Нікелеві стрічки в АКБ - прихована небезпека

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 22. 08. 2024
  • Розповсюджені стрічки при побудові АКБ виявляються не такими вже й гарними?

Komentáře • 80

  • @ronin_l7
    @ronin_l7 Před 3 dny

    Чужово, зрозуміло, на пальцях, для дитсадківців) Дякую!💪🇺🇦

  • @helium8984
    @helium8984 Před 9 měsíci +10

    Ви називаєте гімном стрічку тому що вона тонка і вузька, це докорінно не правильно. Для кожної збірки просто потрібно все прораховувати, і якщо я знаю, що споживання ліхтаря 0.5а, то навіщо мені варити на акумулятор чистий нікель товщиною 0.2мм. Тонка стрічка це не гімно, а товар який передбачений саме під такі потреби, а якщо людина не розуміє і варить на Samsung 25r стрічку 0.1*5мм для шуруповертів, то тут явно не стрічка гімно, а людина яка це робить

    • @Dimabyby
      @Dimabyby Před 9 měsíci

      Це сказано на 28:10

    • @helium8984
      @helium8984 Před 9 měsíci +1

      @@Dimabyby Та воно то і сказано, але виглядає приблизно ось так: у моєї дружини взуття 37 розміру, це повне гімно, тому що як я можу носити це взуття на своїй нозі, якщо у мене 44 розмір, так дружині вони відмінно підходять, але це гімно так як я носити їх не можу.

  • @YevgenShevchenko
    @YevgenShevchenko Před 9 měsíci +8

    Для рівномірного навантаження на паралелі батареї повинне працювати підключення плюсу та мінусу з протилежних кінців. Тоді сумарна довжина стрічки буде однакова для кожної паралелі. Той самий прийом використовується у світлодіодних стрічках щоб світилися однаково по всій довжині.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci +1

      Так, але в переважній кількості простих зборок це не враховується. І саме тому я кажу - з паралельним підключенням треба бути дуже обережними. Подивіться, як браво клепають акуми в відосах "я сам зробив акум на 200 АГ" :) з китайських наборів

    • @andrewzheludkov
      @andrewzheludkov Před 9 měsíci

      @@moya-sprava-admin 200аг на стрічці це оптимізм

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      @@andrewzheludkov це ви не мені кажіть :)

    • @andrewzheludkov
      @andrewzheludkov Před 9 měsíci

      @@moya-sprava-admin я як раз перевірю на гівнозбірці 24 банок 32700 ліфера по 6а кожна (4s6p зєднано сталь нікельована 02мм та провода 16 чи 14 awg, там такий формфактор що дійсно треба в корпус було городити стрічку + дроти) тобто 36аг з виходом на 700 ватт інвертер чи витримає це все чи ні) Робив не я, я доробляю, і немаю бажання вже повністю зібраний аккум в скочах ВКЛЕЕНИЙ намертво в корпус переробляти. Здається витримає, там побоювання тільки в виході від +- акума - на стрічку напаєні по 2 плюсових і по 2 мінусових 13+14 awg (хз чого так) виходи (по них до 40А піде) в все залито якимсь компаундом намертво. Буду перевіряти як гріється то чудо, якщо не добре то доведеться все курочити і переробляти.

  • @user-bc1kt5dm8h
    @user-bc1kt5dm8h Před 9 měsíci +2

    Ніколи не думав, що від стрічки так багато залежить. Дякую, що висвітили дану тему.

  • @user-ld3nd3sj4t
    @user-ld3nd3sj4t Před 9 měsíci +3

    Дякую за відео! Ви явно показали, що залізна нікельована має не гірші параметри (внутрішній опір), ніж чиста нікелева, а навіть кращі. Чиста математика: поперечний переріз нікелевої стрічки 8х0.12=0.96 кв.мм, а покритої нікелем 5х0.1=0.5 кв.мм, різниця майже в два рази. А внутрішній опір відрізків відрізняється усього в півтора рази. Отже питомий опір покритої нікелем менший, що означає, що стрічка з такого матеріалу є кращим вибором.
    ну, або у Вас проблеми з вимірюваннями чи стрічки не з тих матеріалів.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      А я й не казав, що моя стрічка типу з "чистого" нікелю і я казав що не коректно їх порівнювати. Мета цього відео була показати різницю в опорі і чим аукнеться в наслідках

    • @user-ld3nd3sj4t
      @user-ld3nd3sj4t Před 9 měsíci +1

      @@moya-sprava-admin різницю в опорі варто показувати на стрічках з однаковою площею поперечного перерізу. А, в даному випадку, Ви показали, що ота тонка стрічка насправді краща, бо матеріал, з якого вона зроблена, має менший питомий опір.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      @@user-ld3nd3sj4t ви точно дивилися відео? Мені чомусь здається що ви зараз маєте чергове горе від розуму. Я для кого таблиці малював? Я для кого розрахунки по струмах робив? Ви чуєте та бачите те що хочете, чи те що вам кажуть?

    • @user-ld3nd3sj4t
      @user-ld3nd3sj4t Před 9 měsíci +1

      @@moya-sprava-admin я послухав Ваші слова і порівняв з результатами вимірювань внітрішнього опору обох відрізків стрічок. З того, що я побачив і почув було очевидним, що та стрічка, яку Ви назвали гіршою, насправді є кращою, бо матеріал її має нижчий питомий опір. Далі дивитися не було сенсу, оскільки Ви вже помилилися в очевидних речах. Фактично Ви зробили рекламу отій "гіршій" стрічці, яку придбав Ваш кум)) Ви самі зрозуміли свої ж результати вимірювань і висновки? Матеріал якої стрічки є кращим?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      @@user-ld3nd3sj4t ви впевнені що ваші слова то є реальність, ваші думки то є примітивна математика типу а*б=с? Ви точно мене уважно слухали? Я для кого казав про покриття нікелем стрічок? Так, поверхневий шар можливо при низьких струмах дійсно буде малий менший опір, але при підвищенні струму ви отримаєте... Вищій опір! Тому стрічка зі сплаву буде завжди краща при роботі, ніж покрита нікелем, хоча на перший погляд і все добре. І то я вже не кажу про термостабільність, хоча чому не кажу? Я казав, але ви ж то почули лише шось одне?

  • @strawmaster
    @strawmaster Před 9 měsíci +3

    Розбудіть, коли буде говорити про небезпеку...

  • @rcskaramysh2272
    @rcskaramysh2272 Před 6 měsíci

    дякую за розрахунки

  • @user-zp9lr8ty3i
    @user-zp9lr8ty3i Před 9 měsíci +5

    Щоб зняти відос и порівняти в ньому стрічку погану і хорошу все мається, а як для кума то не знайшлося декілька сантиметрів стрічки, заїдь купи!))) 😂 Певно кум ще той кум!)))

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      Куму не треба більш дорожча стрічка для ліхтарика :) і тому я одразу його попередив - на фігню не дам. Тим паче що метр гімняної стрічки коштує 14 грн, а більше/коаще і не треба

  • @Sasha_Miron
    @Sasha_Miron Před 9 měsíci +3

    0,1х8 нікільована(не чистий нікель) тримає на 18650 10А і нівіть не напрягається, (хочу ще потестити на 15А) Коротше з відео зрозуміло що якщо стрічка на ваша то вона гівно. Щось дуже забагато його в відео. Весь відос не осилив............

    • @in_the_sky
      @in_the_sky Před 9 měsíci

      Як розрахувати товщину, ширину стрічки для різних проектів? Скільки буде тримати 1.5х8 нікельований метал, яку стрічку для павербанку використати?

    • @Cikadas
      @Cikadas Před 9 měsíci

      для пававеру будь яку
      @@in_the_sky

    • @Cikadas
      @Cikadas Před 9 měsíci

      головне не 4мм ширини@@in_the_sky

    • @Sasha_Miron
      @Sasha_Miron Před 9 měsíci +1

      @@in_the_sky 0,15х8 використовую в звичайних побутових шурупокрутах, а стуму там 15-20А, в більш професійних 0,2х8 або 0,15х8 в два слої. Для звичайних павербанків 0,1х8. Стрічка звичайна - нікільоване залізо, чистий нікель не беру з принципу. Варто розуміти, що довжина її дуже мала, як правило в загальний опір на збірку на 3-5s додається на з'єднаннях 5-10мОм, і це навіть менше ніж опір однієї банки. І потім, якщо максимальний струм банки для паверу 5-7А, то сенс брати стрічку на 30-40А? А ось повне навантаження може бути на збірку із декількох банок велике, тому можна підпаюватися до збірки в декількох протилежних точках, розподілівши навантаження на стрічку. Провода теж траба брати відповідні.

    • @in_the_sky
      @in_the_sky Před 9 měsíci

      @@Sasha_Miron Дякую за відповід та досвід!

  • @SergiiPS
    @SergiiPS Před 6 měsíci

    Я паяю мідну стрічку до акумуляторів. Нічого складного. Потрібен тільки самий простий паяльник на чесні 100Ватт з товстим жалом (десь 10мм в діаметрі). Спочатку лудиш місце на стрічкі , потім лудиш місце на акумуляторі. Приєднав, прогрів і моментально спаяв. П'ятно контакта максимальне, а не 1мм² як при сварці. Мідна стрічка 0,2 товщиною. Ширина підберається, зазвичай 10мм., а це вже без проблем 15Ампер.

  • @nifelin1
    @nifelin1 Před 9 měsíci +1

    Ну таке, це демогогія, візьміть для прикладу девольтовські акуми заводські, з них знімають кіловат потужності, я при перепаку дивився, там 4 точки приварка і звичайна сталька покрита по мікрометру 0.15мм в деяких 0.2мм буває

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      Ви розумієте значення слів "імпульсне навантаження"? Ви розумієте чим імпульсне навантаження відрізняється від постійного?

    • @nifelin1
      @nifelin1 Před 7 měsíci

      @@moya-sprava-admin єс оф корс, но воно працює в них є фени, паяльники для поліпропілену де не імпульсне навантаження , і потужності великі знімаються, думаю ви не дуже шарите про що говорите взагалі, бо не бачили крім китайського лайна покритого нікелем , які незрозуміло з чого зроблені, нормальних нікельованих стрічок. Я такі акуми пакую я їх тестую , 0.15 сталька нікільована тягне легко кіловат на 4 точках.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 7 měsíci

      @@nifelin1 я думаю, що ви не шарите, що ви перераховуєте. Якщо ви бачили, що використовується в фірмових акумах, то там зазвичай мідь нікельована, звичайна дешева нікельована стрічка червоніє вже після 50-70А навантаження. Якщо у вас є тепловізор, подивіться що відбувається з точками заварки вже на 20-30А і питання зникнуть, точніше з'являться вже до вас - а що ви збирали? Чи ви ніколи не бачили як контакти горять, чи просто чорніють? Ви не бачили розпеченої стрічки чи взагалі не уявляєте як гріється дріт на струмах після 50А? Ну то я вам більше скажу, на струмах за 100 А не використовують вже пайку, тільки різьбове з'єднання, знаєте чому? Чи здогадаєтеся?

  • @petrovich5188
    @petrovich5188 Před 9 měsíci +2

    Самі корпуси зроблені з сталі з якимсь покриттям, так що сталева нікельована стрічка це норм. Опір нікеля в півтора рази нижче заліза, так що різниця не велика. Причому нікель погано варится, сталева з покриттям навіть товша варится ідеально.
    Я коли варю високотокові зборки заздалегіть припаюю шматки міді на нікельовану стрічку 0.3мм, опір зєднання виходить меньше ніж нікеля.
    В ідеалі варити міддю, але то треба вже промисловий аппарат який вартує як машина)

    • @in_the_sky
      @in_the_sky Před 9 měsíci

      Вітання!
      Яким апаратом варите і цікаво, як потім приєднуєте мідь-нікель до акумулятора, що зверху, що знизу. Також, яка товщина стрічки потрібна для зварки різних по струму збірок. Поділіться досвідом, будь ласка. Можливо підкажете, як розрахувати товщину і ширину стрічки для певних проектів, наприклад павербанку чи збірки батареї для шурупокруту.

    • @petrovich5188
      @petrovich5188 Před 9 měsíci +1

      @@in_the_sky Вітаю. Аппарат саморобний, з транса мікроволновки. Стрічку беру нікельовану шириною 8мм 0.2 та 0.3мм до високотокових збірок. Пробував нікель 0.2, варе але якось нестабільно, деякі точки відриваются.Про мідь то кропітка робота, для пилососів і інструменту де токи під 30А. Вирізаю перемички з нікельованої стрічки, залужую поверхню з однієї сторони, але там де будуть точки зварки не залужую, потім по розміру залужених відтинків вирізаю мідяху, мідяху залужую з обох сторін і припаюю до срічки. Потім вже армовані міддю перемички варю як звичайну стрічку, від міді треба відступати біля міліметру, якщо варити впритик до міді то точка погано приварюєтся, якщо далеко то зростає опір. Якщо банки паралелятся то зєднання роблю теж мідяхою, приклеюю до картонки малярним скотчем залужені відтинки нікельованої стрічки і зверху притискаю і припаюю залужену мідну перемичку.
      Ось нещодавно варив для пилесоса 6S2P на VTC5A вийшло 36мили Ом, банки бу 22 року біля 11.5 міліом, загальний опір зєднань десь 3міліома.

    • @in_the_sky
      @in_the_sky Před 9 měsíci

      @@petrovich5188 Дякую за розгорнутий коментар та досвід! Замовили зварку конденсаторну, для побутових справ, чекаємо. Трансформаторну чи акумуляторну перехотілося робити, об'ємна, важка, та й бажання пропало, перегорілося т.б.м. Якби відразу мідь варило 0.3мм було б достатньо для лбдей, але ціни на такі аппарати китайці тримають високо. Ваша трансфораторна яку товщину нікелю чи металу бере?

    • @petrovich5188
      @petrovich5188 Před 9 měsíci

      @@in_the_sky Нікель 0.2 нестабільно, електрод прилипає, нікельовану 0.2 на 1 півхвилі, 0.3 на 2 півхвилі стабільно майже не липне. Робив на трансі лише 2 витка, але десь 50 квадратів, це провід
      діаметром майже 13мм, але за рахунок многожильності січення всього 50квадратів. Краще робити 3 -4 витка по 35квадратів на великому трансі 1200вт. Або вже переходити на суперконденсатори, але це вже бюджет, якщо посьіно цим займаєшся то можна.

  • @DNDINS
    @DNDINS Před 9 měsíci +2

    Розкажіть про свій апарат для зварювання акб.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      Та в мене простий акумуляторний восьмитисячник з педалькою, 0.2 бере і то добре - невеликий, компактний, автономний. Навіть і назви виробника не знаю, якийсь китайпром :)

  • @user-oz4do6yu3b
    @user-oz4do6yu3b Před 27 dny

    Телепень! Мідно-нікелевий сплав має досить великий опір. І для акумуляторів не може бути використаний. Дроти з цього сплаву використовують для шунтів.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 27 dny

      @@user-oz4do6yu3b та да, варю акуми і сам не знаю чим, ага

    • @user-oz4do6yu3b
      @user-oz4do6yu3b Před 27 dny

      @@moya-sprava-admin uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD

    • @user-oz4do6yu3b
      @user-oz4do6yu3b Před 27 dny

      @@moya-sprava-admin вивчай, телепню!

  • @avotaramoja2937
    @avotaramoja2937 Před 9 měsíci +1

    Та між ними немає різниці відмінність опорів пропорційна ширині.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      І товщина і ширина і довжина - все має вплив. Ну а якщо зроблено з одного гімна - то так, більше някої різниці. Але то все треба враховувати.

  • @slavastaniUA
    @slavastaniUA Před 9 měsíci

    цікаво, дякую !

  • @AlexA-pc7hy
    @AlexA-pc7hy Před 9 měsíci

    Про важливість опору стрічки і з'єднань дійсно важливо. Нещодавно сам обзавівся таким приладом, виміряв опір акумулятора, а потім з запобіжником, роз'ємом і проводами - виявляється, опір зростає майже вдвічі.
    Але питання інше. Яким чином у вас виявився різний струм на різних елементах?? Струм в усьому електричному ланцюзі, на всіх послідовних елементах, один і той же! Це ж, здається, навіть в школі вивчають. Чи мова про паралельні, в яких перемичка відведена десь з краю біля одного з елементів? Якщо так, то це взагалі дуже дивна конструкція.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      Подивіться на переробки кислотників 12В 7А на літій 3S, там по 7 комірок в стрічці.

    • @AlexA-pc7hy
      @AlexA-pc7hy Před 9 měsíci

      @@moya-sprava-admin Тобто мова про 7 в паралель. Ну тоді між секціями має бути подвійна стрічка, на 2 комірки, з перемичками між кожною парою, а не в одному місці. А от крайні відводи, шини, дійсно треба робити товстими. По-нормальному це робиться накладанням декількох шарів стрічки. В ідеалі - не на всю довжину рівномірно, а чим ближче до відводу, тим більше шарів. Ну або така ж подвійна стрічка, як між секціями, і приварена з іншого боку по всій довжині до товстої шини. Або відводи на провід у декількох місцях. Але декілька шарів стрічки зручніше, майже не займає місце і не вилазить за габарити збірки.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      @@AlexA-pc7hy так, подвійна стрічка трохи зменшує опір, але хто ж так робе? То виключення, а не практика :)

    • @AlexA-pc7hy
      @AlexA-pc7hy Před 9 měsíci

      @@moya-sprava-admin Я ж маю на увазі подвійну у ширину, "кліткою" - невже ніхто так не робить? Так же і простіше, ніж просто стрічку нарізати і наварювати шматками. І опір менше, звісно ж.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      @@AlexA-pc7hy подвійну стрічку кліткою треба мати, якщо ти вариш один акум на рік, то немає сенсу брати ту стрічку окремо. Та й опір у неї все одно завеликий в порівнянні з якісними стрічками. Подайте навантаження в 50 амперів, подивіться що буде... Тільки не довго, бо шось таки згорить :)

  • @Van35g
    @Van35g Před 9 měsíci

    Дякую хороше відео. Чи можна стрічку наварювати на стрічку, щоб і ток витримував кращий і опір був менший. Можливо не якісна стрічка просто небуде триматись непривариться одна до одної бо заліза вній багато

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci +1

      Наварювати то можна але кожна точка сварки додатково псує саму стрічку, тому як часткове рішення на "про запас" і в критичних місцях - так можна, але на високі струми краще монолітні тверді шини і вже від них тоді відводити щось. Зазвичай стрічки не варто використовувати вже після 50 А, немає сенсу

  • @Cikadas
    @Cikadas Před 9 měsíci +1

    дуже спірний ролик аж дивитися бридко

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci +1

      Ну то не дивіться. Чи хтось за вухо тримає?

    • @Cikadas
      @Cikadas Před 9 měsíci

      @@moya-sprava-admin та ні, просто сумно що ви без нормальних тестів вішаєте лапшу на вуха, по перше різна товщина, а по друге хто робить зварювання змійкою ?
      Я завжди усі банки послідовно дублюю, а саме паралельні потрібні для вирівнювання потенціалу між банками там незначні навантаження крім крайніх + та -

  • @Cikadas
    @Cikadas Před 9 měsíci

    я чесно кажучи не дуже розумію хто при своєму розумі буде підключати паралельні банки в одному місці, я зазвичай паралель усю дублюю тобто в мене одна стричка середня між банками а усі з"єднання роблю послідовні бо так йде економія стрічки та гарний розподіл струму між аккумами)

  • @Alexander-mj3jk
    @Alexander-mj3jk Před 9 měsíci +1

    нікель 5х0.1 довжиною 15см мав би опір 26мОм, залізо 8х0.12 - 16мОм, залізо 8х0.15 - 12мОм. Тому зовнішній вигляд ні до чого. У вас дуже поганий матераіл, але за рахунок великого поперечного перерізу воно вийшло краще.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      Зрозуміло, що то не ідеал, і я на тому наголошував. Сенс відео довести що не "какая разніца", а не показати в мене стрічка краще. Хоча вона дійсно краще, тому що з заліза стрічки не роблять, роблять з сплавів, а покривають нікелем дешеві, хоча в більш якісних той сам нікель входить в склад сплаву :) підключіть 15-20 А і побачите різницю між "поверхневий опір кращий" і "стрічка краще".

  • @user-sd9cm6zn5o
    @user-sd9cm6zn5o Před 9 měsíci +1

    Вот то гавно называется Никилиевая Лента толщиной 0.1мм она ведет себя как жестянка.
    А взять 0.12мм она будет грубее.

  • @vadim13597
    @vadim13597 Před 9 měsíci +1

    Цікава була б назва

  • @robbieazreal3192
    @robbieazreal3192 Před 9 měsíci

    в радио-магазинах очень много говна продают, откровенный мусор! так что надо смотреть в оба глаза!

  • @globenkoruslan8151
    @globenkoruslan8151 Před 9 měsíci

    3:00 так для цього є точкове зварювання 😊не розумію взагалі тих,хто паяльником клипає li-ion😮

  • @andrewzheludkov
    @andrewzheludkov Před 9 měsíci +1

    міряти опір для стрічки різної товщини? краще гріти з магнітом

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      Не так. Просто міряти опір. Не важливо якої товщини в цьому випадку, важливо усвідомлювати - які там процеси відбуваються і на що вони впливають. І я про це казав в відео. Тому що комусь 1А за глаза, а комусь в 10 А замало.

  • @VitaliyPitvalo
    @VitaliyPitvalo Před 6 měsíci

    Ну ти харош, ти коли відправляв кума в магаз ніби незнав що там йому продадуть і всерівно відправив туди 😂. А потім обісрав те шо він купив, а потім сказав що то до ліхтарика і там взагалі байдуже що варити, то чого обсирав ?

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 6 měsíci

      Обісрав не кума, а стрічку, яку купляють щоб акуми варити.

  • @user-bw3zh6qt8v
    @user-bw3zh6qt8v Před 9 měsíci

    Опаньки, а что мы не защищаем свою родину? сидим тут блогерством занимаемся.....

  • @AVL123AVL
    @AVL123AVL Před 9 měsíci

    Пелюстки.

    • @moya-sprava-admin
      @moya-sprava-admin  Před 9 měsíci

      В перекладі то так, але, як важко від русизмів, бо тупа звичка.

  • @sergomogilno
    @sergomogilno Před 9 měsíci

    у вас є АКУМ?