Tesla, Meta, Amazon, Apple.. Megéri a slágerrészvényekből vásárolni?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 17. 09. 2023
  • Tesla, Meta, Amazon, Apple - ezek jelenleg mind slágerrészvénynek számítanak. Vagyis olyannak, amit nagyon sokan vásárolnak, ezért azoknak a laikus befektetőknek, akik egyedi részvénybe akarnak fektetni, valószínűleg azonnal beugranak, mint jó vételi opciók. De ismertség ide vagy oda, egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek érdemes foglalkoznia velük.
    A legújabb Pénz Beszél podcastünkben laikusok számára adunk támpontokat ahhoz, hogyan érdemes egyedi részvényeket vásárolni.
    Az adásban többek között szó lesz a következőkről:
    • miért nem érdemes kapaszkodó nélkül egyedirészvény-vásárlásba fogni?
    • mit csinálnak másként a profik, mint a laikusok?
    • mi az egyedi részvények alternatívája, ha egy laikus befektető, mégis szeretne részvényt vásárolni?
    • mennyire érdemes a megérzésekre hivatkozni?
    • mikor jó és mikor nem jó az érzelmi kötődés a befektetésekkel kapcsolatban?
    Jelentkezzen személyes tanácsadásunkra és megismerheti, miben nyújtunk többet jelenlegi pénzügyi szolgáltatójánál! www.inwestmentors.hu/penz-bes...

Komentáře • 13

  • @1Paliii
    @1Paliii Před 10 měsíci +4

    Hype részvények. 😊

  • @TheUbisali
    @TheUbisali Před měsícem +1

    Még csak pár éve vagyok jelen, Meta átlagáram 140, Google 96, Apple 135, Nvidia 260. Szóval a válasz az, hogy nekem megérte. Amúgy ha nem tartanék belőlük, akkor lehet, hogy én is azt írnám be ide, hogy nem, meg hogy hype részvények. :D

  • @almoshollo8276
    @almoshollo8276 Před 10 měsíci +1

    Szerintem az egyik legjobb rész volt.

  • @MrBiiila
    @MrBiiila Před 10 měsíci +1

    Kisbefektetői hype vonat részvények ( retail hype train stocks )

  • @richardpuskas6473
    @richardpuskas6473 Před 10 měsíci +2

    Value Glamour Stocks

  • @zsoltsarkany6303
    @zsoltsarkany6303 Před 10 měsíci +2

    Hűű! Hát a podcast után,... most eléggé leértékeltnek érzem magam,...mint kisbefektető.🤔😁

    • @tamasberki7758
      @tamasberki7758 Před 10 měsíci +2

      Nyilván ez az egész műsor arra van kihegyezve, hogy "a tőzsde nagyon veszélyes hely! Inkább nekünk add a pénzed, majd mi befektetjük okosba"
      Mert ők nem basznak át, szépen megkapod az éves 4% hozamodat (a maradék 6 százalékot meg majd ők elteszik.) Ha éppen nem vesznek rá hogy valami szarba fektess és 10 év múlva is mínuszban legyen a számlád. Lásd kínai részvények a 2000-es évek elején.

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  Před 10 měsíci +4

      A tőzsde nem veszélyes hely. Sőt, a hosszú távú reálhozam forrása:) Ami veszélyes az a kisbefektetők felkészületlensége és türelmetlensége. Ez a legfőbb oka, hogy az egyedirészvény-választás a legtöbb kisbefektetőnek jelentős kockázatokat jelent. Sajnos ez tény, amit temérdeknyi kutatásból és a brókercégek ügyfélszámláinak eredményéből mind lehet látni. Az átlagos alulteljesítés az indexekhez képest -4% / év. Ezért monja még Buffett is, hogy inkább indexkövető alapot vegyenek. Részben erről szólt az adás. Meg arról, hogy ennek ellenére, hogy lehet a nyerési esélyeket javítani egy egyszerű módszerrel. Kommentelés előtt érdemes meghallgatni ;)
      - 2007-től vagyunk a szakmában, ezért a 2000-es évek elején nem ajánlhattunk semmit. Ezt sajnálom is azért, mert 2003-2007 között volt a fejlődő piac fénykora. A kínai large capek kb. +400%ot meneteltek. Gyakorlatilag ebben az időszakban a globális részvénypiacon ezen a területen voltak a legjobb hozamok, durván odaverve az amcsi papírokat, ahol 2000-2007 között csak vergődött az sp500.
      - hozamot elrakni nem tudunk (és nem is akarunk), hiszen minden ügyfélnek a saját nevén van a számlája, amire a saját igényei/célja/lehetőségei mentén a "why not the best" elvet követve fogalmazunk meg egy hosszú távú befektetési stratégiát és segítünk kiválasztania az oda illő értékpapírokat 😉

  • @turakcicakesegyebek.1855
    @turakcicakesegyebek.1855 Před 10 měsíci +1

    Trend reszvenyek, tech reszvények.

  • @75tigris33
    @75tigris33 Před 10 měsíci +2

    Sajnos a piac könnyű elérhetősége előny ,és hátrány is egyben.Pik pak nyitunk egy számlát és uccu neki. Adatokat valóban nem látjuk , sokba kerül,el sem érjük, ez lenne a legkevesebb,de érteni sem értik a nagy többség. Es rengeteg bukató van meg,ami elhangzik a videóban. Sokan miért ne alapon belepnek a piacra, aztán bukóval kilépnek,minden szabályt felrúgva, tartási idő,pozíciók mérete,mentális felkészülés stb. Ez egy szakma, évekig tanulni tapasztalni kell,és meg úgy is nehéz. Tudás-stratégia- mentális felkészültség hármasból valamelyik mindig hiányzik. Minimum 2, na ezért bukik a kisbefektető 85%-a . Szerintem.video teljesen oké.

  • @eadipi
    @eadipi Před 10 měsíci

    Hogy a múltban jó volt az S&P500, miért kell, hogy a jövőben is jó legyen? Amúgy a múltban sem volt mindig jó buli S&P 500-ba tenni a vagyon nagy részét. Ha valaki pl. 2000 júniusában fektetett be, az azt tapasztalta, hogy 3 évvel későbbre a pénze 35%-át éri már csak a befektetett összeg (inflációval nem számolva). Ha várt újabb 3 évet, a pénze még mindig nem érte el a befektetett összeget. Újabb 3 év újabb nagy zakó, ismét vissza 30% feletti veszteségre és közben egyszer sem volt a befektetett összeg felett az érték. Még 3 év (ez már 12 év!) és még mindig mínusz. Ennél még a PMÁM is jobb. Aztán újabb 3 év és elkezdődik egy olyan rally az S&P 500 történetében, ami sosem volt korábban. Engem ez nehezen győz meg arról, hogy S&P 500-ban biztonságban van az ember pénze. A múltban volt a 2000-es éveknél rosszabb is. pl. 1929-es befektetéssel 30 évig ülhettél volna rajta, hogy elérd azt, amit betettél. De ha türelmesen 60 évig ültér rajta, kemény évi 1%-os hozamod lehetett. 50 évig nem volt jó ötlet, mert akkor 20% feletti bukón voltál. Persze, ne a világháborúk időszakát nézzük. nézzünk mondjuk egy 1965 körüli befektetést. 20 év múlva 40%-os bukó. Ha még 10 évet vársz, eléred az évi 2% feletti hozamot.

    • @inwestmentors
      @inwestmentors  Před 10 měsíci +1

      Nem kell, hogy jó legyen, csak valószínű, hogy jó lesz 🤑
      A történelmi adatok áttekintéséhez hozzátartozik, hogy sp500 indexbe nem számolják bele az osztalékot, de ha valaki konkrét pénzügyi terméket vesz ott valamilyen formában hozzá tesz még az eredményekhez. A nagy gazdasági válság körüli évtizedekben pedig a növekedés nagyobb részét pont az osztalék adta. Az osztalékot is beszámítva nem volt olyan 20 éves időszak az sp500ban, ami mínuszba jött volna ki. De még 5 éves távon is 88%-ban fordult pozitívba az eredménye. Ha ehhez még hozzáveszem a piaci környezetet is, miszerint közel két éve válságban vagyunk, akkor a hozamkilátások még jobbak lesznek. (ezért nem is szerencsés történelmi csúcsokat egy válság közepéhez hasonlítani)
      Az állampapírpiac számára sem volt felhőtlen a múlt század. Államcsőd Magyarországon is kétszer történt, Németországban háromszor... Az európai részvénypiac elemzésébe pedig jobb, ha nem is fogunk bele:))
      Lényeg, hogy elsősorban a produktivitás javulása és az emberi találkonyság sikere miatt bízhatunk a gazdaság és ezzel együtt a részvénypiac növekedésében. Ezt támasztják alá a valószínűségek és a gazdasági adatok. Aki ebben nem bízik, vagy nem szeretné vállalni az ezzel járó rizikót az inkább vegyen kötvényt. Ott más jellegűek a kockázatok, de tény, egy fokkal jobban tervezhető. Azt azért érdemes látni, hogy a történelmi tapasztalatok alapján messze a részvénypiac volt a legjobb reálhozamot produkáló terület a nagy befektetési eszközosztályok közül, épp ezért van tele az összes profi befektetőnek a portfóliója részvényekkel.
      Részvény vs. kötvényről készítettünk is egy külön adást, amit ide kattintva érdemes megtekinteni: czcams.com/video/T9WmFRzyY4Y/video.html

  • @donlesligno
    @donlesligno Před 10 měsíci +1

    Paypalt vegyetek, ne ezeket…