Jak w prawidłowy sposób montować grupy pompowe PrimoTherm - AFRISOpl

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 28. 06. 2017
  • Montaż grup pompowych PrimoTherm na instalacji.
    Subskrybuj: czcams.com/users/afrisopl?sub...
    Witamy na kanale AFRISOpl,
    Dzisiaj nieco inna forma jak do tej pory. Przedstawiamy filmik na którym Instalator z programu AFRISOExpert montuje grupy pompowe PrimoTherm. Prezentuje sam montaż oraz informuje na co zwracać szczególną uwagę.
    Grupy pompowe przeznaczone są do pompowania medium w instalacjach grzewczych.
    Nowoczesna instalacja c.o. składa się z wielu podzespołów. Wykonując taką instalację bazując na grupach pompowych PrimoTherm ograniczamy liczbę oddzielnych elementów, a także skracamy czas oraz poziom skomplikowania montażu, uzyskując przy tym gwarancję szczelności i niezawodności.
    Piszcie w komentarzach jak Wam się podoba taki format filmu.
    Może chcielibyście zagrać w jednym z naszych filmów? Zapraszamy do kontaktu pod adresem marketing@afriso.pl
  • Věda a technologie

Komentáře • 55

  • @szymons45157
    @szymons45157 Před měsícem

    Doskonaly film ,który.mnie przekonał do zakupu

  • @tutektutus7263
    @tutektutus7263 Před 6 lety +1

    Panowie szacun za zastosowane naczynia w instlacji najlepsze na rynku a niedoceniane

  • @siakostaksiakostak9883
    @siakostaksiakostak9883 Před 7 lety +3

    No jest moc, Przemo nie odstawia lipy.
    Pozdro !

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 7 lety +1

      Dziękujemy za pozytywny komentarz :)
      Zgadza się, Przemek to bardzo dobry instalator, który zna się na swojej pracy. Dlatego też nie mieliśmy wątpliwości, że bardzo dobrze sprawdzi się w naszym wspólnym filmie.

  • @Acinuter
    @Acinuter Před 6 lety +1

    Pytanie, na początku filmu jest powiedziane, że pompy obiegowe to wszystkich sekcji musza znaleźć się po stronie 'zasilającej' (prawej), natomiast jedna z sekcji jest w całości po lewej stronie rozdzielacza (ta przeznaczona na piętro). W jaki sposób jest tutaj zapewniony dopływ gorącego medium do tej skrajnej prawej sekcji?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 6 lety

      Konstrukcja tego rozdzielacza KSV(z 3 obiegami, bez sprzęgła hydraulicznego), jest tak wykonana, że przyłącza poszczególny obiegów centralnego ogrzewania po prawej stronie łączą się z przyłączem obiegu źródła ciepła po prawej stronie. Analogicznie przyłącza z lewej strony są konstrukcyjnie połączone z przyłączem obiegu źródła ciepła po lewej stronie. Wewnątrz rozdzielacza znajduje się po prostu falista przegroda rozdzielająca przyłącza powrotne od zasilających. Woda zasilająca (gorąca) w rozdzielaczu jest oddzielona od wody powracającej. Obieg wody natomiast wymuszany jest przez pompy obiegowe w zależności od ich wydajności. Przy podłączaniu grup pompowych do różnych typów rozdzielaczy KSV radzimy posługiwać się rysunkami w instrukcjach: www.afriso.pl/pl/pobieranie/Rozdzileacze%20KSV%20do%20grup%20pompowych%20PrimoTherm%20%28953.011.0043%202%29.pdf lub dla KSV 150 i 160 kW:www.afriso.pl/pl/pobieranie/953.011.0068%201_web_20171219.pdf

  • @fabiancichuta6839
    @fabiancichuta6839 Před 5 lety +1

    Witam mam pytanie gdzie montujemy pompę na powrocie czy na zasilaniu,chodzi mi o pompę pomiędzy piecem a sprzeglem ...pozdrawiam.

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 5 lety +1

      Dzień dobry. Jeżeli w obiegu kotłowym nie ma żadnej armatury mieszającej, która wymaga pompy do poprawnego działania, to umiejscowienie pompy nie ma większego znaczenia. Natomiast dużo lepszym miejscem na montaż pompy jest powrót do kotła, a to ze względu na niższą temperaturę czynnika tłoczonego przez pompę, co przyczyni się do wydłużenia okresu użytkowania tej pompy.

  • @konrad_radzyn
    @konrad_radzyn Před 2 lety

    Mam pytanie czy Grupa pompowa PrimoTherm K 180-1 DN25 WP, pompa Wilo Para będzie odpowiednia jako połączenie bufora i układu ogrzewania w domu.
    Połączenie przez preizolkę 1 "o długości około 25 metrów w jedną stronę
    Grupa ma działać jako pompa obiegowa między buforem a instalacja w domu.
    W instalacji będzie oczywiście rozdzielacz z kolejną grupą pompowa.

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 2 lety

      Trzeba oszacować ilość medium przepływającego w tym obiegu, jak również opory przepływu. W tym filmie pokazaliśmy jak należy krok po kroku dobrać pompę obiegową: czcams.com/video/o-Et9AFMqJY/video.html

  • @damianjaroszek8711
    @damianjaroszek8711 Před rokem

    ładny zestaw penie i nie tani, a podstawa mechaniki gdzie?żal parę groszy dać ?przed pompą brak zabezpieczenia po stronie filtra gwarancja się sypnie :)

  • @kamilkamill9778
    @kamilkamill9778 Před 4 lety +1

    Witam ile max metrów rury w ogrzewaniu podłogowym dla jednej grupy może być

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 4 lety

      Każdy przypadek należy traktować indywidualnie, wydajność pompy oraz dobór zaworu 3-drogowego powinny być wykonane przez projektanta instalacji sanitarnych lub z pomocą doświadczonego instalatora. Nie podajemy jednej konkretnej wartości dla danego rozwiązania, gdyż grupy pompowe 180-2 są w dwóch rozmiarach: DN25 i DN32. Dodatkowo grupy DN 25 wyposażone są w zawór ARV KvsVario i mają szeroki zakres regulacji. Do wyboru są też dwa modele pomp o różnych charakterystykach pracy.

  • @piotrsobieraj2187
    @piotrsobieraj2187 Před 6 lety +4

    A filtry przed pompami?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 6 lety +2

      Ma Pan absolutną rację, że należy stosować zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami niesionymi przez czynnik grzewczy. Mając na uwadze, że dostępne na rynku materiały instalacyjne są coraz lepszej jakości, a instalacja została przygotowana zgodnie z dobrą praktyką instalacyjną, możemy stwierdzić, że wystarczającym zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, na przykładzie instalacji z filmu, będzie separator zanieczyszczeń na powrocie źródła ciepła i zwykły filtr siatkowy na zasilaniu. Ponadto należy pamiętać że każdą nową instalację należy przed uruchomieniem przepłukać, aby pozbyć się zabrudzeń pomontażowych. Warto również przemyśleć temat wypełnienia instalacji i stosować roztwory glikolu oraz inhibitory korozji. Czysta instalacja działa efektywniej, a dobra jakość medium wpływa na wydłużenie żywotności instalacji i jej urządzeń. Więcej informacji na temat separatorów zanieczyszczeń FAR znajdzie Pan w filmie czcams.com/video/geN2T1cLr0Q/video.html

  • @marcinyyy61
    @marcinyyy61 Před 4 lety

    Panowie małe pytanko o grupe pompową (solarną) Od samej nowości sa złe wskazania temp.Działają odwrotnie jak by ktoś pomylił zasilanie z powrotem.Sprawdzałem podłączenie jest ok do tego dodam że w momencie rozpoczęcia pracy ciepło idzie w pierwszej kolejności na czerwony termometr.Gdzie może być problem?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 4 lety

      Właśnie Pański opis : "w momencie rozpoczęcia pracy ciepło idzie w pierwszej kolejności na czerwony termometr" sugeruje na podłączenie na odwrót zasilania z powrotem. W przypadku grupy solarnej to czynnik zasilający solary jest chłodniejszy. Pompa w grupie PrimoSol przetłacza czynnik z wężownicy zasobnika do solarów (odcinek z niebieskim termometrem). Powracający czynnik jest już podgrzany przez solary i przechodzi przez odcinek grupy pompowej z czerwonym termometrem i separatorem powietrza, z powrotem do wężownicy w zasobniku solarnym.

    • @marcinyyy61
      @marcinyyy61 Před 4 lety

      @@AFRISOpl i tak jest podłączone pompa pcha na solary po przejściu czynnika przez zasibnik

  • @wawmen13
    @wawmen13 Před 7 lety

    plus napewno za kompaktowość i za zastosowanie standardowych pomp 180 a nie skracanych, czynnik odstraszający to napewno cena

  • @darek8291
    @darek8291 Před 4 lety

    Czy przed tym sprzeglem powinien byc zamontowany zawor temperaturowy do ochrony powrotu

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 4 lety

      Tak. Nie w każdych warunkach hydraulicznych sprzęgło zapewni odpowiednio wysoką temperaturę powrotu.

  • @marcins9729
    @marcins9729 Před 6 lety +1

    Mam parę pytań odnośnie tych grup.
    1. Kiedy pompy się załączają? Czy są sterowane piecem, czy trzeba instalować sterowniki pokojowe (jeden na ogrzewanie podłogowe, drugi na ogrzewanie grzejnikami).
    2. Jeśli na grzejnikach są zamontowane głowice termostatyczne i wszystkie będą zamknięte co się stanie, a pompa w grupie będzie pracować?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 6 lety

      Włączenie i wyłączenie pomp w grupach PrimoTherm jest zależne od zastosowanego sterowania. Jeżeli automatyka kotła pozwala nam na sterowanie kilkoma obiegami grzewczymi, to wtedy kocioł steruje pracą pomp oraz zaworów mieszających, ale ich pracą może sterować jakieś urządzenie zewnętrzne posiadające taką funkcję. Wszystko zależy od możliwości, które dają nam urządzenia zastosowane w instalacji. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie obiegów grzewczych przed brakiem przepływu, to przy układzie gdzie istnieje możliwość zamknięcia przepływu, należy stosować zawory upustowe różnicy ciśnień, które zapewnią przepływ, aby nie uszkodzić pompy obiegowej. Proponuję zapoznać się z produktem AFRISO DU - zawór upustowy różnicy ciśnień z nastawą, w wersji prostej lub kątowej afriso.pl/pl/katalog-online/afriso/zawor-upustowy-roznicy-cisnien/produkt/42379

  • @PawełD-k5t
    @PawełD-k5t Před 2 dny

    Dzień dobry, czy w układzie dwa obiegi podłogówki z mieszaczem i trzeci obieg na 4 drabinki łazienkowe bez mieszacza wystarczy rozdzielacz czy trzeba dać dodatkowe sprzęgło? Czy sprzegło-rozdzielacz? Piec gazowy Vaillant 20cs. Układ jak na filmie.

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 16 hodinami +1

      W instalacji gdzie mamy więcej niż jeden obieg pompowy, należy zastosować sprzęgło. Sprzęgło-rozdzielacz to po prostu połączenie sprzęgła i rozdzielacza także mając grupy pompowe PrimoTherm warto zastosować takie rozwiązanie.

  • @romankmieciak1186
    @romankmieciak1186 Před měsícem

    Witam, czy grupę pompową solarną można montować w innej pozycji niż pionowo lub poziomo?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před měsícem

      Należy wystrzegać się przede wszystkim pozycji poziomej (problemy z odpowietrzeniem wirnika pompy) oraz każdej innej, która mogłaby uszkodzić elektronikę urządzenia przy rozszczelnieniu układu. Każde inne rozwiązanie tj. pionowe, boczne czy "do góry nogami" jest akceptowalne. Należy pamiętać, aby montaż grupy solarnej nie spowodował przedostawania się pary do naczynia wzbiorczego przy braku cyrkulacji czynnika grzewczego.

  • @dymek81
    @dymek81 Před 3 lety

    👍

  • @wstasila
    @wstasila Před 4 lety

    Estetyka przewodów elektrycznych jest ;)

  • @wojtekstepien1987
    @wojtekstepien1987 Před rokem

    Czy można zamontować system w pionowej pozycji?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před rokem

      Tak, montaż w pozycji pionowej jest dopuszczalny.

  • @Bemx2k
    @Bemx2k Před 4 lety

    Fachowiec w koszulce Afriso zamontował mi pompę pomiędzy zasilaniem z kotła a sprzęgłem , 3/4 ludzi na necie twierdzi że to błąd , co mam teraz zrobić ?
    W efekcie tego dla przykładu na zasilaniu mam 62'C a na powrocie do kotła 60'C różnica temperatur na sprzęgle 2'C .

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 4 lety

      Jeżeli w obiegu kotłowym nie ma żadnego zaworu mieszającego, który wymaga pompy do poprawnego działania, to umiejscowienie pompy kotłowej na zasilaniu czy powrocie nie ma większego znaczenia i nie jest to błąd. Natomiast dużo lepszym miejscem na montaż pompy jest powrót do kotła, a to z tego względu, że na powrocie mamy niższą temperaturę czynnika tłoczonego przez pompę, co przyczyni się do wydłużenia okresu użytkowania tej pompy. Uzyskanie tak małej delty może wynikać prawdopodobnie z braku odbioru ciepła przez instalacje grzewcze bądź też zbyt dużym przepływem po stronie kotłowej, który dostarcza więcej ciepła niż jest wymagane.

    • @Bemx2k
      @Bemx2k Před 4 lety

      @@AFRISOpl OK To żeście mnie trochę uspokoili

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 4 lety

      Zawsze jesteśmy gotowi by pomóc. W razie czego zapraszamy do kontaktu.

  • @marekdorobczynski1727
    @marekdorobczynski1727 Před 10 měsíci

    Pytanie do specjalistów : Czy zawsze gdy instalacja składa się ze sprzęgła i więcej niż jednej grupy pompowej, każda z grup pompowych musi być wyposażona w zawór zwrotny ? Pytam gdyż obecnie amatorsko przerabiam swoją kotłownię, i zauważyłem, że brak zaworu zwrotnego na jednym z obiegów z mieszaczem skutkuje tym , że druga grupa pompowa (bezposredna) pcha wode wstecznie na drugi z obiegów (gdy pompa tam akurat nie pracuje)

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 10 měsíci

      Tak, każdy obieg pompowy powinien być wyposażony w zawór zwrotny.

    • @marekdorobczynski1727
      @marekdorobczynski1727 Před 10 měsíci

      @@AFRISOpl z której strony? Na jednym z waszych produktow widziałem że jest przed trójnikiem powrotu, na innych grupach zawor zwrotny był na końcu grupy na zaworze odcinającym na powrocie.

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 10 měsíci

      Zawór zwrotny można zamontować zarówno przed trójnikiem powrotu jak i na końcu grupy.

  • @ajeto2
    @ajeto2 Před 6 lety

    macie wersje na 130

  • @mirosawj8224
    @mirosawj8224 Před 5 lety

    Panowie potrzebuje Waszej pomocy .Posiadam kocioł 16 Kw i cały czas wraca mi zimny powrót chcę to przerobić w tym roku na wasze trzy grupy pompową Art.-Nr 77 643
    Grupa pompowa PrimoTherm 180-1, DN25, bez pompy , Art.-Nr 77 592
    Grupa pompowa PrimoTherm 180-2, DN25, zawór mieszający, bez pompy
    Art.-Nr 77 615
    Grupa pompowa PrimoTherm 180-2, DN25, zawór mieszający, siłownik ARM 343, bez pompy
    Art.-Nr 77 692 00
    Rozdzielacz KSV 160 kW 125-3 HW, do grup pompowych PrimoTherm, dla 3 obiegów pompowych, ze sprzęgłem hydraulicznym
    Czy taki zestaw będzie poprawny i wszystko będzie mi pasowało??? i czy miedzy kotłem a rozdzielaczem muszę zastosować pompę na powrocie??? i gdzie to wszystko mogę kupić ??? jestem z okolicy Zgorzelca województwo Dolnośląskie

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 5 lety

      Mirosław J podaj proszę swój numer telefonu :)

    • @mirosawj8224
      @mirosawj8224 Před 5 lety

      @@AFRISOpl 785 375 671

  • @PROinstal
    @PROinstal Před 4 lety

    Grupy pomoowe ok

  • @FMC100
    @FMC100 Před 3 lety +1

    Mocie czas zrobić mi kotłownia? 😄😄😄

  • @mietek5651
    @mietek5651 Před 6 lety

    Tylko ile to kosztuje? Ja bym zrobil to 10 razy taniej. Tylko miej bym zaro bil.

    • @yaiba8331
      @yaiba8331 Před 4 lety

      Za 100zł tego nie zrobisz zapewniając pełną funkcjonalność takiej grupy. Skręcając z elementów zajmie to więcej miejsca, nie ocieplisz tego ładnie kompleksowo, twoje roboczogodziny też nie podziałają na plus a o estetyce nie wspomnę. Jak chcesz mieć estetyczną i kompaktową kotłownię to zainwestujesz w grupę, jak Januszujesz to skręcasz.

  • @patrykobiala7538
    @patrykobiala7538 Před rokem

    A można montować grupę pompową poziomo ?

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před rokem

      Tak, montaż poziomy jest dozwolony, należy jedynie upewnić się, że producent pompy zezwala na taki montaż.

  • @michaeld8sok302
    @michaeld8sok302 Před 3 lety

    ciezko sluchac z ta muzyka w tle ; (

  • @PolandRepublicOf
    @PolandRepublicOf Před rokem

    jakie to miłe popatrzeć na kierownika ds. technicznych montującego grupy pompowe 😂😂😂

  • @KRYSKOPER
    @KRYSKOPER Před 6 lety

    wylaczcie muzyke , trudno jest to ogladac

    • @AFRISOpl
      @AFRISOpl  Před 6 lety

      Czy może Pan doprecyzować temat? W tle jest delikatna muzyczka, która nie zagłusza rozmowy osób występujących na filmie dlatego nie bardzo rozumiemy co ma Pan na myśli.

  • @egomichalski
    @egomichalski Před 11 měsíci