ISTRA 1961 vs ŠIBENIK 3:4 (16.kolo, HT Prva liga 21/22)

• čas přidán 19. 11. 2021
  • U uzbudljivom i krajnje dramatičnom ogledu 16. kola HT Prve lige Šibenik je u Puli pobijedio Istru 1961 s 4:3. Šibenik je vodio 1:0 i 3:1. Domaći sastav se vratio u završnici, izjednačio je na 3:3, no posljednju riječ u sjajnom ogledu je imao Marin Jakoliš koji je u 97. minuti zabio za tri boda Šibenčana.
    Prva velika uzbuđenja dogodila su se krajem prvog poluvremena. Prvo je Šibenik poveo golom svog najboljeg strijelca Marina Jakoliša, ali je malo prije odlaska na odmor, u 44. minuti, na 1:1 izjednačio Luka Marin.
    Prava ludnica na terenu događala se u nastavku, a sve je počelo kada je odlični gostujući vratar Rogić, u 59. minuti, obranio jedanaesterac Belji. Nakon toga je dvije prave majstorije, na drugoj strani, napravio Ivan Delić. U 61. je sjajno opalio i pogodio domaću mrežu za 2:1, a u 72. je petom još jednom svladao Lučića za sigurnih 3:1 Šibenika.
    No, sastav iz Pule time nije pao na koljena, već je u finišu utakmice došao do izjednačenja. Prvo je Beljo u 82. minuti smanjio, dok je u 88. Mišković pogodio za 3:3. No, ni to nije bila kulminacija utakmice jer je u 97. minuti, iz slobodnog udarca, Marin Jakoliš (uz pomoć domaćeg igrača Da Silve) pogodio za 4:3 Šibenika i kraj nevjerojatnog dvoboja.
    Istra 1961 je ostala na 15 bodova, dok Šibenik ima tri boda više i time se približio gornjem domu ljestvice (Gorici i Lokomotivi).
    HT Prva liga, 16. kolo: Istra 1961 - Šibenik 3:4 (Marin 44., Beljo 82., Mišković 88./M. Jakoliš 38., 90.+7, Delić 61., 72.)

Komentáře • 104

• @jamar4602
    @jamar4602 Před 2 lety +72

Ova utakmica da se igrala na nekom punom stadionu u Njemackoj ili Engleskoj, svjetski mediji bi pisali o njoj! Jako, jako dobra tekma.

• @goranjaksic5311
      @goranjaksic5311 Před 2 lety

🕵️‍♂️😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

• @asnl-fc0992
      @asnl-fc0992 Před 2 lety

@@goranjaksic5311 skoro svako kolo u tim ligama padne na jedno umatmici 6,7, ili vise golova, eto recimo Burnly iChrystal Palace su igrali 3 3 isto tako i Metz i Bordoux , pa ko pise o tome osim lokalnih medija

• @MundoSportiva
    @MundoSportiva Před 2 lety +40

Liga je dosla na sjajan nivo, odlicna tekma

• @uhu8952
      @uhu8952 Před 2 lety

Bas to, ekipe koje se bore za opstanak prirede takvu tekmu, borba ta vrh jednako napeta

ako je palo puno golova ne znaci da je tekma bila kvalitetna ,mozda isnteresantna nepristranim gledateljima ali nije to nikakav nivo igre

• @stipesbs6661
    @stipesbs6661 Před 2 lety +26

Španjolci treneri. Hvala bogu da smo došli u kraj razno raznim Lončarevićima, Ivkovićima, Vulićima, Katalinićima i sličnim nogometnim fosilima. 7 golova, promašen penal, poništen gol. HNLludilo.

• @jurajbagaric2965
      @jurajbagaric2965 Před 2 lety +1

Da, alli intervju na španjolskom? Daj nauči barr engleski jbt ili bi bar ovi naši su mogli prevest..

• @mislav268
      @mislav268 Před 2 lety +1

@@jurajbagaric2965 pa preveli su lmao

• @hzvsplit8366
    @hzvsplit8366 Před 2 lety +103

Koji potencijal ima naša liga to je nestvarno, samo da privučemo gledatelje na stadione, ali prvo treba izgradit par stadiona... Sramotno je da "derbi za prvaka" danas na Maksimiru gleda 2500, a ovu utakmicu 300-400. Stvarno treba nešto poduzet jer bi mogli napravit brutalan prozivod...

• @horvat2225
      @horvat2225 Před 2 lety +17

Upravo tako👍
      Imamo odlične klubove,samo treba malo uložiti u njih i napravit bolje stadione,a kasnije će oni sami moći po Europi skupljat novac.

@lukamaletic9557 Před 2 lety +3

Slažem se, ali nitko osim navijača hajduka nema kulturu dolaženja na HNL tekme... to se jedino mora promijeniti, ne trebaju nam ni krovovi ni stadioni kao hoteli sa 5 zvjezdica...onaj tko želi ide bez obzira ali takvih je malo

@asnl-fc0992 Před 2 lety +1

@@horvat2225 ma kakve odlicne klubove imamo ova utakmica je po kvaliteti trece belgijske lige a to jos i nisu najgora dva kluba u HNLu,jedino Dinamo nesto vrijedi ionako nisam njihov navijac,ovo ostalo je katastrofa

• @batmanfanizationreborn6055
    @batmanfanizationreborn6055 Před 2 lety +27

Drago mi je radi jakolisa, belje, lisice, miskovica, delica i dr momaka, nase hrvatske mladosti

@Armadas1987 Před 2 lety +1

@@stipe9773 znam, ja bih rađe na njihovom mjestu zabio još jedan gol, i držao pozesiju i tražio otvorenja, ali jebiga

• @nikolakrstic7139
      @nikolakrstic7139 Před 2 lety +2

Razocarao me je Dinamo danas,jer nije pobjedio,ali sam sretan pobjedom Sibenika,jer volim taj klub.Vjerujem da mogu bit mozda i 6-ti do kraja sezone.Svaka cast Sibenice!☺

• @hopzy1770
      @hopzy1770 Před 2 lety +1

@@Armadas1987 gle osijek bi mozda i primio gol da se otvorio. Ocito je bjelica igrao na sigurno, a to je bunker jer najmanje sto tako mogu dobiti je nerijeseno, mislim da su tako igrali po uzoru na lokomotivu jer dinamo ima u zadnje vrijeme problema s takvim ekipama. Ja mislim da se sve to tako namjerno igralo da bi pokusali ko lokomotiva ih dobiti, a i ja iskreno mislim da su tako i morali igrati, ali jednostavno osijek mora posboljsati kontra napade jer im to slabo ide. Bio je gol iz kontre ali rijetko kada znaju dobru kontru odigrati. Najbolji su u prekidima no danas ih nisu imali

• @Leo-wz4nh
      @Leo-wz4nh Před 2 lety +1

@@nikolakrstic7139 Koliko klubova ti volis?

• @Seki1987
    @Seki1987 Před 2 lety +35

Uživao sam u utakmici. Sjećam se HNL-a prije jedno 10, 15 godina, ovo je svemir u usporedbi.

• @Hercegovac312
      @Hercegovac312 Před 2 lety +10

Tocno sam nam jos Fali novi stadioni jel sramota da ima Albania i Makedonija nov Stadijon mi ne

@DARK-kg1sw Před 2 lety +3

Fantazija od utakmice....Istra igra fenomenalan nogomet...svaka čast i kapa do poda ....užitak za gledati

@uvijekostro8901 Před 2 lety +2

Ovca obična od igrača,oba su mu gola od odbijanca ušla...više sriće nego pameti.
      Izija mi je živce dok je bija u Jajduku.
      Trči ko ćirava kokoš samo to i zna.
      30 utakmica 1 gol i jedna asistencija u Hajduku.
      U Šibeniku mu je i misto...na dnu tabele

• @slaven1233
      @slaven1233 Před 2 lety

@@uvijekostro8901 Marin Jakoliš je najkorisniji igrač HNL-a u ovom trenutku = 8 golova i 5 asistencija 👍Šibenik mu može otkupit ugovor u zimskom prijelaznom roku ;)

@uvijekostro8901 Před 2 lety

@@slaven1233 Ti nečitaš šta ja pišem.
      To može u Šibeniku a u Hajduku NIKAD to nebi moga...bio je.... pa je bio najgori igrač.
      Kamo sriće da ga Šibenik uzme i da barem 50 000 eura.
      Više i ne vridi

@@uvijekostro8901 Jakoliš sad u Šibeniku igra na prirodnoj poziciji i ima puno više slobode u igri nego što ju je ima u Hajduku i sad se vide rezultati toga 👍 Možda je zbog toga bio najlošiji igrač u Hajduku. Otkup njegovog ugovora bi za Šibenik bio odličan posao 😘💪

@@slaven1233 Ma ne zanima me ni Šibenik a još manje Jakoliš .
      Moj Hajduk mi je jedino bitan

• @Seki1987
    @Seki1987 Před 2 lety +46

Ovaj dečko Lisica je zvijer. Za tako mladog igrača igra izvrsno!

• @Vito154
      @Vito154 Před 2 lety +3

Buduće desno krilo reprezentacije kao i Biuk lijevo

• @Seki1987
      @Seki1987 Před 2 lety +8

@@Vito154 baca malo na Srnu. Izvrsni prodori i oštri ubačaji. Ne izležava se po terenu.

@User7368kj Před 2 lety +7

3 dvoboj 16. kola HT prve lige odigrali su na Aldo Drosini Istra i PULA?

• @mihaelmatovi
    @mihaelmatovi Před 2 lety +8

0:07 Istra i Pula 😅😅

• @aklongs1172
    @aklongs1172 Před 2 lety

Why Sandesh Jhingan not playing still... Not even in substitution...???

• @hajduksplit_913
    @hajduksplit_913 Před 2 lety +14

Jeli Džingis Khan opet ozljeđen?

• @dBizkit1982
    @dBizkit1982 Před 2 lety +27

Šibenik da ima ikakvu obranu bili bi peta momčad prvenstva bez ikakvog većeg ulaganja!

• @Seki1987
      @Seki1987 Před 2 lety +1

Pa Rijeka ima jednu od gorih obrana u HNL-u zadnje dvije godine pa su uvijek pri vrhu. Logika vam nije dosljedna.

@dBizkit1982 Před 2 lety +7

@@Seki1987 šta pričaš ti čovječe? Uspoređuješ Rijeku i Šibenika koji ima jedva 13 igrača u rotaciji. Uozbilji se

• @Seki1987

@@dBizkit1982 a Rijeci ove sezone uvijek netko ozlijeđen, praktički nisu igrali u prvom sastavu. Ti se uozbilji.