przepracowanego ratownika. Irek - oprócz tej pracy - ma także trzy nogi biznesowe: dwie firmy działające w obszarze medycznym i jedną - w obszarze nieruchomości.
    To kolejna świetna historia pokazująca, jak na bazie systematycznie budowanego doświadczenia zawodowego, można - stopniowo - korzystać z nadarzających się okazji, przejmować inicjatywę i stopniowo budować swoje nadwyżki finansowe, które można inwestować z myślą o przyszłości.
    Irek przeszedł długą drogę. Karetka → własna firma → zbudowanie poduszki finansowej → inwestowanie przez IKE i IKZE → metale szlachetne → wyjście z inwestycjami za granicę dzięki Finax → inwestycje w spółki dywidendowe na GPW → inwestycje w nieruchomości → samodzielne pasywne inwestowanie poprzez ETF-y. Dzisiaj opowiada, czego się nauczył po drodze...
    Zapraszam serdecznie do wysłuchania rozmowy... #ETF #inwestowanie #autopromocja
    Transkrypt i wszystkie linki ► jakoszczedzacpieniadze.pl/148
    Oznaczam ten wpis jako #autopromocja, bo zawiera informację o moich płatnych produktach: książkach, #KlanFinNinja i szkoleniu "Atlas Pasywnego Inwestora".
    UWAGA 🔥 JUŻ TYLKO DO PIĄTKU 28.04 TRWA NABÓR 🔔 do szkolenia "Atlas Pasywnego Inwestora" ► atlaspasywnegoinwestora.pl
    MÓJ BLOG ► jakoszczedzacpieniadze.pl
    KSIĄŻKA "Finansowy Ninja" ► fin.ninja
    Klan Finansowych Ninja ► klanfinansowychninja.pl
    FIRMA IRENEUSZA = Aparthotel ZATOR ► aparthotel-zator.pl/
    Spis treści wideo:
    00:00:00 Intro z muzyczką
    00:01:15 KOŃCZY się nabór do Atlasu! Zapraszamy!
    00:05:09 Kim jest Ireneusz Madeja?
    00:08:30 Droga przedsiębiorczego ratownika medycznego
    00:14:20 Reinwestować zyski w firmę czy poza firmą?
    00:16:39 Etap 1: Poduszka finansowa i jej struktura
    00:19:48 Etap 2: Konta IKE i IKZE
    00:21:35 Etap 3: Metale szlachetne
    00:22:55 Etap 4: Wyjście za granicę - Finax
    00:25:35 Etap 5: Spółki dywidendowe z GPW
    00:28:24 Etap 6: Nieruchomości
    00:35:28 Po co ETF-y?
    00:36:47 Dlaczego Irkowi nie wystarczał Finax?
    00:38:32 Co Irkowi dał "Atlas Pasywnego Inwestora"?
    00:43:58 Preferowana forma inwestowania?
    00:45:20 Cele inwestycyjne Irka
    00:48:38 Czy coś w "Atlasie" było szczególnie trudne?
    00:53:57 Jakie kwoty Irek chce wkładać do portfela?
    00:54:40 Podpowiedzi dla osób młodych
    01:03:45 Zakończenie i... pożegnanie
    Dobrego dnia!
  • Jak na to + styl

Komentáře • 15

  • @pawel7702
    @pawel7702 Před rokem +13

    Szkoda, że w tych case study byli sami ludzie ponadprzeciętnie zarabiający z fajną historią. Wiem, że tacy są ciekawsi, ale zabrakło zwykłego Kowalskiego na etacie.

    • @Szaffi
      @Szaffi  Před rokem +1

      Zajrzyj do WNOP #144 - zwykły pracownik naukowy na etacie. WNOP #147 to też osoba na etacie - z tym, że w IT. A że historie ciekawe? No to przecież nie wina tych osób, że każdy ma za sobą jakaś ciekawą historię. :)

    • @wilkw3
      @wilkw3 Před rokem +3

      No bo to o to chodzi. Atlas jest dla kogoś, kto już jest dalej niż na etapie zwykłego Kowalskiego na etacie. Jak jesteś Kowalskim na etacie to wróc do Finansowego Ninja na przykład

    • @pawel7702
      @pawel7702 Před rokem +8

      Nie zgadzam się. Własnie atlas jest dla Kowalskiego na etacie, nawet takiego który jest w stanie ledwo wypełnić limit IKE. Mój zarzut dotyczył tylko tego, że wszyscy byli ponadprzeciętnie zarabiający, myślałem ze wezmiecie kogos do rozmów kto zarabia 4-5 tys i tez potrafi inwestowac.

  • @pawed.6003
    @pawed.6003 Před rokem

    Dzięki za mega ciekawy odcinek! Mam nadzieję, że jednak będziesz nagrywał kolejne odcinki WNOP, bo świetnie się ich słucha. 😀Pozdrawiam

  • @andrzejwodynski
    @andrzejwodynski Před rokem +1

    46:00 nie bierzesz pod uwagę postępu, w przyszłości gdy będziesz na emeryturze będzie można opodatkować ludzi pracujących stawką 90% i będzie im łatwiej zapłacić ten podatek niż ludziom biblijnym 10%. Już teraz sztuczna inteligencja przyspieszyła pracę wielu osób a niedługo będzie jeszcze sprawniejsza więc większe podatki będą na miejscu.

  • @izabelaiz2693
    @izabelaiz2693 Před rokem +1

    tez mi sie podoba pomysl z ksiazka 🙂

  • @marcinor5
    @marcinor5 Před rokem +3

    Bardzo ciekawe.
    Nie mogę się jednak wyzbyć wrażenia, że żeby oszczędzać i inwestować pasywnie trzeba zarabiać na trzy/cztery pensje.
    Z drugiej strony czuję, że powinno być to skalowalne i że da się inwestować pasywnie mniejsze środki i dostać z tego dodatek do emerytury np.
    Gdzie jest prawda?

    • @Szaffi
      @Szaffi  Před rokem +5

      Jak ktoś ma większe nadwyżki, to może inwestować większe. W tej chwili to naprawdę można już sensownie (czytaj: bez przepłacania na prowizjach / opłatach) inwestować już od 100 zł miesięcznie. Oczywiście - kokosów z tego nie będzie. Ale z plusów - zdobywamy doświadczenie, "otrzaskujemy się" z różnymi sytuacjami i weryfikujemy w praktyce nasz profil ryzyka - na mniejszych kwotach. A równolegle - w miarę zwiększania zarobków i nadwyżek - jesteśmy w stanie inwestować coraz większe kwoty. I w takiej sytuacji dobrze byłoby, żeby nie musieć robić jakiegoś "przejścia" / gruntownej zmiany strategii. Po prostu realizujemy strategię, ale stopniowo coraz szybciej przybywa nowych pieniędzy w portfelu + sam rynek robi robotę. Tylko tyle i aż tyle.

    • @shorttv5671
      @shorttv5671 Před rokem

      @@Szaffi Coz panie Michale potwierdzilo sie to o czym myslalem. W moim przypadku nie moge sobie pozwolic na inwestowanie duzych kwot gotowki, jednak nawet kupno kilku akcji daje mi frajde a co za tym idzie jak powyzej pan napisal, inwestowanie malych sum daje mega doswiadczenie. Sam mowilem zonie ze lepiej z malych kwot przejsc na duze, poniewaz operujac wieksza iloscia gotowki mozna nie uszanowac tego co sie posiada i szybko stracic. Swoja droga zona pytala gdzie pana znalazlem bo ciekawie pan opowiada o finansach . Pozdrawiam

  • @SP6QKX
    @SP6QKX Před rokem +1

  • @daQQQQQQ
    @daQQQQQQ Před rokem +7

    Ciekawa historia jak zawsze, ale boli aż w uszy jak ktoś mówi, że jest molem książkowym i używa słów „kupywać” , „wciągło”, „poszłem”.

    • @florianka86
      @florianka86 Před 6 měsíci +1

      Jeśli całe życie tak mówi i otacza się ludźmi, którzy tak mówią to ciężko jest się przestawić nawet wiedząc że poprawnie mówi się inaczej. Nie czepiałabym się, bo każdy region Polski ma "swoją gwarę" I nie jeden celebryta już też tak powiedział.

  • @furiatwow
    @furiatwow Před 10 měsíci

    Problem w tym wszystkim jest taki ze ludzi wchodzac do was pierwszy raz nie znaja tych wszystkich terminow polecilem kilku znajomym feedback byl o czym oni pierd.... 😂

  • @piotrlabno
    @piotrlabno Před rokem +1

    Niezależnie ile zarabiasz. - podstawa to dobre zarządzenie finansami i inwestowanie nadwyżek :) Nagram u siebie też odcinek o finansach Dzięki za case study. Wartościowy materiał :)