3 m k životu Vlašim 2019

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 6. 10. 2019
  • Již potřetí se město Vlašim zapojilo ve spolupráci s hasiči ze stanice HZS Vlašim do preventivně bezpečnostní kampaně Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje „3 metry k životu“. V pátek dne 13.9.2019 projížděli hasiči s hasičskou technikou ulicemi ve středu města Vlašimi a zjišťovali aktuální průjezdnost ulicemi města. Kampaň je soustředěna na ohleduplnost občanů při parkování. Během akce byly za stěrače aut vkládány cedulky s ohledem na „vhodně“ zvolené místo k parkování. Řidiči, kteří zaparkovali správně, v souladu se všemi předpisy a bylo možné okolo jejich vozidel bezproblémově projet, mohli na předních sklech najít malé poděkování v podobě kartičky s nápisem - Děkujeme Vám, že parkujete ohleduplně. Naopak řidiči, kteří vozidlo zaparkovali tak, že bránilo v průjezdu či nebylo zaparkováno dle předpisů, nedodrželi 3 metry, obdrželi oranžové kartičky s nápisem - Nemáme čas čekat, až přeparkujete.
    Nejhorší situace byla v panelové zástavbě s přeplněnými, a ne vždy ohleduplně zaparkovanými vozidly. Špatně zaparkovaná auta bránila hasičské technice v průjezdu. Takto odstavená vozidla se často stávají při průjezdu hasičské techniky překážkou ve snaze pomoci snížit škody na zdraví a majetku občanů. Právě v těchto lokalitách by bylo v případě zásahu velice komplikované a možná i nemožné použít zejména výškovou techniku Hasičského záchranného sboru. Zvyk občanů parkovat automobil co možná nejblíže svého bydliště je častým důvodem pozdějšího příjezdu hasičů na místo zásahu.
    Buďme k sobě ohleduplní a mysleme na to, že pomoc můžeme potřebovat i my nebo naši blízcí.
    Akce budou i v budoucnu zopakovány. Věříme, že neustálým opakováním, si alespoň část občanů uvědomí důležitost zvoleného místa pro odstavení svého vozidla. Každá vteřina natož minuta prodlení může mít fatální důsledky.

Komentáře • 6

  • @petras949
    @petras949 Před 3 lety +1

    Kampaň OK, alespoň si to rozumní lidé uvědomí, ale myslím, že hlavní důvod takového parkování je v samotném stavu těchto ulic. Příklad jak parkovat je z rekonstruované ulice, kde jsou jasně vymezená parkovací místa. Před lety, když probíhala výstavba těchto bytovek nikdo s takovým množstvím aut nepočítal a pokud ulice vypadají stále stejně je samozřejmé, že není kde zaparkovat a někteří líní řidiči místo aby došli 200 nebo 300 m raději zaparkují v křižovatce.

  • @punkyeah4452
    @punkyeah4452 Před 4 lety +3

    volal bych policii a odtahnout nebo minimalne pokuta, nezajem!

    • @jendac12
      @jendac12 Před 4 lety +2

      no myslim že při požáru nebo jiné situaci na odtah není čas, a hasiči v rámci kondičních jízd alspoň upozoznily řidiče s touhle problematikou

    • @RadoslavGrega
      @RadoslavGrega Před 11 měsíci

      7j

  • @friendduck
    @friendduck Před 4 lety +4

    V panelácích bydli většinou lidé s nižším intelektem, kteří se nezmohli na vlastní bydlení v RD. Platí historické pravidlo, že na lůzu je nejúčinější karabáč. Takže správní řízení a 5000,-

    • @zynsur
      @zynsur Před měsícem +1

      hele čuráku ! Já bydlím v paneláku, ale né proto že bych si nemohl dovolit barák ale proto že mi to vyhovuje. V zimě pohoda klid a v létě jsem buď na zahradě za městem. Ono né každý z paneláku je lůza, tak tady neurážej !