Video není dostupné.
Omlouváme se.

1991-1992 Real Madrid - Osasuna Pamplona 5-2 prima repriza, golul lui Hagi de la mijlocul terenului

• čas přidán 8. 07. 2024
  • S-c-h-i-m-b/v-a-n-d aceste meciuri de fotbal intregi, de colectie, cu altele din anii `80, `90 si 2000, la adresa 21raul.garcia@gmail.com
    Secvente din prima repriza a meciului, jucat in ianuarie 1992, in prezenta a 45 de mii de spectatori, in cadrul etapei 17, in care Hagi a inceput titular, cu nr. 10. Astfel, Hagi are o lovitura libera de la 26 de metri, dar sutul lui revine din zid. M. Sanchis il lanseaza pe Hagi, in min. 10, acesta centreaza in fata portii, Butragueno inscrie din 7 metri in poarta lui Roberto, iar scorul devine 1-0. Pepin pierde o minge la centrul terenului, in min. 12 al inregistrarii, resp. min. 32, Hagi preia mingea, si vazand ca Roberto e mult iesit din poarta, suteaza de la 38 de metri, cu o bolta perfecta, scorul devine 2-0, iar Hagi e ovationat la scena deschisa de tot stadionul. M. Dominguez centreaza din corner, in min. 22 al inregistrarii, resp. min. 42, Spasic prelungeste mingea cu capul pana la Cholo, care inscrie din 4 metri in poarta lui Buyo, iar scorul devine 2-1.