Народний хор "Мрія" Дослідної станції лікарських рослин НААН, селище Березоточа, Полтавська область

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 3. 06. 2024
  • Цей хор зник сам по собі... Багатьох учасників вже немає серед живих, а ті що лишилися мають проблеми зі здоров'ям, але продовжують співати у церковному хорі. Клуб не функціонує взимку, а влітку всі зайняті на полі. Молодь цьому мистецтву уваги не приділяє, одиниці ходять до церковного хору. Десь так, а в тім як і по всій Україні" ...
    Талановиті люди на Дослідній станції лікарських рослин, але керівництво Інституту агроекології та природокористування, а також Президія НААН не змогли вивести станцію з кризи - вона гине.
    Дослідна станція лікарських рослин - провідна установа в галузі лікарського рослинництва, яка заснована в 1916 році як перша в Російській імперії науково-дослідна установа з вирощування лікарських рослин.
    Перші промислові заготівлі й культивування лікарських рослин в Україні належати до початку ХVІІІ ст. В цей період відкриваються „запасні аптеки”, в 1706 році - у Глухові, 1709 - в Лубнах, для постачання ліків царській армії. При них з часом організовують аптекарські сади.
    Отже, з 1710-х років Лубенський повіт стає центром промислових заготівель та культивування лікарських рослин. Свідченням про те, що на Лубенщині, як ніде в Україні й Росії, було найбільше гуртових комор, куди селяни звозили сушене зілля є історична довідка, згідно з якою 83 % населення займалось заготівлею трав.
    Зі згаданих „аптекарських садів” в культуру ввійшли окремі лікарські рослини, які й сьогодні не втратили свого медичного значення: нагідки лікарські, м’ята перцева, наперстянка пурпурова та інші.
    До 1917 р. Лубенським товариством сільського господарства проводи­лась робота по організації збуту і поліпшенню культури лікарських рослин.
    З літературних джерел відомо, що лише у 1901 році зі станції Лубни за кордон було відправлено 25 тис. пудів лікарських трав.
    Загаль­на вартість сировини заготовленої та вивезеної до Німеччини, Англії, Франції та інших країни складала близько 200 тис. крб.
    Отже, не випадковим є створення першого осередку з вивчення і культивуванню лікарських рослин на Лубенській землі.
    Лише перша світова війна через гостру потребу госпіталів в ліках, залежність фармацевтичного виробництва від закордону, нестачу вітчизняних ліків змусила звернути увагу на лікарських рослин.
  • Věda a technologie

Komentáře • 3

  • @user-ch7jn7jq3b
    @user-ch7jn7jq3b Před měsícem +1

    Керівникові респект. Великий труд

  • @user-ch7jn7jq3b
    @user-ch7jn7jq3b Před měsícem +1

    Отримала багато задоволення, репертуар бомбезний з д дитинства знаемий батько хормейстер був, Д якую. Чернігівська область