Yadea E8S - 2000Km - & Παρουσίαση Yadea T9

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 02. 2024
  • Yadea E8S μετά απο σχεδόν 2000 χιλιόμετρα, και μια έκπληξη για τους φίλους της ηλεκτροκίνησης !
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře • 47

  • @r4ph4Caetano
    @r4ph4Caetano Před 2 měsíci

    Melhor scooter

  • @user-it2hn6rc9i
    @user-it2hn6rc9i Před 5 měsíci

    Γειά σου φίλε Νάσο!! Και εγώ πλησιάζω τα 2.000 απροβληματιστα χιλιόμετρα με το Ε8S μου. Καλοδουλευτο το Τ9!! Έχεις ιδέα αν μπαίνει η σχάρα του στο Ε8S;; Θα ήθελα να του βάλω βαλιτσακι και ανεμοθωρακα γιατί στα Γιάννενα μας θερίζει το κρύο.

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 5 měsíci

      Δεν νομίζω να κάνει η σχάρα του T9 αλλά θα το δω και θα σου πω με σιγουρια ! Για ανεμοθωρακα πιο εύκολη μου φαίνεται η προσαρμογή !

  • @iliaskapoios3103
    @iliaskapoios3103 Před 4 měsíci

    Γνωρίζεις, αν παίρνει σχάρα και αν ναι, τι είδους και απο που. Σε ευχαριστώ για τις εμπειρίες που μας μεταφέρεις.

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 4 měsíci +1

      Καλησπέρα Ηλία , σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ! Επειδή προχτές έπεσα σε ένα βιντεάκι συναρμολόγησης και επειδή έμοιαζε να έχει την ίδια βάση με το yadea T9 και τους ένα τηλ στην αντιπροσωπεία για να σου πουν με σιγουριά αν όντως κάνει και πόσο κοστίζει σαν ανταλλακτικό ! Αν μάθεις γράψε και εδώ μιας και με είχε ρωτήσει άλλος ένας φίλος ! Σε ευχαριστω

  • @makmrs111
    @makmrs111 Před měsícem

    Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω πως ειναι η συμπεριφορα των 2 scooter στις λακούβες. Αν έχουν σχετικά καλή αποσβεση και ποιο ειναι καλύτερο απο τα 2 σε αυτον τον τομέα. Ευχαριστώ

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před měsícem

      Καλησπέρα, δεν είναι δυνατό χαρτί τους και στα 2 μηχανάκια και σε αυτό φταίει και η διάσταση της ρόδας (12"). Στα σίγουρα πάντως είδα αρκετή διαφορά μετά την αλλαγή των ελαστικών ! Δεν ξέρω κιόλας αν μπορεί να βελτιωθεί κάπως στο μπροστινό π.χ. με αλλαγή λαδιού διαφορετικού W στις μπουκάλες...Τα πίσω σίγουρα μπορείς να βάλεις ρυθμιζόμενα ή να ρυθμίσεις αυτά. (Δεν είμαι μηχανικός και άμα το δεις από κοντά και ξέρεις, ενημέρωσε και εδώ ). Εν κατακλείδι αποφεύγουμε τις λακούβες σαν τον διάολο το λιβάνι !! χεχεχε

    • @makmrs111
      @makmrs111 Před měsícem

      @@garfieldakos σε ευχαριστώ για την απάντηση. Νομίζω είναι πολυπαραγοντικό το θέμα. Ενδεικτικά το Segway e110 με παρόμοιους τροχούς είναι οκ στις λακούβες.
      Έχω και μια 2η ερώτηση, αν κάτω από την σέλα χωράνε 2 ανοιχτά κράνη?

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před měsícem +1

      @@makmrs111 Στο Τ9 , ένα ανοιχτό , στο Ε8S λογικά 2 (έχει διπλάσιο και παραπάνω χώρο). Δες τα βίντεο δείχνω τους χώρους ! Για την σύγκριση με το Segway την θεωρώ απλά άδικη καθότι, το segway είναι διπλάσιας αξίας! Μπορούμε να συγκρίνουμε fiat με maserati ?

  • @user-go8ex7oe9y
    @user-go8ex7oe9y Před 18 dny

    καλησπέρα φίλε νάσο , υπάρχει μήπως κάποιο νέο για το ξεκλείδωμα του t9? , είμαι ανάμεσα σε αυτό και το e8s αλλά τα 45km του t9 με προβληματίζουν αρκετά

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 18 dny

      Καλησπέρα συνονόματε ! Δυστυχώς για το Τ9 δεν έχω καταφέρει να το ξεκλειδώσω !

  • @antreasnto7016
    @antreasnto7016 Před měsícem

    Έχω πάρει και γώ το yadea e8s και έχω την έξης απορία… έχει πρόβλημα αν το αφήσω έξω όταν βρέχει ;

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před měsícem +1

      Καλησπέρα , όχι φυσικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και για να το αφήνεις και για να το κυκλοφορείς με βροχή ! Μεγιες καλά χιλιόμετρα !

  • @funniestmemes12
    @funniestmemes12 Před 4 měsíci

    Καλησπέρα! Σκοπευω να αγοράσω ηλεκτρικό μηχανάκι σλλα εικαι σε δίλημμα μεταξυ του e8s και του t9. Εχω επίσης ακούσει οτι το mt3 pro ειναι καλυ επιλογή αλλα δεν ξερω αν εχετε γνώση σχετικα με αυτο. Τι θα προτείνατε;

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 4 měsíci +1

      Επειδή τα έχουμε και τα 2 οικογενειακώς θα σου πω το E8S να πάρεις , και θα με θυμηθείς !Για το Mt3 pro πήγαινα και εγώ στην αρχή , αλλά θεωρώ μακράν καλύτερο το E8S.

    • @funniestmemes12
      @funniestmemes12 Před 4 měsíci

      Εντάξει ευχαριστώ!​@@garfieldakos

    • @firestorm766
      @firestorm766 Před 2 měsíci

      E8S να παρεις !! Για τον απλο λογο οτι το Τ9 ΔΕΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ και θα πηγαινει μονο 45km/h....

    • @staurosaggelaros6982
      @staurosaggelaros6982 Před měsícem

      ​@@firestorm766γιατί να πρέπει να ξεκλειδώσει ντε και καλά ? Το περνεις με κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές,αλλιώς πας σε μεγαλύτερο

    • @firestorm766
      @firestorm766 Před měsícem

      @@staurosaggelaros6982 Αν οδηγησεις μεσα στην πολη θα καταλαβεις οτι τα 45 ειναι λιγα και κινδυνευεις να σε πατησουν και τα λεωφορεια....Με το ΜΤ3 PRO ξεκλειδωτο και τελικη 69 ακολουθεις ανετα την κινηση και ξεκινας πρωτος στα φαναρια....Πρεπει να το ζησεις για να το καταλαβεις αυτο...

  • @Algamish809
    @Algamish809 Před 5 měsíci +1

    Σέρβις ποτέ?Γιατί στο ecooter μου είπαν να κάνω στα 1000km και μου φάνηκε σύντομο!

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 5 měsíci +1

      Καλημέρα, και εμένα στα 1000 km μου είπανε, δεν είναι σέρβις άλλα έλεγχος για βίδες - μπαταρίες κτλ. Εγώ δεν το πήγα γιατί δεν έβρισκα τον λόγο, και το μηχανάκι το χρειάζομαι καθημερινά.

    • @Algamish809
      @Algamish809 Před 5 měsíci

      Αν μάθεις για κάποιον που κάνει σέρβις και δεν είναι εταιρεία πεσμου σε παρακαλώ(Θεσσαλονίκη)

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 5 měsíci +1

      @@Algamish809 Αν δεν ξέρω κάποιον , ευχαριστως αν μάθω κάτι να σε ενημερώσω. Αν το πήρες απο κοντά σου γιατί δεν το πας να το δουνε απο εκεί ? Ρωτα τι θα χρεώσουν , μιας και είναι απλά έλεγχος.

    • @firestorm766
      @firestorm766 Před 2 měsíci

      YADEA αντιπροσωπος στη θεσσαλονικη ειναι η Δαβανοπουλος HONDA

    • @staurosaggelaros6982
      @staurosaggelaros6982 Před měsícem

      ​@@firestorm766νομίζω αν όχι ο ποίο αξιόπιστος από τους ποίο αξιόπιστους ο δαβανοπουλος

  • @staurosaggelaros6982
    @staurosaggelaros6982 Před 2 měsíci

    Γεια σας παιδια,αν αλλαχτεί μελλοντικά η μπαταρια του τι κοστος περιπου εχει για καινουρια?

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 2 měsíci +3

      Καλημέρα Σταύρο, το μηχανάκι έχει 6 μπαταρίες μολύβδου οι οποίες κοστίζουν περίπου 80 ευρώ έκαστη. Πρός καλοκαίρι ετοιμάζω μπαταρία λιθίου για αυξημένα γκάζια , stay tuned !!

    • @staurosaggelaros6982
      @staurosaggelaros6982 Před 2 měsíci

      @@garfieldakos και εγώ πιστεύω ότι η λιθίου αξίζει λίγο παραπάνω

  • @firestorm766
    @firestorm766 Před 4 měsíci

    Νασο εμαθες τελικα πως ξεκλειδωνει απο τα 45 το Τ9 με τις γραφενιου ?? Γιατι με 45 θα μας πατησουν !! Στο RKS MT3PRO που ειχαμε εβγαζες απλα ενα καλωδιο....

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 4 měsíci +1

      Δυστυχώς δεν έχω βρεί κάτι σχετικό παιδιά ! Αμα βρεθεί κάτι θα το μάθετε πρώτοι !

    • @firestorm766
      @firestorm766 Před 4 měsíci

      @@garfieldakos Κι εγω....τιποτα....Στις Φιλλιπινες αλλαζουν controller και πιανει...96 !! 38αρες μπαταριες
      czcams.com/video/oQvNWNTyv5Q/video.htmlsi=U8HcpIxUviKKaWaT

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 4 měsíci

      Δοκίμασε αν θές αυτά και πές μου ! 1)Μηχανάκι κεντρικό stand
      Με σβηστό το μηχανάκι :
      2)ανοίγουμε γκάζι τέρμα και πατάμε το μπροστινό φρένο & γυρίζουμε τον διακόπτη σε on
      3)Αφήνουμε το μπροστινό φρένο και πατάμε 2 φορές το πίσω φρένο κρατώντας πατημένο την 2η φορά
      Αφήνουμε το γκάζι και ανοιγοκλείνουμε το γκάζι 2 φορές κρατώντας το ανοικτό την 2η φορά
      Περιμένουμε 5 δευτερόλεπτα και αφήνουμε το γκάζι και το μπροστινό φρένο ταυτόχρονα
      Ανοίγουμε το γκάζι και αν η ταχύτητα είναι πάνω απο 45km/h είμαστε άρχοντες
      Σβήνουμε το μηχανάκι

    • @firestorm766
      @firestorm766 Před 4 měsíci

      @@garfieldakos Δυστυχως τιποτα !! Εχω κανει δυο τρεις μεθοδους ετσι αλλα δεν πιανει....Ουτε καλωδιο για να αποσυνδεσω βρηκα....Τουλαχιστον τα 46 που πιανει ειναι πραγματικα !! 45 με gps.....Κριμα

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před 4 měsíci +1

      @@firestorm766 Κρίμα που δεν πήρες το ES-8 που ήταν δοκιμασμένη λύση , το χα ήδη ξεκλειδώσει και στα χρήματα του MT3 Pro. Δυστυχώς δεν ξεκλειδώνουν όλα τα ηλεκτρικά. Ρώτα στο κατάστημα που το πήρες ή στα κεντρικά της της Yadea μήπως το κάνουν αυτοί έναντι αμοιβής. Αν διαρρεύσει κάτι πάντως θα σου πω !

  • @firestorm766
    @firestorm766 Před měsícem

    Κανενα νεο για το Τ9 εχουμε?? Το ξεκλειδωσες ??

    • @garfieldakos
      @garfieldakos  Před měsícem

      καλησπέρα φίλε Κωνσταντίνε, δεν έχω βρεί πως ξεκλειδώνει το Τ9 απο ότι έχω δει , μόνο με αλλαγή controller.