Tap to unmute

Hledám si práci | Lukefry

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 20. 02. 2024
 • Práci potřebuje k životu každý z nás - získat ji ale může být celkem výzva. V dnešním videu se vám tuto cestu pokusím alespoň trošku ulehčit! ❤️
  ➡️ ZJISTI VÍC O PRÁCI V KFC: kfc.jobs.cz
  👕 TRIČKA & NÁRAMKY: bit.ly/LukefryMerch
  ❤️ ODEBÍREJ: goo.gl/KSTKnc
  💛 PŘIDEJ SE KE ČLENŮM: / @lukefrycz
  🤟🏻 DALŠÍ PODOBNÁ VIDEA: • Moje téma
  🖤 OBSAH:
  0:00 Úvod
  0:36 PRVNÍ BRIGÁDA
  1:22 Kdy můžu začít pracovat?
  1:49 Kde můžu pracovat?
  2:46 Jaká brigáda je pro mě nejlepší?
  4:10 Proč bych měl pracovat už na střední?
  5:12 ŽIVOTOPIS
  6:40 MOTIVAČNÍ DOPIS
  7:45 PRACOVNÍ POHOVOR
  9:31 Smlouva & růžový papír
  10:14 ÚŘAD PRÁCE
  12:04 Linked IN
  📩 BUSINESS KONTAKT 💌 lukas@czechsocial.cz
  ❗️ DŮLEŽITÉ ODKAZY:
  → Instagram: / lukefry.jpg
  → TikTok: @lukefrycz
  → Facebook: bit.ly/FbLuke
  → Twitter: bit.ly/TwitterLuke
  → Ask: ask.fm/lukefrycz
  → Merch: bit.ly/LukefryMerch
  Použitý soundtrack pochází z knihovny CZcams, EpidemicSounds nebo Artist.io, není-li výše uvedeno jinak.
  📸 TECHNIKA:
  → Tělo: Panasonic Lumix S5
  → Objektiv: 20-60 mm F 3.5 - 5.6
  → Mikrofon: Rode Videomic Pro+ / Rode NT-USB
  📺 DALŠÍ VIDEA:
  → Tematická videa: • Moje téma
  → Skeče: • Skeče
  → Hry s kamarády: • Hry s kamarády
  Video OBSAHUJE placenou propagaci.
  Všechna práva vyhrazena.
  © Lukefry 2022
 • Zábava

Komentáře • 319

 • @lukefrycz
  @lukefrycz  Před 2 lety +53

  ⚠ PÁR DOPLNĚNÍ K VIDEU ⚠
  1) U dohody o pracovní činnosti těch 20 h/týden to není striktní týdenní limit, je průměr za delší dobu (za celou dobu trvání DPČ, max. tedy 52 týdnů)
  2) za studenty stát opravdu platí „zdravotní“, „sociální“ ale ne (což není pro studenty protiprávní, že za ně není hrazeno, oni ani nejsou pojistných systémů „sociálního“ účastní ("sociální“ jsou zejm. „nemocenské“ a „důchodové“)
  3) uchazeč o zaměstnání se může obrátit na Úřad práce jak v místě trvalého pobytu, tak bydliště
  4) „po škole“ má smysl se kdyžtak hlásit na ÚP kvůli „zdravotnímu“, to je pravda, podporu ale pravděpodobně pobírat nebudete (k té je potřeba splnit ještě podmínku, že v posledních dvou letech byste museli alespoň 12 měsíců pracovat)
  5) „musíte se přihlásit na ÚP“ - pokud se nepletu, nemusí, a tak se nemusí bát, že by se nepřihlášením dopustili něčeho protiprávního - je to pro vás spíš rozhodně výhodnější (právě kvůli povinnosti platit zdravotní pojištění)

  • @zeleninka
   @zeleninka Před 2 lety +1

   Na ÚP člověk může na kterékoliv pracoviště v rámci celého kraje, kde má trvalou adresu. Měla jsem před přestěhováním trvalou na Praha-východ a stejně jsem mohla chodit na ÚP do Nymburka, než jsem si zřídila trvalou adresu v tomto okrese, již jsem tam bydlela, dojíždět tedy do Prahy na Letnou nebylo třeba (tam sídlí ÚP Praha-východ právě).

  • @misli8
   @misli8 Před 2 lety

   Ještě bych doplnil dvě věci.
   1) Pracovat lze legálně i pod 15 let a ukončení 9. ročníku ZŠ, ovšem pouze vybrané profese (zejména umělecké - hraní v divadle, televizi, reklamě), s povolením rodičů, a pak jsou tam ještě nějaké další ochrany, větší než u pracujících nad 15 let a po vystudované ZŠ. S tím ještě souvisí fakt, že pokud potenciálnímu zaměstnanci je ještě 14 let nebo nemá dostudovaný poslední ročník ZŠ, lze i tak si hledat povolání a uzavřít smlouvu, která je ovšem platná až ode dne, kdy už bude daná práce legální (Příklad: Domlouvání si brigády na léto, která začne až od 1. 7., den po vysvědčení z 9. ročníku ZŠ)
   2) Do 3 000 Kč při dodání potvrzení o studiu a růžovém prohlášení se u DPČ též nic nestrhává, jelikož zdravotní je hrazeno státem (u DPČ se zdravotní hradí způsobem, že minimálně se strhává částka jako pro samoplátce + případně něco navíc, pokud ze mzdy vychází vyšší částka než ta pro samoplátce ŽP. Právě to minimum pro samoplátce u studentů neplatí, jelikož je hrazeno státem) a daň.

 • @superdydymamincina
  @superdydymamincina Před 2 lety +295

  Jako člověk, který na ÚP pracuje bych jen doplnila, že na podporu v nezaměstnanosti nemají nárok zdaleka všichni. Absolvent žádnou nedostane. Musíte mít odpracováno alespoň rok v posledních dvou letech.

  • @f.lobell
   @f.lobell Před 2 lety +4

   Dobrý den, také bych v budoucnu chtěla pracovat jakožto referentka úřadu práce, nejsem si ale jistá zda je to ta správná volba. Moc příležitostí, kdy bych se na toto téma někoho mohla zeptat totiž nemám. Byla by jste ochotná mi říct nějaké vaše zkušenosti? Případně mě odradit od této práce, slyšela jsem totiž, že žadatelé o práci bývají velmi agresivní (pokud neodpovíte, nebudu se zlobit. Je to vaše právo). Děkuji😁

  • @superdydymamincina
   @superdydymamincina Před 2 lety +5

   @@f.lobell Dobrý den, klienti jsou různí, někteří jsou opravdu oříšek a někteří jsou prostě blbci. Ale na takové asi můžete narazit při jakékoliv práci s lidmi. Pravdou je, že pokud si to nezkusíte, tak nevíte. Každý je jiný, jsou lidé, kteří už po pár týdnech s jistotou vědí, že tuto práci psychicky nezvládnou, ale většina z nás ani nehne brvou, člověk prostě otupí a je mu vulgární chování tak nějak jedno. Konkrétně u nás na hmotné nouzi ale máme parádní zázemí. Práce je sice hodně, ale zase tak nějak můžete ovládat svůj time management. Naplánovat si klienty a práci jak potřebujeme, když je toho moc, tak si prostě v mezičase můžeme dát kafe a vyklidnit se. Protože na 3 hodiny s klienty máte potom dvakrát tolik kancelářské práce a to už si prostě uděláte jak chcete. A kolegyně jsou v tom s váma, takže se při nejhorším spolu zasmějete nad tím, jak jsou někteří lidi blbí. :)

  • @f.lobell
   @f.lobell Před 2 lety +2

   @@superdydymamincina Moc děkuji za tak pohotovou reakci, na takové ty dlouhé administrativní úkony jsem zvyklá, dělala jsem to na brigádě, dělá to moje mamka i moje babička. Největší strach jsem měla právě z těch lidí. Děkuji za objasnění a přeji hezký zbytek večera. 😁

  • @JURIKANO
   @JURIKANO Před 2 lety +2

   Podpora pro absolventy byla pred lety vyskrtana, je to hrozne nefer. Napr. ja nemohu najit pracit uz rok a pul a kdybych si bokem nevydelaval doucovanim, tak by mi rodice museli krome jidla kupovat snad i ponozky...

  • @kenajruapol4281
   @kenajruapol4281 Před 2 lety +1

   @@JURIKANO a to hledas kde rok a pul praci?

 • @patrik2002
  @patrik2002 Před 2 lety +170

  akože toto je mega užitočné video pre mladšiu generáciu. Ja keď som si hľadal zamestnanie tak to bol úplný stres pre mňa. Nevedel som čo všetko odo mňa budú chcieť a keď nám začali už pri konci strednej školy hovoriť čo bude treba tak to znelo docela komplikovane

  • @patrik2002
   @patrik2002 Před 2 lety +10

   @@dr.angerous a tvoj debilný názor aj tak nikoho nezaujíma

  • @huberthorsky611
   @huberthorsky611 Před 2 lety +1

   @@patrik2002 tenhle debilní krtek stejně nikdy nepracoval :D

  • @horstfuchs1233
   @horstfuchs1233 Před 2 lety

   @@dr.angerous vy se asi živíte urážením lidí na sociálních sítích

 • @danken4699
  @danken4699 Před 2 lety +65

  I přestože mi je 14, přijde mi tohle video vskutku přínosné. Hodí se mít nějaký přehled. Skvělá práce!

 • @kakase2259
  @kakase2259 Před 2 lety +93

  To je insane, že ti youtuber vysvětlí jak to je s prací, víc než ti to řeknou ve škole :D

  • @Steven00Steven
   @Steven00Steven Před 2 lety +2

   Nebo na pracáku :D :D

  • @nica_9936
   @nica_9936 Před 2 lety

   literally

  • @johnnypeklmastnej-vlas981
   @johnnypeklmastnej-vlas981 Před 2 lety +1

   @@Steven00Steven jo pravda , na pracáku ti řeknou úplný hovno a ještě s tebou mluví jak s nějakým úplně podřadným kokotem, tak jsem v 18 letech jednou šel na pracák a od tý doby mě tam nikdo neviděl, ty komunistický báby, to já nedávám 😁 raději si platit sám zdravotní než s nima jednat

  • @VitoxCzechia
   @VitoxCzechia Před 2 lety

   Chytrá myšlenka! @Ne Ko

  • @iredderpvp7094
   @iredderpvp7094 Před 2 lety

   @@nica_9936 mmm

 • @slegrien2736
  @slegrien2736 Před 2 lety +14

  Super video a jsem rád, že konečně někdo taková témata zpracovává.
  Další videa by se mohla týkat: Daní a to včetně plátce/neplátce DPH, Přechodu na OSVČ, Daňové přiznání či různé programy jako Erasmus, či neplacené stáže.
  A k hledání práci bych jen vyzdvihl, že pracovní pohovor je většinou už finále, kterému přechází čekání na Emaily od zaměstnavatelů a v tu chvíli i strast, kde se např. ozvou 2 práce najednou a vy si musíte vybrat. + při nástupu do práce běží zkušební doba, kdy může z obou stran přijít ukončení prac. smlouvy bez udání důvodu (taky by možná bylo fajn zmínit, jak podat výpověď nebo jak fungují Dovolené, Hlídačenky apod.)

 • @skutecnetom
  @skutecnetom Před 2 lety +31

  Vážně skvělý Edit a parádní zpracování! Dobrá práce

 • @WeeVeee
  @WeeVeee Před 2 lety +47

  Moje vysněná práce je moderátor, velmi by mě to naplňovalo a i bavilo. Nejen, že bych byla v obraze, ale pro mou extrovertní povahu, by se to náramně hodilo.
  Takže tohle video velmi pomohlo💞

  • @areon400
   @areon400 Před 2 lety +2

   Podobně, asi ale spíš komentátor, nechtěl bych to dělat live

  • @areon400
   @areon400 Před 2 lety +1

   @@dr.angerousD:

 • @kometka6609
  @kometka6609 Před 2 lety +20

  Úžasná a užitečná tématika, nádherné provedení, dokonalý střih. Zkrátka Lukefryho video. ❤️ Fakt bezvadný, smekám klobouk.
  Moudro dne 🤔 :
  Co ve škole nás nenaučili, teď naučí nás Luky :-)
  To je teda taky, ještě aby to teďka Lukefry napravoval \``~\.

  • @imdone8794
   @imdone8794 Před 2 lety +1

   Nás to třeba ve škole učili, všechno tohle :) Docela mě začíná srát generalizace nekvalitního školství, měli jsme finanční gramotnost, mediální gramotnost, občanku kde nás učili o životopisu, motivačním dopisu, pohovech a podobně, pár špatných škol nerovná se nekvalitní školství, neříkám ale, že školství je v ideálním stavu, to rozhodně ne

 • @zuzkafromczech
  @zuzkafromczech Před 2 lety +8

  V červenci mi bude 15, tohle video se mi bude hodit, díky za něj! 🙏

 • @clawwestfall8799
  @clawwestfall8799 Před 2 lety +74

  Doufám, že nejsem jediný student na vysoké, který stále neví, co chce v životě dělat. 🤦‍♀️ Jinak vysněnou práci jsem nikdy neměla a ve škole mě bavilo a šlo tak nějak vše kromě fyziky.

  • @nikolkalv
   @nikolkalv Před 2 lety +3

   v pohodě, taky stále nevím :D

  • @adam.dimitrov
   @adam.dimitrov Před 2 lety +2

   Existují testy, který určí na jaké povolání se nejvíce hodíš. Vypočítáš si IQ, zodpovíš pár otázek a máš to...

  • @susenka862
   @susenka862 Před 2 lety

   A co studuješ?

  • @luckakacabova3124
   @luckakacabova3124 Před 2 lety

   Ne, nejsi jediný. Já jsem na tom hůř, mě baví a jde i ta fyzika :D :D

  • @michaelaprikrylova7497
   @michaelaprikrylova7497 Před 2 lety

   Nemám páru, co ze mě bude. Je mi 24 let a jsem ve 4. ročníku Bc, ale možná brzy skončím. Ale nemám to tak snadné, protože jsem ZP osoba.

 • @Ivi516
  @Ivi516 Před 2 lety +9

  Jako vysněné povolání chci být spisovatelka. Jinak video super, pokračuj ve své době

 • @The_addictt
  @The_addictt Před 2 lety +19

  miluju to, že Lukefry ví jakou má cílovku a jaký videa by pro ni byly užitečný

  • @MarieMcMufin
   @MarieMcMufin Před 2 lety +2

   @@dr.angerous Tohle souvisí s timhle videem jak? Vubec nijak, tak to tady necpi, úplně zbytečné hledaní blbostí

  • @untitled568
   @untitled568 Před 2 lety

   @@dr.angerous A vy, jakožto debilní heterouš jste zjevně nikdy nepoužil mozek..

  • @SindlSin
   @SindlSin Před 2 lety

   @@dr.angerous tady je někdo blbej.

 • @openmindedgoldencage1698
  @openmindedgoldencage1698 Před 2 lety +2

  Pěkné video.
  Pokud vím, základky se do životopisu nepíšou (pokud to není nejvyšší dosažené vzdělání)- ono se tak nějak počítá, že když studuješ nebo už máš střední, že jsi pravděpodobně ukončil i základku. A u životopisu je fajn mít i takové to profilové foto.
  Dobré je také zmínit krom předchozích prací a praxí, i třeba zahraniční pobyty, ale jak říkáš, to už spíš záleží o jakou pozici se ucházíš.

 • @eliskagos.9988
  @eliskagos.9988 Před 2 lety

  Skvělé video. Mockrát děkuji, že takové věci točíš. Člověk se dozví dost užitečných věcí, které mu ve škole neřeknou.
  Příště bych jako student ocenila třeba video o tom, jak se připravit na maturitu a jak si správně vybrat vysokou školu. A také rady, jak si vybrat budoucí povolání.

  • @lukefrycz
   @lukefrycz  Před 2 lety +1

   O obojím už videa na kanále mám, i když je pravda, že už jsou třeba tři roky stará 😅

 • @Majkl.
  @Majkl. Před 2 lety +13

  "Prečo by sme si mali vybrať práve vás" je asi najhoršia otázka :D Inak řidič autobusu

 • @Jly531
  @Jly531 Před 2 lety +3

  děkujeme, že vždy přinášíte kvalitní videa

 • @nikolzoubkova
  @nikolzoubkova Před 2 lety

  V oboru HR už působím delší dobu a taková videa jsou opravdu potřeba! :) Moc děkuji, pěkně zpracované.

 • @petrpokorny1584
  @petrpokorny1584 Před 2 lety +1

  Super video, ale máš tam jednu chybu. Po maturitě se nemusíš na pracák nahlásit do konce srpna. Pokud nastoupíš do práce až v průběhu září, na pracák se hlásit nemusíš. V srpnu ti končí status studenta, ale tvůj zaměstnavatel (nebo stát) platí tvoje pojištění za celý měsíc, tudíž celé září. Takže na úřadu práce musíš (v případě že nenajdeš práci) být nahlášený až do konce září.

 • @marswasthere
  @marswasthere Před 2 lety

  toto všechno jsme probírali ve škole 4 hodiny dohromady, nevnímala jsem a nudila jsem se ale když koukám na toto video baví mě to a dozvěděla jsem se toho mnohem více než ve škole. Moc děkuji :D

 • @terezz7225
  @terezz7225 Před 2 lety

  Mno, pro mě třeba Úřad Práce byl absolutní peklo. Odešla jsem z VŠ na podzim 2020, po jednom semestru v pandemii jsem si uvědomila, že to psychicky nedávám a rozhodla jsem se najít si zaměstnání a do školy se vrátit až se situace zlepší. Přihlásila jsem se tedy na ÚP. Úřednice nepříjemná, nespolupracovala. Když jsem něco nevěděla a slušně se jí zeptala, jen na mě byla protivná. Nikdy mi s hledáním zaměstnání nepomohla (a že bych to v tu dobu uvítala) a vždy jen držkovala, že stále práci nemám. (Do teď nechápu proč se mě snažila takhle vykopat pryč, když jsem nepobírala žádnou podporu nebo dávky, zatímco na jisté spoluobčany tento tlak není i přes to, že z celkem vysokých dávek vyžívají).
  Na ÚP jsem byla necelý rok a nikdy jsem nebyla tak šťastná jako v den, kdy jsem jim tam poslala kopii pracovní smlouvy a řekla jim adios. Ať se stane cokoliv, na ÚP už nikdy. Přinejmenším ne tady v Mladé Boleslavi.

 • @sylvamatyskova9036
  @sylvamatyskova9036 Před 2 lety

  Tak toto video moc cením. Je mi právě 15, a abych si mohla užít léto přesně podle představ, musím se poohlédnout po nějaké brigádě. Současně mám volné jen 2 pracovní dny a neděli + studuji SŠ. Takže určitě zvyuziji info z videa.

 • @matejkabele4985
  @matejkabele4985 Před 2 lety +1

  Paráda do budoucna mám jasno. Díky Lukáši

 • @marketapavlickova3433
  @marketapavlickova3433 Před 2 lety +13

  Moc pěkný a hlavně přínosný video! Myslím si, že spoustě tvých odběratelů může vážně pomoct :) Jen pozor na rozdíl mezi platem a mzdou (ale to je úplná drobnost). Plat totiž pobírají jen státní zaměstnanci a vychází z platových tabulek.
  Ještě si myslím, že by bylo přínosné udělat video o tom, jak si vyplnit přiznání k dani z příjmu, když měl člověk dvě a více zaměstnání v jednom měsíci. Z toho mají lidi většinou hrůzu a přitom je to jednoduché, jen se toho nebát.
  Každopádně k tomu, co se ve školách většinou nedozvíme a bylo by to potřeba, mě napadla vztahová a sexuální výchova, která výrazně ve školách chybí.

  • @helenastetkova9321
   @helenastetkova9321 Před 2 lety

   A co teprve daňové jako student, živnostenský list, práci na dohody i hlavní pracovní poměr za jeden rok :) to teprve bude legrace

  • @marketapavlickova3433
   @marketapavlickova3433 Před 2 lety

   @@helenastetkova9321 Jsou i mnohem složitější, ale chápu, když s tím člověk nikdy nepřišel do kontaktu vypadá to šíleně. Přitom vážně stačí, aby Vás tím jednou někdo provedl a pak už to jde :)

 • @eliskakroupova3985
  @eliskakroupova3985 Před 2 lety

  Když jsem našla tohle video, myslela jsem, že je to nějaké zatoulané, které jsem neviděla. Potom co jsem pak zjistila, že vyšlo včera, musela jsem se usmát. Zrovna včera nám o tom říkali ve škole, ale byla to nuda. A to stejný říct u tvýho videa nemůžu, bylo to zábavné a mega užitečné. Takže moc díky za tvou práci, pokračuj v tom co děláš dál❤️

 • @matejsucha2347
  @matejsucha2347 Před 2 lety +1

  Ahoj Lukáši, cením velmi hezky zpracované video, jde vidět, že sis s ním dal záležet. Spoustě mladých lidí přesně tohle může opravdu ulehčit život. Nicméně mi v tomto videu chybí byť jen zmínka o tom, že člověk nemusí být jen zaměstnanec, ale může i podnikat. Absence této informace mě překvapila i z důvodu, že sám jsi podnikatel.
  A chápu, že video je zaměřené na hledání zaměstnání, ale takhle spousta diváků nabyde dojmu, že tohle je ta jediná cesta a že jinak to nejde.

  • @lukefrycz
   @lukefrycz  Před 2 lety +2

   Mám v plánu věnovat podnikání celé, samostatné video 🙏🏻

 • @WoltiX
  @WoltiX Před 2 lety +1

  Děkuji moc za tvoje videa! 😎❤️

 • @smorock6836
  @smorock6836 Před 2 lety +1

  Díky moc za vysvětlení 😀

 • @2klaruska
  @2klaruska Před 2 lety +2

  Tyjo tohle by se mi Mega hodilo když jsem hledala práci! :O Perfektní klobouk dolů. 😊 Já si myslím že na to by se dalo krásně navázat nějakým videem o finanční gramotnosti 😊 Shrnout v tom že je potřeba být pojištěný, mít nějaké vhodné investiční spoření na důchod a třeba případně na nějaké vlastní bydlení, vysvětlit jak fungují úvěry. A obecně o tomhle se taky ve školách málo mluví.

 • @barapavlickova9707
  @barapavlickova9707 Před 2 lety +10

  Jako pro mě a další, kdo letos končí základku a má určitě v plánu najít si brigátu, velmi užitečné. Moc dík.

 • @kornys100
  @kornys100 Před 2 lety +9

  11:53 nesouhlasím. Přišel jsem po maturitě na začátku září na pracák, aby za mě stát platil zdravotní pojištění, ale měl jsem domluvený nástup do zaměstnání 10.září. Paní mi řekla že jsem tam byl zbytečně, protože je tam lhůta jednoho měsíce takže bych tam měl jít až v říjnu. Vzhledem k tomu že jsem nastoupil do zaměstnání toho 10.září tak jsem už nikam nemusel. Taky jsem si myslel že tam musím v září jít, ale nakonec vím, že jsem nemusel 😀

  • @kornys100
   @kornys100 Před 2 lety +4

   @@dr.angerous Živí se youtubem, moderováním atd. Takže pracuje a svoji práci dělá dobře.
   No a co že je na kluky? To z něj nedělá méněcenného člověka.
   Já jen poukázal na nepravdu, ale to neznamená, že je Lukáš špatný člověk nebo youtuber. Naopak je to jeden z mála českých youtuberů na kterého opravdu má smysl koukat

  • @maja5767
   @maja5767 Před 2 lety +5

   @@dr.angerous nevím proč mu nadáváš
   Zaprvé, on pracuje. Myslíš si třeba že ytb není práce? Myslíš že je to jen zábava? Plus moderování a další věci
   Zadruhé, no a co že se mu líbí kluci? Dobře, všichni asi nechápou, že všechny nepřitahuje jen opačné pohlaví, co už. Ale zkus to pochopit ano?
   Zatřetí, reálně, proč jsi tak toxik?
   Začtvrté, platí takové jednoduché pravidlo, asi ti ho ještě nikdo neřekl, tak ti ho řeknu já: nelíbí se mi to - nekoukám na to. That's it. Jakože...dobrý? Chápeme se?
   Zajímalo by mě jak například pracuješ ty?
   A ještě jednu věc nechápu, proč tyhle komentáře reálně cpeš pod více komentářů? Nestačí jeden? Nebo ještě lépe - žádný? Prosím vysvětli mi to ano? Děkuju moc

  • @Doom351
   @Doom351 Před 2 lety

   Taky se mi stalo :D. Navíc vzhledem k tomu, že jsem vůbec nevěděl jak to chodí (a paní mi neřekla, že se hlásím zbytečně) jsem se z něj neodhlásil :D. Po prvním roce práce jsem tedy musel zpět na úřad podat vysvětlení jestli pojištění platí oni nebo zaměstnavatel. Nakonec to, ale dobře dopadlo a dostal jsem jen roční zákaz na ÚP :D.

 • @Levi_9_
  @Levi_9_ Před 2 lety +2

  Mega jsem se těšila na nové video vím že bude propracované máš kontent že kterého si můžeme něco vzít narozdíl od jiných bez urážky jsem nejlepší youtuber vím že když dlouho nevidas bude propracované jsem sice jedna z mála z naší třídy co tě sleduje ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • @whitesnake.
  @whitesnake. Před 2 lety

  Do budoucna bych byl rád za video o podnikání a živnosti. :) tahle videa velmi uvítám a jsem nadšený, že se jim chceš věnovat.. Škola nás na tohle nepřipraví a mě se tohle vše pomalu začíná týkat.

 • @MrTommiMC
  @MrTommiMC Před 2 lety +2

  Jako personalista, kterému pod rukama projdou vyšší desítky životopisů za den bych možná přidal ještě pár rad.
  1) V čase 5:22 použijte tabulátor, ať to máte pěkně srovnané, taky to o něčem svědčí
  2) U kolonky vzdělání se neuvádí základní škola.
  3) Stručnost CV neplatí u vyšších pracovních pozic (5:43) jako je CEO, CFO atd. Tam životopisy mají i několik stran a vzhledem ke zkušenostem a odpovědnostem, které kandidáti měli se s více stranami i obsáhlými texty počítá.
  3) 6:23 není pravda pokud se nehlásíš někam do knihovny :D Přečtená literatura vážně nikoho nezajímá. Díváme se hlavně na vzdělání a zkušenosti.
  4) 7:56 podání ruky vám nabízí druhá osoba jakožto starší a váženější, nepodávejte ji vy sami od sebe :D Stejně tak platí, že čekáte, než vám řeknou něco ve stylu, že se můžete posadit :D
  5) 12:08 LinkedIn je fajn a je pro lidi, kteří chtějí kariérně růst. Musíte si ale dávat pozor na firmy jako jsou třeba Partne** (za ty hvězdičky si to snad už pak doplníte :D), kteří cíleně hledají lidi po SŠ a pak je dále manipulují do okrádání jiných lidí skrz prodej pojištění, investic atd.

 • @stepancrhonek1249
  @stepancrhonek1249 Před 2 lety

  Díky moc za rady a lídi se mi že do videa kde řešíš důležité věci dokážeš dát i vtipné vsuvky

 • @slendervendetta6229
  @slendervendetta6229 Před 2 lety +3

  Jen bych tady nechal jednu radu pro lidi, co právě hledají nebo v blízké době budou hledat práci: "Nemusíte splňovat 100 % požadavků a nemusíte rozumět práci na 110 %."
  Bonusový poznatek - "přátelský kolektiv" si do inzerátu dávají z velké části firmy, které mají mladší zaměstnance.

 • @Cestinaslehkosti
  @Cestinaslehkosti Před 2 lety

  Skvělé video, určitě ho zanedlouho využiju při výuce občanky. Díky! :)

 • @luciekorcakova560
  @luciekorcakova560 Před 2 lety

  Úžasné video. Už se těším na víc takového typu😊

 • @terezahavlikova4449
  @terezahavlikova4449 Před 2 lety +2

  Díky za přínosné video👌

 • @eliszanova4901
  @eliszanova4901 Před 2 lety +1

  Úžasné video, hrozně moc děkuji za tipy jsem si 100% jistá že je využiju💗🤚😅

 • @market201
  @market201 Před 2 lety +3

  Celkem se bojím že si nic nenajdu nemám žádné životní skušenosti a všeho se bojím

 • @vulcanochloris
  @vulcanochloris Před 2 lety

  Super téma. Dala bych si klidně pokračování.

 • @jirkacrkal5563
  @jirkacrkal5563 Před 2 lety

  Moc pěkné video. Přesně ve stylu pro danou cílovou skupinu.

 • @kubashejbal6852
  @kubashejbal6852 Před 2 lety

  Ahoj Lukáši, myslím si, že super nápad na pokračování na toto video by bylo téma Podnikání, IČO, OSVČ a co vše člověk musí a nemusí, když chce třeba začít podnikat.. Podobně jako v tomto videu. Věci jako Švarcsystém a tak.. Ať školáci vědí ☺ nás tohle na gymplu vůbec neučili a byl jsem celkem v šoku z těchto veškerých povinností, takže si myslím, že by to mládeži hodně pomohlo☺

 • @littradercz
  @littradercz Před 2 lety

  Kéžbych tohle video viděl když mi bylo 15 :D
  Úžasné video Lukáši ! Krásně zpracované a motivační !
  Právě že být na pracáku když nemáš práci je skvělý, protože 3k platit zbytečně měsíčně fakt moc nechceš :D

 • @karoblatakova5080
  @karoblatakova5080 Před 2 lety

  Ještě chybí doplnění, že pokud někdo nemá podepsanou růžovku vůbec a nebo má více prací, tak si daně může nechat vyčíslit následující rok a budou mu vráceny - pokud je student. Takže s růžovkou ty daně dostane vrácené zpět hned s výplatou, ale bez růžovky se mu vrátí až tuším v březnu (?) dalšího roku, ale NIKDY o tyto peníze nepřijde. Pokud je teda dobrovolně nenechá státu tím, že si o ně nepožádá. A sposta studentů to neví, takže by stálo za to to zmínit. Vyplňovala jsem doma žádost o vrácení daňového přeplatku několika spolužákům a kolikrát to nebyly malé peníze.

 • @HuskysStudios
  @HuskysStudios Před 2 lety +1

  Moje vysněná práce je mít firmu na Telefony nebo počítače :D Tvoje videa mě strašně moc baví

 • @eryndark767
  @eryndark767 Před 2 lety

  5 let dělala po restauracích a hotelech servírku. Teď mám sice smůlu a dělám brigádu v čistírně ,ale nic není špatné a když se pohlížím po práci nebo se ptám i na různých veletrzích na které chodím se školou tak se to dost hodí. Ráda bych šla po škole do hotelu na recepcí

 • @danielprihoda560
  @danielprihoda560 Před 2 lety +1

  Když sem viděl na ig toho hasiče tak sem si říkal co to bude,ale tohle sem zrovna nečekal.😂
  Jinak,super video!👍🏻❤️🔥🔥

 • @tinalunackova3448
  @tinalunackova3448 Před 2 lety

  Dík za super video, těším se na zbytek nové série😉

 • @kamabartakova
  @kamabartakova Před 2 lety

  Pokud po střední škole půjdu dál studovat kombinované (dálkové) studium. Je nutné, abych měla příjem a platila si zdravotní pojištění? Nebo to ještě stále hradí stát? Děkuji.

 • @Watertigerwashere
  @Watertigerwashere Před 2 lety +2

  Super video 👍 Poučná videa mám ráda😁

 • @melissastachova6950
  @melissastachova6950 Před 2 lety +2

  Máš fakt dobře videa🐕🐕

 • @FlodysekCZ
  @FlodysekCZ Před 2 lety

  Víc takových videí a častěji

 • @trebortrebort6335
  @trebortrebort6335 Před 2 lety

  Mega super video, a hlavně se to bude za rok až 2 hodit

 • @marekdirgas3607
  @marekdirgas3607 Před 2 lety

  Super video,síce nie v každej práci požadujú životopis,napr.ja robím smetiara(popelář ak by niekto náhodu nevedel),podaktorí nadávajú na túto prácu že je špinavá a čo povie okolie,odpoveď je jednoduchá:Nadávať že práca popeláře že to je špinavá práca že čo povie okolie,ale potom sa zas vypytujú kedy budeme vyvážať,ak sa niekomu taká práca nepáči,tak nech si samy ľudia vozia odpad na skládku alebo spaľovne(česť výnimkám),ešte že na slovensku to majú smetiari jednoduchšie,my aspoň nemusíme chodiť z báglom kľúčov po bytoch a popelnice a kontajnéry vynášať von.To už majú mať ľudia pripravené na chodníkoch.

  • @erurainon6842
   @erurainon6842 Před 2 lety +1

   Lepší než někde v pekárně u pásu a je za to víc peněz.

  • @marekdirgas3607
   @marekdirgas3607 Před 2 lety

   @@erurainon6842 len tak pomimo občas sa podarí objaviť okrem toho čo tam nepatrí napr.stavebná suť,dlaždice,koberce alebo linoleum aj riadny bizár,nad ktorým človek žasne.

  • @erurainon6842
   @erurainon6842 Před 2 lety

   @@marekdirgas3607 Známý dělal na třídírně a pořád nosil nějaké krámy :D Třeba několik nových zabalených her na PS3 (v době kdy byla PS3 nová)

  • @marekdirgas3607
   @marekdirgas3607 Před 2 lety

   @@erurainon6842 tak ak sa mám priznať,raz som našiel v popelnici aj dobové opierky na škodu 120 tie bez tyčiek,ale najväčší bizár bol že som raz otvoril popelnicu či je plná,a bola tam navrchu kravská hlava,tak som sa vtedy zľakol že ma skoro trafilo,ale aj tak človek až žasne čo objaví.Alebo aj mŕtve zvieratá,jak u blbých

 • @hanajandikova9288
  @hanajandikova9288 Před 2 lety

  toto je úžasný! 💗✨

 • @jukolo1
  @jukolo1 Před 2 lety +1

  Použiji ve výuce, díky Lukefry

 • @berenikaema
  @berenikaema Před 2 lety +1

  Co si tak pamatuju tak pracovat s penězma můžu, ale pokud udělám chybu tak to není můj problém, ale zaměstnavatele. Neříkám to na 100%

 • @tinite
  @tinite Před 2 lety +1

  skvelé a užitočné video

 • @kakabus1114
  @kakabus1114 Před 2 lety +38

  Mohl by si natočit další díl ohledně daní jak je platit atd.

 • @MrSuKenzy
  @MrSuKenzy Před 2 lety

  Pěkně zpracováno! (y)

 • @velkygouda
  @velkygouda Před 2 lety

  Určitě pokračuj v téhle sérii, jako budoucí maturant cením.

 • @matket8
  @matket8 Před 2 lety +1

  Ponuka tie možnosti kfc aj na Slovensku?

 • @janberanek310
  @janberanek310 Před 2 lety

  holy fuck ❤️ nikdy v životě jsem se nedozvěděl najednou tolik potřebných informací jako teď. díky

 • @Steven00Steven
  @Steven00Steven Před 2 lety +2

  Od kdy úřad práce pomáhá hledat zaměstnání? :D :D Byl jsem tam nedobrovolně vedený 3x a bylo jim totálně jedno, jestli si něco hledám nebo ne. Nabídky jsem od nich taky nedostal :D
  Prošel jsem i prací v KFC. Výborná zkušenost, ale pochybuju, že budete hned po škole vést vlastní restauraci :D To je dobrej kec. Jinak KFC co jsem zažil já, tak flexibilní plánování směn bylo typu: 6 dní v týdnu 12 hodin a ten sedmý, kdy jsem měl volno, tak ještě 3x volali, jestli nechci přijít... V roce 2021 platí 120,- na hodinu hrubého na HPP a na dohodu se nedostanete přes 100,-
  Další nesmysl je, že pokud nemáte alespoň vysokou, tak budete mít špatně placenou práci. Já beru průměrný plat, mám základku a chodím do práce 5 dní v týdnu. Kamarád má taky základku a vydělává 45 tisíc/měsíc.
  Video je fajn. Proti kvalitě nechci nic říkat, ta je super, jako vždy :) Navíc je dobrý, že se začíná někdo věnovat tomuto tématu, ale bylo by fajn, kdyby se neutvrzovalo v těch klasicky zažitých stereotypech :)

 • @Lokin-mx5jn
  @Lokin-mx5jn Před 2 lety

  Ahoj Lukáši chtěla bych se tě zeptat může být skladní na plní uvazek třeba super zoo nebo v Tescu? A mimochodem super video, tohle video přišlo jak na zavolanou zrovna přemýšlím o nějaké práci která by mě živila celí život

 • @karelbenak
  @karelbenak Před 2 lety +3

  U nás v programátorské firmě koluje fór z jednoho životopisu na místo konzultanta: Praxe v IT: Sběr jablek

  • @JKOT05
   @JKOT05 Před 2 lety

   No myslím, že ve FIFU bylo, jak si naprogramomat v ZX spectru hru chytání jablek.

 • @kabelakova23
  @kabelakova23 Před 2 lety

  Můžu se prosím zeptat jestli se dá do životopisu napsat i že jsem (nebo dřív byla) v mense?

 • @PardubickaDopravni
  @PardubickaDopravni Před 2 lety

  Lukáši jen takový poznatek. Když jsem musel být na pracáku (9/2021), tak jsem nemusel být v místě trvalého bydliště, ani v nějaké spádové oblasti. Byl jsem na pracáku cca 100 km od trvalého bydliště a vše ok.
  Nevím, jestli to nikdo nechtěl řešit, ale nikdo mi nic neřekl, tak nevím.

 • @klaramelcakova3320
  @klaramelcakova3320 Před 2 lety

  Ráda bych ještě doplnila jednu informaci ohledně danění druhé brigády, kde nemáte podepsaný "Růžový papír". Lze si zažádat na začátku dalšího roku (mám pocit, že únoru, někdy v půlce) o vrácení daně, pokud jste student. Nejsem si jistá, jak to přesně funguje, jelikož mi to počítala známá, která pracuje jako účetní, ale vím, že se to dá vyřešit na poště.

 • @adiis1349
  @adiis1349 Před 2 lety +2

  Super video Lukefry fakt se ti povedlo

 • @nikoldunajova9619
  @nikoldunajova9619 Před 2 lety

  Bylo by dobré zmínit i možnost podání daňového přiznání. Pokud student vydělá více než 10 000 za měsíc a tudíž se mu to zdání.. tak pokud nepřesáhne nějakou určitou částku za rok, stržené daně mu následně stát vrátí.

 • @terezavodickova282
  @terezavodickova282 Před 2 lety +1

  Možná bych doplnila zázrak, na který jsem přišla příliš pozdě. Pokud zdaněná částka nepřekročí 25 000 Kč (tuším), můžeme po novém roce podat daňové přiznání a zbytek ze zdaněné výplaty získáme na jaře zpět. :) Celé video by bylo neocenitelné, pro mě to byl v 19 letech jen byrokratický chaos, kde získat ucelenou lidsky podanou informaci na jednom místě je takřka nemožné.

 • @magdalenaspackova9574
  @magdalenaspackova9574 Před 2 lety +2

  Já žádnou brigádu nemám ale kdybych si měla vybrat tak bych si vybrala pracování v kavárně. Vždycky mě to lákalo.

 • @robloxvendylps2884
  @robloxvendylps2884 Před 2 lety +2

  Je mi 13 a tohle mně zajímá jak můžu pracovat tak aby mně to zaujelo, takže děkuju že ste to udělal dost pomohlo

 • @melissastachova6950
  @melissastachova6950 Před 2 lety +1

  Lukefri jsi fakt nejlepší CZcamsr

 • @raikynka
  @raikynka Před 2 lety

  Ve videu jsi říkal, že nejpozději do měsíce po odstátnicování se člověk musí přihlásit na úřad práce, tak se chci zeptat, zda toto platí i pro lidi co plánují ve studiu dále pokračovat? Jinak super video, díky za něj ☺

 • @random_typek5913
  @random_typek5913 Před 2 lety +3

  Architektem a kdyz to nevyjde tak ridicem autobusu nebo tramvaje pripadne trolejbusu jestli neco takovyho tady v praze budd az si budu vybirat praci

 • @kvidoland
  @kvidoland Před 2 lety +9

  Mám dotaz - ale co když chci podnikat? To si pak nemusím hledat práci 😆

 • @dany_kos
  @dany_kos Před 2 lety +1

  A co takhle třeba podnikání?

 • @safiramisantrop8263
  @safiramisantrop8263 Před 2 lety +1

  Skvělé video, jen chci podotknout, že na úřad práce se nemusí v místě trvalého bydliště. Já šla poprvé na pracák na druhé straně republiky a nebyl vůbec problém :D

 • @Galaxia-TheWerewolfcon

  Mohlo by být video i o založení živnosti, v budoucnu bych chtěla sama podnikat, ale nevím jak na to a mám z toho docela hrůzu xd. Dost by mě zajímalo co mě čeká a na co se připravit.

 • @terezbuchtelova5292
  @terezbuchtelova5292 Před 2 lety +1

  Letos dělám výučák (Zemědělec-Farmář), dělám ho v červnu a 18 mi bude až v Červenci. Naštěstí už mám řidičák na traktor takže práci si můžu najít minimálně v každým JZD. Bohužel na mě koukají skrz prsty kvůli tomu že jsem žena.

 • @Ella-jf9kq
  @Ella-jf9kq Před 2 lety

  Skvělé téma❤️

 • @petrstribrsky8656
  @petrstribrsky8656 Před 2 lety

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by jsi nemohl natočit video o finanční gramotnosti. ....

 • @kristynaneskodna8858
  @kristynaneskodna8858 Před 2 lety

  Tohle je skvělý video, ted už pár měsíců se snažím skloubit práci v mcdonaldu a je hezký slyšet, že i tahle dřina se aspoň trochu jednou vyplatí

 • @WoDa8888
  @WoDa8888 Před 2 lety +2

  Skvělé video

 • @majkyska4272
  @majkyska4272 Před 2 lety

  Skvělé video, ale ujasněme si jednu věc prosím..... Jak je to s kontaktními údaji. Já koukám na jednu paní která je personalistka a ta říká, že "proč by nás mělo zajímat kdy máš narozeniny? Proč by nás měla zajímat adresa?" - že je prý důležité jméno, a kontakt.... Datum narození a adresa bydliště nikoli..... Kde je pravda? :D

 • @simonamacickova8135
  @simonamacickova8135 Před 2 lety +1

  Som rada že si natočil práve takéto video aspoň budem vedieť že keď skončím strednú a nebudem chcueť ísť na výšku tak si budem hneď hľadať prácu😇

 • @greysondaniel9544
  @greysondaniel9544 Před 2 lety

  Ahoj Luky, během pandemie se mi stalo že jsem neměl práci, trvalý bydliště měl kdesi na Moravě a bydlel daleko v Praze. Když jsem šel na ÚP trvalého bydliště, tak mi řekli něco ve smyslu že během pandemie a dalších praktických důvodů, jako je třeba že by mi v Praze hledali práci těžko a dokázali mě na ÚP přechodného bydliště. Není to standardní postup, ale je pravda že ani standardní situace.

 • @nelajza.6360
  @nelajza.6360 Před 2 lety

  Moc dobré video, jen bych asi ještě zmínila, že u pohovorů jsou otázky na, které nemusíte odpovídat, ale přesto se vás na ně může někdo zeptat. (Třeba jestli a kdy budete mít děti a podobné)

 • @matejpolak85
  @matejpolak85 Před 2 lety +1

  Skvělý shrnutí 👍

 • @akira2827
  @akira2827 Před 2 lety

  mohl bys udělat video o přijmačkách :)

 • @lachiimolalaaa
  @lachiimolalaaa Před 2 lety +2

  0:22 moje vysněná práce je buďto podle všech nereálná- herečka, nebo podle všech úplně k ničemu- recepční/delegát lol😂 ale tak času dost:)

 • @filipprikryl3612
  @filipprikryl3612 Před 2 lety

  Jak napsat motivační dopis k přijetí na VŠ? 😅

 • @filipkarlik9132
  @filipkarlik9132 Před 2 lety

  video pěkný, určitě přínosné, jen škoda že nevyšlo o pár let dřív :D

 • @LaraX2002
  @LaraX2002 Před 2 lety +7

  Směnný obchod mého času za peníze, geniální!

 • @William._Afton
  @William._Afton Před 2 lety +2

  Super 😁

 • @jmenujiserobi7382
  @jmenujiserobi7382 Před 2 lety +2

  Krása