Nowy zakup. Kosiarka rotacyjna zawieszana (2-wirnikowa) BANROL Z-041(1,65m) Test z Władimirec T25 🚜🚜

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 07. 2021
  • Dziś materiał z mojego nowego zakupu. Kosiarka rotacyjna 1,65 firmy BANROL
    Krótki materiał pokazujący kosiarkę i jak sobie z nią radzi mój poczciwy Władimirec T25. Zapraszam do oglądania i subskrybowania kanału.

Komentáře • 54

  • @tzapala9900
    @tzapala9900 Před 2 lety +1

    hahah jakoś się tak przyjemnie ogląda te twoje filmiki POZDRO

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety

      Dzięki wielkie. Staram się nagrywać na luzie, chociaż nie wiadomo z kąt czasami jest jakiś mały strsik przed kamerką. Pozdrawiam

  • @grosik_tv1
    @grosik_tv1 Před 3 lety +1

    Siemanko👊 Pozdrawiam👊👍👍👍

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 3 lety

      Siemka. Pozdrawiam serdecznie

  • @marcincieslak5478
    @marcincieslak5478 Před 2 lety +6

    Kolego mam taką samą kosiarkę i robię nią 16h rocznie służy mi 12sezon beż fkładu finansowego niech służy jak naj dłużej.

    • @ukaszkantor7945
      @ukaszkantor7945 Před 2 lety +1

      Nasza ma już za sobą ponad 700ha. Zmienione talerze slizgowe i wal między bębnami. No wiadomo trzymaki noży i noże. Pasy 2 x i plandeki chyba 3. Tyle

    • @donekelo5577
      @donekelo5577 Před 2 lety +1

      Wierzę bo muszę XD ale ok niech służy

    • @ukaszkantor7945
      @ukaszkantor7945 Před 2 lety +1

      @@donekelo5577 nie musisz, rocznie kosi 40ha. W tamtym sezonie już któreś łożysko bylo słychać. Ale w tym będzie już nowa kosiarka.

    • @marek5070
      @marek5070 Před 2 lety +2

      12 lat temu jeszcze robiono dobre kosiarki . Jakość części zamiennych również była zdecydowanie lepsza . DZISIAJ ROBIĄ CHŁAM !!!! przykład: bębny odrzutnika pokosów . dzisiaj te bębny robione są z blachy 1,5 ... 2 mm a kiedyś robiono je z 3 mm blachy . Jak weźmiesz większy pokos to je po prostu powyginasz . JAK WYGNIESZ TAKI BĘBEN TO KOSIARKA ZACZYNA DOSTAWAĆ BICIA NO I JUŻ PO KOSIARCE .

    • @ukaszkantor7945
      @ukaszkantor7945 Před 2 lety +1

      @@marek5070 tutaj na pewno.masz rację.

  • @TECHNICUSChannel
    @TECHNICUSChannel Před 3 lety +3

    Kozacka kosiara niech służy dobrze i sporo dziesiątek lat!

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 3 lety

      Dziękuje bardzo. Mam nadzieję ze będzie służyć długie lata. Pozdrawiam serdecznie

    • @marek5070
      @marek5070 Před 2 lety +1

      @@Zeus0487 Nadzieja matką głupich . OBAWIAM SIĘ ŻE DZIAŁAĆ ZA DŁUGO NIE BĘDZIE . KUPIŁEŚ PAN BUBLA ! SKARBONKĘ !!!
      Jedno pytanko OSŁONA PASKÓW JUŻ POPĘKAŁA CZY JESZCZE NIE ?

  • @anastazymegre2585
    @anastazymegre2585 Před 2 lety +3

    Przy władku cięgno na górne oczko, przy kosiarce na dolne,,,będzie bardziej neutralnie kopiowała i w czasie podnoszenia rozłożonej będzie przodem mniej "ryła", cięgło ustaw tak by i do przodu i do tyłu kosiła na jednakową wysokość,zablokuj cięgło śrubą blokującą bo będzie się rozkręcało podczas koszenia.Oczywiście podnośnik na " pływający".
    Można wiedzieć jaka cena z tej firmy?

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety

      Witam. Na pewno popróbuję takie ustawienie. Fajnie ze podpowiedziałeś i wyraziłeś swoją opinie. Zawsze można czegoś się dowiedzieć, poduczyć. Kosiarka razem z dostawą do domu jak dobrze pamiętam kosztowała chyba ok 4,100zł. Odrobinę droższa bo wybrałem zabudowaną górę. Serdecznie pozdrawiam

  • @nikutb6798
    @nikutb6798 Před 2 lety +1

    All lawnmowers with drums have an issue of imbalance with the result that they appear damaged. Over time, soil enters the vertical rollers and the cutter begins to break down....

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před rokem

      I do not know such equipment very well. I hope that, however, it will serve me for a good dozen or so years if I take care of it. I don't have much to mow. Thank you for expressing your opinion ...

  • @maszynyursus904LS
    @maszynyursus904LS Před rokem +1

    Bardzo duży minus że nikt obecnie nie robi składania na zatrzask mam taki system w famarol Słupsk z 1994r i kupuje właśnie nową kosiarkę i już mnie krew zalewa będę cały przód zamieniał bo nie mam zamiaru się wkurwiać z tym prętem przy rozkladaniu.... Famarol na to na linkę wysiadam i z kabiny składam

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před rokem

      To prawda kiedyś robili leprze sprzęty. Teraz jadą na ilość i żeby po paru latach kolejną kupić. Kiedyś to jak się kupiło to chodziła i chodziła i miała dobre rozwiązania. Dzięki za komentarz. Pozdrawiam serdecznie

  • @PolskiNiedzwiadek
    @PolskiNiedzwiadek Před 2 lety +1

    I jak po sezonie pracy ?
    Ta poprzeczkę która zakłada się na czas transportu na ten sworzeń nad prawym wieszakiem podczas koszenia powinno się odkładać na ten pręt na którym powiesiles klucz i nożyki.
    Strasznie mnie zniechęca do tych kosiarek jak producent nie raczył nawet pałować osłon od środka , chodzi też głośno.
    Mieliśmy Famarolke od nowości z 1996 roku chodziła do 2010 ,później Grassroll który nie posłużył już tyle bo 4 lata ,następnie tad-len która to na gwarancji została wymieniona na nową bo było wiele usterek , ta wymieniona chodzi do dziś od 2014 roku i ogólnie jest w miarę ok jak na rzemiosło.
    W zeszłym roku kupiłem też stara Famarolke z 90 roku , mimo że już swoje wykosila to ma jeszcze fabryczna osłonę , dostałem do niej również klucz , szczypce , instrukcje z katalogiem , dwie paczki nozy oraz kołpak od walka ,normalnie jak w Agromie 30lat temu 😉 a kosztowała 1500zl .
    Niestety w dzisiejszych czasach najtańsze maszyny są kiepskiej jakości , ale mam nadzieję że jesteś zadowolony.

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety +1

      Na razie zrobiłem 6h i jedyna wada to noże dodane w komplecie 12szt nie nadawały się do niczego. Ledwo wytrzymały do końca.
      Poprzeczkę odkładam właśnie tak jak pisałeś, chociaż może w jakimś momencie po prostu zapomniałem, ale dziękuje za informacje.
      To już trochę kosiarek przerobiłeś w swoim życiu. To za jak taką cenę sporo rzeczy do niej dostałeś. Mam nadzieję że będzie Tobie długo służyć.
      Zobaczymy jak mi posłuży. Jedna osoba pisała ze już kilka sezonów taka koniarka u niego przerobiła i działa dalej. Może nie będzie tak źle i trochę polata nią.
      Dzięki za tak bogatą wypowiedz i za te informacje. Pozdrawiam serdecznie

  • @AGRISARMILICZ
    @AGRISARMILICZ Před 2 lety +1

    Super filmik i sprzęt sub i łapka leci zapraszamy do nas :)

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety +1

      Dzięki wielki. Już zawitałem i zostaje na dłużej. Pozdrawiam serdecznie

  • @marekpiotrowski5180
    @marekpiotrowski5180 Před rokem +1

    Ja mam banrola, 20 lat kosze.. Ale sprzęt odrazu był złożony.. A u ciebie to jakieś puzle?

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před rokem +2

      Ten co przywiózł mówił że one idą na eksport i dlatego rozebrane, a 1.35 idą na kraj i ma złożone... Mam nadzieję że też będzie kosił kilkanaście lat. W sumie mam tylko rocznie kilka hektarów do koszenia. Pozdrawiam

  • @szymonsulejewski
    @szymonsulejewski Před 2 lety +1

    te tulejki plastikowe są montowane w kosiarkach od lat 80tych, może i wcześniej, ale nie posiadam aż tak starej kosiarki
    ta kosiarka strasznie rozdemontowana jest, ponieważ moje kosiarki (z 1990 roku i z 1985 roku), miały tylko zdjęte osłony na bębny z talerzami, odblaski i takie pierdoły, ogółem świeżo kupioną kosiarką dało się od zaraz kosić, a ty musiałeś jeszcze ją poskładać, to tak średnio ze strony producenta
    Pozdrawiam

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety

      Dzięki za takie informacje. Moja kosiarka była taż zdemontowana, bo kierowca który mi ją dostarczył powiedział ze 1,60 idą na import i dlatego tak wyglądają. Natomiast 1,30 są już złożone bo są rozwożone po kraju i miał 2 takie szt na pace i było zmontowane. Pozdrawiam serdecznie

    • @uaz469b9
      @uaz469b9 Před 2 lety

      1.60 idą na EXPORT. Import to wwóz do kraju.

    • @JanJan-fs8mw
      @JanJan-fs8mw Před 2 lety

      @@uaz469b9 Na Export takie badziewie?

  • @johndeere2300
    @johndeere2300 Před rokem +1

    Jak tam kosiareczka działa???

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 11 měsíci

      W tym roku już zakończyłem koszenie, bo przez pogodę już nie ma co więcej kosić. Jedyne do wymieniałem to noże, a kosze ok 2-4 ha rocznie, zależy ile potrzeba i jak na razie sprawuje się idealnie. Jak na takie małe gospodarstwo jak moje nie ma co kupować nic droższego, a myślę ze jak się zadba to prawie dożywocie. Pozdrawiam

  • @user-xx9fq7vj5l
    @user-xx9fq7vj5l Před 2 měsíci

    Lepiej było przepić te pieniądze albo przekazać na dom dziecka szkoda kasy na ten złom , ja kupiłem niemiecką używaną w cenie tej nowej i mam spokój i czyste ręce i palce nie pozbijane

  • @adrianlwl6486
    @adrianlwl6486 Před rokem +1

    Nawet od spodu osłony nie pomalowali w całości tylko zostawili w podkładzie XD Że ludzie taki szrot kupują to nie rozumiem, ciężko dołożyć trochę i kupić coś kompletnego i pomalowanego chociaż niż takie badziewie. Sory, ale szykuj sobie komplet kluczy, duże młot i paczkę nerwosolu do tej kosiarki. Powodzenia ;)

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před rokem

      Jaka cena tak robią, albo farmy im zabrakło 😁😁 jak dla mnie na kilka hektarów starczy. Jak na razie działa bez problemu i nie widać żeby coś było nie tak. Poza tym jestem spokojny, to jak coś się popsuje to spokojnie usiądę i młotkiem i przecinakiem naprawie 😁💪 Pozdrawiam serdecznie

    • @Comrade_2137
      @Comrade_2137 Před rokem

      mam identyczną dwa lata i poza nożami i jedną plastikową tulejką (pierdoła) nic w niej nie musialem robic

    • @user-xx9fq7vj5l
      @user-xx9fq7vj5l Před 2 měsíci

      Ja tak samo mam cierpliwe nerwy ale mi już brakło cierpliwości i kupiłem doicza i mam spokój ​@@Zeus0487

  • @maszynyursus904LS
    @maszynyursus904LS Před rokem +1

    Ps. Rusek nie nadaje się do koszenia tak ba przyszłość... Co to wogóle za bzdura nie zrobić sprzęgła dwustopniowego

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před rokem

      W sumie można kosić, ale powinno się mniejszą kosiarką. Np 1,35 albo coś w ty stylu :) Pozdrawiam

    • @mafiawadimirect2578
      @mafiawadimirect2578 Před rokem

      Weź nie pierdol o 1 stopniem sprzęgle jak się ma technikę to sprzęgło nie potrzebne

  • @agroGameVideo
    @agroGameVideo Před rokem +1

    kto to k...a malował? 😂🤣

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před rokem

      Może był na kacu, albo w trakcie spożywania, ale jak na razie to na komfort pracy nie wpływa 🤪💪🤪

  • @mafiawadimirect2578
    @mafiawadimirect2578 Před rokem +1

    Niech Cię ręka boska broni od 135 sprzedałem to kurestwo i kupiłem Famarolke 165 ... Rusek z tym idzie dużo lepiej

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 11 měsíci

      Słyszałem ze podobno 165 trochę za duża i skrzynie szybko mogą siadać, ale rusek idzie bardzo lekko, nawet jak i trawa jest bardziej gęsta... Pozdro

    • @mafiawadimirect2578
      @mafiawadimirect2578 Před 11 měsíci

      @@Zeus0487 ja położyłem już kilka ha i władyś nie narzeka zapraszam na film

  • @marek5070
    @marek5070 Před 2 lety +1

    Aleś gówno pan kupił :) Jak dałeś Pan za te guano ok 7000 to dużo pan przepłacił . Było poszukać kosiarki wi miarę sprawnej ale produkowanej za PRL . Jest to lepszy gatunkowo sprzęt . Wymiana newralgicznych cześć kosztowałaby ok 1700 pln ( wymiana 80% części) ale miałbyś pan kasiorę pierwsza klasa.
    Oryginalna osłona była wzmacniana płaskownikami o grubości 3 mm ( paski które masz koło śrub) . Osłona którą prezentujesz 3:01 bardzo szybko ci popęka zrywając paski. Może również dojść do wyszczerbienia kół zębatych . Ciekawe jakie masz koła zębate w skrzyni . Odlewane czy frezowane ?? Jak masz frezowane to jesteś farciarz . Obecnie do tych kosiarek sprzedawane są koła zębate ODLEWANE. chyba nie muszę nic mówić co to oznacza ?
    Pomiędzy napinaczem a sprzęgłem widać element który na pierwszy rzut oka jest SPAWANY . Utrzymuje on cały ciężar kosiarki . JEST TO NEWRALGICZNA CZĘŚĆ JEŚLI CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO . W originale była to odkuwka z dobrej gatunkowo stali .

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety

      Po kilki latach okaże się co kupiłem. Za nią zapłaciłem trochę ponad 3000zł. Jakie koła mam w skrzyni to nie mam pojęcia. Jak będzie trzeba kiedyś wymieniać to się przekonam co tam wsadzili.
      Teraz to już nie robią takich sprzętów jak kiedyś, ale jak by robili to by splajtowali bo by ludzie części nie kupowali. Teraz mamy takie czasy. Zobaczymy jak będzie się sprawować.
      Dziękuję za komentarz i wyrażoną przez Pana swoją opinie. Pozdrawiam serdecznie

    • @johndeere2300
      @johndeere2300 Před rokem

      Kupic stara famarolke i wymienić 80 % części z gownolitu i się jeszcze orobic to lepiej kupić taka ale wymyśliłeś 🤣🤣🤣

  • @agromechanikapawe3978
    @agromechanikapawe3978 Před 2 lety +1

    Chłopie !!! Składasz kosiarkę na gnojowniku ??? Miej ty trochę rozumu ....

    • @Zeus0487
      @Zeus0487  Před 2 lety

      Witam. Nie na oborniku tylko obok. Niestety nie mam dużo miejsca na podwórku, a jak przyjechał kierowca to musiał gdzieś rozładować. Ogólnie to na trawie się znajdowała, ale dziękuję za uwagę i komentarz. Pozdrawiam