CZY OPŁACA SIĘ STUDIOWAĆ? *z Kolega Ignacy

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 03. 2020
  • Stare przysłowie mówi, że to nie nauka a raczej chęć uczyni z nas osoby o wyższym statusie. Jednak przeglądając niektóre oferty pracy, można odnieść wrażenie, że wykształcenie, jest podstawą w nowoczesnym świecie. Jak to jest z tym wykształceniem, czy naprawdę jest nam tak potrzebne? A może zupełnie odwrotnie? Zapraszam!
    Kanał Kolega Ignacy : / igiiii1
    Film Ignacego: • NAJBOGATSI I NAJMĄDRZE...
    ➡️ Instagram: / czysty.zysk
    ➡️ Kontakt biznesowy: Do@damianolszewski.com
    Źródła:
    ➡️www.bankier.pl/wiadomosc/Magi...
    ➡️www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug...
    ➡️www.pulshr.pl/edukacja/gus-po...
    ➡️www.studenckamarka.pl/serwis....
    ➡️ciekaweliczby.pl/21-polakow/
    ➡️read.oecd-ilibrary.org/educat...
    ➡️wyborcza.pl/1,155287,17874721...
    _______
    Wyprodukowane we współpracy z VIDMO
  • Věda a technologie

Komentáře • 351

  • @KolegaIgnacy
    @KolegaIgnacy Před 4 lety +354

    ✌️❤️

    • @farmazoniarz21
      @farmazoniarz21 Před 4 lety +1

      cześć Ignacy

    • @macx3000
      @macx3000 Před 4 lety

      :)

    • @pawep3401
      @pawep3401 Před 4 lety +2

      Zaawansowany komentarz

    • @thinksie
      @thinksie Před 4 lety +1

      :/ po technikum mam resztę gdzieś, człowiek nie dokonuje wyborów przez jedną rzecz, tylko przez czynniki które go do decyzji przekonują/zmuszają :) więc, nie wiem co będę w życiu robił, 16 lat to nie dużo więc nie wiem, uczyć się nie lubię(szkoła), nie lubię szkoły, ale lubię uczyć się w domu tego co mnie interesuje, nauka języka, fizyki kwantowej, a raczej jej podstawowych zasad (xD) ewolucji, biologii, chemii, historii, ale to co w szkole totalnie mnie nie obchodzi, człowiek nie działa tak jak oni myślą, człowiek sam potrafi się czymś zainteresować, a zanudzanie kogoś w tym nie pomaga, i wręcz zabija ciekawość, szkoła niszczy, nie buduje... ;) Więcej angielskiego uczę się z kreskówek niż z lekcji ;D mam nadzieję że uda mi się nauczyć hiszpańskiego, kocham ten język, a szkoły w moim mieście nie chcą mnie go uczyć (1 klasa na 10 szkół, i to jeszcze zły kierunek, i na dodatek liceum) ;D

    • @aignite
      @aignite Před 4 lety

      @@pawep3401 to takie brzoskwinia - bakłażan , jutuberów.

  • @olivernerent9868
    @olivernerent9868 Před 4 lety +373

    Ale szanujmy się. Gates był na Harvardzie, to nie to samo co niepójście na studia w Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu.

    • @axlknightwhosaysni5336
      @axlknightwhosaysni5336 Před 4 lety +96

      Rok Harvardu to pięć lat innych uczelni i przede wszystkim koneksje. Gates znając ludzi z Harvardu miał sieć kontaktów wartą kilka lat ciężkiej pracy na meetingach. Podawanie go jako przykładu jest idiotyczne ( sam miliarder mówi zresztą wprost "Chodżcie na studia")

    • @jakubwyporek5845
      @jakubwyporek5845 Před 4 lety +7

      Uważasz że Politechnika jest słabą uczelnia?

    • @zeus8539
      @zeus8539 Před 4 lety +39

      Poza tym gdy w wieku 21 lat twoje hobby czyni Cię miliarderem to ciężko mówić o opłacalności kończenia studiów

    • @Adam-uw3lo
      @Adam-uw3lo Před 4 lety +5

      No jest przykładem bo studiów nie skończył A niektórzy szufladkuja ludzi ze względu na wykształcenie

    • @youngskyline7184
      @youngskyline7184 Před 4 lety +4

      Axl Knight who says NI nie oni rzucili studia bo mieli wizje wiedzieli co chcą robić i rozwijać własny projekt a nie iść jak większość na studia bo praca mark zuckenberg po prostu miał wizje już robił facebooka w tym momecie a studia mu przeszkadzały w jego wizji więc je rzucił był the choosen one który wiedział czego chce jezeli ktos tego nie wie niech nie rzuca

  • @OgarnijmytoRazem
    @OgarnijmytoRazem Před 4 lety +44

    Dodałbym tu parę rzeczy. Przede wszystkim problem z posiadaniem dyplomu: wszechobecne oszustwa. Kupowanie prac magisterskich, kupowanie ludzi piszących egzaminy... Udzielam korepetycji i w tym miesiącu dostałem chyba ze 20 zapytań o napisanie za kogoś egzaminu. Mimo, że wszystkich spławiam. Tacy ludzie myślą, że to bardzo sprytne. Ale potem na rozmowie o pracę ktoś pokazuje swój papierek ukończenia studiów, a pracodawca się zastanawia w pierwszej kolejności: "Ciekawe ile za niego zapłaciłeś?" To duży powód, dla którego dyplom niewiele znaczy.
    Jeśli chodzi o argument z przedsiębiorcami. Bill Gates rzucił studia i został najbogatszym człowiekiem świata. Tak, tylko Bill Gates gdyby nie miał swojego pomysłu to zostałby na studiach i spokojnie je ukończył. A powołują się na niego głównie uczniowie, którzy mają problem z nauczeniem się podstawowych rachunków. A czasem nawet z czytaniem. A jak się pytam jaki masz pomysł na swoje życie, to słyszę odwieczne: "nie wiem... ale nie chce mi się uczyć". Ja tam nie twierdzę, że trzeba skończyć studia. Bill Gates jest przykładem, że nie trzeba. Ale trzeba chcieć się rozwijać. A z tym niestety u sporej części młodzieży jest problem. Logika na zasadzie "Szlachta nie pracuje" jest zdecydowanie zbyt popularna w tym kraju.
    Dobrze też mieć pasję. I iść na studia, które nas pasjonują. Bo pasjonat wejdzie na duży wyższy poziom niż jakikolwiek wyrobnik. Pasjonaci to też z reguły ciekawe osoby, z którymi chce się pracować. Ja zawsze lubiałem matematykę, poszedłem na studia matematyczne mimo, że nie spodziewałem się znaleźć po tym pracy. A potem się okazało, że banki zgarniają matematyków na tony. A po dwóch latach rzuciłem bank, założyłem własną firmę i żyję z tego lepiej niż w banku. I cały czas robię coś co lubię, co sprawia, że mój poziom stresu jest zdecydowanie niższy niż u większości ludzi, którzy co tydzień w niedzielę wrzucają na Facebooku te zdjęcia przypominające wszystkim jak bardzo nienawidzą poniedziałku. Nasz naród taki cierpiętniczy jest bardzo i wiele osób myśli, że jeśli nie cierpią w pracy to nie zasługują na wypłatę. Uważam to za smutne i męczącę. Naprawdę, ludzie z pasją są bardziej pożyteczni niż cierpiętnicy.

    • @libertarianassfuck7635
      @libertarianassfuck7635 Před 3 lety +2

      Twój komentarz...jest po prostu złoty. ;-)

    • @juliajulia9106
      @juliajulia9106 Před 3 lety

      To wszystko prawda. Niestety, większość ludzi nie jest pasjonatami i nie mają żadnych szczególnych hobby. Nie wiem z czego to się bierze, ale rady o po prostu znalezieniu sobie hobby i próbowaniu wielu rzeczy chyba średnio się sprawdzają. Dużo ludzi nigdy nie będzie mogła "robić tego co lubi", bo nie mają oni czegoś takiego, co lubią robić na tyle i co można w jakiś sposób sprzedać/wykorzystać do zdobywania pieniędzy.
      I być może wiesz to wszystko, tak samo jak to, że jesteś szczęściarzem. Oczywiście nie odejmując ci przy tym wszystkich twoich zasług i pracy, którą włożyłeś w swój sukces ;).

    • @amayu4139
      @amayu4139 Před rokem

      @@juliajulia9106 Ciekawe co mają powiedzieć ci, których pasja jest droga, a nie zarobkowa. ;)

  • @Airachnid6
    @Airachnid6 Před 4 lety +36

    1. Zawsze lepiej papier mieć niż nie mieć.
    2. Rzucić - pewnie, o ile wiesz na co chcesz zmienić(eksperymenty w trakcie, poświęcić na to chwilę, wziąść dziekankę i iść do pracy, po prostu ciągle być aktywnym)
    3. To, że ktoś osiągnął sukces bez edukacji nie znaczy, że Ty też go osiągniesz. To jest fatalna pułapka.
    Co do zmian, owszem są szybkie, polecam staże/kółka na studiach.
    Z resztą się zgadzam :)

  • @szugar6886
    @szugar6886 Před 4 lety +216

    Jebać akademie sztuk pięknych!

  • @johnyoker
    @johnyoker Před 4 lety +43

    Studiowałem na kierunku technicznym (kierunek: MiBM) i pracę znalazłem w zawodzie już w trakcie drugiego roku nauki. N
    Według mnie najlepiej studiowanie tego co uwielbiasz i jeszcze z tego mieć z tego hajs.

  • @wojciechgaaj5849
    @wojciechgaaj5849 Před 4 lety +48

    Problem polega na tym, że programy studiów są oderwane od rzeczywistości ekonomicznej. Nie ma współpracy edukacji i biznesu

    • @xhusar3062
      @xhusar3062 Před 3 lety

      I to są bardzo mądre słowa 👌

    • @miszael7607
      @miszael7607 Před 3 lety

      A tam, gdzie "współpraca" jest, praktykant jest traktowany jako tania siła robocza lub piąte koło u wozu do "robienia kawy".

    • @martakizner6986
      @martakizner6986 Před 3 lety

      I tak ma być. Studia to nie zawodówka. Uczelnie nie powinny być przyczułkami dla biznesu. Mają człowieka rozwijać i uczyć kompetencji miękkich.

  • @TheRealHipHop
    @TheRealHipHop Před 4 lety +101

    Jak robisz studia to robisz je dla siebie, niezależnie od tego w jakim później sektorze bd pracować. Na studia się chodzi po wiedzę a nie papierki. Polecam każdemu wybrać to co lubi, wtedy studia to pasja

  • @damiandobrzycki
    @damiandobrzycki Před 4 lety +76

    Moim zdaniem warto skończyć studia póki są za darmo lub relatywnie tańsze niż w niektórych krajach. Te pięć lat, nie mówiąc o trzech to naprawde krótki okres. Dobre studia rozwijają, poza wiedzą książkową zmienia się sposób myślenia. To moje subiektywne odczucie, skończyłem Politechnikę 19 lat temu i w moim przypadku studia są niezbedne, ale rozumiem że nie każdy chce, potrzebuje lub może studiować.

    • @cuprumboy
      @cuprumboy Před 4 lety +6

      Daje ci ⭐⭐⭐⭐⭐ za restauracje

    • @littlecapricorn
      @littlecapricorn Před 4 lety +1

      Ja bym chciała ale nie mam matury ;(

    • @pingwinekspidsrmana7610
      @pingwinekspidsrmana7610 Před 4 lety

      Ja w zawodzie którym chce pracować czyli aktorstwo/reżyseria studia się przydają

    • @ktosjd1655
      @ktosjd1655 Před 4 lety

      5 lat to bardzo dużo

    • @kasztelan214
      @kasztelan214 Před 4 lety +6

      Wartość i poziom studiów 19 lat temu był inny niż obecnie.

  • @wojciechbuczak6396
    @wojciechbuczak6396 Před 4 lety +11

    Cóż, szkoła wyższa nie jest dla każdego, niektórzy po prostu są lepsi w sprawach manualnych i na studiach zwyczajnie by się zmarnowali. Takze każdy kto powinien, niech idzie. A ten kto nie musi to tak czy inaczej rozwinie się w swojej kategorii

  • @THEfrugo123
    @THEfrugo123 Před 4 lety +39

    Ja zrezygnowałem ze studiów na pierwszym roku, pół roku przepracowałem, szukałem, eksperymentowałem i wydaje mi się, że wiem co chce teraz robić! Wizja studiów w następnym roku w tym kierunku mnie nakręca tylko :D Polecam każdemu eksperymentować

    • @filip27_
      @filip27_ Před 4 měsíci

      I jak wrazenia z nowego kierunku?

  • @Irys_Gilosz
    @Irys_Gilosz Před 4 lety +23

    Myślę że wiele osób nie rozumie samej idei studiowania. Studiuje się dla własnego rozwoju I tylko I wyłącznie dla siebie. Jeżeli ktoś robi to dla "papierka" albo dlatego, że nie wie co ze sobą zrobić to zdecydowanie pomylił drogi .

    • @przyjacielswistakow6301
      @przyjacielswistakow6301 Před 3 lety +1

      Ale ja nie rozumiem po co. Przecież żyjemy w takich czasach, gdzie jesteś w stanie sobie słuchać wykładów w internecie. Obczaj sobie np. Copernicus collage

    • @miszael7607
      @miszael7607 Před 3 lety +1

      Większość osób z mojej klasy, które poszły na studia po szkole średniej, nie miała pojęcia, co chcą robić w życiu. Poszli studiować dlatego, bo nie chcieli iść do wojska/nie chciało im się jeszcze iść do roboty/chcieli sobie jeszcze posiedzieć na garnuszku u mamy. Sami się do tego przyznawali.

  • @kav0er647
    @kav0er647 Před 4 lety +18

    Ten tytuł brzmi bardzo dziwnie
    Dlaczego nie warto studiować z kolegą ignacym

  • @kafi1402
    @kafi1402 Před 4 lety +23

    W każdej firmie w której pracowałem tylko ja miałem dyplom mgr ze wszystkich pracowników a nigdy żadnego awansu nie dostałem a awansowali ludzie mając z reguły zawodówke albo podstawówke więc nie powiedziałbym o powszechności w firmach dyplomu studiów.

  • @Desfaqhunter
    @Desfaqhunter Před 4 lety +12

    Taa, najbardziej mnie ciekawi fala ludzi co idzie na psychologię/pedagogikę/filologię tylko dlatego, że nie wie co chcą robić, a wszyscy mówią, że trzeba. Jak kogoś coś interesuje to znajdzie pracę, a jak nie, to cóż. Albo będzie narzekać całę życie na to co teraz robią, bo złe studia wybrali lub cokolwiek. Specjalistów albo techników jest o wiele wiele za mało

    • @Adam-uw3lo
      @Adam-uw3lo Před 4 lety

      +1 Dobry informatyk znajdzie pracę wszędzie A jeśli zna się na programowaniu to jest już wogole ustawiony i nikt nie spojrzy co miał z Polskiego matmy czy biologii

    • @Jack-le3zh
      @Jack-le3zh Před 4 lety +4

      @@Adam-uw3lo po co dajesz tu przykład informatyków? Informatyka to jeden z najbardziej zapchanych kierunków na uczelniach i myślę, że już niedługo będzie ich przesyt

  • @kateshi4280
    @kateshi4280 Před 4 lety +30

    2:10 o to ja w Liceum...

  • @farmazoniarz21
    @farmazoniarz21 Před 4 lety +42

    grubo z tym crossem poleciałeś

  • @danielgrador1204
    @danielgrador1204 Před 4 lety

    Robisz robotę 💪🏽 odcinki ogląda się bardzo przyjemnie, wiele wiedzy, wiele mądrych przemyśleń. Czekam na kolejne odcinki 😎

  • @YakosChannel
    @YakosChannel Před 4 lety +4

    Dla mnie najlepszym wyborem były studia zaoczne. Mając 25 lat mam 5 lat doświadczenia w pracy i mgr inż. z kierunku w którym pracowałem i nadal pracuję. Jest to idealne połączenie zdobytej wiedzy praktycznej i wiedzy teoretycznej ze studiów. ;) Trzeba poświęcić więcej czasu i zaangażowania, ale było warto :)

  • @VeniQs
    @VeniQs Před 4 lety +47

    8:50 Nie Damian, to my dziękujemy. Robisz genialną robote, oby tak dalej! 😀

  • @limslima9143
    @limslima9143 Před 4 lety +75

    *Może odcinek "co daje wykształcenie średnie"?*

  • @jedrasqwerty2661
    @jedrasqwerty2661 Před 4 lety +26

    Rzuciłem studia po 1, 5 roku i przeniosłem się na zupełnie inne- to była najlepsza decyzjia jaką podjąłem w życiu mimo iż wszyscy mi ją odradzali

    • @youngskyline7184
      @youngskyline7184 Před 4 lety +6

      Jędras Qwerty Tak znam to wszyscy wiedzą co dla cb dobre a ty nie a to ty będziesz się potem męczył w życiu nie oni dla nich to łatwa gadka

    • @capriomrowkicz1751
      @capriomrowkicz1751 Před 3 lety +1

      Dokładnie trzeba mieć własne zdanie

  • @krzysztof8095
    @krzysztof8095 Před 4 lety +5

    Świetny sposób na to jaką szkołę / kierunek studiów wybrać ...
    ...
    Pójść na " dni otwarte ", do sekretariatu i wprost się spytać:
    Z jakimi przedsiębiorstwami współpracujecie w ramach praktyk zawodowych, stażów.
    Zaangażowanie przedsiębiorstw w proces nauczania jest gwarantem jego jakości. Rynek weryfikuje kto uczy rzetelnie i na odpowiednim poziomie. Nikt nie będzie współpracował z uczelniami typu Akademia Lata z Radiem.
    A niech uczelnie będą państwowe, prywatne, społeczne, kościelne ... , ale niech zaczną chwalić się swoimi absolwentami, ich zarobkami i ścieżką kariery.

  • @marcinmyszka6594
    @marcinmyszka6594 Před 4 lety +5

    Odcinek o fachowcach budowlanych jestem zaa.:)

  • @BergsonHipHop
    @BergsonHipHop Před 4 lety +24

    Na pierwszych 3 miesiącach studiów rozwinąłem się intelektualnie bardziej niż przez całe życie.

    • @marcinszpak7
      @marcinszpak7 Před 4 lety +5

      Berdzi współczuje

    • @DethMommyy
      @DethMommyy Před 4 lety +2

      @@marcinszpak7 a czego tu współczuć?

    • @lunathedog3924
      @lunathedog3924 Před 4 lety +1

      no i czego takiego się nauczyłeś? z ciekawości spytam

    • @BergsonHipHop
      @BergsonHipHop Před 4 lety +13

      @@lunathedog3924 metodologi naukowych dochodzenia do prawdy, myślenia weryfikującego założenia, wystrzegania się błędów poznawczych itd

    • @Adam-uw3lo
      @Adam-uw3lo Před 4 lety +4

      Wniosek prosty przez całe życie byłeś mało rozwinięty intelektualnie

  • @michnick8
    @michnick8 Před 3 lety

    zgadzam sie dobrze, szybko i konkretnie tlumaczysz... no bullshit, pozdro

  • @bienq_gk7038
    @bienq_gk7038 Před 4 lety +4

    Co jest dobrego w tym że mamy 21% ludzi po wyższym wykształceniu? Co jest okropne dla nas. Nawet 11% w Niemczech to nadal za dużo. Ten poziom powinien być w granicach 5% 7% a nie 21%. Ale uniwersytety są państwowe to znaczy że studenci jak się dostana bezpośrednio nie muszą nic płacić więc ludzie z tego korzystajà i mamy naturalny przesyt ludzi po wyższym wykształceniu (a warto powiedzieć że procent ludzi inteligentych się nie zmienia, nie jest zależny od tego ilu ludzi ma wyższe wykształcenie) Kolejna kwestia to to ile to wykształcenie jest wart, w większość jest na niskim poziomie. Dlatego poziom wykształcenia polaków spada i to spada od czasów reformy edukacji z 1927. W ostatnich latach przyspieszył erozje. Jeśli nie uzdrowimy poziomu nauczania (jedyną metodą żeby to osiągnąć to prywatyzacja szkół) to nie wytworzymy elity która mogłaby ciągnąć nasz naród w górę. Tylko będziemy się tak obijać od ściany do ściany zależnie gdzie nas ktoś popchnie.

  • @anxifera4333
    @anxifera4333 Před 4 lety

    Świetny film 👍👍

  • @driserq199
    @driserq199 Před 4 lety

    Idealny materiał dla mnie :D W idealnej porze

  • @nykerpl
    @nykerpl Před 4 lety +10

    4:46 pani z tylu dostala kubkiem czy tam pojemnikiem hita xD

  • @HubertJarechowicz
    @HubertJarechowicz Před 4 lety +6

    Bardzo ciekawa inicjatywa z zaproszeniem fachowca chciałbym zobaczyć taki odcinek

  • @marcinwieckowski8216
    @marcinwieckowski8216 Před 4 lety +3

    A ja studiuję i pracuję. Robię studia tylko i wyłącznie dla piperka inżyniera logistyki. Wcześniej kończyłem technikum w tym kierunku. Pracuję w handlu. Na dzień dzisiejszy wiem że w każdej chwili mogę zmienić branże bo jednak logistyka otwiera bardzo dużo ścieżek. Najważniejsze jest doświadczenie zawodowe i podejście do tematu :)

  • @NoName-fg7cs
    @NoName-fg7cs Před 4 lety +7

    Co np z architekturą? Też nikt nie przyjmie architekta bez wykształcenia

  • @marcelczescik9952
    @marcelczescik9952 Před 4 lety +27

    5 letni kontrakt a uczelnią jest jak kontrakt z diabłem za wielką nagrode płaci się tym co najcenniejsze, czasem

  • @Julia-mo9lh
    @Julia-mo9lh Před 4 lety +1

    Na stole święcone, a obok baranek,
    Koszyczek pełny barwnych pisanek
    I tak znamienne w polskim krajobrazie
    W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
    Zielony barwinek, fiołki i żonkile
    - Barwami stroją uroczyste chwile.
    W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
    Gdy wielkanocne na stole śniadanie.❤️😀

  • @katsuru2706
    @katsuru2706 Před 4 lety +15

    Ja tam idę na Studia medyczne :3

  • @biggibby5130
    @biggibby5130 Před 4 lety +2

    Super filmik. Ale następnym razem dostosuj kolor stroju do koloru tła ;)

  • @NikodemChannelYouTube
    @NikodemChannelYouTube Před 4 lety +1

    Ciekawy film i kanał. Film daje do myślenia.
    Pozdrawiam i Powodzenia w dalszych działaniach

  • @ukaszdembinski9192
    @ukaszdembinski9192 Před 4 lety +1

    Jestem z wykształcenia geodetą a teraz studiuje muzykologię xD. Jestem szczęśliwy z drugiego kierunku i już pracuje jako muzyk dzięki temu. Polecam :D

  • @Edvardius
    @Edvardius Před 4 lety +5

    Pomysł na wywiad z dobrze opłacanymi profesjonalistami brzmi jak strzał w dziesiątkę. Trochę jak 7 Metrów, tylko z tematyką bardziej w stronę Dla Pieniędzy, ale mimo wszystko unikalne.

  • @raffalshoter1538
    @raffalshoter1538 Před 4 lety +10

    Jestem na studiach i żaluje w chuj... Ale teraz już nie zrezygnuje... Jebać to...

    • @pundzior
      @pundzior Před 4 lety

      Co ty studiujesz?

    • @raffalshoter1538
      @raffalshoter1538 Před 4 lety

      @@pundziorinformatyka

    • @lexani464
      @lexani464 Před 4 lety

      To jak bys nie poszedł na studia to co byś robil ? ;(

    • @pundzior
      @pundzior Před 4 lety

      @Patrick Stick zależy co studiujesz w twoim przypadku kozackie zajęcie będziesz miał na przyszłość ja bym chciał być fizykiem astro ale co z tego jak bym nie zarobił tyle ile zarabiam w zawodzie kierowcy która łącze z pasją. pozdro

  • @Adam-uw3lo
    @Adam-uw3lo Před 4 lety +3

    Moje zdanie co do studiów. Nauka na uczelniach w ogromnej ilość przypadków to strata czasu i bardziej studiowanie bo tak się teraz robi niż kierownie się rozwojem w jakieś dziedzinie. Dużo można robić samemu z pasji i być dobrym ekspertem technikiem w danej dziedzinie. Studia są dla prawników lekarzy i polityków. W innych przypadkach mogą być Ale nie muszą. Jak ktoś wie co chce w życiu robić to napewno nie będzie się Polskim systemem nauczania kierował żeby odnieść sukces. Tyle w tym temacie

    • @kacperdziedzic3893
      @kacperdziedzic3893 Před 3 lety

      @NeGrOO to powiedz mi, jak pracować jako technolog chemiczny w zakładzie produkcyjnym, nie mając wykształcenia? ;d

  • @Kondzio807
    @Kondzio807 Před 3 lety +1

    Ja osobiście nie ukończyłem studiów dosłownie przy samym końcu. Z powodu zatargu z promotorem, natomiast zmiana łączyła się z powtórzeniem roku. Pomimo tego uważam że to był dobrze spożytkowany czas , bo to co się nauczyłem jest moje i wpłynęło to na moje myślenie o tym co tak naprawdę chce robić w życiu. Studiowana Pedagogika, a finalnie już 2 rok pracuje w logistyce. Brak papierka w niczym nie przeszkadza.

  • @tomekkaczmarek8655
    @tomekkaczmarek8655 Před 4 lety

    Popieram to była by naprawdę ciekawa seria.

  • @SandraM
    @SandraM Před 4 lety +3

    Skonczylam dwa kierunki studiow za granicą, potem byla praca w korpo ktora uswidomiła, ze posiadanie papierka to dozywotnie pracowanie jako niewolnik dla jakiejs firmy. I co teraz robie w zyciu? Nagrywam recenzje sprzetow komputerowych, nic nie zwiazanego ze studiami, a przynajmniej cos co lubię. W czym pomogly studia? Chyba tylko w tym, jak zalatwiac efektywniej sprawy i jak walczyc o swoje, nic wiecej. To co sie czlowiek uczy na studiach to masa teorii niezwiazana z pozniejsza praca, krotko mowiac po studiach kazda praca w firmie to nauka od zera wszystkiego bez wykorzystania wiedzy ze studiow.

  • @twojastary
    @twojastary Před 4 lety +2

    Szkoła kradnie czas na prawidłowy rozwój tego co chcesz później praca,idealny schemat na mrówke

  • @BeNeK212
    @BeNeK212 Před 4 lety +5

    Ok, nie bede studiował z Kolegą Ignacym

  • @Marcinek89JXL
    @Marcinek89JXL Před 3 lety

    Brawo

  • @maciekskat7362
    @maciekskat7362 Před 4 lety +1

    Bardzo fajny materiał! Wszystko czarno na białym. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach wiele zależy od doświadczenia oraz od co kto na prawdę potrafi ( oczywiście są zawody w których potrzeba studiów)

  • @GameFloWM
    @GameFloWM Před rokem +1

    czyli jeżeli teraz robię sobie projekt mechatroniczny w wieku 13-14 lat "Szósty palec" to pomoże mi to pójść do pracy mechatronicznej?

  • @uTROVKA
    @uTROVKA Před 4 lety +4

    Dlaczego nie warto STUDIOWAĆ z kolegą ignacym? Bo to ham i prostak!

  • @pawejabonski8111
    @pawejabonski8111 Před 4 lety +4

    Objawił mi się Pudzian. Tak w około 10 minucie

  • @mukyaa
    @mukyaa Před 4 lety +4

    Jest dużo dobrze płatnych i fajnych zawodów do których nie trzeba przejść studiów

    • @decomorreno3296
      @decomorreno3296 Před 4 lety +1

      Mauser np jakie?

    • @MankindDiary
      @MankindDiary Před 4 lety +2

      @@decomorreno3296 Np. programista.

    • @decomorreno3296
      @decomorreno3296 Před 4 lety +1

      Lucanidae dzieki za przyklad ale akurat ten jest dosc oczywisty

    • @youngskyline7184
      @youngskyline7184 Před 4 lety +2

      Twój Stary kucharz jak założysz restaurację,spawacz podwodny,grafik komputerowy,żołnierz

  • @Luzak2323
    @Luzak2323 Před 4 lety +2

    Gdyby układający plany dla studentów zaocznych ( zajęcia w piątek o 8:00 lub nawet w środku tygodnia) wiele osób które studiują dziennie mogłyby studiować zaocznie i rozwijać się zawodowo.

  • @Biervader
    @Biervader Před 3 lety +2

    Czyli w skrócie .
    Studia są ok jak chcemy tam iść mamy czas , środki i nie musimy już się utrzymywać sami w 100%
    Ale szybko kasa nas zweryfikuje a jak skończymy studia mamy małe szanse na pracę w konkretnym zawodzie tymbardziej jeszcze mniejsze szanse na awans dzięki wykształceniu . XD

  • @rambomw2
    @rambomw2 Před 4 lety +4

    znowu ten sweter

  • @patryq-sos
    @patryq-sos Před 4 lety +6

    Seria z fachowcami to świetny pomysł !

  • @headrestcradle3918
    @headrestcradle3918 Před 4 lety +9

    Są studia jak socjologia czy kulturoznawstwo, po których pracy nie ma, a ludzie i tak idą na te, z całym szacunkiem, idiotyczne kierunki. Ludzie tracą na studia kilka lat życia, żeby później móc pracować w zupełnie innym charakterze np być sprzedawcą albo jeździć ciężarówką. Tylko po co im do tego magister z socjologii? ;) Tak ja słusznie zauważyłeś, są profesję np lekarze, dla których studia są koniecznością. Inna sprawa, że żeby dostać się na medycynę trzeba juz w podstawówce podjąc decyzję, bo konkurencja jest tak duża, że nauka w słabym liceum może nas zdyskwalifikować. A potem 6lat na ultra-ciężkich studiach, staż i 5 lat rezydentury... Mnóstwo czasu i wyrzeczeń. Często później w naszym kraju brak grafyfikacji zarówno finansowej jak i 'społecznej' w postaci szacunku ludzi, ale cóż, takie mamy społeczeństwo. Pozdrawiam! :)

    • @wiktorr7084
      @wiktorr7084 Před 4 lety

      Headrest Cradle nie przesadzajmy. Ja tam na medycynę zdecydowałem się w 3 klasie LO i to na mat fizie i dałem radę. Ale fakt zawsze chodziłem najlepszych szkół. W PL medycyna się nie opłaca.

    • @pingwinekspidsrmana7610
      @pingwinekspidsrmana7610 Před 4 lety

      Moja koleżanka chce iść na studia pedagogiczne ponieważ chce pracować z chorymi dziećmi ja che iść na aktorstwo gdyż studia aktorskie się przydają uczą cię nowych technik i dają kontakty.

  • @lukaszwozniaklw
    @lukaszwozniaklw Před 4 lety +1

    Panie Damianie - dawaj Pan hydraulika na podcast :)

  • @kontozapasowedlaniewiadomo7746

    Powiem tak. Sam jestem tegorocznym maturzystą i nie idę na studia. Po humanie żadne studia nie dadzą mi satysfakcji, a zaoszczędzony czas mogę zainwestować w pracę, łapiąc doświadczenie, oraz w kursy. Po 2 latach planuje emigrację bo polska to nadal kraj nie do życia.

  • @koczko9380
    @koczko9380 Před 4 lety +29

    wywiad z hydraulikiem, taaaak!

  • @dominiktbg92
    @dominiktbg92 Před 4 lety +2

    Z wykształcenia kelner, z miłości do jazdy pracuje jako kierowca samochodu ciężarowego na stałej pocztowej/kurierskiej trasie międzynarodowej (tak, przywożę Wasze paczki do sortowni xd). Za dzień pracy otrzymuje 300 zł netto.

  • @dorotatarnowska8326
    @dorotatarnowska8326 Před 3 lety

    Tylko to wyjatki :) Studia rozwijaja umysl dodaja odwagi i dlatego ci ludzie sie przebranzawiaja. Wiekszosc ludzi bez wyksztalcenia ktorych znam nie pracuja albo sa na minimalnej

  • @Edvardius
    @Edvardius Před 4 lety +5

    Mam trochę bekę z tego co się dzieje na tych stockowych przebitkach. xd

  • @gto65555
    @gto65555 Před 4 lety +14

    Pójście na studia to była najgorsza decyzja moim życiu... I tak nie pracuję w zawodzie, a gdybym zaczął moją obecną profesję kilka lat temu, to dziś miałbym już własne mieszkanie, samochód etc... Tymczasem dogania mnie trzydziestka, a ja nie mam absolutnie nic.
    Nie popełniajcie tego błędu błagam.

    • @jakubsala4231
      @jakubsala4231 Před 4 lety +2

      Czy można zapytać: na jakie studia podjąłeś?

    • @gto65555
      @gto65555 Před 4 lety +5

      @@jakubsala4231 oczywiście humanistyczny. Wiadomo, że bez pracy się skończy, ale nie miałem pomysłu na siebie, nie miałem szans utrzymać się na jakimkolwiek inżynierskim.

    • @ewa615
      @ewa615 Před 4 lety

      W jakim zawodzie teraz pracujesz? I czy jeżeli jednak skończyłeś te studia to pracodawca to zauważył i jakoś Ci to pomogło czy kompletnie to było obojętne?

    • @gto65555
      @gto65555 Před 4 lety +5

      @@ewa615 jestem robotnikiem wyspecjalizowanym. Operator maszyn ciężkich. Jedyne co mój szef zauważył, to że umiem z każdym porozmawiać na poziomie i dobrze znam przepisy. Ale to w tej branży nie pomaga. Gdybym zaczął mając lat 19-20 to dziś bym miał już własne nawet nie mieszkanie a dom i dobry samochód. Zarabiam prawie dwa razy więcej od inżynierów w firmie.

    • @What-fv1yl
      @What-fv1yl Před 4 lety

      A co dokładnie studiowałes? Język polski czy angielski czy coś innego?

  • @WRozbitymZwierciadleTV

    Studiowałam 3 razy. Pierwsze studia - fizyka, chciałam być naukowcem, ale zrezygnowałam z innych względów. Drugie - ekonomia. Te studia ukończyłam (licencjat), ale nie przepracowałam ani jednego dnia w zawodzie. Najwięcej finansowo dało mi studium masażu (technik). W zeszłym roku zdecydowałam się na prawo - kompletna porażka, zrezygnowałam po 1 semestrze mimo zaliczenia sesji (prócz logiki). Teraz zamierzam zrobić studium aktorskie, bo mnie to naprawdę interesuje. Tak naprawdę powinnam była tam iść zaraz po maturze. Masaże też są spoko i można na nich nieźle zarobić...

  • @sajko2427
    @sajko2427 Před 3 lety +1

    Ja nie poszłam na studia bo miałam mały wynik z matury, czekałam rok żeby poprawić, a że nie chciałam trącić czasu zapisałam się do szkoły policealnej Cosinus na opiekuna, szkoła trwała rok więc się nie nudziłam, zdobyłam zawód i zdałam maturę z wynikiem o którym marzyłam

  • @humanpunkVB
    @humanpunkVB Před 4 lety +3

    Dlaczego takie dość indywidualne sprawy ubierane sąw pozory uniwersalności? XD

  • @nalesnik8168
    @nalesnik8168 Před 4 lety +1

    We Wrocławiu jest 3 Lakierników z Mojego Rocznika na Cale miasto 2 ja i Kolega z Klasy i Gosciu z Innej szkoly

  • @grzegorzz1111
    @grzegorzz1111 Před 4 lety +1

    😊

  • @kafi1402
    @kafi1402 Před 4 lety +4

    Co do znajomości absolutna prawda, na każde 100 osób które znam pracę po znajomości ma 99 na 100.

  • @rafahudaszek7546
    @rafahudaszek7546 Před 4 lety

    Interesuje

  • @jagalaxytoja8869
    @jagalaxytoja8869 Před 3 lety +2

    Mam pytanie bo zastanawiam na jakie studia pójść lecz najbliżej mi żeby pójść na studia logistyczne polecacie ten kierunek???

  • @zagubionywnecie
    @zagubionywnecie Před 4 lety +38

    Remont czterech mieszkan jednmoczesnie? Moze podzielisz sie tez ta widza jak stac Cie na taka inwestycje? :D

    • @ZiXek96
      @ZiXek96 Před 4 lety +19

      Niechybnie ukradł, gdyż powszechnie wiadomo, że w Polsce nie da się uczciwie dorobić czegokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    • @wojciechgaaj5849
      @wojciechgaaj5849 Před 4 lety

      Jak to skąd? Z wynajmu pozostałych czterech Xd

  • @MrKubix404
    @MrKubix404 Před 3 lety

    Sam zamiast na studia poszedłem pracować do mojego sąsiada który jest przedsiębiorcą budowlanym by nauczył mnie tego "fachu" i akurat fajnie trafilem bo w rok juz mnie wiele nauczyl, serio, wiem ze dla wielu ludzi praca na budowie to siara, ale jakub uwaza ze lepiej robić cos na co jest zapotrzebowanie, a nie ma chętnych do pracy

  • @tintratak391
    @tintratak391 Před 4 lety +7

    Znam i takie sytuacje gdzie rodzice szantażują swoje dziecko, aby chodziło na studia. Dziecko nie chce, ale zwyczajnie nie da rady się samodzielnie utrzymać...

  • @miszael7607
    @miszael7607 Před 3 lety

    W skrócie:
    Czy opłaca się studiować?
    Tylko wtedy, jeśli ze studiami wiążesz ściśle wykonywaną w przyszłości pracę.
    Jeśli nie masz pojęcia, co będziesz robił w przyszłości, daruj sobie studia, bo najprawdopodobniej do niczego ci się nie przydadzą (tylko 10% ludzi w naszym kraju pracuje w wyuczonym zawodzie), a stracisz kilka lat życia na bezsensowną naukę. Zresztą do wykonywania większości zawodów nie potrzebne są żadne studia, lecz umiejętności, łatwość adaptacji do warunków pracy, kursy, przyuczenia do stanowiska itp.
    W moim otoczeniu osoby, które odniosły największy sukces zawodowy/finansowy nie mają żadnych studiów.

  • @orzech7115
    @orzech7115 Před 4 lety +3

    No jak idziesz na kulturoznawstwo, to co sie dziwić że nie masz pracy w zawodzie, albo zmarnowałes 5lat. Masz wybór, albo marnujesz 5 lat na badziewie, albo idziesz na dobry kierunek, jak np Medycyna gdzie masz 50-60% odrzutu na start, a dyplom dostaje 100 osób, gdy na pierszym roku masz 600. Nie obwiniaj o takie rzeczy szkolnictwa wyższego tylko ludzi, którzy nie powinni nigdy iść na studia. Studia pomagają otworzyć drogi, albo odszukać właśnie swoją drogę. Argument osób sławnych, to argument merytorycznie gówniany, o czym byś wiedział gdybyś się kształcił. Jak 10000 osób nasłucha się takich frazesów, że Gates rzucił studia, to potem myśli że jak tez rzuci to moze wszystko. Tylko Gates rzucił o ile mnie pamięć nie myli Harward, a nie wyższą szkołę imienia JFK w kozich dupkach. Nie rozumiem tej nagonki na uczelnie, że nic nie dają. Obrażajcie je za poziom niektórych prowadzących, za poziom wyposażenie niektórych pracowni do zajęć praktycznych, a nie że ludzie którzy nigdy nie powinni isc na studia, poszli na nie, I nie mówię tu o wynikach z egzaminu, bo to nie jest wyrok, ale o mentalnosci

    • @orzech7115
      @orzech7115 Před 4 lety

      Zależy jak na to spojrzysz. Ja akurat mam na to specyficzne spojrzenie, bo wybralem kierunek po którym wykonujesz jeden bardzo konkretny zawód, więc masz zajęcia zawodowe, ale też ,,zapychacze", jednak wszystko łapie się w ramy. Jak nie stricte, to w działaniu urządzenia którego się używa. Jak patrze po tym co robi dziewczyna, czy znajomi na studiach, to jest to bardziej rozproszone, ale dalej bez dramatu :/

  • @korniu666
    @korniu666 Před 3 lety

    "uwarunkowania społeczne" już od podstawówki wciskli ci do głowy że po studiach to będziesz Bóg wie kim, potem matura studia i ładujesz na rynku pracy z aspiracjami że chcesz 4k na rękę na start, a kończysz na śmieciowej lub minimalnej robiac coś do czego wystarczyła by ci skończona podstawówka, i okazuje się że najbardziej z całej edukacji przydał ci sie kurs UDT na operatora wózka widłowego wysokiego składowania

  • @darekp_02
    @darekp_02 Před 4 lety +5

    jak mi ktoś pisze w cv komunikatywność, kreatywność itp - kosz. Konkret ma być. Bardziej spojrzę na cv osoby, która nie pracowała jeszcze, ale nie wpisała takich bzdur....

    • @carnerosoldador9549
      @carnerosoldador9549 Před 4 lety +2

      Ułaaa ostry jesteś

    • @ar0n399
      @ar0n399 Před 4 lety

      @@carnerosoldador9549 Raczej nie, jak po raz etny widzi, że dana osoba wpisuje w CV głupoty.

  • @michanowogrodzki5868
    @michanowogrodzki5868 Před 4 lety +1

    Dawaj fachury!

  • @wiktorbartosiewicz4003
    @wiktorbartosiewicz4003 Před 4 lety +7

    3maj lajka za wrzutkę z pudzianem 😆

  • @kaczmarekkamil4491
    @kaczmarekkamil4491 Před 3 lety

    Żaden dyplomy nie jestem równy IQ sąm ludzie na wysokich stanowiskach tylko prszesz to że mają znajomośći i plecy w dobrym okręgu

  • @youngskyline7184
    @youngskyline7184 Před 4 lety +1

    Moim zdaniem na studia niech idzie ten kto lubi się uczyć i niech wybierze kierunek który go interesuje żeby się tak utrzymał ja takiej potrzeby nie czuję po za tym studia w polce nie oszukujmy się rozwiniecie wiedzę ale pracy gwarantowanej nie macie

  • @szymonfrelichowski7343

    1:11 3,5% z 44% to 1,54% z całości. Nawet liceum nie trzeba kończyć 😂 BRAWO 👏

  • @AdanosGothicGODPL
    @AdanosGothicGODPL Před 3 lety

    6 lat robienia inż z transportu (inżynierii mechanicznej) z czego 3 to pisanie pracy zeby miec status studenta. od 3 roku praca jako rzeczoznawca komunikacyjny i nagle kryzys bo pare firm ubezpieczeniowych sie połączyło wiec trzeba sie przebranżowić bo rynek sie zmniejszył. I co teraz? od pół roku nauka programowania na własną rękę. Najpewniej zostane programista bo mam duze wsparcie kolegów programistów z akademika, a do tego programowanie jest logiczne i proste. I z 1 strony 3 lata stracone a z drugiej gdyby nie studia nie poznał bym 100 ciekawych osob, 10 przyjaciół, nie wiedział bym jak działa silnik itp. Studia to nie tylko wiedza którą przekazują nauczyciele.

  • @miloszk4370
    @miloszk4370 Před 3 lety

    9:45 programistów jako takich nie brakuje, CV spływa do firm na pęczki. Brakuje osób, które faktycznie umieją coś zaprogramować. Poszwendałem się trochę po rozmowach kwalifikacyjnych ostatnio i wszyscy prezesi/kierownicy/osoby techniczne mówią to samo: przychodzą ludzie bez elementarnej wiedzy w trakcie studiów lub po nich. Często to są osoby, które poszły na studia, bo po nich się dobrze zarabia, ale ich to nie interesuje i są ze względu na perspektywe pieniędzy. Takie osoby często kończą nawet studia ściągając lub poprawiając kilka razy jedno kolokwium. Potem rynek pracy własnie w ten sposób weryfikuje takie osoby. Inna sprawa że firmy często mają absurdalnie wyśrubowane wymagania na stanowiska młodszych programistów i często biorą tańszego tłuka, którego nauczą jak małpę w cyrku konkretną rzecz robić lub osobę z dwuletnim doświadczeniem na stanowisko juniorskie (na zasadzie "wmówimy mu, że jest słaby to mniej mu zapłacimy"). A w ogóle zainteresować firmę swoim CV nie mając doświadczenia komercyjnego to już jest spore wyzwanie.

  • @V1lkas
    @V1lkas Před 4 lety

    Byłem na studiach 5 miesięcy, ile mi to psychiki i stresu...
    Teraz byłem miesiąc w robocie, prywaciarz, brak umowy, lecenie w chuja, podziękowałem
    Koronawirus i brak odpowiedzi na jakiekolwiek cv
    Love live
    F it
    Wejście w dorosłość i rynek pracy to jak skok w szambo...

    • @andrew3682
      @andrew3682 Před 4 lety

      Nie martw się, mogło byc gorzej mogłeś niszczyć się na tym kierunku 3 lata po czym zrezygnować bez papierka. Masz czas się zastanowić -oczywiscie szukał bym pracy i zainteresował się jakimiś kursami gdzie nie wiążesz się na 5 lat a na kilka miesięcy

  • @dobrawodazoteciekawostki8161

    Wolność gospodarcza rozwiązałaby problem inflacji wyższego wykształcenia.

  • @mariadebski2366
    @mariadebski2366 Před 3 lety +1

    9:33 Czerwono-biała flaga mówiąca o emigracji z Monako lub Indonezji.

  • @ukaszbrak4007
    @ukaszbrak4007 Před 3 lety

    Do plusów należy dodać urlop 20 dyniowy odrazu po zdobyciu pracy

  • @xhusar3062
    @xhusar3062 Před 3 lety

    Jest 2021 rok. W Polskich szkołach dalej jak w lesie. A w Polsce aby zarabiać adekwatnie do wykonywanej pracy trzeba... Pracować na własnej działalności. I z każdej wykonywanej wtedy pracy można zarobić atrakcyjne pieniądze ale trzeba też znać próg opłacalności. Wiedzieć jak policzyć koszty i wydatki itd. A tego w szkole się nie dowiemy. Ja już w liceum wiedziałem że stanowczo nie zamierzam iść na studia. Broniłem ten wybór że w dzisiejszych czasach wystarczy zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz kursy zawodowe po których można dobrze zarobić. 4 lata temu dobrze zarobić to dla mnie było 2500. Jako jedyny, cała reszta miała ambicje na studia magisterskie, mniej ambitni na sam licencjat. A ja byłem "debilem" który nie chciał się uczyć. Rok mi zajęło szukanie własnego pomysłu na siebie. Skończyłem roczną szkołę policealną z zarządzania. W tym czasie przerobiłem każde możliwe stanowisko w gastronomiach. Ale za zbyt dużo znajomych poległo na własnych gastronomiach. Więc odpuściłem. Potem zrobiłem uprawnienia na maszyny budowlane. Czyli coś zupełnie innego czyli przysłowiowe kopanie rowów dla tych coś się uczyć nie chcieli. Potem kolejne maszyny, c+e. Od 3 lat robię w jednej firmie. Mam 23 lata. Mamy około 25 maszyn w parku maszyn, potrafię obsługiwać 23 z nich. Zarabiam około 3700/5000 na rękę z pełnym zusem. Od tych kwot mam płacone L4 oraz urlopy. Udało mi się uzbierać na wkład własny na mieszkanie. Aktualnie zbieram na własną działaność a z tego co wiem to reszta moich znajomych z liceum skończyło na śmieciówkach, pracach takich jak sprzedawcy w CCC, McDonald'sach, dostawcach pizzy, Rossman a na studiach została 1 osoba :) bardziej ogarnięci wynajęli pokoje, mieszkania. Reszta dalej na garnuszku rodziców. Studia w dzisiejszych czasach to jakiś głupi przekręt. Wiadomo są dobre kierunki. Prawo, medyczna. Ale tego byle debil nie kończy. A jak skończy to I tak w zawodzie nie pracuje bo jest nie poradny.

  • @t0mkk128
    @t0mkk128 Před 4 lety +6

    Witać powienien się gospodarz z gośćmi, a nie na odwrót ;)

  • @arkady7556
    @arkady7556 Před 4 lety

    Jeżeli jesteś ambitny, masz pomysły na życie - studia nie są ci potrzebne
    gorzej osoby które naprawdę nie wiedzą co mają ze sobą zrobić, nie mają żadnego pomysłu, nie wiedzą co ich czeka

  • @Rezlusiowa
    @Rezlusiowa Před 4 lety +2

    Ja właśnie jestem na rozstaju, wolałabym pracować już, mieć mieszkanie z drugą połówką i razem żyć a nie trzymać się na kierunku gdzie zagadnienia i zadania wysysają ze mnie całą radość przedmiotu który studiuję.

  • @jareks7416
    @jareks7416 Před 3 lety

    Oczywiści, że opłaca się studiować choćby za możliwość prowadzenia działalności po przez AIP. 8 lat zwolnienia z podatku dochodowego przy umowie zlecenie w pierwszym progu podatkowym to ponad 100k oszczędności do tego brak ZUS i składki zdrowotnej to kolejne 140k w kieszeni. Czyli łącznie płacąc nawet czesne w wyższej szkole tańca ludowego można zaoszczędzić ok 220k co daje fajny kapitał na rozkręcenie firmy. Dodatkowe profity to możliwość poznania ciekawych osób oraz zawsze się człowiek czegoś nowego nauczy. Oczywiście nie dla każdej branży bo zakup środków trwałych odpada ale dla usług albo ecomers jest to rozwiązanie idealne

  • @jakubkorzeniewski1319
    @jakubkorzeniewski1319 Před 4 lety

    Nie no studiować najlepiej. Odpowiedź oczywista.

  • @farpat4027
    @farpat4027 Před 3 lety

    Poza kilkoma kierunkami, które studiów wymagają na żadnych studiach nie nauczysz się więcej niż w pracy. Profesorowie często maja już nieaktualną wiedzę, albo gotowe materiały sprzed kilku lat. Uczysz się masy archaizmów, przynajmniej na kierunkach zwiazanych z IT itp. Faktycznie można się czegoś nauczyć na zajęciach dodatkowych.
    Warto byłoby jednak wspomnieć, że wielu pracodawców wymaga wyższego wykształcenia, szczególnie jeśli mamy aspiracja na wyższe stanowiska, więc podejmując pracę warto iść na jakieś proste studia zaoczne, żeby mieć papier w razie szansy na awans.

  • @michaelangelo2919
    @michaelangelo2919 Před 4 lety

    Wywiad ze spawaczem!

  • @zubrowka8780
    @zubrowka8780 Před 4 lety +5

    Według mnie najlepiej skończyć zawodówke lub technikum zawód jest plus doświadczenie jest praktyki są i większość osób puźniej pracuje w swoim zawodzie z całkiem niezłe pieniądze i egzamin zawodowy jest ważny na całą ue poza tym w polsce jest zdecydowanie za mało absolwentùw zawodówke i technikuw