10.06.2021. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Проєкт еЛікарняний. Пресбрифінг НСЗУ

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 06. 2021
  • 📌 Медичні заклади в Україні почали переходити на новий процес формування електронних листків непрацездатності. Поступовий перехід розпочався 4 червня і триватиме до 1 вересня. Після 1 вересня створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність як основи для електронного листка непрацездатності буде обов'язковим для усіх медичних закладів, у яких є ліцензія на медичну практику. Незалежно від того, чи має заклад договір з Національною службою здоров'я України.
    📌 Запровадження електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність - важливий етап цифрової трансформації в системі охорони здоров'я. А також - у побудові системи ефективного електронного документообігу. Це продовження планомірного переходу від паперових довідок до електронних медичних висновків, які формуються на основі даних з електронної медичної картки. Нагадаємо, що наразі впроваджено електронні медичні висновки про народження як ключову складову великого проекту єМалятко.
    📌Пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності. Основне для нього - отримати необхідну медичну допомогу. Вся інша робота здійснюватиметься автоматично в електронній системі охорони здоров'я.
    А роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про те, що їх працівники були непрацездатності, в особистому електронному кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
    📌 Для лікаря це зменшить кількість паперової роботи, бо медичний і фінансовий процес тепер розділяється. Лікар займається лише медичною частиною і не заповнює жодної адміністративної інформації про роботодавця. Всі необхідні дані додаються автоматично.
    📌 Перші електронні лікарняні заклади почали виписувати уже 4 червня. Як відбувається перехід, залежить від технічної спроможності конкретного медзакладу. Якщо медична інформаційна система, яку використовує медичний заклад, успішно пройшла тестування функціоналу електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, медзаклад зобов'язаний цей функціонал використовувати. Тобто заклад повністю переходить на електронні лікарняні і паперові створювати вже не може.
    📌 Процес формування електронних листків непрацездатності побудовано так.
    ➡ В електронній системі охорони здоров'я лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Тобто фіксує, що пацієнт в цей момент хворіє і не може виконувати свою роботу. Цей висновок формується з електронних медичних записів, які лікар веде щодо пацієнта в його електронній медичній картці. Йдеться про діагноз, лікування та іншу медичну інформацію. Жодної адміністративної інформації лікар записувати не буде.
    ➡ Медичний висновок про тимчасову непрацездатність. лікар підписує своїм кваліфікованим електронним підписом. Після підпису документ автоматично відправляється в електронний реєстр листків непрацездатності. Цей реєстр належить Пенсійному фонду. У Пенсійний фонд не передається діагноз пацієнта. А лише інформація від лікаря, що в певний період часу людина не може працювати через стан здоров'я.
    ➡ Пенсійний фонд у своєму реєстрі також доповнює дані інформацією про роботодавця. Фактично це вже і є електронний лікарняний, який направляється роботодавцю. Пацієнт може побачити свій електронний лікарняний через електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду. Тобто пацієнт може перевірити, що йому дійсно сформували електронний лікарняний. В свою чергу роботодавець через свій кабінет бачить, що для його працівника сформували електронний лікарняний. Обмін інформацією відбувається автоматично.
    📌 У момент, коли лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність, пацієнт отримує SMS-повідомлення, про те, що йому створили такий медичний висновок. Для пацієнта це є підтвердженням, що ця інформація буде надіслана в Пенсійний фонд. Коли Пенсійний фонд доповнить цю інформацію даними про роботодавця, пацієнт отримає ще одне SMS-повідомлення про те, що йому створили електронний листок непрацездатності. А отже - оплатять період непрацездатності.
    📌 Важливо знати, який лікарняний пацієнту виписали на сьогодні, з таким він і долікується. Тобто, якщо пацієнту відкрили паперовий лікарняний, а потім заклад перейшов на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, то пацієнту при необхідності мають подовжити листок непрацездатності у паперовому вигляді. Тобто якщо у пацієнта зараз є паперовий лікарняний, його не потрібно йти і реєструвати в електронній системі.
    Перехід до електронних документів покращує якість надання сервісу.
    Підпишіться на канал ► bit.ly/NHSUCZcams
    Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
    Facebook НСЗУ ► / nszu.ukr
    Facebook НСЗУ для пацієнта ► / nszu.care
    Telegram канал НСЗУ ► t.me/NSZU_gov
    Instagram канал НСЗУ ► / nszu_gov
    Twitter канал НСЗУ (англ.) ► / nszu_gov
    Сайт НСЗУ ► nszu.gov.ua/
    #НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій

Komentáře • 34

  • @tatjana2905
    @tatjana2905 Před 3 lety +13

    Молодцы, куча вопросов и не одного ответа, браво НЦЗУ

  • @trauma4783
    @trauma4783 Před 3 lety +13

    Дуже дивним є введення в дію Наказу без Інструкції до його виконання. Я вже мовчу про запровадження МВТН без створення в ЕСОЗ модуля ЛКК та МСЕК о_О
    Вся конструктивна критика в коментарях пов’язана зі взаємодією лікаря з ЛКК і МСЕК, яка в наказі зовсім не висвітлена. По наказу лікарям розширено повноваження, але разом з тим не надано інструментарію в ЕСОЗ та інструкцій як діяти в ситуаціях де раніше фігурувала ЛКК і МСЕК.
    Наприклад: 1) як оформити МВТН заднім числом по об’єктивних причинах (при помилці лікаря, при несправності МІС/ЕСОЗ більше доби)
    2) взаємодія ЛКК та МСЕК з МВТН при ЕТН і винесення їх рішень (записи в МВТН про визнання/невизнання інвалідом, про підтвердження права лікарю продовжувати лікування)
    3) оформлення МВТН на період перебування хворого на МСЕК
    4) оформлення МВТН в день госпіталізації в стаціонар при умові, що направлення категорії «Стаціонарне лікування» погашається взаємодією «Виписка пацієнта зі стаціонару» в день виписки.

  • @olexandrkowalewsky1559
    @olexandrkowalewsky1559 Před 3 lety +14

    А як бути якщо пацієнт поступає на лікування в суботу ввечері чи в неділю ввечері а лікуючий лікар на роботі в понеділок

  • @daringuL
    @daringuL Před 3 lety +15

    Будь ласка, зробіть відео з інструкцією як правильно оформити мвтн у стаціонарі, якщо пацієнт приходить з направленням на стаціонарне лікування і воно погашається відповідною взаємодією лише на момент виписки?

  • @trauma4783
    @trauma4783 Před 3 lety +7

    Прошу роз’яснити процес скерування довгохворіючих пацієнтів на МСЕК в рамках наказу №1066. Адже лікуючий лікар має право на безперервне лікування і оформлення МВТН лише до 120 днів. Яким буде принцип оформлення МВТН на період зі 120 дня по дату безпосереднього огляду пацієнта на МСЕК ?!

  • @user-rv7wc3iw7v
    @user-rv7wc3iw7v Před 3 lety +10

    Як діяти(оформлення медичних висновків) під час збоїв в роботі та технічних робіт на серверах eHealth та МІС

  • @78chibo
    @78chibo Před 3 lety +7

    Как правильно указывать сроки больничного листа ,если сразу пациенту дали больничный на 5 дней,а потом нужно его продлить ещё на несколько дней?

  • @andriibezkrovnyi7215
    @andriibezkrovnyi7215 Před 3 lety +7

    Чи вірно, що тепер у вихідний або святковий день лікарі приймального відділення і травмпункту мають право оформляти первинний МВТН працюючим застрахованим пацієнтам, які визнані непрацездатними і в зв’язку з цим пропустять робочу зміну ? Якщо так то до якого терміну ?

  • @trauma4783
    @trauma4783 Před 3 lety +6

    Направлення категорії «Стаціонарне лікування» погашається взаємодією «Виписка пацієнта зі стаціонару» що формується в день виписки.
    Прошу пояснити як тоді в день госпіталізації оформити МВТН на період перебування в стаціонарі ??

    • @user-qp9kh8md6j
      @user-qp9kh8md6j Před 2 lety

      Смотрите, я вчера лягла в больницу, открыли больничный мне и пришла смс, что создан електронный больничный!

  • @user-fi2if5zr1o
    @user-fi2if5zr1o Před 2 lety +1

    Багато загальних фраз, як це корисно та зручно. Блище до суті.

  • @juliacherniak2741
    @juliacherniak2741 Před 3 lety +2

    Що робити лікарями психіатрам, якщо ми не подаємо інформацію в ЕСОЗ? Я зразу на сайт 066?

  • @trauma4783
    @trauma4783 Před 3 lety +6

    Наказ МОЗ №1066 передбачає, що МВТН будь якої категорії повинні формуватися на підставі повних відомостей про скарги, анамнез, об’єктивний стан та локальний статус. Цих відомостей також вимагає ЕТН та ФСС України при перевірці.
    Проте розділ «Медичні записи» де можна вказати скарги, анамнез, об’єктивний стан та локальний статус в МІС Хелсі доступний лише для локального користування і відомості з нього НЕ відправляються в ЕСОЗ при синхронізації.
    Натомість в рамках взаємодії «Прийом пацієнта» та «Виписка пацієнта зі стаціонару» в МІС Хелсі присутні лише розділи: причини ICPC2, діагноз МКХ-10, класифікатор послуг та інтервенцій АНСІ, які відправляються до ЕСОЗ при синхронізації.
    Чи є достатнім наявних на даний момент функціонал МІС для повноцінного медичного документообігу і формування МВТН в рамках вимог наказу? Прошу роз’яснити чи слід вимагати від техслужби МІС Хелсі налагодження відправки даних розділу «Медичні записи» в ЦБД НСЗУ ?

  • @mishakostyshak8048
    @mishakostyshak8048 Před rokem

    якщо нам не правельно оформили лікарняне на вагітність не ввели фопа і пройшов термін, що робити

  • @1237281
    @1237281 Před 3 lety +2

    В цьому відео czcams.com/video/S4NLrALw9EA/video.html все вірно про лікарняні?

  • @daringuL
    @daringuL Před 3 lety +4

    Чи може лікар 10.06.2021 створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність пацієнта скажімо з 1.06.2021 по 9.06.2021?

    • @vagotil
      @vagotil Před 3 lety +1

      Не може, створення запису протягом перших 24 годин

    • @user-gk3hq3vg8h
      @user-gk3hq3vg8h Před 3 lety +6

      Лікар тепер нічого не може!
      Комп 24 /7. Працюйте.
      В очі пацієнтам немає часу подивитись, а тепер ще й л/н добавили онлайн.

  • @user-zn8iw6pj6r
    @user-zn8iw6pj6r Před 2 lety

    Доброго дня Підскажіть як зареєструватись на платформі НСЗУ електроні лікарняні? Дякую

  • @user-jx9eo8zm3f
    @user-jx9eo8zm3f Před 2 lety +1

    Як розшифрувати лікарняний?ID номер свій знати?якщо в Україні офіційно не працюю?був на лікарняному ,працюю за кордоном офіційно?що робити?

    • @trauma4783
      @trauma4783 Před 2 lety +1

      Електронний лікарняний лист можна роздрукувати у лікуючого лікаря. Але він не діє напряму закордоном!
      1) Лікуючий лікар оформляє виписку (ф027-0) про лікування та завіряє гербовими печатками
      2) Перекладаєте виписку на мову країни, де офіційно працюєте
      3) Нотаріально завіряєте перекладену виписку в країні, де офіційно працюєте
      4) Звертаєтеся до медиків країни, де офіційно працюєте, щоб покрили період даного лікування

  • @user-gk3hq3vg8h
    @user-gk3hq3vg8h Před 3 lety +5

    Жесть.
    Хто нам дає рекомендації і які!!!!

  • @user-qm5ye5rw5z
    @user-qm5ye5rw5z Před 3 lety

    😳😳😳

  • @user-ob6hb6sj1w
    @user-ob6hb6sj1w Před 2 lety +3

    Вони самі ні хера не знають!!!!

  • @olegogol1994
    @olegogol1994 Před 3 lety

    ++++++

  • @user-oe6qs9mh4k
    @user-oe6qs9mh4k Před 2 lety

    Як відкрити електронне лікарняне,якщо будуть збої в роботі системи,або вимкнуть електроенергію???Що робити тоді???Вмирати на робочому місці???👏👏👏

  • @user-og3vq6qm2k
    @user-og3vq6qm2k Před 2 lety +1

    Много слов ни о чем. Полезной информации ноль.

  • @user-eq2rx4xj6l
    @user-eq2rx4xj6l Před 2 lety

    класс теперь можно знакомому врачу позвонить кинуть на карту денег а он тебе код больничного листа , вот где заживем ,сервис епт , теперь не нужно в регистратуре покупать больничный тем самым оплачивая лишнего человека ))

  • @vangefest6406
    @vangefest6406 Před 2 lety

    Зникніть, не довас.

  • @user-tb8pv8wy9t
    @user-tb8pv8wy9t Před 2 lety

    Ни одного слова по сути, только самореклама
    Не работает на украине