NEJNUTNĚJŠÍ ÚPRAVY A PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO JÍZDU V TERÉNU

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 24. 04. 2024
  • Video se zabývá nejnutnějšími modifikacemi (pneu, lift, pevnostní nárazník...) a příslušenstvím (vysílačky, satelitní komunikátor, offroadová navigace, apod.) pro vozy 4x4 pro účely jízdy v terénu s důrazem na oblast použití a specifické požadavky na vybavení pro krátké tratě - Offroad a dlouhé tratě Overland.
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře • 10

  • @Aeroplanes11
    @Aeroplanes11 Před měsícem +1

    👍

  • @WEHREWOLFER
    @WEHREWOLFER Před 7 dny

    Vse pekne .....,ale kde vezmu homologace na pevnostaky , nebo kdo me zapise do tp vetsi kola....?Jinak receno vse na cerno na technickou prehodit ,ale pri havarce vas pojistovna stahe z kuze....jest tak?

    • @cz4x4overland49
      @cz4x4overland49  Před 4 dny +1

      Dá se toho zapsat opravdu hodně a dají se koupit i homologované sady podvozku. Já mám např. na Defa sadu Trekfinder, která má homologaci, zde např. varianta pro DIII: www.nakatanenga.de/fahrzeugtechnik-nach-rubrik/fahrwerk/trekfinder/land-rover/4055/hoeherlegungsfedernsatz-fuer-land-rover-discovery-3/4-von-trekfinder-ca.-40/55-millimeter Papíry k tomu vozím zejména do Rakouska :-), takže to STKčkem projde normálně. Zápis dalších úprav jsem řešil přes Helpreg - www.helpreg.cz. Problém nebývá s předním pevnostním nárazníkem, zvýšeným sáním a nosičem, u zadních pevnostních nárazníků může být problém umístění rezervy, pak je třeba projít homologačním řízením.. Větší kola, pokud to není extrém se dají zapsat na základě prohlášení importéra, respektive zastoupení automobilky, že je tento rozměr možno použít jako alternativní. Obvykle ta auta větší rozměr mohou používat, ale v ČR se zapisuje do OTP většinou jen to, co na tom autě bylo zrovna obutý, tak se to pak musí dolaďovat. U světel je třeba kupovat homologované sady, přídavná světla zapsat jako pracovní. Ty musejí mít samostatný vypínač a nesmí být spojeny s ovládáním klasických světel. Řešil jsem to ovšem před pár lety, tak je samozřejmě možné, že se lecos změnilo. U těch pojistek, pokud to bude homologované, tak by určitě plnily, na jízdu mímo silnici se ovšem standardní pojistka nevztahuje, tam to řeším připojištěním, ale nikdy jsem, zaplať pánbůh, nepotřeboval. Já řešil vždy LR, u jiných značek nevím....

  • @petrbares7113
    @petrbares7113 Před 17 dny +1

    Nechci bejt hnidopichem, ale máte chybu ve slově "příslušenství". Chybí písmeno "s".

  • @offbob1
    @offbob1 Před měsícem +3

    Do terenu je základ zbavit se land roveru

    • @cz4x4overland49
      @cz4x4overland49  Před měsícem

      Člověče, mě nikde žádnej v terénu nenechal. Nejezdíme tedy nic likvidačního, ale měl jsem šest LR a nikdy nic. Jednou mi odešel startér na Defovi (normálně jsme to rozhtáhli), 3 amigos na DII nepočítám, to je klasika, u RR P38A jsme ohnuli a zarazili stabilizátor (do terénu je stejně na nic) a bylo to rukama. Samozřejmě vymlácený silentbloky, urvaný čidla a klasický opotřebení nepočítám. U L322 to bylo horší, ale s tím jsem do terénu nejel. Mám i Toyotu, LC150, ale ta se do terénu zatím nepodívá. Co jsem s tím zkoušel jezdit jen tak lehce po lesních cestách a poli, tak oproti Defovi tedy nic moc ;-), ale asi jsem deformovanej.