Bizon Z020 Zagon młóci pszenicę

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 09. 2024
  • Dla zdecydowanej większości kombajn zbożowy kojarzy się wyłącznie z maszyną samobieżną. W przeszłości jednak wielu producentów budowało wersje ciągane bądź półzawieszane. W tym gronie znalazł się także wzorowany na duńskiej marce JF nasz rodzimy Bizon.
    ps. pewnie wielu zauważyło, że ani nazwy Bizon, ani Zagon nie znajdziemy nigdzie na maszynie, choć powszechnie się ich używa. Wiecie dlaczego?

Komentáře • 202

  • @FilmyRedakcjiRPT
    @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +7

    Przy okazji tego filmu (zainspirowani uwagami pod nim o ustawieniu motowideł) chcielibyśmy rozwinąć dyskusję na wspomniany temat. Są bowiem pewne książkowe prawidła, które jak zapewne wiecie często można w praktyce schować do kieszeni albo traktować je co najwyżej jako wyjściowe/orientacyjne. Tak choćby jest z zasadą wysokości nagarniacza na 2/3 (niektórzy podaję 3/4) wysokości łanu. Poza tym kilka razy spotkaliśmy się z mądrością polową, według której do zbioru żyta należy ustawiać motowidła na 1/2 wysokości, obniżyć obroty i celowo wciągać rośliny do gardzieli knowiem (tyłem). Jak to u Was wygląda w praktyce? Oczywiście najlepiej ustawiać parametry motowideł na wyczucie, a nie schematy, jednak może utkwiły Wam w głowie ciekawe rozwiązania, spostrzeżenia w określonych uprawach i warunkach, czy nawet wynikające ze specyfiki w budowie danego kombajnu. Najlepiej podawajcie przykłady na zasadzie - jak ustawiam, w jakiej uprawie, w jakich warunkach i dlaczego, co mi to daje.

    • @nomadqazaq8823
      @nomadqazaq8823 Před 4 lety +1

      Добрый день. На продажу есть? В Казахстан.

    • @kazimierznorejko5853
      @kazimierznorejko5853 Před 3 lety +1

      Wszystko zależy od długości słomy, 1/2 to może być przy jęczmieniu a nie przy życie. To co na filmie to stanowczo za nisko. Powinno być nieco po niżej kłosa i lekko nagarnić i tyle. Trudniej dobrać wysokość i obroty do owsa i rzepaku ale metodą prób i błędów najlepiej. Roślin niezbożowych, poza rzepakiem i bobikiem nigdy nie kosiłem ale wszystko można ogarnąć 👍 pozdrawiam

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety

      @@kazimierznorejko5853 A czemu 1/2 przy jęczmieniu OK, a przy życie nie? Pod jakim względem trudniej dobrać wysokość i obroty w owsie? Do bobiku jakie zalecenia względem motowideł?

    • @kazimierznorejko5853
      @kazimierznorejko5853 Před 3 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT owies uwielbia nawijać się na nagarniaczu, jęczmień jest z natury niższy od żyta a dojrzały strąk bobiku i rzepaku bardzo łatwo pęka..

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety

      @@kazimierznorejko5853 Wszystko się zgadza, tylko co zmienia fakt, że jęczmień jest zazwyczaj niższy od żyta? Czemu należy w związku z tym zmienić strategię doboru wysokości pracy nagarniacza? Co należy zrobić, żeby ograniczyć problem owijania się owsa na motowidłach? Jak należy dobrać wysokość pracy motowideł, żeby ograniczyć pękanie strąków w bobiku? Przy stojącym rzepaku zaleca się prawie w ogóle nagarniaczem nie dotykać łanu, ale z doświadczenia wiemy, że często nie zdaje to egzaminu, bo rzepak się spiętrza i nie jest podawany równomiernie do gardzieli.

  • @ventrilomastertroll6102
    @ventrilomastertroll6102 Před 4 lety +17

    Posiadam taki i co roku nim żniwuje 😁 pracuje razem z Ursusem 4512

  • @Nacjo_Farmer
    @Nacjo_Farmer Před 4 lety +12

    Super że zrobiliście materiał o tym sprzęcie. Pozdrawiam!

  • @ADAMIG00595
    @ADAMIG00595 Před 4 lety +31

    Bez imienni inżynierowie z wiejskich garaż dbają,bronią i podtrzymują pamięć o sprzętach które zapoczątkował postęp na polskich wsiach. Chwała bohaterom.

  • @Krzysztof_Kornet_84
    @Krzysztof_Kornet_84 Před 4 lety +31

    I smaczek w postaci naklejki Retro Traktor :-)

    • @majsterro201
      @majsterro201 Před 2 lety +1

      To nie smaczek tylko właściciel zagona należy do retro

  • @Ursus-bm5gb
    @Ursus-bm5gb Před 4 lety +12

    U mnie w okolicy tez młuci 😊 gość ma bizona 56 i zagona ale w nim siedź belarus 82 😁 i na dwa jadą ostro

  • @MultiPrzemek95
    @MultiPrzemek95 Před 4 lety +5

    Mój ojciec takie dwa posiadał :D, Ciągniki przy nim miały prawdziwe piekło ;). ale dzięki licznym modyfikacjom dało radę pracować cały dzień, no chyba że jakaś awaria dała sobie wznak. Wbrew pozorom mało się w nich poważnego psuło. Jedynie ciągniki wymiękały. Mimo zastosowaniu dodatkowej pełnowymiarowej chłodnicy z boku silnika, to praca przy temperaturze płynu chłodzącego w granicy 100st C było codziennością.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      A jak często był czyszczony filtr powietrza w ciągniku? Jakie roczniki, ile ha robiły i jakie uprawy młóciły?

    • @MultiPrzemek95
      @MultiPrzemek95 Před 4 lety +2

      @@FilmyRedakcjiRPT filtr raz dziennie. Został dokładnie odseparowany i uszczelniony wszelkimi rodzajami gąbek i siatek, oczyeidcie ppdczas oprovnosnia zbiornika, plewy byly omiatane szczotką z siatek. Jeden na pewno 89r drugiego nie pamiętam 🤔. Działki nawet po 5ha, natomiast łącznie przez sezon kosiły ok 25-30ha. Jęczmień ozimy/jary, pszenicę ozime pszenżyto ozime, łubin.
      Po kombajnach zostały niestety wspomnienia i trochę części ;).

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety

      @@MultiPrzemek95 a skąd jesteś? Czyżby z pod Częstochowy?

    • @MultiPrzemek95
      @MultiPrzemek95 Před 4 lety +1

      @@AGROHUTA82 niestety nie, północna wielkopolska 🤔

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety +2

      @@MultiPrzemek95 a już myślałem, że to u Ciebie byłem po części do zagona😉 a u Ciebie jakie części zostały?

  • @DanielA-le2fm
    @DanielA-le2fm Před 4 lety +33

    Klimaty dla Jarkaogarka

  • @rolnictwow4k485
    @rolnictwow4k485 Před 3 lety +1

    Dawniej to było teraz trudno spotkać takie maszyny.

  • @tiktokpoland
    @tiktokpoland Před 4 lety +11

    Szkoda że tych motowideł nie dał jeszcze niżej

  • @kubagaciarz9953
    @kubagaciarz9953 Před 3 lety +3

    według mnie najlepszy bizon z056

  • @bokiemdoprzodu1695
    @bokiemdoprzodu1695 Před 4 lety +3

    Z020 powstawał w czasach, gdzie na wsiach były kosy, sierpy i cepy, skopowiązałki. Nieliczne Vistule i Bizony w PGRach i SKRach gdzie kolejki w zeszycie na pare tygodni w przod byly, jak sie kombajn zepsuł to niekoniecznie od ręki można było dostać cześci. Mieć do wyboru cały dzień machać kosą a młocić taka Z020 to wiadomo co by każdy wybrał.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +1

      Czy aby na pewno na początku lat 80-tych na polskich wsiach królowały jeszcze kosy, cepy, sierpy i snopowiązałki? ps. poszukujemy pracującej normalnie wiązałki w Polsce do zrobienia artykułu i filmu. Ktoś może wie, gdzie takowa się jeszcze uchowała?

    • @bokiemdoprzodu1695
      @bokiemdoprzodu1695 Před 4 lety +2

      @@FilmyRedakcjiRPT nie napisałem że królowały. Były jeszcze w dużej mierze wykorzystywane, zwłaszcza snopowiązałki. Jeśli sadzisz inaczej chętnie przeczytam. W latach 70tych rolnik nawet mając przydział na kombajn, mógł jedynie pomarzyć o jakimś suprze. Jeśli już mógł coś kupić to vistule. W sumie poczatek lat 80 wygladał podobnie. Supry trafiały w głownej mierze do państwowych gospodarstw, stajac w szeregach obok wysluzonych vistuli. I oczywiwcie tych kombajnow nie było tyle by sprawnie przeprowadzić żniwa na polskich wsiach tylko nimi.

    • @Twojastara-qd9nf
      @Twojastara-qd9nf Před 4 lety

      Luks

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Polecam bardzo fajny klimatyczny film, który był nakręcony na początku lat 80-tych w tradycyjnej mazowieckiej (raczej niezbyt zamożnej) wsi i jest akurat okres żniw :) czcams.com/video/3L3VKscD5BQ/video.html Widać, że było wszystkiego po trochu. Pojawia się i żniwiarka, i snopowiązałka, i kombajny. Używano wtedy też kosy, ale jedynie do obkaszania małych fragmentów tam, gdzie kombajn nie mógł wjechać, dociąć, np. przy słupach. Kombajny chyba już wtedy jednak dominowały, nie prywatne, ale z kółek.

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety +1

      @@FilmyRedakcjiRPT u nas w okolicy również przeważały snopowiązałki na początku lat 80tych, kombajnów bylo bardzo mało.

  • @martingrudi536
    @martingrudi536 Před 4 lety +2

    Witam! Miałem taką maszynę i przez pięć lat mi służyła . Mała wydajność i o ciągnik trzeba dbać zwłaszcza o chłodnicę. Kosiłem c 360 bez maski aby był dostęp do chłodnicy. Bez problemu żniwa robiłem. Do małego gospodarstwa sprzęt ok tani i prosty.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Nie tylko o chłodnicę, ale i filtra powietrza. Na ilu ha pracował i z jakimi uprawami się mierzył? Który rocznik?

    • @martingrudi536
      @martingrudi536 Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT kosiłem ok 7 ha rocznie żyto, pszenica i owies.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      A jaki rok produkcji?

    • @martingrudi536
      @martingrudi536 Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT o ile dobrze pamiętam to 1988

  • @michalw123456
    @michalw123456 Před 4 lety +1

    Ustawienia w tym kombajnie robiłem na wyczucie. Koła na mlocarni były różnej wielkości 5 szt do kalibracji prędkości cepów. Robiłem zawsze na stałym zestawie nr2 i nr3 koła były numerowane. Ustawienie motowidel do jakości omlotu nie miało wielkiego znaczenia. Odpowiedni wiatr na wialni i sito ustawić żaluzjowe. Cały sukces maszyny. 1800 obrotów silnika wystarczalo.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      "Ustawienie motowidel do jakości omlotu nie miało wielkiego znaczenia". Złe ustawienie motowideł może powodować porcjowe, nierównomierne podawanie masy do środka kombajnu, a tego żadna młocarnia nie lubi. Jakie rośliny kolega Zagonem młócił i na ilu ha kombajn pracował, jeśli można wiedzieć?

    • @michalw123456
      @michalw123456 Před 4 lety

      Owies, żyto i pszezyto. Fakt moto widły w życie nie miały bardzo znaczenia długa słoma gdy była szlo równo. Pszezyto a szczególnie owies gromadzil się w hedrze. Na bieżąco trzeba było regulować. W owsie jak najbliżej ślimaka motowidle ustawialem. Specyficzna glebę mam na polach z pasami rudy żelaza gdzie zboże słabsze i leprze więc ustawienia były mniej więcej średnie.

    • @michalw123456
      @michalw123456 Před 4 lety

      Pracował na 15ha

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      A żyto było nachylane w stronę kombajnu i wchodziło na ślimak kłosami czy nachylane bardziej do przodu i wchodziło tyłem? Są różne szkoły, dlatego pytamy :) Jeszcze pytanie, jak wysoko było koszone stojące zboże? przy samej ziemi, żeby jak najwięcej słomy później zebrać, to trochę strach jak kosy nie widać z ciągnika. Szybkość motowideł i ich pozycja w poziomie były cały czas na tym samym ustawieniu, czy różnie? Regulacja na postoju nie zachęca pewnie do zmian i operator stawia na jakiś kompromis.

    • @michalw123456
      @michalw123456 Před 4 lety

      Nie zwracałem szczerze uwagi w jaki sposób wpadał materiał. Nie widać z pozycji kierowcy nawet tego Zborze kosilem nisko. Nie mam kamieni na polach. Ułożenie plonu najgorsze było zawsze w poprzek przejazdu nawijalo się na motowidle i inne elementy wtedy. 2 prędkości motowidel były. Na jednym ustawieniu robiłem. Szybszym wydawało mi się optymalniejsze.

  • @AGROHUTA82
    @AGROHUTA82 Před 4 lety +4

    👍👍👍😉 Pozdrawiam

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +1

      Pozdrawiamy właściciela i dziękujemy za zaproszenie i udostępnienie kombajnu do reportażu. Niech służy jak najdłużej:)

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT dziękuję i również pozdrawiam oraz życzę wszystkiego najlepszego 😉🤝🙋‍♂️

    • @Marek19610
      @Marek19610 Před 4 lety +1

      Część. Pięknie wyszło. 👍👍👍. Pozdrawiam.

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety

      @@Marek19610 dziękuję 😉

    • @Dominik-gt9sd
      @Dominik-gt9sd Před 4 lety

      @@AGROHUTA82 Co jeszcze młóciłeś zagonem oprócz zboża.

  • @michalw123456
    @michalw123456 Před 4 lety

    Posiadałem ten sprzęt 6 lat. Awarie usuwałem na polu w kilka minut. Sprzęt pracował na 15 h. Niestety części niedostępne można było wiele dopasować z wistuli. Ten sprzęt przy dobrym ustawieniu bardzo dobry posiadał omlot dokładny i czysty. C 360 dostawał po dupie. Jeden sezon pracował nawet z t 25. Tak dał radę brak chłodnicy był plusem ciągnika. Sprzedałem i służy kolejnemu właścicielowi. Posiadałem od poprzedniego właściciela z instrukcja obsługi nawet. Do 10 ha idealny wiecej no trzeba czasu na koszenie. Spalanie Ursusa bak pełny na 8 godzin wystarczał :-)

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      To wychodzi prawie 9 l/h, tylko ile czasu hektar średnio młócił przy stojącym, a ile przy poległym zbożu? A Władek ile palił przy nim? Jaki rocznik Zagona i jakie uprawy młócił? Co np. pasowało od Vistuli?

    • @michalw123456
      @michalw123456 Před 4 lety

      Przede wszystkim c360 musiał być dobrze ustawiony wtryski zawory itp. Użytkownicy 360 wiedzą że jest różnica w spalaniu. Wiadomo przy leżącym zbozu spalanie wiekrze. Omlot żyta głównie miałem 1h sam Omlot bez sypana około 2 godzin. Na 3 do 5 biegu polowego. Owies wolniej trzeba było kosić ze względu na małą wydajność wytrzasacza szybciej to ziarno zostawało w słomie. T 25 palił zdecydowanie więcej 13 na godzinę. Nie był perfekcyjny stan silnika może dlatego. Jeśli chodzi o części wistuli koła pasowe niektóre. Coś trzeba było przetoczyć czasem. Obudowy łożysk też pasowały. Wiadomo trzeba było kabinowa. Przypadkowo odkryłem to. Stara wistula u znajomego stała w krzakach i rozkręcałem ;-)

    • @michalw123456
      @michalw123456 Před 4 lety

      Rocznik 1990r miałem niemam pojęcia w jakich latach produkowany. Mam nadzieję że obecny właściciel znajdzie ten film i wpisy. Otrzymał z nim wiele części fabrycznie nowych nie użytych. Instrukcje obsługi najśmieszniejsze też kartę gwarancyjną.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      "Przede wszystkim c360 musiał być dobrze ustawiony wtryski zawory itp." - Dobrze, czyli inaczej (lepiej) niż fabrycznie? Z ustawianiem wtrysków chodzi o regulację ciśnienia wtrysku czy momentu wtrysku względem pozycji tłoka? "Omlot żyta głównie miałem 1h sam Omlot bez sypana około 2 godzin." - Czas omłotu bez sypania 2h, więc czego dotyczy ta jedna godzina?

    • @michalw123456
      @michalw123456 Před 4 lety

      Literówka. 1 ha żyta. Regulacja się nie zajmuje silnika. Znajomy mechanik ustawia nieda się lepiej ustawić niż fabrycznie ;-) Poprostu w praktyce jako użytkownik pisze swoje wyniki z prac tym sprzętem.

  • @piterkeme2939
    @piterkeme2939 Před 4 lety +1

    Niestety takie cudo trudno znaleźć

  • @catchallenger7841
    @catchallenger7841 Před 4 lety +17

    Na żywo jeszcze tego nie widziałem jak to pracuje
    Ale to już tylko do muzeum się nadaje

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +10

      Mówimy o kombajnie z 1989 roku, a na naszych polach cały czas dzielnie sobie radzą wciąż liczne w mniejszych gospodarstwach dobrze utrzymane Bizony, Claysony, Mercatory i Consule z lat 70-tych ;)

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety +2

      @@FilmyRedakcjiRPT dokładnie 😉 także zagon to nówka w porównaniu do nich 😉

    • @catchallenger7841
      @catchallenger7841 Před 4 lety +3

      @@FilmyRedakcjiRPT I jeszcze długo będą pracować,chodziło mi że Z020 nie jest przystosowany do obecnych plonów,upraw ale na kilka hektarowe gospodarstwo jak najbardziej się sprawdza

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +4

      Z tymi dzisiejszymi plonami przy obecnej suszy, jeszcze potęgowanej często przed zaniedbania agrotechniczne bywa różnie. Niemniej przy pszenicy 10-12 t/ha albo rzepaku 4-5 t/ha to podejrzewam, że by w 60-tce biegów zabrakło do redukcji ;) ps. widział ktoś kiedyś Zagona ze stołem do rzepaku? Fabrycznie na pewno nie był przewidziany.

    • @catchallenger7841
      @catchallenger7841 Před 4 lety +1

      @@FilmyRedakcjiRPT Ciekawe czy ktoś by się odważył rzepak tym kosić

  • @polskamoc1208
    @polskamoc1208 Před 4 lety +1

    Perkins pod ciężarem lubi spalić paliwa pozdrawiam

  • @arekk2494
    @arekk2494 Před 4 lety +2

    Użytkowałem takiego przez kilka sezonów, sprawdzał się bardzo dobrze. Aż szkoda, że nie rozwinięto tego modelu. Sprzedany innemu rolnikowi i chodzi do teraz.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Jaki rok produkcji, ile hektarów robił rocznie i co młócił? Z jakim ciągnikiem pracował?

    • @arekk2494
      @arekk2494 Před 4 lety +2

      @@FilmyRedakcjiRPT Kosiło się ok. 18-20h co roku, pracowała z nim poczciwa 60tka. Nie pamiętam który rok produkcji kombajnu bo to było dawno. Trzeba było tylko chłodnicę czyścić codziennie i spokój. mięliśmy go 5 lub 6 sezonów, nic sie nie działo z kombajnem, ciągnikowi też nie zaszkodziło w żaden sposób. Całe to gadanie, że obciąża silnik, lub skrzynię to taka sama bajka jak płaska Ziemia.

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 3 lety

      @@arekk2494 i tu masz racje 👍👍👍☺

    • @paulinapodgorska6994
      @paulinapodgorska6994 Před 2 lety

      Ggghg

  • @elmarszelcs2528
    @elmarszelcs2528 Před 4 lety +1

    👍👍👍🤝🙋‍♂️

  • @PolskiNiedzwiadek
    @PolskiNiedzwiadek Před 4 lety +1

    Chyba cos pomiędzy 2000 a 2010 rokiem tez byla jakas wzmianka o Zagonie w RPT ;)

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +1

      Tak. To był jednak bardzo ogólny, zrobiony zdalnie artykuł autora zewnętrznego o tej maszynie. Teraz przyszła pora na raport z pracy:)

  • @antonikalinowski7725
    @antonikalinowski7725 Před rokem

    kilka wiosen temu mieli na zakładzie fahra i 902 ciągali ale ciągnik był z przodu kiedyś od podajnika zbożowego zębatka zbożowa posypała się okazało się ze winne było zużyte łozysko i po szrotach pojezdziłem ale nie mogłem dostać więc naspawałem szlifierką popiłowałem zęby i ze 2 sezony pokosił potem go sprzedali ale maszyna prosta i nie pamiętam zeby jakieś awarje powarzne były potem kupili clasa merkatora z 66 roku no ale tam to co sezon albo oś albo łożyska na młockarni albo coś tam do naprawy było w tym roku zamowili kombajn i miałem spokój bo już za stary jestem zeby na kombajnie jezdzić

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před rokem

      W 66 roku Mercatory nie były jeszcze produkowane. To musiał być inny kombajn, pewnie Matador, a nie Mercator.

  • @MrTrool323
    @MrTrool323 Před 2 lety

    Zagon był genialną rzeczą gdy ktoś nie miał jakiejś vistuli czy bizona
    Minusem było mocne wysilenie traktora by to wszystko pociągnąć i taka 60'ka była na styk,Ursusy ciężkie były lepsze do takiej roboty

  • @K.P.Modding_PL
    @K.P.Modding_PL Před 4 lety +2

    taki bizo jest w miejscowości oddalonej 2km odemnie. cały czas jest urzytkowany

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Jakie rejony Polski? Z jakim ciągnikiem chodzi?

    • @K.P.Modding_PL
      @K.P.Modding_PL Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT fend 930

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      To dużo zapasu mocy nie ma :) Lepiej coś mocniejszego podczepić jednak, a nie tak żyłować na styk. Jakie spalanie na hektar wychodzi mniej więcej takiego zestawu?

    • @K.P.Modding_PL
      @K.P.Modding_PL Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT znajomy mówi ok 13/h sam dokładnie nie wie

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +3

      Zagon pewnie obsługiwany przez terminal dotykowy na sterowaniu Isobus z automatyczną regulacją prędkości jazdy i mapowaniem plonu :D

  • @gyrayec
    @gyrayec Před 4 lety +1

    Taka maszyna nadaje się raczej do koszenia poletek doświadczalnych.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +3

      Typowe kombajny poletkowe są raczej bardziej zwrotne. Tam to się liczy. A czemu taki Zagon nie miałby nadać się w gospodarstwie, gdzie jest do skoszenia na spokojnie 5-10 ha zbóż, jeśli maszyna jest dobrze utrzymana, nie sprawia poważniejszych problemów i daje właścicielowi mnóstwo satysfakcji oraz frajdy w żniwa?

  • @BaronFedorov
    @BaronFedorov Před 4 lety +6

    To się nie nagadałeś, pare sekund i więcej w miesiączniku...

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +2

      To jest zajawka. Materiał premium w płatnym miesięczniku ;)

    • @BaronFedorov
      @BaronFedorov Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT taki janusz marketingu, począteczek i chcesz więcej? Kup PŁATNY miesiącznik ;)

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +4

      Januszowe czasopismo, to i januszowy marketing :) "Kup PŁATNY miesięcznik" - Jak sąsiad pożyczy gazetkę, to wyjdzie za darmo.

    • @BaronFedorov
      @BaronFedorov Před 4 lety +1

      @@FilmyRedakcjiRPT to 300 iq

  • @koekciapek8069
    @koekciapek8069 Před 3 lety +2

    Motowidła do góry
    Grabiami jak cepem dajesz

  • @militaryaqua5220
    @militaryaqua5220 Před 4 lety +1

    Osobiście mamy clasa Merkator, wujek miał tego bizona i dwa razy c360 do remontu, 60 to za mały ciagnik do takiej maszyny

    • @pankanau5121
      @pankanau5121 Před 4 lety +1

      umnie chodził w ursusie c330 a teraz stoi już z 10 ponad pod wiatą i nie używany jest

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +1

      Jaki rocznik? Jakie strony Polski? Na ilu ha pracował i co młócił?

    • @militaryaqua5220
      @militaryaqua5220 Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT do kogo to pytanie?

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +1

      Do fORMER 13. Ale przy okazji, to czemu 60-tka była 2x do remontu? Chodzi o przegrzewanie i remont kapitalny silnika?

    • @pankanau5121
      @pankanau5121 Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT a czemu mnie o to pytasz przecież to nie moja 60 tka

  • @PanMatysz
    @PanMatysz Před 2 lety

    my taką mamy na sprzedarz tylko naprawić przesiewarkę trzeba która oddziela ziarna od słomy

  • @dawidkoodziej1122
    @dawidkoodziej1122 Před 4 lety +4

    Jeździłem

  • @dragomirspasojevic7133

    Where I can buy this combine?

  • @LONGUSIK999
    @LONGUSIK999 Před 4 lety +1

    Posiadam

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Jakie strony Polski? Który rocznik, ile ha i co młóci?

  • @siasiann7936
    @siasiann7936 Před 4 lety +2

    T25a ma na wentylator co chłodzi silnik na powietrze i jak nie daje się do opopru gazu to się nie grzeje a jak się zagrzeje to postawić na wolnych obrotach na 10-15min i już schłodzony w miarę i widziałem ze tez daje rade jak na 30KM z tym kombajnem i chętnie bym zobaczył który ciągnik lepszy T25a czy C-C360 więcej wykosi hektarów bez zatrzymywania się i ile spali paliwa wogle

  • @Arkanty1234
    @Arkanty1234 Před 3 měsíci

    POWIESIŁBYM wszystkich którzy przyczynili się do upadku FMŻ!!!

  • @slawomirmarud4470
    @slawomirmarud4470 Před 4 lety +1

    Ja mam tesz taki mogę go za prezentować

  • @PepePanDziobak_
    @PepePanDziobak_ Před 4 lety +1

    Miesiąc temu na złom wywiozłem. Elegancka maszyna, a firanka na przodzie c-355 niezastąpiona xd

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Jaki rocznik? Aż tak się już wysłużył?

    • @PepePanDziobak_
      @PepePanDziobak_ Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT chyba 1987, mało wydajny, a ostatnie lata służył jako dawca części

  • @diablodiablo4318
    @diablodiablo4318 Před 2 lety

    Pomysłowi dobromile

  • @wojciechjacewicz1557
    @wojciechjacewicz1557 Před rokem

    Ja miałem też taki kombajn ale sprzedałem.

  • @Mrursus360D
    @Mrursus360D Před 4 lety +2

    niżej niech te motowidła jeszcze da...

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Słuszna uwaga. W naszym odczuciu też zdecydowanie za głęboko w łan te motowidła wchodzą, a można je szybko podnieść hydrauliką - gorzej z wysuwaniem. Nawet na kawałkach z legą pod włos ładnie by zboże samo do hedera weszło. Może jednak jakiś znaczący powód był, by je trzymać niżej. Może regulacja odmówiła posłuszeństwa. Zapraszamy właściciela i operatora w jednym do odpowiedzi ;)

    • @Mrursus360D
      @Mrursus360D Před 4 lety

      FILMY REDAKCJI RPT warto wyjaśnić, może rzeczywiście problemy techniczne, jakiś powód pewnie jest. A może to wspomniana słaba widoczność?

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      Pole widzenia pokazaliśmy od 0:58 z poziomu głowy stojącego operatora, czyli tuż pod górną poprzeczką przedniej szyby (może nawet trochę niżej). Naszym zdaniem widoczność na motowidła z prawej strony nie jest akurat aż taka zła (widać, że listwy źdźbła górą przerzucają), ale po lewej stronie osłona dodatkowej chłodnicy kompletnie zasłania widok i tu już jest jazda w ciemno :)

    • @3pdraiwer750
      @3pdraiwer750 Před 4 lety +1

      Motowidła w zborzach powinny być ustawione na 2/3 wysokości łanu.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety

      W praktyce nieraz trudno to osiągnąć, bo często z jednej strony jest bardziej pochylone i trzeba opuścić mocniej, mimo że drugą stroną przerzuca. Chyba że stojąca krótka pszenica pod linijkę, to czasem i bez motowideł ładnie wchodzi i się ślimakowi kładzie :)

  • @szymonsuszek8380
    @szymonsuszek8380 Před 4 lety

    Na jakim biegu było robione?

  • @D-cki
    @D-cki Před 2 lety

    Tymi motowidlami połowę obije... ślepy czy pi3r...niety?

  • @user-pk2ju1yq8r
    @user-pk2ju1yq8r Před 4 lety

    Как такой купить в Казахстане

  • @walluss
    @walluss Před 4 lety

    Pytanie jak opłacalne jest to? Zamiast usługi

    • @ralfyyynieelo3407
      @ralfyyynieelo3407 Před 4 lety +1

      Nie.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +3

      Ten kombajn młóci 3-4 ha niezbyt tęgich zbóż rocznie. Najlepiej dla każdego, jak sam sobie wyliczy pełny koszt utrzymania i użytkowania takiego kombajnu na godzinę i porówna z ceną usługi oraz (co bardzo ważne!) oceni dostępność tych usług w okolicy. Nie wszystko da się zamknąć w liczbach.

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT dokładnie, a tutaj chodzi o to by być niezależnym 😉

    • @walluss
      @walluss Před 4 lety +2

      Właśnie polscy rolnicy robią błąd chcąc być nie zależnym przez co pakują tysiące złotych jak nie więcej w maszyny które nie są aż tak potrzebne na gospodarstwie a usługi wystarczyły by a te pieniądze inwestować w coś innego tak wiem zaraz się zacznie że usług nie ma w okolicy itp bo jak Polacy są byle komuś nie dać zarobić to tak jest albo samemu można zacząć oferować usługi daną maszyną

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety +4

      @@walluss ja jestem tego zdania że najlepiej liczyć na siebie, po za tym czas żniw jest o wiele krótszy niż kiedyś i trzeba szybko zbierać by zdążyć przed popsuciem pogody.

  • @jarekgrzesiak8889
    @jarekgrzesiak8889 Před 2 lety +1

    za nisko ma motowidla

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 2 lety

      Zgadza się, ale tam gdzie na części kosy było stojące, a na części leżące, to trzeba niżej.

  • @user-yh9zf2qt9q
    @user-yh9zf2qt9q Před 3 měsíci

    Iwg

  • @klejnos94
    @klejnos94 Před 4 lety +1

    I silnik do roboty przez ten "kombajn "

  • @robertkaminski5691
    @robertkaminski5691 Před 23 dny

    Ten kombajn to był zgon....dla traktora i operatora...porażka

  • @jakubogrodzinski
    @jakubogrodzinski Před 4 lety +2

    Bizon zo20 zagon ma same wady

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 4 lety +5

      Jaki sens byłoby produkować kombajn z samymi wadami?

    • @AGROHUTA82
      @AGROHUTA82 Před 4 lety +3

      Wadą jest praktycznie tylko słaba widoczność, a po za tym to bardzo dobry kombajn, świetnie czyści i omłaca zboże.

    • @kazimierznorejko5853
      @kazimierznorejko5853 Před 3 lety +1

      Łatwo oceniać maszynę która powstała 35 lat temu. Inne czasy inne realia i inne możliwości. Skoro jeszcze jakieś egzemplarze pracują to prawie cud. Kosztował ok 1/3 Bizona Z 056. Teraz na Białorusi i Ukrainie za wysłużony egzemplarz trzeba dać 4-5 tyś $. Są tam na takim poziomie jak my 35 lat temu

  • @agrodomaszkow3470
    @agrodomaszkow3470 Před 4 lety +1

    Xd