České družice v roce 2030- Panelová diskuze

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 23. 08. 2022
  • Od roku 2008, kdy Česká republika vstoupila do ESA, se české firmy a instituce působící v oblasti kosmických technologií staly pevnou součástí dodavatelských řetězců pro evropské mise mířící nejen na oběžnou dráhu, ale i do hlubin naší sluneční soustavy. V posledních letech jsme svědky rostoucí české chuti nejen participovat na mezinárodních projektech, ale také realizovat samostatné kosmické projekty a mise. Vzhledem k velikosti České republiky je ovšem zásadní premisou úspěchu kooperace a sdružování sil.
    Čeho v horizontu jedné dekády mohou české firmy dosáhnout? Na jak smělé projekty lze pomýšlet v rámci národních konsorcií? Jak mají být projekty navázány na politiku státu a jaký mohou mít vědecký a byznysový potenciál? Na tyto a další otázky se bude snažit odpovědět panelová diskuse VZLÚ s předními zástupci státní, soukromé, výzkumné a vědecké obce.
    Moderuje:
    Martin Tiburec- redaktor vědecké redakce České televize
    Panelisté:
    Josef Kašpar- Generální ředitel VZLÚ a člen výzkumné rady TAČR
    Norbert Werner- profesor na Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky Masarykovy univerzity
    Petr Kapoun- podnikatel, manažer, inovátor a předseda představenstva Brno Space Cluster
    Václav Kobera- Ředitel Odboru inteligentních dopravních systémů, kosmických aktivit a výzkumu, vývoje a inovací Ministerstva dopravy a předseda správní rady EUSPA
    Diskuze proběhla v rámci Central Europe Space Industry Day dne 11.11.2021.
  • Věda a technologie

Komentáře • 1

  • @josefvanek7883
    @josefvanek7883 Před rokem

    Dobrý den. Mám 2 typy kosmického pohonu, rozpracovaný zdroj energie, který to bude živit a první lod bude těžební a 2 km dlouhá a teď systémově integrujte.