KDO MÁ PLATIT NA RANDE?!

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 11. 09. 2023
 • LIMITOVANÝ MERCH: www.hater.wtf
  TWITCH : www.twitch.tv/sib1ran
  Business mail: snuspage@seznam.cz
  Ig: sibiran.off...
  .
  #sibiřan #bizár #reakce #show
  family friendly podcast pg
 • Komedie

Komentáře • 0

 • BackBack Cook
  BackBack Cook Před 18 dny +438

  Když člověk hledá večerníčka na spaní objeví se sibiřan ❤

 • Simona Petráňová
  Simona Petráňová Před 18 dny +90

  S přítelem když jsme začínali tak to bylo tak, že každý platil za sebe. Nebo to bylo tak, že jednou platil přítel podruhé já. Tak abych já se necítila špatně a ani on.. 😊 Nemyslím si, že je to špatné aby se kluk s horkou střídali kdo zaplatí naopak si myslím, že je to lepší.

  • Michaela
   Michaela Před 17 dny

   Přesně!

  • Kacambawamba
   Kacambawamba  Před 4 dny

   Nebo dají peníze dohromady a je za mě nejlepší způsob a užijí si to oba 😊

 • Tommy Dee
  Tommy Dee Před 18 dny +153

  V časoch keď som ešte randil, tak mi prišlo normálne, keď ja som pozval do kina, zaplatil som lístky, dievča kúpila popcorn alebo kávu predtým ako sme išli do kina. Ja som zaplatil za večeru, dievča zaplatilo za drink po večeri. Pride mi divne platit veceru 50/50, radsej nech ona zaplati ten drink.
  Som asi z tej starej školy, no je to celé o komunikácii.

  • Filip Kemenský
   Filip Kemenský Před 18 dny +15

   Však ale tak je to tiež dobre tak je to 70 na 30 alebo inak to je jedno ale su ženy co nezaplatia ani cent a ešte to berú ako samozrejmosť to už není dobré

  • Martin Layer
   Martin Layer Před 18 dny +1

   Jako podle mě takto by to mělo být, podle mě to máš nastavené dobře

  • Joghurtik za dvacku
   Joghurtik za dvacku Před 17 dny +1

   Tak a máš to vyřešeno!

  • Hana Holátová
   Hana Holátová Před 17 dny +1

   Na drahý nákupy/večeře se nikdy nechodí ze začátku!! Když kluk něco holce platí, tak je jí to třeba trapný že za ní někdo utrácí. Řešení= jít do parku a koupit si drink/zmrzlinu. Pokud půjdou víckrát tak se instinktivně střídají v placení. Nejde to přesně určit, je to subjektivní.

  • Majka Kubušová
   Majka Kubušová Před 17 dny

   Nie som feministka,nemám problém vymaľovať dom,lepiť obkladačky,rezať drevo,ťažko pracovať,a mne príde úplne prirodzené že na rande platí muž,a vlastne nikdy som nebola v situácii kde by niekto chcel aby som platila.asi som mala šťastie na gentlemanov.

 • Jan Vohánka
  Jan Vohánka Před 18 dny +15

  Všechno je to o komunikaci, a respektu který se během rande. A hlavně berte to jako investice které vám přinesou pěkné zážitky popřípadě vztah.

 • Kristen Hewitt
  Kristen Hewitt Před 18 dny +34

  Já jsem zastánce toho, že první rande nemusí proběhnout v restauraci ... Při procházce se líp povídá :) ...

 • MrMrkva
  MrMrkva Před 15 dny +1

  Dosť vpohode chlap. Vysvetlil to pomaly, zrozumiteľne a jasne

 • Kristín. B
  Kristín. B Před 18 dny +4

  Na prvom rande, som si zaplatila svoju polovicu a môj partner to bral tak, že som s ním nešla kvôli drinku, ale kvôli nemu. Čiže si myslim, že spravny pristup :D sme 4 roky šťastne zadani a mame zdieľane financie, každopadne som si vždy platila za seba, lebo mi to pride spravne.. Myslim si ale že ale tie ženy ktore sa biju za rovnocennosť nie su tie iste ktore si nechaju za seba platiť. Myslim si že su to rozdielne skupiny ľudi a preto sa to neoplati rozoberať, ešte som nikdy nepočula povedať tu istu ženu že chce byť rovnocenna partnerovi vo všetkom a potom si necha zaplatiť kavičky.. ak taku poznaš tak mi to môžeš vyvratiť. :D

 • Petra Selingerová
  Petra Selingerová Před 18 dny +66

  Já si radši zaplatím sama za sebe, i když mě dotyčný pozve. Dává mi to výhodu, že ten druhý nemůže očekávat nějakou formu "vděku". A když to stojí za prd, můžu odejít s čistým štítem a klidným svědomím.

  • Dante Aligieri
   Dante Aligieri Před 18 dny +10

   Normalni gentleman zatahne ucet, doprovodi zavede ke vchodu, domu... podrzi dvere, vybere stul a td... A neocekva pozvani domu. Nebo to ze na pristi schuzce bude dama delat neco co nechce.

  • Anonymous ZZZ
   Anonymous ZZZ Před 18 dny +12

   Ano. Nemůže pak třeba očekávat, že mu "dáš". To je taky dneska módní. Zacáluje za tebe pití a myslí si, že má právo na tebe hrabat.

 • Kryšty_shesh69
  Kryšty_shesh69 Před 16 dny +3

  slovy studenta: pokud zvu já tak je samo sebou že to celé zatáhnu a i když zve holka tak minimálně to svoje taky platím, protože jsem jeden z těch kteří se cítí strašně divně když za ně holka platí. I přes to nějaké to "studentské" rande vypadá tak že místní kebab je pro mou už tak lehkou peněženku docela dost, a přijde mi že většina holek co jsem zval to chápou že to přeš finanční stránku nebylo lehké a tak i ona zve třeba na ten párek.

 • Tomis Novis
  Tomis Novis Před 18 dny +16

  Nevím, já vyrostl v rodině, kde otec vydělával daleko vic jak máma, vše bylo na úkor času, ale bylo to tím pádem nastavený tak, že otec byl ten co vše platil, já to mám tim pádem stejně, že chlap se má postarat, v momentě co vim, že vydělávám daleko víc jak ona, nikdy bych ji nenechal nic platit... celkově, aby ženská za mě něco platila, v momentě, co chlap nema na zaplacení lístku, je jedno jestli poprvé, nebo po páté, co s takovym doma, když nebude mít na to, uživit rodinu a je rád, že utahne sám sebe.. takže za mě je to taky hodně o mindsetu, nevyžaduju to, když nabídne rozdělit si to, je to sice plus, ale zdvořile ji vysvětlím, že stejně platím já a nic nechci :) Edit: Ale samozřejmě z pohledu studenta je to zase trochu o něčem jiném..

  • Milan Wolfi
   Milan Wolfi Před 18 dny +1

   Víš kolik je holek co vydělávají víc než ty ?A to za den jde jen do Fitka ,na welness udělá pár fotek a má ze spolupráci 200k

  • Tomis Novis
   Tomis Novis Před 17 dny +3

   @Milan Wolfi Ano, ale stejně z pozice chlapa slušně odmítnu a platím :) život není jen o penězích

 • Tereza Drongová
  Tereza Drongová Před 17 dny +4

  My to máme s přítelem tak, že on za mě platí, protože jsem student a taky, protože chce z pozice muže, ale na druhou stranu dokážu zaplatit i já, v restauraci, nebo něco v obchodě. Je to hodně i o domluvě.🥰🥰

 • Helča
  Helča Před 10 dny

  Po shlédnutí tohoto videa jsem fakt ráda, že jsem vždy platila napůl. Dávat někomu pocit, že má kontrolu nad naším vztahem a dalším jednáním, protože mi koupil špagety je fakt bizar. A vůbec nechápu, proč bys měl utrácet dva litry za rande, když na to proboha nemáš. 😅 Však se můžete jít projít a kafe nebo na pivo. Argument s penězi je podle mě úplně mimo, prostě snad chodíš tam, kde na to máš.

 • Lenka Skopalova
  Lenka Skopalova Před 18 dny +43

  Jsem holka ,ale rozhodne bych trvala na tom si alespoň zaplatit sama za sebe .🤷‍♀️

 • DragoneyLord
  DragoneyLord Před 18 dny +7

  Jakožto žena můžu sama za sebe říct, že mi není příjemné, když chlap za mě platí všechno. Obzvlášť, když je schopný se se mnou hádat, jestli to zaplatí celé nebo půlku nebo budu platit já. Naopak mi to přijde, že má velké ego a nedokáže ho nechat bokem, ale chápu, že chlapi mají mindset nastavený jinak prostě.
  Osobně jsem šla na rande pokaždé jen, když jsem měla na to minimálně za sebe zaplatit. Když jsem neměla a stejně druhá strana mě chtěla někam vzít, řekla jsem narovinu, že nemám na to chodit na rande, že klidně můžeme jít do parku, projít se atd, ale že nemám na to chodit do kaváren atd. Když mě i tak zval, tak jsem vždycky trvala na tom, že příště platím já.
  Je to o domluvě. Nevadí mi se domlouvat i přímo v kavárně. Maximálně mi vadí, když je ten kluk neoblomný a nenechá si říct, ale pak stejně, co se mi stalo zrovna v tomto případě, jsem alespoň koupila ledové poháry a mohl si dát co chtěl.
  Nemám ráda mindset, že chlap platí. To není pravda, když holka jde na rande jen za záminkou, aby zaplatil, tak to není holka do vztahu, ale na jednu noc🤣 (dle mého názoru).
  Jinak souhlasím se Sibiřanem

 • KARIN
  KARIN Před 18 dny +13

  Všechno je to na domluvě těch dvou lidí. 😊

  • Simon
   Simon Před 17 dny

   Vic lidi se stejne nikdy nedohodne

 • Anežka Fenclová
  Anežka Fenclová Před 17 dny +3

  já se vždy ráda nabídnu, že za sebe zaplatím a pak záleží na klukovi. Je moc milé gesto, když za mne zaplatí, ale nemám problém zaplatit za sebe. Stalo se i ,že jsem přítele pozvala do kina a on sám se nabídl, že tedy on vezme jídlo a já lístky. Záleží nooo

 • Jan Růzha
  Jan Růzha Před 17 dny +1

  Tohle se dost měnilo podle délky vztahu. Ze začátku jsem chtěl všechno platit a kolikrát jsem musel přítelkyni fakt přemlouvat, že to vezmu já. Potom bylo období, kdy jsem to tak pořád ještě dělal, ale už to byl zvyk, už jsem si říkal, že bychom se měli víc střídat, ale stejně jsem usiloval o to, aby ona platit nemusela. No a pak jsme se k sobě nastěhovali a každý platí někdy. Nemáme tabulku s výdaji, jde ale o to, aby se ve vztahu nikdo necítil ždímaný.
  Možná kdybych začínal zase randit, neměl bych už tendenci vše platit, myslím, že to často vycházelo z toho, že mi bylo trapný nechat za sebe platit holku.
  Je to zkrátka o dohodě a nemá smysl vše tahat na sebe. Proto jste ve vztahu, abyste na vše byli dva.

 • Jiřule J
  Jiřule J Před 17 dny +1

  Opravdu sem se nesetkala s dominantním chlapem co by za mě platil😂
  Měli jsme ze jeden zaplatil kino třeba a druhy jídlo, nemam problém vůbec zaplatit celou večeři.
  Pokud nejsem využívána. Nejdu do restaurace pokud na to nemam já osobně. A pokud jsem pozvána někam kam na to nemam, reknu rovnou ze se mi to nehodí zda nemůžeme jít někam například

 • Nikola Hulmáková
  Nikola Hulmáková Před 18 dny +1

  Nikdy jsem nebyla na takovým tom fest rande. Párkrát jsem šla s klukem na přátelský kafe s tím, že se lépe poznáme. Každopádně souhlasím s tvou myšlenkou. Vždycky se nabídnu, že za sebe zaplatim, protože nerada nekomu něco dlužím a cítila bych se špatně. Kdybych zvala já, klidně bych zaplatila za oba. Otázka je, jak to navrhnout, aby to neznělo divně? Protože bych měla strach, aby se to některých kluků nedotklo, že chci platit.
  Jsem ráda, že tohle nemusím řešit. S přítelem se střídáme a někdy platím já, někdy on. On většinou častěji, má příjem a já ještě studuju. Navíc má v hlavě dost problém s tím mě nechat platit. Tak se mu to snažím vynahradit aspoň nějakými dárečky pro radost jednou za čas.

 • Ghoust
  Ghoust Před 18 dny +7

  Mně se jednou stalo, že mě pozvala buchta a zatáhla to celé. Sice jsem potom zjistil, že rande to bylo jenom z mojí strany, ale zase jsem ušetřil. 😂😂

  • Projekt Darkside
   Projekt Darkside Před 17 dny +1

   Taky jsem takovou jednu kdysi znal, strašně fajne holčina ale bylo to jak říkáš, jo jinak jsme se sekli asi 4 dny v kuse někde po barech :D

 • kukutrwe
  kukutrwe Před 18 dny +2

  Nevím, s přítelkyní to máme tak, že když někam jdeme, tak chci často zaplatit všechno, ale většinou prostě si za sebe zaplatí a nenechá si to ani vymluvit. Někdy i platí prostě za mě. Nepřijde mi na tom nic špatného. Naopak vím, že se mnou je kvůli tomu, jaký jsem.

 • Marcela Králová
  Marcela Králová Před 18 dny +23

  Pokud se dohodnem,že půjdeme na jídlo klidně si to zaplatím , pokavad mě pozve na jídlo tak asi muž

 • Demonika Alinova
  Demonika Alinova Před 16 dny +1

  párek v rohliku a víno,... nejvíc ideál :D

 • Martin Klabouch
  Martin Klabouch Před 18 dny +5

  Souhlasím s tím, že by mělo platit "kdo zve, platí", ale v současnosti v 99 % případů zve na první rande muž, a proto jsem zastáncem toho, že si každý zatáhne svoje a pokud si to chlap užil a cítí to tak, že chce za ženu zaplatit, vezme to celé na sebe. Ale rozhodně to neberu jako samozřejmost, ona chtěla jít stejně na rande jako já, ona si snědla svou porci, proč bych měl za ní automaticky platit. Aspoň tím člověk vyfiltruje zlatokopky a ženy, které nejsou ochotné se podílet na vztahu.

  • Pavel Novy
   Pavel Novy Před 17 dny +2

   Snědla svou porci....tvl jak dobytek...chcípám z tebe XD XD

 • Dn Boo
  Dn Boo Před 18 dny +1

  Ja to mam s priateľkou tak ze sa v plateni striedame a to je podla mna správne.ale MAM OTAZKU pre "dominantne alfy","vodcov svoriek,... : Co ak máš veľmi akčnu babu co chce každý den niekam chodiť? Budes spokojne zanu kazdy den všetko platiť alebo vtedy nastane scvrknutie semenikov a budes sa vyhovárať ze niečo máš,ze ta bolí hlava atd? Ked uz to bude finančne náročné?.. toto je skôr taký prístup ľudí ktorý túžia mať pri sebe dáku zlatokopku (resp mat pocit ze niekoho vlastnis a ten bude skakat ako ja piskam len preto ze mam €)

 • Bára Gaffer
  Bára Gaffer Před 17 dny

  U nás platí ten kdo zval (dost často jsem to já). Pokud je to rande na kterém jsme se tak nejak oba domluvili tak platíme napůl. Tak nějak celkově jedeme vše napůl.

 • slaná palačinka
  slaná palačinka Před 18 dny +14

  K tomuto bych se ráda vyjádřila. Mně upřímně je velmi proti srsti, když za mě má druhá osoba na rande platit, natož na prvním. Nevím, jestli je to jen můj pocit, nebo to tak má víc lidí, ale nějak potom cítím, že mu něco dlužím. Nejraději uplatňuju to, že se platí napůl. Buď každý za sebe, nebo třeba stylem že já vezmu jídlo, on bere pití apod. To je úplná ideálka. Minimálně při prvním setkání s někým novým je to mnohem příjemnější.
  Dokážu si ale představit i systém, že platí ten, kdo zval. To bych ovšem já osobně praktikovala, až když vím, že se s tím člověkem chci vídat i nadále :D
  Čistě můj feministický názor, když už na toto téma Sibiřan tak narazil

 • Martin Ondrus
  Martin Ondrus Před 17 dny +2

  TEN HOLOHLAVY JE PRAVDIVY CLOVEK.🧡🙏

 • Barbora Sedláčková
  Barbora Sedláčková Před 18 dny +1

  My když jdeme s přítelem, tak zvu spíš já. Takže platim já. Přítel skoro vždy nabízí, že cálne aspoň za sebe, ale já to vždy odmítnu. Až pozve on, tak bude platit on. U prvvnch rande bych asi platila 50/50 jen pro případ, že to nevyjde, ale k tomu nemůžu moc mluvit. Na prvním rande jsme s přítelem byli až 6 měsíců do vztahu.

 • Lerneth
  Lerneth Před 18 dny +16

  Jsem jediný, kdo toho Ajvna fakt nemůže vystát a je na něj alergický? :D

  • i dont
   i dont Před 18 dny +1

   Ne

  • Simon
   Simon Před 17 dny

   Ne to rozhodne nejsi ja bych ho dokopal s takovou chuti ze o tom se ti ani nezda😏

  • PS:necum
   PS:necum Před 11 dny

   Trefil bych ho hned mezi dveřma 😂

  • PS:necum
   PS:necum Před 11 dny

   @Simon 💪😀

 • Žofie Hralová
  Žofie Hralová Před 17 dny

  Za mě už je to přežitý zvyk.... Strašně se mi líbil jeden kluk a prostě jsem za ním došla a pozvala ho na rande. Nevidím v tom žádný problém

 • Lenka Benešová
  Lenka Benešová Před 6 dny

  já jsem třeba člověk který nepotřebuje drahý večeře atd. mě stačí když mi někdo da kytku, nakreslí obrázek nebo mě vezme na prochazku apod. jinak super video ❤

 • Marcy Kovy
  Marcy Kovy Před 18 dny +2

  Zdielam asi rovnaký názor ja osobne nemam moc rada všeobecne keď ktosi za mna platí🙈 neviem nemam to za potrebu a potom sa tak viac menej cítim dlžná 😅 samozrejme mi to potom v hlave vŕta ,že je potreba sa revanžovať a to ak sa človek už nahodou nechce vidieť znovu je ťažko ..každopadne je to na tej dohode a aj na tom kto pozval 🤷‍♀️
  Nemam ale problem zaplatiť ani isť na pol

 • Victoria-Devi Westlake
  Victoria-Devi Westlake Před 17 dny +1

  top rande je 2x energeťák, brambůrky a místo s nice výhledem 😇

 • Želvák Pogo Punks
  Želvák Pogo Punks Před 13 dny

  Já si pamatuji když jsem byl na rande na který mě pozvala slečna 😂😂😂 sice jsem to platil já 😂😂😂😂 ale její kartou 😂😂😂😂 protože mi přišlo tenkrát strašně blbý být v restauraci a aby platila ona 😂😂😂😂😂 no jo zlatý časy na učňáku 😂😂😂

 • Deny
  Deny Před 18 dny +2

  Vše pravda a zároveň logické nechápu že se tohle tema pořad řeší když je to poměrně jasné

 • Elíís
  Elíís Před 18 dny +5

  No nevim, podle mě je to nejspíše o domluvě. Pravidlo tady asi úplně žádné neplatí. Logika věci, ten kdo zve, by měl počítat s tím, že bude platit. To že se pak jeden nebo druhý nabídne (i když nezval) že to zaplatí, tak to může zaplatit. Nebo každý zaplatí něco. Já kino, on večeři. Já dopravu, on vstupenku. Prostě je to nejspíše na domluvě. ;)

 • Jakub Jasko
  Jakub Jasko Před 13 dny

  Platí za mě holka! (Teď mám vaší pozornost)
  Ale neplatí vždycky samozřejmě. Teda já vlastně na randíčka ani nechodím, ale prostě někdy jdu s kamarádkou do čajovny nebo jiného podniku, kde se cítíme oba dobře. Jasně, že je dopředu podvědomě jasné, že si každý zaplatíme svoje, ale už se mi stalo, že holka zmizla na záchod a jak jsme odcházeli, šla rovnou ke dveřím, protože bylo zaplaceno. A to vás prostě trochu nasere.
  A trvalo mi nějaký čas, než jsem si vymyslel co s tím. Jestli příště půjdu někam s touhle, zaplatím stejným podlým způsobem. Ani ne tak proto, abych jí ukázal, jaké to je, ale abych měl nějaký pocit vyrovnanosti ohledně tohodle placení. Ale existuje i varianta, že holka chce za mě zaplatit, tak jsem se už naučil spolknout svojí pýchu (hlavně když to přišlo v blbou dobu a nebyl jsem na to připravený) a dohoda je, že příště platím já. A to je fér pro oba.
  A ještě k tomu, že si holky neřeknou a nepozvou: Kdysi jsem měl stejný přístup a chtěl od holek, ať jsou taky proaktivní a štvalo mě, že to dělají jen chlapi. Po pár letech mi došlo, že to bohužel není úplně v holčičí přirozenosti být proaktivní. Hlavně když jde o kluky, ze kterých jsou trochu hotoví. Nicméně čas letěl a ano, ukázaly se i holky se sebevědomím nebo nějak potlačenou obavou odmítnutí a bylo to ...zvláštní. A smutné třeba je, když se mi ta holka nelíbí, protože pak asi příjde odmítnutí. Ale vím, že časem je to s holkama a jejich proaktivitou lepší. Nechci říkat, že se to naučí všechny, spíš jen menší procento, ale když už vyspějou a mají postoj, tak se fakt nebojí. Jen bych to asi nečekal od 16ti leté holky.

 • Martin Václavík
  Martin Václavík Před 17 dny

  Jedinej důvod, proč jsem platil, když zvala holka bylo, abych jí ukázal svojí náklonnost a taky, protože byla studentka a já pracoval.

 • Lukáš
  Lukáš Před 17 dny

  s přítulkou jdeme už od začátku vztahu 50 / 50 :) kolikrát to jedeme jednou platím já, jednou ona :)

 • Joachim Peiper
  Joachim Peiper Před 17 dny +2

  Můj názor je, že platí ten, kdo zve. A ten, kdo je zvaný, by měl ze slušnosti říct, že jdou 50:50. Pokud ten první znovu řekne, že platí, tak pak to může přijmout.

  • Joachim Peiper
   Joachim Peiper Před 17 dny

   Pokud by holka pozvala mne, nechám jí zaplatit. Nicméně, jak jsem napsal v prvním komentáři, řekl bych že jdeme 50:50 a pak bych jí teda nechal zaplatit.

 • Zorka Hromádková
  Zorka Hromádková Před 17 dny

  Prostě platí kdo zve, ve vztahu se nějak střídat nebo kdo má víc peněz (třeba když jeden pracuje a druhý student) a nebo prostě na domluvě 🤷

 • Anonymous ZZZ
  Anonymous ZZZ Před 18 dny +2

  V týhle době se nevyplatí za sebe nechat zaplatit, když jsi holka. Protože pak si kdejakej týpek začne myslet, že mu za to "dáš". Nebo ti zaplatí pití a myslí si, že má právo na tebe hrabat.

 • DoZzOR
  DoZzOR Před 17 dny +2

  Celá ta věc okolo určování rámce vztahu je možná tak dobrá do vztahu, který bude v tom lepší případě transakční, v tom horším toxickej.

 • Ema R
  Ema R Před 18 dny +2

  Na prvním, zvlášť když se třeba vůbec neznáme, bych šla půl na půl. Když bychom byli třeba kamarádi a dohodli se že půjdeme, klidně mu nabídnu, že to celé zaplatím.

 • Lubomír Rek
  Lubomír Rek Před 16 dny +1

  Nedávat najevo, že jste něco víc. A few moments later -dáváte najevo, kdo tady tomu velí! 😂😂

 • Veronika Friedrichová
  Veronika Friedrichová Před 17 dny

  2:41 kdysi, když jsem randila, tak jsem se na ferovku zeptala, jestli to je rande. 🤗 a když bylo a student je tvor chudší, tak jsme to řešili tak, že jednou ty zaplatíš a jednou já, tak bylo i hezké, že ukážeš, že chceš víc jak jedno setkání. ☺️ to bylo fajn. …asi bych si zašla na rande znova. 😄 i kdybych musela platit. Tak proste počkám na rodičák a zajdu. 😅🤣😄

  • Simon
   Simon Před 17 dny

   Zves nebo jak?

  • Veronika Friedrichová
   Veronika Friedrichová Před 17 dny

   @Simon Jo, myslím, že v roce 2014 jsem zvala 😄 ale spíš jsem se jen ptala, jestli teda je rande nebo ne.

  • Simon
   Simon Před 17 dny

   @Veronika Friedrichová jo tak ja se chtel najist zadaco ach jo 😒

  • Veronika Friedrichová
   Veronika Friedrichová Před 16 dny

   @Simon 😄 sorry. Zkus food not bombs 🤗

 • Tomas Pavelek
  Tomas Pavelek Před 17 dny

  Většinou předpokládám že budu platit a holku pozvu, nicméně se mi často stává, že to holka chce zaplatit a v tom případě ustupuji a nechám se pozvat, nedělá mi to žádný problém to přijmout a o to více mě to potěší. Většinou to pak dále s těmito holkami pokračuje tak, že příště zaplatím já, pak zase ona...ve výsledku je tohle 50 na 50. Ještě se mi nikdy nestalo, že by si holka zaplatila svoje a já svoje :D Takhle jsem to měl i při studiu. Když jsem chtěl pozvat holku na večeři, tak jsem si ty peníze sehnal a kolikrát mě stejně nakonec pozvala holka. Jinak nebojte se přijmout pozvání od holky když to chce zaplatit, když to nepřijmete, můžete ji tím urazit.

 • RWQFSFASXC
  RWQFSFASXC Před 17 dny

  1:12 výborný a spravedlivý nápad

 • ÚPRIMNÁ
  ÚPRIMNÁ Před 11 dny +2

  U mňa je stopka na rande to keď začne chlap rozprávať o tom čo dokázal, koľko má peňazí, čo všetko si môže kúpiť...nerozumiem tomu že vidí človeka prvýkrát a už na teba vybehuje s týmto tak to je prvá stopka a viackrát s ním už na rande určite nepôjdem 🙈🙈🙈🙄

  • Duke Nuke
   Duke Nuke Před 11 dny

   taky nemam rad holky co se vytahuji...

 • Ondřej Svída
  Ondřej Svída Před 17 dny

  Já bych řekl že když uslyšìm že kamarád byl na rande a platilo se padesát na padesát řeknu že je to v pohodě ale já osobně bych to vždy zaplatil celé

 • KiziaR
  KiziaR Před 18 dny +1

  Já jsem rád, že se s přítelkyní hádáme o tom kdo bude platit, takže jsem spokojený :D

 • Miloslav Fiala
  Miloslav Fiala Před 9 dny

  No mě se na rande pravidelně stávalo, i když jsem řekl, že to za ní rád zaplatím, tak, aby si nemyslela, že je mi něco dlužná, tak ta holka zaplatila buď druhý kolo drinků, nebo mě pozvala na druhým rande sama. Ale vidím to tak, že kdo zve ten platí. Když holce řeknu zvu tě někam....... Tak na 100 procent to platím já. Stalo se mi, že holka řekla po schůzce, že jde na WC, potom jsme odcházeli tak jsem řekl, že jdu platit a už to cvakla. Takže i to se může stát :D

 • Mckartny
  Mckartny Před 18 dny +1

  Párek vrohliku😂😂👍👍

 • Kamen_98
  Kamen_98 Před 18 dny +4

  Upřímně... Zažil jsem holky, který každej týden chodily na rande kde s kým, jen aby si uživaly výletíky, obědy, večeře, drinky na baru, kina apod. a nemusely to platit samy.... Od té doby mám fakt problém jít s nějakou na rande a ani mě to vlastně neláká, sice jen špatná zkušenost, ale i tak nerad někam takhle zajdu s holkou, se kterou ani netvoříme pár. Samozřejmě ne všechny jsou takové, ale prostě nepomůže ti to do další schůzky...

  • Projekt Darkside
   Projekt Darkside Před 17 dny

   V dnešní době digitalizace je velmi snadný odhadnout takový odpad společnosti :)

  • Háňa Rahman
   Háňa Rahman Před 4 dny +1

   :(( přijeď já ti uvařim. 💕

 • kamy KACE
  kamy KACE Před 17 dny

  2000 kč za večeři ? ... to je super párty víkendová

 • creepemine
  creepemine Před 18 dny +2

  s tou fabkou máš dobrý :D mi to žere skoro trvale průměr 9 :D + olej :D

  • i dont
   i dont Před 18 dny

   Co máš za fabii a co za rok? Tohle dělali často hatapky. Vyřešil jsem generálkou motoru a výměnou znacky oleje. Dával jsem po domluvě s mechanikem jistou značku, teď si za boha nevzpomenu (už je to asi 5let) a to auto ten olej ve výsledku snad množilo... 😅

  • creepemine
   creepemine Před 18 dny +1

   @i dont 1.2 htp, sedan, 2003. Cpat do toho prachy už nebudu 😂

  • i dont
   i dont Před 18 dny

   @creepemine jojo... 😂 jsou to peklo stroje, ale já z ní dodneška nemůžu přestat být u vytržení 😂 já měl jednu z posledních jedničkových. 47kw 2007rv a jak jsem to auto nechtěl, tak jsem si ho zamiloval. Je fakt, že jsme to brali od známé, která s tím od výroby najela 80tkm a víceméně v tom vozila děti. Takže zadní sedačky v loji. Ale byli jsme s tím v Paříži, v oděse dokonce snad 4x 😂😂 a když jsem jel sám a neměl jsem v autě třeba nákup, tak to při šikovne noze i celkem jelo.... 😂 ale furt to byla stará haťapka 😂

  • creepemine
   creepemine Před 18 dny

   @i dont tak dám max 160 při ideálních podmínkách 😂 taky 47kw. Bralo se z bazaru s nájezdem 188 000km

 • Jirka
  Jirka Před 18 dny +5

  Vita ma celkove hodne zajimavy a rozumny nazory, ktery davaji smysl, ma to hlavu a patu, at uz se jedna o anabolika nebo takovyhle veci
  hatasfamily❤️🫶🏻

 • Michaela Jurickova
  Michaela Jurickova Před 14 dny

  Když bych měla čekat na to až mi můj současný přítel napíše první, tak spolu nejsme , nemáme spolu děti, psa kočku a barák 😂😂😂

 • Miloš Herzán
  Miloš Herzán Před 17 dny

  Před restaurací. "Platilas? Ne. No já taky ne" 😀

 • Kristý Petružálková
  Kristý Petružálková Před 17 dny +1

  Kdysi jsem byla na rande na které mě pozval. Bylo mi 16 a mu 23 (pracoval) šli jsme na kebab a řekl mi, že si to zaplatíme 50/50. Já tu stovečku v peněžence od rodičů tak jsem si to zaplatila 😂

  • Noname
   Noname Před dnem

   no tpč ještě po děcku chtit penize 50/50 tak to bych radši skočil z okna. Asi si chodila ven se solidnima kreténama…, ale to holky delaji 🙂

 • Lucatielle Dreadwolf
  Lucatielle Dreadwolf Před 18 dny

  Já jsem nikdy nepočítala s tím, že za mě někdo bude platit. Ať už jsem zvala já nebo on. A jak říkáš, některým chlapům je blbé se ptát a tak když už pomalu šlo na placení, ptala jsem se já, jestli si každý zaplatíme za sebe případně 50/50. Přijde mi to jako nejlepší řešení a nikdy s tím nikdo neměl problém. Ba naopak, občas to, možná i díky tomu, zaplatil i za mě.

 • Lucka Kratka
  Lucka Kratka Před 17 dny +1

  Vítejte -Vztahový poradce Sibiřan😂

 • Adaeam😂
  Adaeam😂 Před 17 dny

  Jezis te miluje✝️

 • Libošído
  Libošído Před 15 dny +1

  Za mě, koncept prvního rande by neměl být o tom, že holku _(kterou neznám/znám od vidění)_ hned pozvu do restaurace, kde nechám 300Kč za mikrořízek a dalších 300Kč za pití na osobu ale spíš ji pozvu na kafe, do nějaký hezký kavárny, kde nejen že útrata je minimální _(dneska už v porovnání s nějakou slušnou restaurací)_ ale hlavně pokud zjistíte v průběhu rande, že to "není holka pro vás" můžete se sebrat a jít dopryč po půl hodině, a i když to zaplatíte pro oba, tak se přinejhorším připravíte o "tři petky piva" nebo "čtyři energiťáky". 🤣
  ________________
  *pozn. psáno před zhlédnutím videa

 • Ondřej Prokop
  Ondřej Prokop Před 17 dny

  Pro mě utratit za borku 2K když 1K vydelavam cca 3h/ jeden večer tudíž ztratím dva večery a cca 6 hodin plus ještě večer s borkou, dokážu si to představit i jinak investované ty peníze…

 • Den Mark
  Den Mark Před 10 dny

  Jestli má Ajvn pocit, že za mě zaplatí pěti kilo a pak mi může tak trošku velet a ukáže mi tím svoji autoritu, tak bych ho přetáhla svojí kabelkou za 4 000 po hlavě a vysvětlila mu, že ani za 50 000 by se tohle nestalo, natož za pěti bábu.

 • Martin K.
  Martin K. Před 18 dny +8

  Nech platí ten kto pozval, hotovo. :D

 • skřítek Miracle
  skřítek Miracle Před 18 dny +1

  Já když mě chlap pozve někam, vždy chci aspoň pro svůj dobrej pocit mít ty prachy na to zaplatit za sebe. Kdyby cokoli. A když za mě zaplatí muž, mám pocit, že mu něco dlužím. Že si mě kupuje. A to mi nevoní..

 • fulldragons
  fulldragons Před 18 dny +1

  Já naštěstí aspon ze 70% narazil na holky, co chtěli platit celé rande, nebo aspon za sebe. Vždy to platím já, ale dost potěší když to nebere jak samozřejmost

 • Filip Kemenský
  Filip Kemenský Před 18 dny +1

  Ja vždy platím a nemam s tím problém práve naopak by mi vadilo nechať za seba platiť ale má to byť z mojej vôli a nie aby to brala baba ako samozrejmosť. A každé gesto kedy sa ponúkne že to zaplatí alebo tu svoju časť atď oceňujem a tak by to malo byť.

 • Stana Novakova
  Stana Novakova Před 18 dny +2

  nikdy sem na rande nesla na veceri nebo tak neco... i me posledni rande bylo na lavicce v parku.bylo to super a ja byla konecne sama sebou protoze ten kluk na me pusobyl normalne a bez pretvarek. kluk je uz muj pritel 13 let. :)
  kazdej si najde to svoje .. pokud chce holka vecere atd tak bude randit s takovima lidmi jako je on co machruje ze ma penize , vzdy to tak bylo a bude.

  • Simon
   Simon Před 17 dny

   ZapusobYl a proste byl jeste ze te nebil

 • Diana Reznickova
  Diana Reznickova Před 18 dny +1

  Na prvním by měli platit oba. Ani jeden nic neztratí a kdyz se vidět už nebudou chtít Nic si nedluzi. 😉 holka by taky měla zvát první 😊

 • Jane B
  Jane B Před 17 dny +1

  No my s přítelem se prostě střídáme v tom, kdo platí, a nazdar. Žádná věda.

 • Quelithe
  Quelithe Před 18 dny +2

  Kto pozve - ten by mal platiť.
  Osobne som ale nikdy nenechala za seba platiť, kým som tu osobu poriadne nespoznala a I potom mi to vždy prišlo nepríjemné. Ja som jedna z tých, že keď za mna chce niekto platiť, tak mám problém si čokolvek objednať :D (alebo pozerám najlacnejšie možnosti).

 • MiiTe
  MiiTe Před 10 dny

  Nikdy bych nešla na první rande do restaurace.. 😂

 • Mike Capson
  Mike Capson Před 18 dny +2

  "Lidi jste hloupí" - Sun Tsu. Kdo platí na rande? Asi ten kdo pozval ne? "POZVAT - ZVU TĚ"
  Ale tak co už, aspoň že jsi to vyvařil na 22minut, nebudu tu mít smutné ticho

 • Barbora Šlechtická
  Barbora Šlechtická Před 17 dny +2

  "Když platíš, tak dáváš najevo autoritu a velíš" Se posral ne, si plete rande s eskortem.🙄 🚩

 • Joghurtik za dvacku
  Joghurtik za dvacku Před 17 dny +1

  Mě třeba na rande pozvala a seznámila se se mnou první moje přítelkyně. Ona chtěla být moje přítelkyně, tak přišla a zkusila to první

 • Kateřina Řánková
  Kateřina Řánková Před 18 dny +5

  Na 1 rande bych si to zaplatila, a ne jen první ale třeba i 20 té sama. Po 4 letech ve vztahu je hezký si udělat společný večer třeba výročí, a to třeba bych byla radši když by mě přítel pozval.

  • Kateřina Řánková
   Kateřina Řánková Před 18 dny +1

   A rande se dá užít i bez restaurace. A říct že když nezaplatí tak je nula je shit. Mě by bylo trapně čekat jen na ten moment tak co už zaplatí?

 • MarketaSkacelova
  MarketaSkacelova Před 18 dny +4

  byla jsem na rande, kdy me typek celej vecer zval a nenechal zaplatit - vecere, drinky.. stejne sem s nim nikam nesla, protoze proste byl debil co flexil penezma😂 akorat me to vic a vic otravovalo a jeste mi chtel zaplatit taxik aby videl kam dojedu a kde bydlim, ze.. no dala jsem jinou adresu a pak sla 15 min pesky, abych mela klid😂

 • Katka Doškářová
  Katka Doškářová Před 18 dny +1

  Ne Sibi, máš naprostou pravdu.

 • Žaneta Smékalová
  Žaneta Smékalová Před 18 dny +2

  Tak je to pěkné gesto, když jeden zaplatí, ale dá se toho zneužívat. Za svých studentských let jsem byla potvora a dalo se žít měsíc klidně bez placení obědu a večeří, protože borci zvali. Dnes už ženy mají možnost vydělávat stejně a nebo více než muži, takže důvod proč se vyvinulo gesto placení mužem už nějakou dobu zaniká. Ženy několik generací zpátky opravdu neměly prostředky a bylo to vše na mužích, proto byla dřív ostuda nezaplatit za ženu. Teď už je to o domluvě. Ideální na střídačku, kdo zve na setkání, ten platí

 • Tesla
  Tesla Před 17 dny

  50 Cent : na rande ma platiť ten koho nápad to bol isť na rande ;-) najlepšia odpoved

 • Jan Blaha
  Jan Blaha Před 18 dny +1

  Myslím, že to není ani tak celé o tom, kdo fyzicky platí, ale o tom jaké jsou u toho reakce, atmosféra a komunikace. Vidíte v tomto rozdíl? muž: já to zaplatím dneska, žena: (připravující peněženku): ne to nemusíš, já si to zaplatím. Muž: v pořádku, udělám to rád. Žena: řekne kouzelné slůvko, děkuji. Tím to končí a nemusí to dál pitvat. VS muž řekne já to zaplatím... žena čekající že to zaplatí.... neřekne nic, je to samozřejmost, oba odchází a tím to končí. není to vůbec o feminismu apod, je to o nativní slušnosti mezi lidmi. stejné samozřejmě z druhé strany... holka zve na rand? muž řekne, že zaplatí a teď jsou tři možnosti, holka řekne nene dneska já, ty jsi zval minule třeba a platím já.... VS si hodný, dáme 50/50 a pohoda :D vs nechá ho to zaplatit a žádná reakce. Všechno je o reakcích, osobně bych nechtěl žádnou holku s tak chladnými reakcemi a prvoplánovým chováním ani kdyby byla miss mléčná dráha

 • Emília Turøy
  Emília Turøy Před 10 dny

  Prvé rande by si mal každý zaplatiť sám za seba a ostatné už podľa dohody...sme dospelí ľudia tak by sme mali vedieť komunikovať spolu aj na tému peňazí...

 • Daniel Bozner
  Daniel Bozner Před 18 dny

  Tak to jsem rád že jsem tohle nikdy nemusel řesit. Je mně 49 a za rande, ženu a děti jsem nevydal ani korunu.

 • Josette Swatá
  Josette Swatá Před 18 dny

  Já byla vždycky hrr a klidně jsem napsala, promluvila atd první... naopak jsem se cítila trapně když někdo chtěl platit za mě. Ale nějaký měkčí kluky to vyděsí. Já celkově se ráda porovnávala s Kluky, cože ty skončíš takovou šipku do vody, koukej jakou skočím já, no mělo to za následek méně zájmu u kluků 😂😂😂 no co už

  • Josette Swatá
   Josette Swatá Před 18 dny

   Dnes už bych se pozvat na pivo s klidem nechala bez studu. Když to někdo chce za mě utratit udělám mu tu radost...

 • Netýna 🧁 ŠKOLA NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ

  Jinak já si tyhle věci ráda upřesňuju na jakýkoli schůzce, protože mi to řešení pak připadá trapný. Buď jeden řekne rovnou, že to bere a já to vezmu příště nebo naopak - nebo prostě každý platí za sebe. ZA SEBE, placení napůl, které jsem fakt někde pochytila, že lidi dělí NA PŮL, to mi připadá de.ilní.

 • Kara Lin
  Kara Lin Před 18 dny +1

  Za mňa osobne je to jedno. Pokiaľ sa ponúkne dievča nech zaplatí ona , keď chalan tak on a keď obaja chcú platiť tak 50/50. Ja si myslím , že je to uuuplne jedno sme ľudia predsa 🤭 všetko je na dohode a na normálnom prístupe.

 • Adam Nemec
  Adam Nemec Před 18 dny

  Dnes som pocul prvýkrát, ze rozlucka so slobodou je primarne zaj8bat si s niekym cudzim a potom prist pred oltár. Bud som príliš stary, mlady, blby, alebo zaostaly.

 • Daniela Juříčková
  Daniela Juříčková Před 18 dny +1

  Tak já si za sebe ráda platím sama a pokud se to chlapovi nelíbí tak má smůlu. A s kamarádama to mám tak že jednou zvu já pak zase oni a vyhovuje nám to....

 • Milan Thorn
  Milan Thorn Před 18 dny +1

  Já teda to mám nastavený jinak. Jakmile jdu s holkou na rande, tak by mi bylo stydno, aby za mě platila ona.

 • Monika Aron
  Monika Aron Před 16 dny

  týpek si tam hraje na chytrýho a přitom si jak socka schovává papírový tašky od LV :D

 • Milan Wolfi
  Milan Wolfi Před 18 dny +4

  Pamatuju rande kde jsme zdrhli bez placení takže platit by neměl nikdo

  • Simon
   Simon Před 17 dny

   Tak ty jsi takovej polocigos Wolfi to je o tobe znamy uz

  • Simon
   Simon Před 15 dny

   @Milan Wolfivizyvam🤣to jako vazne nebo asi jo co ty vopicaku ze zvlastni skoly🤣

 • Kateřina Staňková
  Kateřina Staňková Před 18 dny +14

  Jako holka bych ráda řekla, jak to mám já. Naprosto souhlasím s tím, jak jsi to řekl ty. Mého přítele (už 3 roky), jsem pozvala na první schůzku já a platilo se samozřejmě 50/50, i když chtěl platit za oba, nenechala jsem se, i na dalších schůzkách jsem ho (skoro) vždycky nějak obelstila a zaplatila za sebe nebo za oba. Teď, když jsem ve vztahu, platím jednou já a jednou on. Jediné, v čem 50/50 nedokážu být, je domácnost. Jsem studentka, sice mám celoroční brigádu, ale nemám zatím možnost si vydělávat jako můj přítel... Takže logicky koupil pračku, ledničku, televizi, apod. Ale nájem je stále 50/50 a přispívám v domácnosti úklidem, když už nemám na to, abych do ní kupovala spotřebiče a opravovala za peníze barák (PS: všechen nábytek jsem sehnala já zdarma za odvoz na market place) 😁 .... Přítel mi samozřejmě kupuje "hodnotnější dárky" k narozeninám a tak, než já jemu, ale třeba teď jsem celé léto vydělávala na brigádě na společnou dovolenou a za chvíli odjíždíme 😁 Holky, pokud chcete být "nezávislé" a cítit se dobře, ať už s chlapem, nebo bez, nesmíte na toho chlapa čekat, sedět na prdeli a čekat až vás pozve a zaplatí. Každého dobrého chlapa už má totiž nějaká odvážnější, která si jde za svým. 🥰

 • Thelol
  Thelol Před 18 dny +1

  Hele nevím, já bych to stejně nedokázal, jednou se mi stalo že mě pozvala holka, místo jsme domluvili potom spolu, ale stejně i když ona říkala že to zaplatí ne když zve, stejně jsem to musel zaplatit sám, já nepotřebuju aby v tom byla rovnoprávnost, ale když jako kluk vidím hodně velkou snahu ze strany té holky o to že to zaplatí, tak si myslím že mi to vlastně stačí na to abych věděl že ta holka není jenom pizda co nechá pozvat na free jídlo

 • BoxingZone
  BoxingZone Před 17 dny +1

  Koukám že v dnešní době je problém i s pozváním na rande.. dříve to bylo kdo komu se libil tak ten ho pozval na rande a pak jde o zaplacení je o domluvě/podle situace.. je mi 16 let ale lidi co se mají radi neřeší finanční stránku toho druhého

 • Jarda Taurus
  Jarda Taurus Před 17 dny

  Mám naprosto stejný názor jako ty👍

 • Tomáš TOM
  Tomáš TOM Před 16 dny

  Kde se dá najít taková slečna která je ochotná platit a kde jsou tlv..prosím jinak musím s chlápkem co ma plešku na tom videu souchlasím v tomhle