Milyen egy EB selejtező mérkőzés a PUSKÁSBAN? // Hungarian football game // UEFA EURO 2024

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 20. 06. 2023
  • #szoboszlai #footballnews #foryou #footballhighlights #footballedits #foryoupage #football #soccer #szoboszlai #footballnews #foryou #footballhighlights #footballedits #foryoupage #football #soccer #euro2024 #magyarok #footballfans #uefa #euro2024 #foryou #foryourpage #soccer #soccergame #footballnews #football #footballhighlights #footballfans
    Hungarian golas // UEFA EURO 2024
    Hungarian football game
    Hungarian Soccer game
    Ennek a videónak az a célja, hogy bemutassam, hogy milyen egy magyar válogatott mérkőzés a Puskás Arénában. Bemutatom Nektek, hogy milyen a bejutás a stadionba, milyen programok várnak Rátok, hogy ha a kezdés előtt pár órával már kijöttök a meccsre. Sok kérdés felmerülhet ilyenkor?
    Varga és Sallai góljával megvertük a litvánokat, és a csoport élére ugrottunk!
    A magyar labdarúgó-válogatott Varga Barnabás és Sallai Roland góljával 2-0-ra legyőzte Litvániát a 2024-es Európa-bajnokság selejtezősorozatának kedd esti mérkőzésén a Puskás Arénában. A csoport másik mérkőzésén a szerbek döntetlent játszottak Bulgáriában, de úgy, hogy a 96. percben egyenlítettek.
    EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ4. FORDULÓG-CSOPORTMagyarország-Litvánia 2-0 (1-0) Budapest, Puskás Aréna, 58 269 néző. Vezette: Nobre (portugál)MAGYARORSZÁG: Dibusz - Botka, W. Orbán, Szalai A. - Sallai R. (Baráth P., 88.), Nagy Á., Styles (Kleinheisler, 60.), Kerkez (Ferenczi J., 79.) - Gazdag (Lang, 79.), Szoboszlai - Varga Barnabás (Ádám M., 60.). Szövetségi kapitány: Marco RossiLITVÁNIA: Gertmonas - Leklatas, Kazukolovas, L. Klimavicius, Tutyskinas (Beneta, 63.) - Uzela (Vorobjovas, a szünetben), Gineitis - El. Jankauskas (Romanovskij, 85.), Sirgedas (Sirvys, a szünetben), Sesplaukis (Kucys, 78.) - Paulauskas. Szövetségi kapitány: Edgaras JankauskasGólszerző: Varga Barnabás (32.), Sallai R. (83.)
    Marco Rossi szavatartó ember. A mérkőzés előtti napon a telki edzőközpont emeleti termében arról beszélt, a Montenegróban (0-0) szombaton pályára lépő együttesen legalább három helyen változtat, és lám, Bolla Bendegúz, Lang Ádám és Ádám Martin került ki az együttesből. Helyükre a Ferencváros alapembere, Botka Endre, az Egyesült Államokban továbbra is remek formában futballozó Gazdag Dániel, valamint - immár ferencvárosi játékosként - az NB I-es gólkirály, Varga Barnabás került be az együttesben.
    Utóbbi helye, posztja megkérdőjelezhetetlen volt, Marco Rossi csúcsékként, másként befejező csatárként számít rá, ám a névsort böngészve sokan tippelgették, a szövetségi kapitány Litvánia ellen is marad-e a jól bevált három belső védős rendszernél, vagy hazai pályán átáll négy védőre.
    Amikor Marco Rossi úgy fogalmazott, a kezdőbe nevezett három friss futballistával új energiát szeretne adni a csapatnak, alighanem ilyen lendületes teljesítményekre gondolt. Űzte-hajtotta a válogatottat a csaknem hatvanezer szurkoló is, a litvánok viszont foggal-körömmel védték a kapujukat, sokszor előfordult, hogy mind a tíz mezőnyjátékos a tizenhatos környékére húzódott vissza, ám hiába szerették volna megúszni kapott gól nélkül az első félidőt, nem sikerült.
    Marco Rossi ezúttal is ráérzett valamire, az először a kezdőcsapatba állított Varga Barnabás mesterien bújt ki a hibázó litván védők mögül, és harmadik válogatott meccsén kíméletlenül vágta a léc alá a labdát.
    Marco Rossi szövetségi kapitány a 60. percig várt az első változtatásokkal, a középpályán és a támadósorban is frissített, ám a játék nem sokat változott, sőt, ahogy peregtek a percek, úgy vált egyre statikusabbá a válogatott. Izgulni csak azért nem kellett különösebben, mert a litvánok hátrányban sem zavartatták magukat, örültek, ha náluk volt a labda, ám a bunkerfutballjukat nem voltak hajlandóak feladni.
    A hajrának némileg lassúbb tempóban futott neki a két csapat, miközben a „munkanélküli” Dibusz Dénes háta mögött rendületlenül ugrált, énekelt, tapsolt a magyar tábor, a labda a pályán azonban komótosan járt lábról lábra.
    A második magyar góllal eldőlt a mérkőzés, a magyar drukker felállva ünnepeltek, ugráltak, énekeltek. Fontos győzelmet aratott a válogatott, kemény, küzdelmes meccs volt, ami jobb helyzetkihasználással sokkal könnyebb is lehetett volna.
    A három pont mellett annak is lehetett örülni, hogy Bulgária Razgradban megkeserítette a szerbek életét, egy pontot szerzett a csoport favoritja ellen, ez pedig azt jelentette, hogy a júniusi két Eb-selejtezőt követően Magyarország áll a G-csoport élén.