Синдром самозванця. Що заважає художнику стати успішним №7

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 19. 09. 2023
  • Синдром самозванця є поширеною проблемою серед творчих людей, особливо художників, які мріють стати популярними та успішними. У цьому відео психотерапевт Андрій Лазецький розповідає, як впоратися зі страхом та збільшити впевненість в собі та як позбутися негативних внутрішніх переживань, таких як страх засудження та критики.
    💖 підтримайте донатом майбутні випуски: contribee.com/uartist 🇺🇦
    📍 uartist83.com/
    📍 / uartist83
    📍Підписка на розсилку новин eepurl.com/ilB-zf
    🧔‍♂️ Андрій Лазецький - психотерапевт, допомагає митцям, експертам та підприємцям відчувати впевненість у собі та своєму шляху, працювати у кайф і досягати фінансових цілей / lazetskyi_andriimd
    #розвитокособистості #синдромсамозванця

Komentáře • 29

  • @uartist
    @uartist  Před 10 měsíci +2

    💖підтримайте донатом створення нових випусків: contribee.com/uartist
    Коментуйте та поширюйте це відео, щоб більше митців знайшли відповіді на свої питання 🇺🇦

  • @alinalobanova-ih7hu
    @alinalobanova-ih7hu Před 10 měsíci +4

    Чудовий випуск! Дякую за корисне розʼяснення.

  • @OlgaRepka_Artvanil
    @OlgaRepka_Artvanil Před 10 měsíci +5

    Дякую за черговий випуск дівчатам, які працювали над його створення, а також Андрієві! Гарна тема, для багатьох скромних особистостей актальна. Іноді потрібен наче чийсь дозвіл... Щоб хтось сказав: "Ти вже талановита / талановитий! Ти вже досягла / досяг великих результатів!"

    • @lazetskyi
      @lazetskyi Před 10 měsíci

      Найкращий дозвіл - внутрішній дозвіл😊

  • @lusiabogdanowicz6474
    @lusiabogdanowicz6474 Před 10 měsíci +4

    Дякую🎉🎉🎉🎉

  • @kapystkapyst3834
    @kapystkapyst3834 Před 10 měsíci +3

    Дуже корисна інформація!)

  • @user-yx1no2eb9x
    @user-yx1no2eb9x Před 10 měsíci +3

    Актуальний випускДякую!

  • @yuliyaodukalets1947
    @yuliyaodukalets1947 Před 10 měsíci +3

    Такий актуальний випуск! Особливо корисно, коли розумієш, що в мистецтві меж нема. Пікассо змінювався весь час, хоч в 15 років творив, як Рафаель. ??
    Дякую за підказки для маленьких кроків.

  • @valeriikorneikotravel
    @valeriikorneikotravel Před 8 měsíci +1

    Дякую за цікаве та зрозуміле пояснення 👍

  • @olena29011
    @olena29011 Před 10 měsíci +5

    Актуально, особливо про страх того що успіх відірве від оточення

    • @lazetskyi
      @lazetskyi Před 10 měsíci

      Так, може бути тоді соромно, що я кращий.

  • @victoriakovalchuk361
    @victoriakovalchuk361 Před 9 měsíci +1

    Дякую! Корисно та актуально.

  • @tatianababinich6205
    @tatianababinich6205 Před 7 měsíci +1

    Який крутий канал! Як рада, що знайшла його! Величезне дякую ❤❤❤

  • @iraira53
    @iraira53 Před 10 měsíci +2

    Дякую, корисно дуже. Актуальні питання, що ще в процесі роботи.

  • @victoriakovalchuk361
    @victoriakovalchuk361 Před 10 měsíci +3

    Вже чекаємо.

  • @oleksandraoliinyk7527
    @oleksandraoliinyk7527 Před 4 měsíci +1

    Дуже крутий випуск, багато прояснює! І окремий комплімент доповідачу - дуже лагідний голос, тембр, темп - приємно слухати!

    • @uartist
      @uartist  Před 3 měsíci

      Дякуємо☺️

  • @4xrada
    @4xrada Před 10 měsíci +3

    допомогає просто братися за шось в обмежени строки, тоді немає часу рефлексувати чи самозванец я чи ні, а прсот отреба терминово зробити діло

    • @lazetskyi
      @lazetskyi Před 10 měsíci

      Це робочий інструмент, але не довготривалий і не особистісний.

  • @the_artist_and_her_black_cat
    @the_artist_and_her_black_cat Před 10 měsíci +3

    Цікаво про окреслення меж компетентності. Бо дійсно часто ти максимум володієш певною інформацією, але аж ніяк не експерт з усіх питань. Треба змиритися, що одночасно глибоко розумітися на багатьох речах в принципі неможливо, добре, коли хоч щось одне досконало опануєш ))

    • @uartist
      @uartist  Před 10 měsíci +1

      це дійсно так! дякуємо за коментар

    • @lazetskyi
      @lazetskyi Před 10 měsíci

      100% ми обираємо тільки позицію, з якої на все дивимось)

  • @sanm4676
    @sanm4676 Před 10 měsíci

    Боже як же мене знову бомбить. Людина що навіт приблизно не уявляє хто такий художник розказує людям як їм бути? Ну доторкніться вже хоч трошки до історії мистецтв. Мистецтво як визначення з'явилося 300 років тому, коли владу забирали у церкви і царів та починали будувати інститути і національні держави, тоді церковний маляр перетворився на художника, що возвеличує науку, націю та індивідуальні переживання. В 20 ст все змінилося! Після того як Бойс вже більш як півсторічча тому сказав що кожен може бути художником, після того як Ворхл передрік що в майбутньому (де ми зараз живимо) кожен матиме свої 15 хвилин слави, після Дюшана, Тіраванія та Альтхамера ви досі запитуєтесь питанням чи "достойні" ви називатись художником? Може якшо не знаєте мистецтва і його історію то й не достойні, бо як можна кимось називатись якщо ви не знаєте хто це такий і чим він займається?
    Тобто як психолог може людина і правильно говорить, але він теж не розуміє чим є мистецтво. Я скажу більше того, багато відомих і успішних "художників" самі того не розуміють, вони або все життя досліджують питання що означає бути художником, або взагалі відмовляються себе ним називати, що не заважає їм робити виставки і тому що мистецтвознавці і куратори називають їх такими. Художник це супер яке умовне визначення, і від того шо ти себе їм називаєш або ні земля крутитися не перестає. Якщо людина прагне до того щоб бути "художником" вона лише позер, вона є і буде дійсним самозванцем, якщо ж людині необхідно внести в суспільства способи зміни погляду на реальність то вона буде це робити і їй при тому буде байдуже називається вона художником чи якось інакше. Джеф Кунс був і є маркетологом, але замовляючи скульптури стає художником, Вахштайн є науковцем, але постійно їздить по художнім резиденціям де наука співпрацює з мистецтвом, Толоковнікова є політичною активісткою, але її працю розшлядають як художню і це нескінченний список.
    Будь ласка перестаньте вводити людей в оману, розказуючи про речі в яких ви не компітентні, спонукайте людей розвиватися осмислюючи те що вони роблять, а не плодіть делетантів, що будуть більше і більше людей вводити в оману про роль мистецтва і тим самим її нівелюювати.

    • @lazetskyi
      @lazetskyi Před 10 měsíci

      Маю одне питання і уточнення:
      1. Яке ваше чи як ви пишете «історичне» визначення художника?
      2. Я не давав поради з мистецтва, а розповідав про психологічні аспекти художника, в яких вбачаю певну компетентність.

    • @sanm4676
      @sanm4676 Před 10 měsíci

      @@lazetskyi нема у мене визначення, є сенс говорити що ти художник, якщо ти хочеш поговорити про свою творчисть, тобто зайнятись чимось з обмеженою зоною відповідальності)
      Я розумію про що ви але оце от не працює в данній сфері, саме через відсутність визначення того ким є художник самозванства бути не може, але може бути позеоство, тобто невдале копійування рис інших художників або стереотипних образів про них. Тобто в цій площині не може стояти питання чи я художник, а може стояти лише "чи я хороший художник" а це залежить від того наскільки ти щирий

    • @lazetskyi
      @lazetskyi Před 10 měsíci

      @@sanm4676яЯкщо немає визначення, то немає межі. Не зрозуміло хто я: художник, мистецтвознавець, любитель, професіонал. У такому контексті у нас тоді не буде порозуміння, бо у нашому розумі немає єдиного поняття.

    • @sanm4676
      @sanm4676 Před 10 měsíci

      @@lazetskyiрозумію про що ви, але я наполягаю саме на відсутності визначення, проти того обмеженого і застарілого визначення до якого тяжіли ви у цьому відео. Тому що художник має прагнути до розвитку а не обмежень. Мистецтво це дуже специфічна практика і будь яке зведення її до професії, чи то чогось пов'язаного з конкуренцією чи інших бюрократичних конструкцій- вбиває мистецтво. Просто це така зона де інструменти психології не дійсні, принайні ідеї про самозванство, це взагалі не той ракурс з якого варто дивитись художнику. Як би існували конкретно визначені компетенції художника, як в хірурга чи інженера, або того ж навіть психолога, тоді про це можна було б говорити. Але якби вони були то це перестало б бути мистецтвом, бо значно знизилась би творча складова і більша частина праці стала би стереотипним повторенням (що і є проблемою багатьох поганих митців) І виходить так що ви їх заохочуєте продовжувати бути поганими митцями. Оцю всю фігню типу повір у себе треба залишити бізнес коучам, художник завжди має дивитися ширше, ставити під питання будь які стереотипи, будь які прямі і прості шляхи, викривати всю награність, всю несправжність і таким чином розвивати культури, він немає повторювати чиїсь шляхи, немає одягати на себе шкарлупу з ідентифікацій. Тому я кажу ця тема не територія психології, не її компітенція. Краще самі трохи відкрийтесь мистецтву, спробуйте зрозуміти для чого воно існує, це не прикрашання і не виховання/пропаганда, це інший тип мислення